Jump to content
BulForum.com

Премерете си Смартфоните // Обща дискусия


MaiconDogg

Recommended Posts

Ми да, май няма смисъл точно по темата за телефоните и цените и качеството да спорим :). 

За 60те хц само, те са абс. достатъчни, проблемите идват от другаде, ако изобщо говорим за такива.

Казах ти сравнение примерно между 60 и 144хц монитор за по-лесно смилане. Напълно наясно съм за нещата, и пак казвам, абс. достатъчно са 60 хц. Някой ако вижда разлика, ок, да му е приоритет това, не е като да не виждам жестоки свади по тоя въпрос :). И като чуя за "огромната" разлика и падам от стола, всеки път.

 

Аз нямам проблем който иска да дава 3000 лв за телефон :lol:, просто скачам срещу това за огромните разлики в неща които разликата е нищожна, айде по-полека, защото разлика има, но е супер нищожна, камо ли за ежедневна употреба. Един добър телефон ако няма насичания, е тотално безсмислено тази маркетингова манипулация.

То е подобно и при мониторите, където пък някои виждат разлика от 166 до 240 херца. Най-много с това се борят някои недостатъци на матриците, а не че човек вижда 120 кадъра в секунда.

Та въпрос на приоритети и изисквания.

Мир.

 

ps. А да. Макар че смятам amoled екраните за по-добри и аз лично надали бих кандисал на телефон с ИПС екран... напълно трезво признавам, че за повечето хора това няма особено значение, въпреки че за меб разликата не е малка, и черното в амолед е осезаемо по-добре, защото най-често боравя с тела на понижена светлина.

 

 

Edited by tedy
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 248
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

22 minutes ago, tedy said:

просто скачам срещу това за огромните разлики в неща които разликата е нищожна, айде по-полека, защото разлика има, но е супер нищожна, камо ли за ежедневна употреба.

Продължавам да твърдя че сгъването и екстра екраните са огромна разлика :D 

Link to comment
Share on other sites

Мале, колко сте изписали, браво! :D.

ARPAnet, може и да се шегува, но съм съгласен да искат много пари за нещо ново - фолд и флип телефоните са с готина концепция, но не бих се прежалил да дам толкова пари за нещо, което ако изпусна от по-високо и може да стане на сол.

 

Напълно приемам, че при по-скъпите телефони камерата е по-добра и могат да се играят по-тежки игри (примерно), но за мен лично тези неща не са на преден план. Аз използвам телефона за говорене (не много), youtube/twitch, browsing и някоя друга снимка от дъжд на вятър. Всякакви социални мрежи съм махнал - саЛ стои един вайбър за красота.

 

Предпоследният ми телефон беше всичко, което търся в такава машинка - 120 херца АМОЛЕД - не знам как Теди не вижда разлика, но за мен лично м/у 60 и 120 херза разликата е от земята до небето, скрита предна камера (без "ночове и пънчове" :) ) и прекрасна задна камера + това, че беше супер бърз и не забива - всичко това за 580 лева - Xiaomi Redmi K30 Ultra. Малко трудно го намерих, защото не се продава в Европа с глобален rom, а само с китайски и точно това ми изигра лоша шега. В началото на лятото от Шаоми орязаха гласовите функции на Google за телефони с китайски ром - нещо, което ползвам всеки ден и се наложи да го заменя със сегашния ми Xiaomi Mi 11 Lite 5G - направих 2 компромиса за 90-те херца и дупката за селфи камерата - поне е вляво, а не по средата или вдясно.

С този ще карам, докато паднат цените на сгъваемите, че съм хвърлил око на z-flip и след 2 години ще се продават подобни модели на по-разумни цени.

Link to comment
Share on other sites

Флип-а естествено че е разлика :D. Пак, отделен въпрос е доколко полезно е, аз не бих дал и 10 лв за подобна екстра, но да не говоря предварително :).

За херцие отново, няма смисъл да спорим, защото за един едно, друг друго. Аз ИПС екран примерно не бих взел и голям приоритет ми е амоледа, но херците и-з-о-б-щ-о!

За друг обратно.

 

Link to comment
Share on other sites

За полезно не знам, по-скоро практично - телефонът ти заема двойно по-малко място сгънат (върнахме се в началото на 2000-те, само че сега с малко по-сложно направени телефони :moon:)

Иначе за AMOLED vs IPS - AMOLED all day, every day - добре че не трябва да дадеш в днешно време 1000++++ лева за такава екстра :P

Link to comment
Share on other sites

Едно време, като бяха на мода мидите, един приятел казваше: "Телефон от 2 части, рано или късно пак става на 2 части". Не че не съм имал и подобен телефон де. :lol:

 

Предния ми Xiaomi Poco F1, го смених по 2 причини. Ползвах го 2 години и половина, купих го за 530 лв. Първата причина е, че се скапа батерията, което е малък проблем, за 20 лв. от Китай си поръчвах усилена батерия, проверена че е качествена и т.н. Да обаче с тоя "ноч" така и не можах да свикна, толкова ме дразнеше, че няма на къде. Всичко останало ми е било напълно достатъчно и ако не беше второто, не виждах смисъл и до ден днешен да го сменя. Бачка си достатъчно бързо, не ми е създавал ядове и подобни.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, w00x said:

В случая вероятно са направени с автоматичния режим, което е начина, по който 99% от хората използват камерите си.

Което не противоречи на тезата ми, че не дадена камера е по-зле или по-добре от друга спрямо цената, а опираме до настройки на софтуер. Т.е разликите в хардуера може и да са малки на камерите, по-значителната разлика идва от софтуера.

Link to comment
Share on other sites

Аз ще чакам нещо по-ползваемо - някакъв сгъваем екран, който като разтворя да е поне 13-15 инча.. Иначе мразя сгъваеми телефони, и преди години мразех такива тъпфони, майка ми мина през такива - no no!

Не обичам да нося сложни портфейли, часовници, неща, които да "подготвям" за ползване :)

Не върша неща от тела които чак толкова да имам полза от примерно 8 вместо 6" екран (иначе щях таблет да мъкна), а ако трябва, то и 8-9" не ми вършат работа.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, mIRCata said:

Което не противоречи на тезата ми, че не дадена камера е по-зле или по-добре от друга спрямо цената, а опираме до настройки на софтуер. Т.е разликите в хардуера може и да са малки на камерите, по-значителната разлика идва от софтуера.


Да. Пикселите 4 години бяха с един и същи хардуер на камерата и всяка година правеха най-хубави снимки. Но въпросния софтуер си върви с телефона. Какво ще направиш? Ще си пренапишеш софтуера на телефона, за да прави по-хубави снимки?

Link to comment
Share on other sites

Специално за Pocophone F1 имаше App на Пиксел за камерата. Аз използвах него, понеже правеше значително по-добри снимки от фабричния софт.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Най-дълго (3 години и половина) изкаралият ме до момента смартфон, Huawei P Smart, тия дни взе по-често от мен да решава кога да се закачи на GPS. Съответно днес му връчих предизвестието.

Поръчах Samsung Galaxy A52s 5G. За тая една шапка пари (почти 700 лв.), ако не ме изкара поне 4 години, умират за мен както Xiaomi.

Въпросното Xiaomi Mi 4C пък беше шампиона по преждевременно свършване - изтраях го 2 години с 300 зора.

Първият ми смартфон, някакво Zopo (май ZP980), беше чукнало 3 години преди да го уволня.

Link to comment
Share on other sites

Майка ми кара с Xiaomi Redmi Note 4x вече 5-та година, без проблеми... освен че е доста бавен за моите разбирания, но за нея явно не. Моя стария redmi 4 също още работи (като тестов), смених го на 3-тата година покрай лек софтуерен проблем, който оправих, и то беше повод да взема нещо по-бързо.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

До ден-два ще ми се наложи да купя нов телефон, в ценовия диапазон от примерно 220лв докъм 300 максимум. 

Гледам разни оферти, като например RealMe C21Y , RealMe C25Y , Motorola E7 Power или G10 , Samsung Galaxy A03 , Alcatel X3 , няколко Шиоми-та и прочее телефони за горе-долу тия пари. 

Въпросът ми е, в този ценови клас, има ли значение изобщо марки и модели, или всичко е едно и също и да взимам първия, който ми попадне? Някой с конкретно предложение кое е най-доброто за парите си?

Повече от 300лв няма да се дадат, така че коментари от типа " ами дай още 50лв отгоре и може да вземеш еди-какво-си" не ми вършат работа. 

Благодаря

Link to comment
Share on other sites

В тоя ценови клас, всичкото е щета. Гледай да е някоя по-сериозна марка, за да ти се ъпдейтва софтуера по-дълго и това е. И да има повече РАМ.

 

Но "за 50лв повече" :D , можеш да вземеш Redmi Note 11. И тъй като редовната му цена е 360лв, с договор към оператор или на някоя промоция, ще го намериш и за 300.

Link to comment
Share on other sites

 

15 minutes ago, w00x said:

В тоя ценови клас, всичкото е щета. Гледай да е някоя по-сериозна марка, за да ти се ъпдейтва софтуера по-дълго и това е. И да има повече РАМ.

 

Но "за 50лв повече" :D , можеш да вземеш Redmi Note 11. И тъй като редовната му цена е 360лв, с договор към оператор или на някоя промоция, ще го намериш и за 300.

 

Договор с оператор не е опция, трябва ми просто апарат :) 

Досега е ползван Redmi 8А, купен за 200лв и си се ъпдейтваше нормално. 

Добре, каква е с две думи разликата между въпросния Redmi Note 11 и примерно този RealMe C25Y . Като изключим по-добрия (вероятно) процесор, аз друго съществено не виждам, че да си заслужава 30% по-високата цена? 

Link to comment
Share on other sites

По това, което виждам.

 

1. Резолюция на екрана

2. Опресняване на екрана

3. Чип (процесор)

4. Скорост на паметите

5. Технология на екрана ЛСД на единия и Амолед на другия.

 

Ноут 11 ще е значително по-бърз телефон.

Link to comment
Share on other sites

Прави ми впечатление също така, че Ноут 11 държи по-ниска цена от Ноут 10, който се предполага че е по-стар модел. Има ли някаква причина за това?

 

Какво ще кажеш за Nokia G21 в сравнение с Redmi Note 11?

 

edit: и още една питанка, ако все пак се прежаля да мина психологическата си граница от 300лв, това Poco M3 Pro не е ли добър вариант?

Edited by deus_pld
Link to comment
Share on other sites

Нокията ако е като по-евтиния си събрат: 1 - ще може дори при заключен екран с отпечатък, код и т.н да спираш всичко - GPS, wifi, мобилни данни, което го прави лесен за крадене и 2. Няма да може да го ползваш в колата с блутута, щото нон стоп се разкача и не бачка. Проблем писан от месеци по техните форуми и нищо.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, mIRCata said:

Нокията ако е като по-евтиния си събрат: 1 - ще може дори при заключен екран с отпечатък, код и т.н да спираш всичко - GPS, wifi, мобилни данни, което го прави лесен за крадене и 2. Няма да може да го ползваш в колата с блутута, щото нон стоп се разкача и не бачка. Проблем писан от месеци по техните форуми и нищо.

Кой му е "по-евтиния събрат"? G10? 

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, deus_pld said:

Прави ми впечатление също така, че Ноут 11 държи по-ниска цена от Ноут 10, който се предполага че е по-стар модел. Има ли някаква причина за това?

 

Какво ще кажеш за Nokia G21 в сравнение с Redmi Note 11?

 

edit: и още една питанка, ако все пак се прежаля да мина психологическата си граница от 300лв, това Poco M3 Pro не е ли добър вариант?

 

Не виждам причина за това. Просто чистят наличности и разчитат хората да купуват стария модел за повече пари.

 

Редми-то е със Снапдрагон и АМОЛЕД екран.

 

Поко-то също е добър вариант, но пак не е с АМОЛЕД екран.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...