Jump to content
BulForum.com

Видеорегистратори


RaptoR

Recommended Posts

Въпросът тук е ти какво си готов да жертваш? Ще съм доволен публично да напишеш - "Голям мисир съм" - става ли?

Абе не, че ще му се наложи да напише нещо, дет да се не знае вече, ама мисля, че по-правилното изписване е както следва  -  “Мисир съм голям“

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 656
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Видене мноо си зле майна.И на програмата на телефона имам recycle.loop,бай Ганя или както там искаш си го кръсти ;) 

 

 

Никъде не се измъквам, мисир! Не ми бягай по тъча. Казах, че МОЯТ регистратор като напълни картата - спира. Във всички възможни режими. В момента прегледах нарочно менюто, защото добре знам, че не съм виждал LOOP отделно и естествено си виждам само RECYCLE - оф,1,3,5. Нищо му няма иначе на регистратора - както е изваден от кутията - така е. Та си мисир най-малкото, защото ми обясняваш моят регистратор какво може и не може.  

 Ми цъкни му Он и виж кво ще стане бе...И ведеата по 5 мин примерно.

Link to comment
Share on other sites

Това, че китайския боклук проявява някакъв характер, не означава, че не притежава loop функцията. Онова там за 1,3,5 минути е точно въпросната функция. На колко парчета и с каква продължителност ще ти цепи файловете няма никакво значение. Остави го на 3 минути да речем и ако наистина СПРЕ да записва при запълване на картата, тогава просто го хвърли на боклука. Може да е някакъв идиотски бъг, но НЯМА НАЧИН да е нещо, което да го пише в упътването.

 

ОСТАВЕНО е отдавна и СПИРА да записва!!! На какъв език пиша, дявол да го вземе?!?!? Изкарвам максимум 3 дни без чистене и то според зависи от престоя навън. Пише го, както виждаш, относно позиция ОФ и тъй като нищо друго не пише по темата, освенче може да цепи на 1,3,5 мин, човек логично остава с впечатлението, че си е така.  

 

=========================

 

 Ми цъкни му Он и виж кво ще стане бе...И ведеата по 5 мин примерно.

 

Николчо, земи хич не се обаждай тука. Особено без да си чел какво сме писали да вкарваш тъпотии. 

 

============================================

 

Пламене, ето го МОЕТО упътване по въпроса:

 

BjnqXBL.jpg

 

Така изглежда МОЯТА книжка, която е в ръцете ми и това има по въпроса в нея. Толкоз по темата и от мен.

 

(някой ако знае какъв размер на шрифта е под половин милиметър ширина на буква да сподели...) 

Link to comment
Share on other sites

Така изглежда МОЯТА книжка, която е в ръцете ми и това има по въпроса в нея. Толкоз по темата и от мен.

И какво точно в това пределно ясно упътване не разбра? Китаеца много добре ти е написал, че LOOP функцията, барабар с автоматичното записване при всяко включване/подаване на напрежение към машината се активира с 1/3/5 мнинутните конфигурации. Само когато тази функция е изключена, т.е. в OFF позиция, само тогава нито loop-ва, нито започва автоматично записа.

Link to comment
Share on other sites

Така, това е ясно. Да виждаш някъде да пише, че като свърши картата и ще почне отново???? И той това и прави де - цепи файловете на 1, 3, 5 (1 не съм пускал, че няма смисъл, на 5 казах, че жули едно след друго до напълване без прекъсване) и като се напълни край. В момента съм на 3 и само това работи приблизително като хората. Подчертавам дебело - ПРИБЛИЗИТЕЛНО. 

Link to comment
Share on other sites

Подчертавам дебело - ПРИБЛИЗИТЕЛНО. 

Какво значи "приблизително"? Каквито и номера да ти прави с размера на файловете, не трябва да спира при запълване на картата. Те това е loop функцията.

Link to comment
Share on other sites

В интерес на истината пише, че при OFF Mode няма да рециклира стари файлове, изхождайки от това, при ON всичко е автомат и трябва да ти ги реже на файлчета и като стигне до капацитета на картата, трябва да почне да трие.

Link to comment
Share on other sites

Какво значи "приблизително"? Каквито и номера да ти прави с размера на файловете, не трябва да спира при запълване на картата. Те това е loop функцията.

 

Значи, че не дели само на по 3 мин, а има и файлове по 2, по 5, по 7, по 10... Например като тръгна в началото, първият файл е винаги голям. След първото спиране започва да дели на по 3 мин., а понякога има и по-къси файлове. Вчера сложих настройката на сензора за движение да е low, че иначе муха да мине пред колата и записва. Което е по-важно обаче - напълни ли се, не почва отначало. Казвам ти има си собствен характер тая пущина! Затова ако някой знае как да сложа нов фърмуеър или къде да го намеря, нека каже. Аз сам не смея да пипам, защото ако се засере нещо и наистина трябва да го хвърлям.... 

Link to comment
Share on other sites

Вчера сложих настройката на сензора за движение да е low, че иначе муха да мине пред колата и записва.

Чшш, къв сензор бе пич, ти си включил "motion detection" функцията. Веднага да я изключиш на OFF, както и "parking guard" функцията, ако е включена. Само тогава ще почне да ти работи като хората, мисир с мисира. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Чшш, къв сензор бе пич, ти си включил "motion detection" функцията. Веднага да я изключиш на OFF, както и "parking guard" функцията, ако е включена. Само тогава ще почне да ти работи като хората, мисир с мисира. :lol:

 

Именно, тя си има настройка за чувствителност. И той си работи като хората - много добре знам кои файлове са такива преди да съм ги видял, защото те са по 12 сек. Не виждам причини да я изключвам. Parking guard аз нямам - motion detect върши тази работа уж.  

 

Recycling settings https://forum.dashcamtalk.com/threads/recycle-setting.11183/Обяснено :D Сега на Виден що не работи никой май няма да разбере :D

 

Момче, много добре знаем кое какво значи. Друг е въпроса какво се случва. Това е емоцията на китайската стока... 

Link to comment
Share on other sites

Именно, тя си има настройка за чувствителност. И той си работи като хората - много добре знам кои файлове са такива преди да съм ги видял, защото те са по 12 сек. Не виждам причини да я изключвам. Parking guard аз нямам - motion detect върши тази работа уж.  

Е за какъв чеп тогава се чудиш, че ти цепи файловете на различни размери, ти направо изби рибата. С тази функция включена, няма нищо ненормално в това, което наблюдаваш и не виждам никакви причини да мрънкаш. Motion detection лично за мен е идиотска функция, но щом си решил да я държиш включена, вземи поне малко размисли върху ефекта от това нещо, а не да обвиняваш китайската джиджавка.

Link to comment
Share on other sites

Е за какъв чеп тогава се чудиш, че ти цепи файловете на различни размери, ти направо изби рибата. С тази функция включена, няма нищо ненормално в това, което наблюдаваш и не виждам никакви причини да мрънкаш. Motion detection лично за мен е идиотска функция, но щом си решил да я държиш включена, вземи поне малко размисли върху ефекта от това нещо, а не да обвиняваш китайската джиджавка.

 

Момчиле, иначе нямам друга опция да записва, когато колата е паркирана. Пак ти казвам, нямам функция parking guard. Точно това обаче засича движение (при паркирала кола), след което включва и прави запис от 12 сек. и спира. Ще го изключа днес да видим какво ще се получи. 

 

Между другото досега четох клиентски отзиви и както и предполагах нещата са пълна лудница... Принципно хората са доволни, особено хвалят качеството на видеото, но по китайски работата е с хвърляне на боб. Кой не му работел ГПС-а, кой не можел грам да го подкара, кой нямал вътрешна памет, всеки с нЕкви екстри... Един даже два пъти го връщал и накрая се отказал изцяло и си взел парите... Та от тази гледна точка съм случил на машинка, защото все пак работи.

 

Относно фърмуеъра- има нов, но от това, което прочитам - if it ain't broke, don't fix it.  

 

Информация как се флашва:

  • Format the MicroSD Card
  • Copy the firmware file (.bin) onto the root of the MicroSD Card
  • You may need to rename the firmware file to firmware bin 
  • The camera should prompt to update automatically (yes/no)
  • After the firmware update is completed be sure to delete the files or you will be prompted to update again
Link to comment
Share on other sites

Значи, Момчиле, да ти разкажа какво се получи като спрях моушъна. Отидох одеве да се подстрижа и понеже бая почаках, мина над час. Влизам в колата и какво да видя - нашто момче записвало нон-стоп час, две минути и нагоре (auto power off е на 1 мин)... Сега преглеждам файловете. Надлежно ги цепи на по 3 мин. (въпреки че брояча на дисплея показва общото време на запис, къси по 12 сек няма (което е естествено без сензора). На практика същата дъска се получи както при теста с 5-те минути интервал. Не спира да записва постоянно. Според мен с включен сензор е по-добре. Така записва на практика нон-стоп. Тоест и цяла нощ ще върти ако го оставя в колата. Някой ден ще опитам да видя дали в такъв режим ще луупне като свърши картата. Но определено работата с включен моушън сензор е по-добра. Така по дължината на файловете знаеш кои какви са и на практика може да си изтриеш всички къси, без да преглеждаш стотици. И най-важното - спреш ли колата, зашисът спира след секунди и нов файл започва чак след като запалиш отново. 

Link to comment
Share on other sites

нон-стоп час, две минути и нагоре (auto power off е на 1 мин)... 

Това може да стане ЕДИНСТВЕНО ако продължава да му се подава захранване. Няма начин да изкара един час на вградената миниатюрна батерия. Записвал ти е защото поради някаква причина регистратора е бил под захранване.

Link to comment
Share on other sites

Това може да стане ЕДИНСТВЕНО ако продължава да му се подава захранване. Няма начин да изкара един час на вградената миниатюрна батерия. Записвал ти е защото поради някаква причина регистратора е бил под захранване.

 

Включен е винаги в запалката. А батерията му между другото издържа точно 1 час - тествано. Ти остави, ами сега се опитах да върна предишните настройки и пак прави номера... Пусто да не бях го пипал.... Ще видя довечера или утре файловете как са.

Link to comment
Share on other sites

Два интересни кадъра на странни контрастиращи си МПС-та, които засякох по улиците вчера.

Първото е модван Додж Рам с огромен кюнецоподобен шнорхел за двигателя и не по-малки по размер бичи рога на предния капак - мечтата на средностатистическия реднек, а второто е добре запазен и възстановен Triumph TR3B роудстър от 63-та - мечтата на средностатистическия британски денди в пенсионна възраст.  :lol:

 

 

redneck_s.jpg

roadster_s.jpg

Link to comment
Share on other sites

http://www.youtube.com/embed/L0oOMgiWsoA

 

http://www.youtube.com/embed/BnMxuoRYkRE

 

 

Снимано с регистратор за 10$

120 Degree 1080P Full HD 12 

Video Code:H.264
Battery:Built-in
Special Features:Cycle Recording,Digital Zoom,G-sensor,Led Display,Motion Detection,Night Vision,SD/MMC Card,Time&Date Display
Camera Resolution:1920x1080
Frames Per Second:30
 
HTB1Vi3zHFXXXXXfXXXXq6xXFXXXH.jpg
Link to comment
Share on other sites

...по-малко си се набутал от колегата.

 

Изобщо не се е набутал - за $10 да си вземе нещо, дето снима на H264 е направо подарък! Дори и аз, дето обикалям из какви ли не сайтове не съм срещал нещо читаво за под $30-40, а пък даже и най-фалшивите и некачествени пак са около $15.

Link to comment
Share on other sites

Съжалявам за качеството ама много късно се сетих да ги щракна тия велики умове... поне 5 мин преди това 3мцата си говориха на паркинга и си оглеждаха количките, пречейки на всички... а имаше къде да спрат и да си поговорят момчетата ама ... така е по-готино.

https://plus.google.com/u/0/+KostadinDelizhanski/posts/Rh1yk6aZwmF?pid=6147586578443552818&oid=105643993251313802283

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...