Jump to content

Photo

Избор на бюджетен телефон .

• Please log in to reply
17 replies to this topic

#1 MaiconDogg

MaiconDogg

Гуру

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 602 posts

Posted 04 November 2018 - 13:06

Здравейте , решил съм да си взема телефон измежду Motorola e5 plus , nokia 2.1 , huawei y5 2018 . Като параметри са ми гд еднакви , но не съм ползвал нито една от марките и незнам коя е най добрия избор . Няма да се играят игри но се човърка доста из фб и разни сайтове .. Въпроса ми е кой според вас ще е най  стабилен и няма да забива и тн .

#2 Ferante

Ferante

Депутат

• Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1934 posts

Posted 04 November 2018 - 14:17

Моторола имат висока репутация за надеждни и евтини телефони с добра андроид подръжка. Нямам опит с конкретния модел.
https://www.techrada...dget-smartphone

Edited by Ferante, 04 November 2018 - 14:34.

#3 w00x

w00x

the rain on your parade

• Moderators
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 24497 posts

Posted 04 November 2018 - 14:58

Nokia-та също е на чист Андроид.

На каква цена са тези устройства и колко е бюджета?
Posted Image

#4 MaiconDogg

MaiconDogg

Гуру

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 602 posts

Posted 04 November 2018 - 15:00

На около 200 лева , тъй като ще ги взимам без договор към оператор . Честно казано това е гд сумата която бих заделил за телефон . 

#5 w00x

w00x

the rain on your parade

• Moderators
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 24497 posts

Posted 04 November 2018 - 15:06

Можеш ли да заделиш още малко?

https://www.gearbest...303#goodsDetail

Проблема с тези за 200лв е, че дори и да не играеш игри, ще усетиш всичките им недостатъци дори при елементарно набиране на телефонен номер.

Xiaomi A2 е в ПЪТИ по-добро устройство по всеки един параметър. Екран, резолюция, камера, РАМта е 3ГБ, а не 1...
Posted Image

#6 MaiconDogg

MaiconDogg

Гуру

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 602 posts

Posted 04 November 2018 - 15:10

Принципно мога но съм имал xiaomi и честно въобще не съм останал доволен от него . 

#7 w00x

w00x

the rain on your parade

• Moderators
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 24497 posts

Posted 04 November 2018 - 15:24

Принципно мога но съм имал xiaomi и честно въобще не съм останал доволен от него . 

В какъв аспект не си останал доволен?

Защото ако е бил софтуера, този е с чист Андроид.

Posted Image

#8 MaiconDogg

MaiconDogg

Гуру

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 602 posts

Posted 04 November 2018 - 15:30

забиваше , бъгваше , батерията беше адски слаба ... Беше с андроид и 8 ядрен процесор с 3гб рам .. После ползвах Самсунг J3 и макар и с двойно по малко рам и много по слаб процесор , нито ми забиваше , нито ми правише проблеми , а батерията беше в пъти по добра , макар и с по малко милиампери . 

#9 w00x

w00x

the rain on your parade

• Moderators
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 24497 posts

Posted 04 November 2018 - 15:32

Странно.

Еми при това положение, Nokia 2.1.

Аз лично не бих взел толкова слаб телефон, но щом за теб не е проблем, това бих избрал от 3-те изброени.

Posted Image

#10 Ferante

Ferante

Депутат

• Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1934 posts

Posted 04 November 2018 - 15:34

Е за това по ревютата препоръчват Моторолите :)

#11 MaiconDogg

MaiconDogg

Гуру

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 602 posts

Posted 04 November 2018 - 15:40

Е до сега ползвах самсунг с по слаб процесор и рам и не ми беше проблем бързината . Идеално ми идваше телефона но преди да го счупя де . 

#12 samkijot

samkijot

brannik

• Members +
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 7447 posts

Posted 04 November 2018 - 22:25

Е до сега ползвах самсунг с по слаб процесор и рам и не ми беше проблем бързината . Идеално ми идваше телефона но преди да го счупя де . 

... ами защо не си вземеш пак J3 - около 220-240 лв, след като си бил доволен от него.

какво точно си счупил? защото ако не е нещо по платката, всичко е поправимо.

#13 pavlan

pavlan

Майстор

• Members
  • PipPipPipPip
  • 340 posts

Posted 05 November 2018 - 00:33

NOKIA , само че 3.1

За 2.1 забрави , с 1GB RAM е.

А 3.1 е 250лв в момента в техно-то и си заслужава парите, купувал съм такъв.

#14 tedy

tedy

Депутат

• Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 8876 posts

Posted 05 November 2018 - 10:07

Аз пък обратно - не знам дали бих взел вече телефон с чист андроид, след като съм с MIUI, колкото и някои хора да биха ми се смеели. Ползвам и са ми полезни толкова много от вградените в MIUI неща че...

защото преди това за всички тях (или поне доста, останалите са ми липсвали но не съм се занимавал) съм ползвал 3rd party програми, и все е имало проблеми, съвместимости, бъгове на поразия... а така вградени и честно казано освен нуждата да го рестартирам около веднъж месечно, проблеми нямам с xiaomi. Чисто софтуерно става дума.

Вероятно си имал някоя стара пръчка, последните 1-2г. доста са се подобрили, защото от по-старите и аз съм чувал доста оплаквания, до около Redmi 3.

#15 samkijot

samkijot

brannik

• Members +
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 7447 posts

Posted 05 November 2018 - 10:28

.. Ползвам и са ми полезни толкова много от вградените в MIUI неща че...

от чисто любопитство - кои и за какво са тези "вградените", дето ги нямаш в чистия android?

#16 tedy

tedy

Депутат

• Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 8876 posts

Posted 05 November 2018 - 10:43

Скоро съм нямал чист андроид и не знам, може в последните да са подобрени или добавени, но доста дреболии и не чак такива дреболии, файруола, който работи учудващо добре, записи на разговори, по-добрия мениджмънт на контрола на мобилния интернет (вкл. показанията директно в "пердето") (преди ползвах 3G WatchDog Pro или нещо подобно беше, по-функционално (функции които и без това не ползвах), но бъгаво), вградени приложения като инфраред дистанционното (и тук пробвах някои други, но бяха бъгави или изоставени или доста по-дървени), някои добри статистики за приложения (това може и да го има в чистия в подобен вид), пермишъните поне тогава бяха по-добре детайлизирани, сега може и самия андроид да са по-подробни не знам..., и други дреболии по интерфейса, за които не се сещам, все пак сравнявам с андроиди около преди 2-3г.

като цяло дори 2-3 от първите изброени са ми достатъчни.

Всъщност завчера видях един андроид 7 на едно Wiko... специално контрола и статистиките на потреблението на мобилен интернет ми се видяха също толкова дървени и нефункционални колкото беше и моя спомен от по-предни версии.

Моя (нетолкова претенциозен) начин на ползване на телефона явно предполага, че нещата от MIUI са ми напълно достатъчни като функции, апп-ове не ми забиват, освен 1-2 пъти за година и половина даже вече забравих кое беше, телефона не ми забива... А колкото до нуждата от рестарт на месеца веднъж, така беше и предния ми телефон, просто като минат 2-3 седмици и почва да се усеща леко "затрудняване" при ползване, и това след доста експерименти съм го отдал на ъпдейтите през плейстор - ако не ъпдейтвам апп-ове, горе долу няма проблем и над месец :) . Затова ъпдейтвам рядко и точно преди "плануван" рестарт :Р . Но такива болежки имат 99% от притежателите на смартфони с андроид (какъвто и да е) около мен.

P.S. А да, къде без фунцията за блокиране на обаждания от определени номера, филтрите там, white/black lists.. забравих да видя дали андроида имаше такава функция.

Lenovo... и аз не бих взел такова чудо, не и от ниския до среден клас.

Edited by tedy, 05 November 2018 - 11:03.

#17 MaiconDogg

MaiconDogg

Гуру

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 602 posts

Posted 05 November 2018 - 10:52

До колкото разбирам Леново и Моторола са едно вече ? Дали това е повлияло на Моторолата ? За нея чувам само добри неща от хората , но от Леново съм тотално недоволен и никога пак не бих взел такова чудо . 

Също си харесах и един Алкател X3 май беше , но и такъв не съм имал а характеристиките му са супер . Както и Sony XA1 2007 , което доста ми допада . 

Edited by MaiconDogg, 05 November 2018 - 10:53.

#18 samkijot

samkijot

brannik

• Members +
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 7447 posts

Posted 05 November 2018 - 11:10

аз откакто съм минал на ios/iphone, нямам особени впечатления относно android-ските телефони ... но мога да ти кажа от гледна точка на сглобката, защото от време на време(нещо като хоби) сменям стъкла,дисплеи, платки на подобни телефони ... има евтини/бюджетни телефони, на които LCD-тата(3rd part) не са евтини. J серията на Samsung е такава. при цена на телефона около 250 лв, дисплея е 120-130 лв.(ако поръчаш от Китай, може и 80-90 да излезе) и така се получава 1/2 от цената на самия телефон, докато марки като Alcatel, Motorola, Sony, в ниския клас разбира се, са по поносими - 50-60 лв. ... та от гледна точка на "среща със земната повърхност", освен ако не си пазиш добре телефоните или не ползваш добри "предпазни" аксесоари, имай го в предвид това.

имал съм досег с 2-3 alcatel-а преди около година, но определено не ми допаднаха за андроидски телефони. motorolа изобщо не ми е попадала в ръцете, но казват че бюджетните им модели са ОК. nokia 3 разцъках преди 3-4 седмици и ми допадна. аз и преди това съм имал досег с nokia, но с microsoft и пак ми хареса като цяло, даже се държеше по-добре от някои телефони с андроид.

Edited by samkijot, 05 November 2018 - 11:16.

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users