Jump to content
BulForum.com

Премерете си Смартфоните // Обща дискусия


MaiconDogg

Recommended Posts

2 hours ago, tedy said:

Колко да е гадна една вибрация... дори за обаждания и нотификации не ползвам, не виждам смисъл от нея за почти нищо. Както казах, ползвам я в съвсем лек вид (има настройка) в калкулатора за да усетя кога е активирана втората опция на бутоните след задържане, защото няма визуален ориентир.

Ако ми е в джоба и съм в движение, вибрации не усещам, и затова и не виждам смисъл. Не съм виждал тази вибрация, за която говориш в твоя телефон, но не смятам че би ме заинтригувала, камо ли да я заползвам за нещо друго :) . Но да кажем.

 

Не знам какъв телефон имаш, за да ти кажа. Може пък и твоят да е с хубав haptics.

Друдно ми е да ти обясня.. Тя не е точно вибрация, а едно такова почукване. Сякаш физически местиш нещо по екрана или натискаш бутон, според това как го е заложил разработчика на приложението. На моя телефон например, като стисна телефона, за да се активира асистента, чувството е сякаш наистина задействам някакъв бутон при стискането.
Има го в iPhone от 6S или 7 насам, например. Ако имаш айфон наблизо, можеш да го пробваш. Отвори алармата и започни да нагласяш цифричките. Ще усетиш едно леко почукване.
Веднъж като го ползваш, променя изцяло начина, по който взаимодействаш с телефона. Много по-приятно е.

 

Но от няколко години и производителите на Андроид телефоните се усетиха и започнаха да го добавят. OnePlus, Samsung го имат в последните си 2 поколения телефони.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 248
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ясно, ще се въздържа да давам мнение за нещо, което вероятно е полезно по принцип за някои хора. Просто е нещо, което не ме "вдъхновява" (иначе казано) дори да го пробвам, нямам никакви мераци за нещо такова, както го описваш. Сигурно бих се усмихнал и признал че е хубаво нещо, но каквото ще да е, не е нещо, което бих търсил или да ми е в приоритетите изобщо. Да, вероятно ако го поползвам може и да ми влезе, но.. начина по който ползвам телефона, такова нещо не ми е нужно, иначе поне обикновената вибрация щях да ползвам.

Както го описваш, това не е вибрация, която човек да ползва за нотификации (примерно при изключен звук), а по-скоро при интеракцията с телефона за (локални?) вибрацийки..

Просто е нещо доста дребно за мен поне, макар че мога да прозра някои интересни ползички, но все са в сферата на "интересни", но не и добавящи значителна практичност за моето ползване.

Но ще видим, ако стане масово, Ок.

Също както предната камера - аз търсех с много висок приоритет да няма ночове и дупки на екрана, затова взех телефон с изскачаща предна камера, и "чист" екран. И супер ме радва това, защото предна камера ползвам веднъж на .. 2-3 години? Други хора я ползват често, вкл. за фейс унлок, за тях естествено изскачаща камера е много непрактична, и ги разбирам.

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Godfather said:

 


Както винаги недочел, не видял, не разбрал, но се изрязва всленскомисирски... :laughing1:
През цялото време коментирам собствените си ЛИЧНИ предпочитания и мнение за телефона, който ползвам. Но не може да си ТОТАЛ МИСИР и да вденеш... Няколко пъти дори споменах, че всеки си знае за себе си какво иска и харесва. Митко като иска и му се налага - да дава 2 бона за телефон. При мен не съществува шанс да се случи. Казал съм го още в началото на смартфоните - НИКОГА няма да изсипя грешни пари за телефон, който реално струва 10 пъти по-малко, за да пълня нечии гуши. Единствено мога да ги ползвам ако са ми подарък от доставчика на услуги, както се случваше досега. За съжаление тези работи толкова ги орязаха, че на практика все едно ги няма. 

Link to comment
Share on other sites

Тук ще се съглася с раптора, само дето... остава едно горчиво чувство от целия "спор" по този въпрос, на наполовина разменени роли - той си защитава гледната точка защо не кара с телефони за по 2-3 бона, макар че може да си ги позволи (предполагам), но другата "страна" не е тръгнала да го изкарва едва ли не прошляк що кара с евтинии по 200-300 лв., камо ли с някакви супер цветисти и направо обидни определения! Супер много впечатление прави това.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, tedy said:

Ясно, ще се въздържа да давам мнение за нещо, което вероятно е полезно по принцип за някои хора. Просто е нещо, което не ме "вдъхновява" (иначе казано) дори да го пробвам, нямам никакви мераци за нещо такова, както го описваш. Сигурно бих се усмихнал и признал че е хубаво нещо, но каквото ще да е, не е нещо, което бих търсил или да ми е в приоритетите изобщо. Да, вероятно ако го поползвам може и да ми влезе, но.. начина по който ползвам телефона, такова нещо не ми е нужно, иначе поне обикновената вибрация щях да ползвам.

Както го описваш, това не е вибрация, която човек да ползва за нотификации (примерно при изключен звук), а по-скоро при интеракцията с телефона за (локални?) вибрацийки..

Просто е нещо доста дребно за мен поне, макар че мога да прозра някои интересни ползички, но все са в сферата на "интересни", но не и добавящи значителна практичност за моето ползване.

Но ще видим, ако стане масово, Ок.

Също както предната камера - аз търсех с много висок приоритет да няма ночове и дупки на екрана, затова взех телефон с изскачаща предна камера, и "чист" екран. И супер ме радва това, защото предна камера ползвам веднъж на .. 2-3 години? Други хора я ползват често, вкл. за фейс унлок, за тях естествено изскачаща камера е много непрактична, и ги разбирам.

 

То не е "полезно". То просто е приятно. Като по-бързото опресняване на екрана. Не е "полезно", но като го видиш - искаш да го имаш, защото просто е по-приятно да работиш с устройството.

И за нотификации се ползва същия този Haptic feedback.
С какъв телефон си? Да не си с OnePlus 7 Pro? Той също има такъв тип мотор за haptic feedback.

 

9 minutes ago, tedy said:

Тук ще се съглася с раптора, само дето... остава едно горчиво чувство от целия "спор" по този въпрос, на наполовина разменени роли - той си защитава гледната точка защо не кара с телефони за по 2-3 бона, макар че може да си ги позволи (предполагам), но другата "страна" не е тръгнала да го изкарва едва ли не прошляк що кара с евтинии по 200-300 лв., камо ли с някакви супер цветисти и направо обидни определения! Супер много впечатление прави това.

 

Не виждам подобно нещо аз. Никой никого не се опитва да изкара прошляк. Просто му обяснявахме защо телефонът му се води среден клас, тъй като той не знаеше. След това попита какви са разликите между среден и висок, защото той не може да си ги представи - това също му казахме.

Link to comment
Share on other sites

51 minutes ago, w00x said:

 

То не е "полезно". То просто е приятно. Като по-бързото опресняване на екрана. Не е "полезно", но като го видиш - искаш да го имаш, защото просто е по-приятно да работиш с устройството.

И за нотификации се ползва същия този Haptic feedback.
С какъв телефон си? Да не си с OnePlus 7 Pro? Той също има такъв тип мотор за haptic feedback.

 

 

Не виждам подобно нещо аз. Никой никого не се опитва да изкара прошляк. Просто му обяснявахме защо телефонът му се води среден клас, тъй като той не знаеше. След това попита какви са разликите между среден и висок, защото той не може да си ги представи - това също му казахме.

Не си прочел добре поста ми. Прочети го пак и ще видиш какво исках да кажа съвсем кристално ясно.

 

А да, за бързото опресняване и 90/120 херца за телефон.... за мен ще повторя, че е напълно излишно :) . Някои хора може и да видят капка разлика или да вменят на него по-мазни анимации...

На десктопа и монитора виждам разликата почти само в движението на прозорците и мишката, но ми е достатъчно при малка разлика в цената да има и 120 херца. На телефона няма курсор, няма местене на прозорци, а скролирането и на монитора почти не виждам разлика между 60 и 120 хц. Даже не знам откъде се появи тази мания да вкарват и в телефоните 120 херца, но трябваше да измислят нещо ново да продават новите телефони :Р . Мазнотата на скролиране има много малко общо с честотата, стига да е поне 60 Хц, ПРИ телефоните. И на моя анимациите (които съм намалил до минумум) ми са пределно мазни. Ако някъде има някакви леки стътъри, са изцяло на недоизпипан РОМ, примерно.

С Mi 9T Pro съм, с 128 флаш версията. При него признавам вибрацията е леко нефелна, но аз така или иначе никога не съм ползвал вибрации, освен в началото колкото да видя че ми е безполезен фийчър.

 

Сигурно е (малко) по-приятно, не изключвам в даден момент ако имам такъв тел да призная и да го ползвам за някои неща, просто за мен това не би било никакъв фактор при избор на тел. Други неща биха били, но не и това (визирам хаптик феедбака за който говориш). Примерно някаква идеална камера на тъмно, водна непроницаемост... и общо взето тва, друго не знам. А да, по-бърз флаш РОМ за да ми стартира скайпа за под секунда :D .

Edited by tedy
Link to comment
Share on other sites

Така или иначе телефонът вече е old news, макар вероятно да не съм видял и една трета от нещата, които може. Жена ми сега ми подари часовник ХуйВей Про 3 за рождения ден и той е новото нещо, което гледам "умно" :laughing1:

Link to comment
Share on other sites

Аз съм с 2-ката. Ако си с кожената каишка, почни навреме да се оглеждаш за резервна. Аз си купих стоманена от амазон. Защото кожата се скъса след 3-4 месеца, а педерастите от хуавей ми искаха 120 евра за тяхната метална каишка. За часовник 200 евра. И им теглих една. Иначе върши работа.

Link to comment
Share on other sites

Гледам сте зачекнали Poco X3 тук, като за тоя модел е важно коя точно версия е, че все пак са Х3, Х3 NFC и Х3 Pro. Бях загледал Про версията, но там не ми хареса главно дисплея, че е IPS, отделно камерите са по-кофти в сравнение с NFC версията, само SD 8-ма серия ме заинтригува, но заради него батерията при натоварване, макар и голяма в сравнение с други подобни, не кара толкова. За това за мен и жена ми избрах Redmi Note 10 Pro, най-вече заради дисплея, просто е уникален и на 120 Hz e направо звяр. На работа колега има Iphone 12, просто дисплея за мен е в пъти по-добър, а цената е Х3 в полза на въйфоня. Втори месец го ползвам, за сега нямам оплаквания, батерията си кара доволно. За парите си не съжалявам за избора си.

Link to comment
Share on other sites

Миналата коледа вземах на жената Poco X3, а на мен си вземах Realme X50 5G, и двата бяха на една цена, като смело твърдя, че не съм имал по-добър телефон от realme'то. Лек, бърз, ъпдейти постоянно, 120HZ дисплей, чипосан с 5джи, бе, майката си трака! :) Твърдя, че е и по-добър от POCO'то, върви по-мазно, а и хардуерно не е много далеч от флагмените. 1000 процента следващия пак ще е realme. Линчо мнение!

Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, jozo said:

Х3, Х3 NFC и Х3 Pro

Аз вече телефон без NFC не взимам. Не знам, защото още се правят модели без, като сега с напредъка на безконтактните плащания това ще става масово използвано. Аз кредитната карта не съм я вадил от портфейла с месеци. Плащам само с телефона

Link to comment
Share on other sites

@w00x Единственото, което не ме кефи при Pixel 4 е интерфейса. С MIUI( като има Ми3) и EMUI на сегашния ми, доста свикнах с подредбата и всичките приложения да са ми под ръка. 

 

Ще видя покрай коледа какво ще има на промоция и може да взема нещо :) 

Link to comment
Share on other sites

Just now, kotora said:

@w00x Единственото, което не ме кефи при Pixel 4 е интерфейса. С MIUI( като има Ми3) и EMUI на сегашния ми, доста свикнах с подредбата и всичките приложения да са ми под ръка. 

 

Ще видя покрай коледа какво ще има на промоция и може да взема нещо :) 

 

Интерфейсът си е чист Андроид, съответно. Кое не ти хареса?

EMUI на Хуауей е недоразумение за мен и повече не искам да го чуя дори.

Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, w00x said:

EMUI на Хуауей е недоразумение за мен и повече не искам да го чуя дори.

Само заради факта, че не ми седи нон стоп полето за търсене на гугъл на екрана да ми заема място и пречи, печели тука EMUI-то.

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, mIRCata said:

Само заради факта, че не ми седи нон стоп полето за търсене на гугъл на екрана да ми заема място и пречи, печели тука EMUI-то.

 

Слагаш нов Launcher и си решаваш проблема. Аз интерфейса на EMUI дори не го ползвах. Използвах Action Launcher.


Коментирам останалите недоразумения свързани със скина.

Като започнем от това, че не мога да правя нищо по нотификейшъните от lockscreen-а. Не можеше да изтриеш мейл директно от известието. След около 18 месеца добавиха възможността да се отварят известията като се натисне една мъъъъъничка иконка в горния десен ъгъл на нотификейшъна. По подразбиране в Андроид, това се прави като се плъзне надолу върху известието.

Добавям и това, че страшно агресивно затваря приложенията на фона, дори и да ги добавиш като изключения. Затваря ги дори тогава, когато ги ползваш!!
И с останалите неща изобщо няма смисъл да продължавам.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, mIRCata said:

Аз вече телефон без NFC не взимам. Не знам, защото още се правят модели без, като сега с напредъка на безконтактните плащания това ще става масово използвано. Аз кредитната карта не съм я вадил от портфейла с месеци. Плащам само с телефона

 

За мен пък това е напълно излишна "екстра". Имам NFC от години и на предишните си телефони, никога не ми е трябвал. Дали ще извадя картата или телефона от чантата ми е все тая, в магазина не го държа в ръка.

Link to comment
Share on other sites

И аз не го държа в ръка. Но да отворя чанта, от там портфейл, от там отделението за карти, да вадя картата е повече, от бъркане в джоба отключване на тел и пускане на НФЦ. Отделно през телефона 1 е по-сигурно, защото работи, само когато аз кажа, а картата е "отключена" нон стоп, 2  през телефона и пин не въвеждам дори за големи суми, докато на карата над 50-100 лв и пин искат. Не въвеждането на пин, пък хем пести време, хем е по-здравословно сега, като не бараш терминала и копчетата дето всеки който си бърше носа с ръка пипа.

Link to comment
Share on other sites

О, това с NFC-то е широка тема, по която мога и аз много да говоря :) .

И аз плащам ексклузивно само с телефона от много време, и вече и аз тел. без NFC не бих взел. Ползите от плащане с тел са много, и не всеки обаче ги счита за такива, и мога да го разбера. И най-тънката пластика в портфейла (което даже не е портфейл, а една тънка кесия нарочно за да не ми издува джоба само с 3-4 банкноти и минимално монети) не мога да понасям, нося само ЛК и шоф. книжка.

Аз по-бързо вадя тела от джоба и после прибирам, отколкото да вадя карта и после да я прибирам. Картата бих пипал за плащане 2-4 пъти на ден, телефона вадя десетки пъти, затова е на по-видимо място, без да се вади и прибира в нещо.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

w00x, поръча ли си Pixel6? Или pro версията. Заинтригуван съм...и от официален google store в Герамния ли? Чудя се дали да го поръчам и прекарам с Габиели, като има наличост де.....

Link to comment
Share on other sites

Да. Пиксел 6. Зелен.
Но се чудя дали да не си отменя поръчката. Имам buyer's remorse. :D

Пише, че доставката ще е на 17-ти Ноември. Няколко пъти я смениха..

Link to comment
Share on other sites

Поръчах на втория ден, след като се появи на сайта….

Защото е по-евтин. :D Също така, защото не искам прекалено голям телефон и защото не харесвам извити екрани.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...