Jump to content
BulForum.com

Премерете си Смартфоните // Обща дискусия


MaiconDogg

Recommended Posts

Абе, да ти кажа мислих си го, ама моя е в чудесна кондиция и въобще не виждам в момента телефон който да ми даде чак толкова много отгоре... Скоро купих Самсунг S21 на приятелката ми и честно казано не виждам огромна разлика спрямо моята машина освен в екрана.... А разликата между нов за мен и нов за майка ми е има-няма 1000+ лева... :D

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 248
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Тъкмо де. Няма проблеми, така че няма да ѝ пробуташ телефон, който е на доизживяване. :)

Помисли и за разликата, когато в последствие се наложи да сменяш твоя. :D Я му вземеш 100-150лв, я не. Със зор при това. По-скоро не дори, защото P20 Pro е по 200, а е по-добър от твоя.

Не е казано, че трябва да си взимаш Самсунг и ти. Вземи си един OnePlus 9, например.

Или изчакай черния петък, да видиш какво ще се появи там. Това важи и при двата случая. Може пък да ти улесни решението. Ако има на далавера евтин - купуваш на майка ти. Ако има на далавера скъп - купуваш за себе си и даваш на майка ти стария. :) 
Аз поне така бих направил.

Link to comment
Share on other sites

Аз съм с POCO X3 и смело мога да кажа, че това е жестока машина (далеч не съм дал тая цена естествено). Едно че едва ли някога ще го напрегна технически и второ - носи на бой като нищо друго. В момента даже два  нови ме чакат в Еконт за фамилията. Брутална машина, просто БРУТАЛНА. За тия пари не мисля, че има нещо, което може да му стъпи на малкото пръстче. 

Link to comment
Share on other sites

Може и да си прав. Но специално виждам няколко неща в One Plus, които му липсват, а за мен са фактор... 

Няма IR - ползвам го много често, а сега не виждам флагман с IR. Може би в бъдеще ще трябва да търся друго решение.. не знам... 

DAC-a му е 24-bit/192kHz, което хайде ще го преглътна. 

Батерията му е почти същата, даже го дават, че държи по-малко. И то с цели 10 часа. Това означава, че почти няма да изкарва работния ми ден на моето ползване - разговори, работа, приложения и т.н.

 

Всъщност проблема когато си купиш много висок клас телефон смяната му после е основно за... да речем за гъзария... да си в крак с модата... Реално новите не ми предлагат нещо свръх уникално... Освен да си купя сгъваем... :lol:

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Mockingbird said:

Може и да си прав. Но специално виждам няколко неща в One Plus, които му липсват, а за мен са фактор... 

Няма IR - ползвам го много често, а сега не виждам флагман с IR. Може би в бъдеще ще трябва да търся друго решение.. не знам... 

DAC-a му е 24-bit/192kHz, което хайде ще го преглътна. 

Батерията му е почти същата, даже го дават, че държи по-малко. И то с цели 10 часа. Това означава, че почти няма да изкарва работния ми ден на моето ползване - разговори, работа, приложения и т.н.

 

Всъщност проблема когато си купиш много висок клас телефон смяната му после е основно за... да речем за гъзария... да си в крак с модата... Реално новите не ми предлагат нещо свръх уникално... Освен да си купя сгъваем... :lol:


Ти заеби таа ралта! Стерео колони (по силен звук вади от лаптопа), батерия 5160mAh !!! (тва няма бутане просто - звяр), за 4-те камери и снимки няма да говоря, защото дори не съм прегледал още всичките му опции... Абе страшно и уникално животно. И тва за 398 лева - ай сиктир на секви "флагмани" и чал. 

Link to comment
Share on other sites

Аа, Виден, моля ти се...за тези пари може да е желязо, но до там...остава си желязо. За твоето ползване може да е перфектен, на аз имам определени изисквания. Да, батерията му е сериозна, но с друго не ми помага. Да, за мама става. 

Първо камерата, с моя три+ годишен все още слагам в малкия джоб много по-нови и скъпи телефони, че дори и фотоапарати... 

Второ, почти никога не слушам от говорителчетата на телефон, за мен това е огромно мъчение.. Аз съм малко аудиофил човек и е недопустимо... Просто не ми понася на нежната душица... :lol:

 

Link to comment
Share on other sites

47 minutes ago, RaptoR said:

Пробвай,чедо - много ясно не е за майка ти - за тебе е. 

:Facepalm::Facepalm:Понякога си недостижим в мисирщината! Магданоза няколко пъти ти повтори, че е power user и му трябват неща, които на Мисир като теб дори няма да му дойдат наум, ти пак продължаваш да му пробутваш това измислено недоразумение от среден клас. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Среден клас хахахахахах Няма и не е раждана мисирка, която да те стигне. Не напразно си председател на Вселенския мисирски събор!!!!!! Хаххаха

 

 

Link to comment
Share on other sites

Среден клас е отвсякъде този телефон.

POCO X3 Pro вече е от долната част на висок клас и то единствено заради процесора. Другото си остава среден клас.

Link to comment
Share on other sites


 

11 hours ago, w00x said:

Среден клас е отвсякъде този телефон.

POCO X3 Pro вече е от долната част на висок клас и то единствено заради процесора. Другото си остава среден клас.


И кое ми е любопитно тогава е висок клас, предвид факта, че поне аз лично нито мога да натоваря, нито мога да оползотворя възможностите на този телефон? Трябва да е към 3000 лева или да е Въйфон? Аре у лево бе! 

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Mockingbird said:

Всъщност масово във високия клас цените започват от около 1000 лв.... И не е задължително да е въйфон... Има и други, може би по-добри дори.... 


Абе то всичко е по-добро от Въйдъска, но как реши, че цената е определяща? Щото моят "среден" телефон смазва един Самсунг за 2500 по ВСИЧКИ позиции

Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, RaptoR said:


Абе то всичко е по-добро от Въйдъска, но как реши, че цената е определяща? Щото моят "среден" телефон смазва един Самсунг за 2500 по ВСИЧКИ позиции

Това, освен САМО с голямата батерията не виждам как ще се получи по другите. 

А цената няма да коментирам как точно се образува. 

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Mockingbird said:

 

Това, освен САМО с голямата батерията не виждам как ще се получи по другите. 

А цената няма да коментирам как точно се образува. 


Цената много добре знаем как се образува - всяка тухла на всяка марка струва по 200 долара реално. Голямата батерия е само едно от предимствата му. А за тази цена/качество друг телефон не знам дали може да му стъпи. Едно е сигурно - маже на салата всякакви "флагмани" по 2-3 хилди леа... Обаче след уникалното парти в Рибарника снощи хич не ми се водят дискусии. Само ще ти кажа, че го бях забравил на покрива, цяка нощ го валял дъжд, на другия ден докато се усетя слънцето го беше напекло - нищо му няма, ебати и гредера. За какви мятанки и паданки иде реч няма да говоря, защото винаги е в джоба ми когато блъскам и се катеря... Стерео колоните ги споменах вече, ама и ти метросексуално преди са си чул за кво иде реч ги анатемоса. Няма грижи. 

Link to comment
Share on other sites

Да се навра между шамарите...

Гледам обсъждате мега якия Poco X3.

Гледам че дори Про-то няма видео 4К@60fps, а само до 30. 60fps и 4К за мен е минималното като изисквания, и ми е чудно защо дори Pro-то го няма това, дали е изкуствено. 1080п вече не е допустимо за мен, предвид на какви монитори и ТВ се гледат видеата (32+", 2К и 4К), а 30fps е насечено, затова откакто имам тел с SD855, който поддържа, снимам на 60fps. Малко тънък момент е, че все пак телефоните по принцип снимат с малко по-лошо качество от оптималното за дадена резолюция, затова 4К е идеално за 2К монитор, а на 4К ТВ ако се гледа от нормално отстояние (2-3+ метра) също е перфектно, иначе се забелязва качеството не е съвсем кристално за дадената резолюция ако се вгледа човек, но това е нормално.

Иначе кой каквото му върши работа, и аз не бих дал над 1000 лв (да не казвам голяма дума) за телефон. Бих дал повечко само ако няма друг, който да стартира приложенията бързо, защото се нервирам ако трябва да ги чакам да зареждат над 1 сек. Засега само Скайп го чакам по 2 сек при студен старт, което не е рядко, и е единственото приложение, което супер ме дразни.

 

PS. Да, и аз не обръщам внимание на говорителите, рядко слушам от самия телефон, дали стерео или моно ми е абс. все едно, стига да се чува нормално. Но вече не бих направил компромис с AMOLED екрана - IPS телефон не бих взел вече! Пак да не казвам голяма дума.

Edited by tedy
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, RaptoR said:

И кое ми е любопитно тогава е висок клас, предвид факта, че поне аз лично нито мога да натоваря, нито мога да оползотворя възможностите на този телефон? Трябва да е към 3000 лева или да е Въйфон? Аре у лево бе! 

 

Ами, те класовете на всеки производител са си обособени.

POCO е бюджетната марка на Xiaomi. Следователно, висок клас на Xiaomi конкретно е Mi 11 и производните му.

Висок клас на Самсунг са S и Ноут сериите.
Висок клас на Сони са телефоните в 1 серията и т.н.

 

Високият клас има най-високата серия процесор, по-бърза памет, по-добра камера, по-добра изработка, по-добър екран, по-качествени компоненти заложени вътре, понякога и някакви експериментални функции и т.н. Иначе като производителност, особено ако са с един и същи процесор, няма да забележиш особена разлика.

И пак да кажа, че не коментирам цена/качество на Поко Х3, а казвам само, че не е висок клас телефон. Дали си заслужава да се дадат 1100-1200лв отгоре за висок клас обаче - рядко и не за всеки. Повечето хора ще са доволни с Поко-то.

Link to comment
Share on other sites

Всички нормални хора биха били доволни. Специално аз не виждам никакъв шанс този телефон по някакъв начин да го притесня или затрудня. Обясних вече и колко здрав се оказа. И да не забравяме, че аз съм човек със силни предразсъдъци по отношение на китайските изпълнения, който е бил все с топ телефони на Самсунг (които разбира се ми идваха безплатно). Аз Ноутовете си преди точех веднъж годишно от съображения за сигурност, този телефон като гледам може и никога да не го запълня. По производство е оптимизиран за игри и е турбо мощен, та малкото игрички, които ръчкам летят. Отделно като работя из дворовете и покривите мога да си го държа в джоба с пуснат ютюб без грижи цял ден или пък да го оставя на 20 метра от мен и да го чувам спокойно. С тая батерия да я стопиш за деня е чудо - цял ден с пуснат ютюб, игране, фб и вечерта пак е на около 30%. Абсолютен звяр. Изработката е отлична от това, което виждам, дисплеят също - дотолкова доколкото човешко око може да се взре в една шепа дисплей. Китайците безплатно са ти лепнали страхотен протектор на стъклото и в кутията имаш отличен калъф. Междувременно Самсунг продават телефон за над 2500 лева без зарядно.... Аре у лево.... Посмъртно и да ги рина по улицата няма да им дам такива пари, за Въйфон няма да говоря - тия са мъртви за мене. 

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, tedy said:

защото се нервирам ако трябва да ги чакам да зареждат над 1 сек

тва тука вече отива на капризи :)

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, mIRCata said:

тва тука вече отива на капризи :)


То цялото е в сектор "тоя пост ма кара", аз затва и го подминах директно... :laughing1:
Абе всеки си знае за него си! Аз вече казах, че съм толкова доволен, че поръчах още два, които вече ме чакат в ЕКОНТ. Телефонът се изкупува много бързо, а фактът, че държи цена и дори на места я вдига е показателен.  

Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, mIRCata said:

тва тука вече отива на капризи :)

Предвид колко често през деня пускам и сменям приложения, не е съвсем каприз ако губя по 3 вместо 1 сек, по 300 пъти на ден, особено ако бързам нещо - примерно като плащам в магазина с телефона, стартирам банковия апп, тежичък е и отнема около сек, представям си поне едно 6 сек на стария ми тел. Не обичам да забавям опашката в търговските обекти. То това зависи предимно от флаш паметта колко е бърза. Вече всичко що е ufs 2.1 или по-висока, е сравнително Ок. По-старите, от поколението около редми 4 примерно, бяха трагични. Майка ми още е с редми нот 4, и полудявам като го ъпдейтвам, но тя още не иска да го сменя, свикнала е и не й прави впечатление, затова хора всякакви.

 

P.s. А да , да добавя, през оная работа ми е че раптора подминавал постовете ми, даже е за добро :), по-нормално се говори във форума.

Edited by tedy
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, RaptoR said:

Всички нормални хора биха били доволни. Специално аз не виждам никакъв шанс този телефон по някакъв начин да го притесня или затрудня. Обясних вече и колко здрав се оказа. И да не забравяме, че аз съм човек със силни предразсъдъци по отношение на китайските изпълнения, който е бил все с топ телефони на Самсунг (които разбира се ми идваха безплатно). Аз Ноутовете си преди точех веднъж годишно от съображения за сигурност, този телефон като гледам може и никога да не го запълня. По производство е оптимизиран за игри и е турбо мощен, та малкото игрички, които ръчкам летят. Отделно като работя из дворовете и покривите мога да си го държа в джоба с пуснат ютюб без грижи цял ден или пък да го оставя на 20 метра от мен и да го чувам спокойно. С тая батерия да я стопиш за деня е чудо - цял ден с пуснат ютюб, игране, фб и вечерта пак е на около 30%. Абсолютен звяр. Изработката е отлична от това, което виждам, дисплеят също - дотолкова доколкото човешко око може да се взре в една шепа дисплей. Китайците безплатно са ти лепнали страхотен протектор на стъклото и в кутията имаш отличен калъф. Междувременно Самсунг продават телефон за над 2500 лева без зарядно.... Аре у лево.... Посмъртно и да ги рина по улицата няма да им дам такива пари, за Въйфон няма да говоря - тия са мъртви за мене. 

 

Това не променя факта, че телефонът е в среден клас, което даде и началото на дискусията. :) 

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, RaptoR said:


 


И кое ми е любопитно тогава е висок клас, предвид факта, че поне аз лично нито мога да натоваря, нито мога да оползотворя възможностите на този телефон? Трябва да е към 3000 лева или да е Въйфон? Аре у лево бе! 


флагменските телефони имат такова характеристики не за да могат да покрият изискванията ти. Това го могат и средния клас и най-вероятно бюджетния клас т.к. борбата и конкуренцията там е много силна. Доста често хората, които ползват флагменски телефони са ентусиасти и след година ще си купят по-новия независимо, че старият все още е по-добър от средния клас по това време. Отделно там са вкарани абсолютно ненужни неща само и само да се каже, че ги има и че са много: 512 мегапиксела камера, 256 ГБ рам, 7.7 ин дисплей и т.н. схващаш идеята. 
 

ако под въйфон имаш предвид ябълките и тяхната цена от 3000 лв това отдавна не е така. Има много по-скъпи андроид телефони от айфон. Да вземем за пример ass21, като базов най-висок модел на Samsung и iPhone 12, който също е базов. Разликата между двата е около 3 месеца в полза на samsung. Разликата в цената е 10 лв. Характересриките няма са ги коментираме по две причини. 

Link to comment
Share on other sites

@RaptoRза оня дългия ти пост. Телефонът ти е звяр, но е среден клас. Това се получава заради голямата конкуренция в този ценови диапазон и повечето фирми надуват доста моделите си в съответния ценови клас. Доста от фирмите стартираха точно така. Евтини телефони с много високи характеристики. Oneplus, poco за huawei и xiaomi не съм сигурен. Та покото са пушка. Да отхвърляш iPhone така с лека ръка е ламерщина. 

Link to comment
Share on other sites

Единствения плюс на по-високия клас телефони е камерата. Всичко друго е несъществено. 

 

Аз съм с няква нисък клас пръчка на huawei. Honor Play вече над 2 години и за сега няма ядове. Единственото нещо с което бих го заменил е пак нещо на Xiaomi или Pixel 4. 

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • w00x changed the title to Премерете си Смартфоните // Обща дискусия

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...