Jump to content
BulForum.com

Робот прахосмукачка - Обща тема


Recommended Posts

Just now, RaptoR said:

Викторе, нещо не те разбрах - моята машина е стара, от първите. Аок имаш прагове не е проблем, стига да са полегати. При мен са подобни нещата и с преходни лайстни, особено хол-коридор е сериозен преход към 3 и нагоре санта, смятай направен е с обърнат перваз. Машината съсвем спокойно минава. Ръб обаче няма да мине посмъртно.  

 

Ами ръб е, не успях да намеря достатъчно голяма преходна лайсна, че да легне хубаво на 2те нива. 

Но така или иначе апартамента ми е малък, не ми трябва да обикаля из стаите. Не ми трябва да ходи да се самоизпразва. 

Т.е. не ми е необходима някаква свръх самостоятелна прахосмукачка, която да започва да чисти като й изпратиш смс :D

Достатъчно ми е сутрин като отида да работя (в другата стая) да пусна да изчисти и вечер преди да ида да взема детето - пак. Ако не е много шумна, мога да я пусна и след като си легне. Говоря за всекидневната само.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 241
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Това със самоизпразването не съм го чувал досега и да - определено е никому ненужна дивотия. Новите машини имат страшно много екстри, като мапването е една от хубавите. Преди време ми казаха, че най-добре се справят тези, които мапват по тавана, а не долу. Както казах моята машина е от първите. Има някакви опции да помни и прочее, говори, пее, но най-важното за мен е - чисти чудесно и както споменах - забавно. Имам я като животинче дето обикаля. 
Тая работа с ръба дето си я направил е тотална дивотия. Я снимай да видим. Има всякакви преходни лайстни, опсобено пък сега, които са плавни. 

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, RaptoR said:

Това със самоизпразването не съм го чувал досега и да - определено е никому ненужна дивотия. Новите машини имат страшно много екстри, като мапването е една от хубавите. Преди време ми казаха, че най-добре се справят тези, които мапват по тавана, а не долу. Както казах моята машина е от първите. Има някакви опции да помни и прочее, говори, пее, но най-важното за мен е - чисти чудесно и както споменах - забавно. Имам я като животинче дето обикаля. 
Тая работа с ръба дето си я направил е тотална дивотия. Я снимай да видим. Има всякакви преходни лайстни, опсобено пък сега, които са плавни. 

 

Тъкмо оправих капещото кранче и пушещата съдомиялна.

Да не захващаме тази тема с прага. Пък и май съм писал вече за него :D

 

Самоизпразването става като докинг станцията някак изсмуче контейнера на прахосмукачката. Поради тази екстра, контейнерите на прахосмукачките са по-малки за сметка на докинг станцията.

 

Ненужна е! Какво толкова като приключи да я изпразниш в кофата. Баси. Така де, не ми трябва нещо свръх автоматизирано. Вероятно няма да я пускам на тъмно. Трябва ли ми цифров мапинг? 

Link to comment
Share on other sites

54 minutes ago, vikktorpenchev said:

 

Ами ръб е, не успях да намеря достатъчно голяма преходна лайсна, че да легне хубаво на 2те нива. 

Но така или иначе апартамента ми е малък, не ми трябва да обикаля из стаите. Не ми трябва да ходи да се самоизпразва. 

Т.е. не ми е необходима някаква свръх самостоятелна прахосмукачка, която да започва да чисти като й изпратиш смс :D

Достатъчно ми е сутрин като отида да работя (в другата стая) да пусна да изчисти и вечер преди да ида да взема детето - пак. Ако не е много шумна, мога да я пусна и след като си легне. Говоря за всекидневната само.

 

Колко е висок тоя ръб? Някои прахосмукачки се справят с до 2см ръб.

 

 

Шумни са. Все пак е прахосмукачка... :) 

 

47 minutes ago, RaptoR said:

Това със самоизпразването не съм го чувал досега и да - определено е никому ненужна дивотия. Новите машини имат страшно много екстри, като мапването е една от хубавите. Преди време ми казаха, че най-добре се справят тези, които мапват по тавана, а не долу. Както казах моята машина е от първите.

 

 

Самоизпразването е супер удобно, защото не се налага да се занимаваш след всяко почистване да чистиш филтри и да празниш отделението за боклуците.
Има и такива, които мият парцала на миячките за под.

 

 

Ако мапва по тавана, как ще разбере къде са ти мебелите и някакви разделителни стени?

 

31 minutes ago, vikktorpenchev said:

Ненужна е! Какво толкова като приключи да я изпразниш в кофата. Баси. Така де, не ми трябва нещо свръх автоматизирано. Вероятно няма да я пускам на тъмно. Трябва ли ми цифров мапинг? 

 

Като започнеш да празниш контейнера от всичките му гадости и да миеш филтрите след всяко почистване, ще те питам пак дали е ненужна. :D 

Какво имаш предвид под "цифров мапинг"?

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, w00x said:

Като започнеш да празниш контейнера от всичките му гадости и да миеш филтрите след всяко почистване, ще те питам пак дали е ненужна. :D 


Абсолютно, ТОТАЛНО ненужна да ми събира говна от едно място на друго. Контейнерчето се изсипва в кенефа за около 10 секунди без дори да се изцапам след чистене на цялата къща. Имам клик - 5 крачки - изсипвам, пускам водата, 5 крачки, клик обратно и чаЛ. 

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, w00x said:

А заседналите по контейнера боклуци? Четките? Филтрите? Тях кой ще ги измие? :)


Ти на всяко чистене ли го правиш това?!?!? В обор с овце ли живееш? При мен при толкова животн в къщата нямам нужда от такива глупости. И да не би дока да ми демонтира четките и да ги изчисти? Да ти покажа ли след 5-6 минавания какво става с две деца с коси до кръста? Налага се да ползвам макетен нож да освободя четките от косите им. Но това е да кажем 1-2 пъти в месеца. И никакъв док не може да се справи с това. А после помиите дето ми се трупат в дока кой ще ги изхвърли? Дали яма да съм пак аз? И на склад ли да ги трупам там? Напъло излишна глупост, като отделно раздува дока и сега разбирам защо някои хора нямали място за него 

Link to comment
Share on other sites

51 minutes ago, RaptoR said:


Ти на всяко чистене ли го правиш това?!?!? В обор с овце ли живееш? При мен при толкова животн в къщата нямам нужда от такива глупости. И да не би дока да ми демонтира четките и да ги изчисти? Да ти покажа ли след 5-6 минавания какво става с две деца с коси до кръста? Налага се да ползвам макетен нож да освободя четките от косите им. Но това е да кажем 1-2 пъти в месеца. И никакъв док не може да се справи с това. А после помиите дето ми се трупат в дока кой ще ги изхвърли? Дали яма да съм пак аз? И на склад ли да ги трупам там? Напъло излишна глупост, като отделно раздува дока и сега разбирам защо някои хора нямали място за него 

 

Да, разбира се! Правя го на всяко чистене! Всичо без чистенето на четката. Така пише в упътването! Филтрите и парцалите се чистят след всяко почистване, заедно с контейнера за боклуците.

Между другото, има роботи, при които конструкцията на четките не позволяват увиването на косми, а просто се плъзгат по четката и се засмукват в прахосмукачката.
Помиите в дока се събират във филтрирана торба, не видя ли видеото? Вадиш, хвърляш в кофата, сменяш с нова. Веднъж на 2-3 месеца. Много по-чист процес от това да чистиш контейнер и филтри след всяко чистене.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, RaptoR said:

Контейнерчето се изсипва в кенефа

:wtf:

1 hour ago, RaptoR said:

Напъло излишна глупост, като отделно раздува дока и сега разбирам защо някои хора нямали място за него 

Това върши работ за огромни къщи или апартаменти. И трябва да е в комбинация с презареждане и подновяване на помистването. 
контейнера в дока е по-голям за сметка на отделението за боклуци в робота. Не знам това с какво помага. Контейнера в дока може са го чистиш по-рядко отколкото контейнера в робота. Но до колкото видях е с торба, което е допълнителен консуматив. €€€

 

за сега гледам ревюта на s5 max и ми допада. Хвалят я. 

Edited by vikktorpenchev
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, vikktorpenchev said:

:wtf:

Това върши работ за огромни къщи или апартаменти. И трябва да е в комбинация с презареждане и подновяване на помистването. 
контейнера в дока е по-голям за сметка на отделението за боклуци в робота. Не знам това с какво помага. Контейнера в дока може са го чистиш по-рядко отколкото контейнера в робота. Но до колкото видях е с торба, което е допълнителен консуматив. €€€

 

за сега гледам ревюта на s5 max и ми допада. Хвалят я. 


Абе Викторе, ти контейнер с боклук ли ще държиш в къщата? Що за глупости? Мравки ли ще въдиш, хлебарки ли? 

Link to comment
Share on other sites

Аз съм WTF за това, че си изхвърляш боклука в тоалетната.

 

За контейнера съм съгласен - за мен, още повече в случея с моя апартамент и предвид големината на 80% от домовете в България, тази функция е излишна. За 100 кв на дали ще му трябва да се изпразва, а моят е дори по-малък :D 

И заема много място, т.к. док станцията е значително по-голяма. И заема контакт. При i3 e около 3 пъти по-голяма (чисто визуално), но пък хубавото е, че не е задължителна екстра, т.е. продава се отделно.

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, vikktorpenchev said:

Аз съм WTF за това, че си изхвърляш боклука в тоалетната.


И какъв е проблема?!?! 
 

5 minutes ago, w00x said:

Станцията е по-висока, но не е и много по-голяма.
Нормалната станция също заема ток/контакт.


Станцията ми е 13х12 см. Плоска на земята. Високата й част е все едно 3 D батерии една до друга. 
 

==============================

 

Явно за да спрем с тия фермани трябва да минем на клипове. При следващото чистене ще се погрижа. 

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, RaptoR said:

Станцията ми е 13х12 см. Плоска на земята. Високата й част е все едно 3 D батерии една до друга. 

 

И моята е 13х12х9см. И какво от това?

 

Клип на какво ще направиш по-точно? :D Как изхвърляш отпадъка в тоалетната? Това всички можем да си го представим и без да ни го показваш.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, w00x said:

Клип на какво ще направиш по-точно? :D Как изхвърляш отпадъка в тоалетната? Това всички можем да си го представим и без да ни го показваш.


Явно нищо не може да си представите след като така реагирате. 

Link to comment
Share on other sites

Спрях се на s5 max.

Последни коментари?

Това, което виждам, че няма, е spot cleaning. 

Roborock S5 Max Review After 1 Month - Near Perfect Robot Vacuum Cleaner - YouTube

 

37 minutes ago, RaptoR said:

И какъв е проблема?!?! 

21 век. В тоалетната ми се струва не особено подходящо за изхвърляне на боклуци.

Но ако си от хората, които си хвърлят торбичките от терасата, тогава е разбираемо. 

В нашия блок някой си беше изхвърлял лятото строителните отпадъци в тоалетната. Хора всякакви.

Edited by vikktorpenchev
video
Link to comment
Share on other sites

Предполага се, че става дума за прашните топкалаци, които всички знаем след обиране с прахосмукачка.

И аз съм твърд противник да се хвърлят такива, и почти всякакви неща в тоалетната. В обикновена канализация, дори широките тръби не са гаранция че няма стане задръстване като се натрупат подобни неща, не е като неведнъж да сме отпушвали канализации поради такива индивиди, изхвърлящи какво ли не в тоалетната. Ако си в къща с огромно Фи на тръбите и няма съседи, на които да навредиш, тогава може.

Но то е до манталитет до голяма степен де, правилно го каза Виктор с изхвърлянето от прозореца, макар да е по-екстремен пример. И изхвърлящите от прозореца сигурно ще кажат "ти какво..." и да мислят че е Ок. Хора всякакви, както каза.

Link to comment
Share on other sites

54 minutes ago, vikktorpenchev said:

Спрях се на s5 max.

Последни коментари?

Това, което виждам, че няма, е spot cleaning. 

Roborock S5 Max Review After 1 Month - Near Perfect Robot Vacuum Cleaner - YouTube

 

Защо държиш на Spot Cleaning?

 

1 hour ago, RaptoR said:


Явно нищо не може да си представите след като така реагирате. 

 

Не виждам аз как и къде реагирам на това. Не те съдя. Просто на мен ми е по-лесно да го хвърля в коша, за да не се налага да чистя и евентуално разлетял се прах от тоалетната чиния. Слагаш чантичката, обръщаш контейнера вътре и готово. Боклукът го няма.  Можеш и да си събереш неща, които прахосмукачката е засмукала без да ѝ е работа. :D Но пак трябва да се чистят остатъците, да се измие контейнера от прахоляка, който е полепнал по стените, да съхне после преди да се прибере в прахосмукачката и т.н.

Link to comment
Share on other sites

@w00x не държа, ще я използвам да чисти стая по стая. Цялата стая, но не целия апартамент.

Отбелязах, че няма spot cleaning, защото не видях какво друго няма. 

Гледам ,че се справя по-добре от s6 maxV в почистването.

Дори мисля да поръчам от emag и ако не съм доволен да я върна, нали уж има такава опция.

Link to comment
Share on other sites

Обаче как от километри си личат хората, които не просто нямат семейства, но и нямат изобщо жена в къщата и/или никога не са живяли с такава. Камо ли с дълга коса, камо ли три (моят случай)... 
Много ми е интересно - предвид и силно слабите ВиК познания на всички тук - какво по дяволите си мислите, че изхвърлят хората в тоалетната - стриктно гОвна и лАйна и пикня? 
Просто избухвам в смях в такива моменти. ....
Имам да правя декорация с облицовъчен камък тука, но след това обещавам да си направя салатката и да сипна една Белая берьозка и да се наслаждавам на още интересни картинки из форомния живот.  

ЕДИТ: Викторе, аз имам бутон спот на моята, но никога не съм го ползвал :bgrin:

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, RaptoR said:

ЕДИТ: Викторе, аз имам бутон спот на моята, но никога не съм го ползвал :bgrin:

 

благодаря.

 

п.с.

имам жена, имам и дете. С дълга коса, която те първа ще продължава да расте. И заради постоянните трохи, които прави, ми омръзна да нося голямата прахосмукачка от килера. Преди това пробвах 2 ръчни и никаква работа не вършеха, включително philips.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, vikktorpenchev said:

@w00x не държа, ще я използвам да чисти стая по стая. Цялата стая, но не целия апартамент.

Отбелязах, че няма spot cleaning, защото не видях какво друго няма. 

Гледам ,че се справя по-добре от s6 maxV в почистването.

Дори мисля да поръчам от emag и ако не съм доволен да я върна, нали уж има такава опция.

 

Не ти трябва тоя Spot cleaning. Това е да я вземеш, да я сложиш някъде и като натиснеш Spot Clean, тя чисти квадратче с радиус от 1 метър от мястото, на което си я поставил. Ако си разсипал нещо и искаш да го почистиш, например. По-лесно е така, отколкото да ровиш приложението.

Това дали чисти целия апартаменти или цялата стая, няма абсолютно никакво значение. Разликата е единствено в последователността. При единия вариант като изчисти се прибира, а при другия продължава към следващата стая, която си задал на картата.

Ами, те като почистване са еднакви със S6. S6 просто има повече техника за ориентиране. Не би трябвало да има разлика в почистването.


Има опция за връщане, но още при първото обхождане на апартамента, прахосмукачката ще се нажули по "броните", та не съм сигурен как точно ще се случи момента с връщането..

Link to comment
Share on other sites

Just now, vikktorpenchev said:

 

благодаря.

 

п.с.

имам жена, имам и дете. С дълга коса, която те първа ще продължава да расте. И заради постоянните трохи, които прави, ми омръзна да нося голямата прахосмукачка от килера. Преди това пробвах 2 ръчни и никаква работа не вършеха, включително philips.


Е ти па на всяко ядене ли го правиш това? Колко е голямо детето, столче нямаш ли? Тя и моята малката понякога под нея кокошка мога да пусна да нахраня, но то си е в реда на нещата. :laughing1:

Ще ме накараш днес да тествам тоя спот бутон кво прави. 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, RaptoR said:


Е ти па на всяко ядене ли го правиш това? Колко е голямо детето, столче нямаш ли? Тя и моята малката понякога под нея кокошка мога да пусна да нахраня, но то си е в реда на нещата. :laughing1:

Ще ме накараш днес да тествам тоя спот бутон кво прави. 

 

Пуснах прахосмукачка преди обед. 

Малко по-късно яде някви оризовки. Обикаля из цялата стая. 

На 2 години

Поръчвам прахосмукачката :D с5 макс

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...