Jump to content
BulForum.com

Видеорегистратори


RaptoR

Recommended Posts

  • Replies 656
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ето линк към китаеца, от който взех регистратора в eBay. Доволен съм, поне при мен сделката мина перфектно и нямаше никакви изненади. Всъщност единствената изненада беше, че пристигна с няколко дни по-бързо, отколкото го даваше тракинга. :)

Link to comment
Share on other sites

Ето линк към китаеца, от който взех регистратора в eBay.

 

Малко е 'дигнал цената, предвид че последните десетина ги е продавал за по $115.85...всъщност като му гледам магазина, 0806 фигурира поне в 20 конфигурации - с филтър, без филтър, с карта 32, с карта 64, с GPS, без не знам к'во си...за всекиго по нещо. ;)

Link to comment
Share on other sites

Малко е 'дигнал цената, предвид че последните десетина ги е продавал за по $115.85...

Китайчето е хитрец, явно са му тръгнали продажбите и леко вдига цената. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Да не би да искаш да кажеш, че всички шофЕри по улиците са станали изведнъж адски прилежни и няма какво да се гледа? :lol:

 

Абе направо съм притеснен  :laughing:

 

Но не, по-скоро си бях 10 дена в Банкя "за празниците"  :grin:

Link to comment
Share on other sites

Тоя GPS показва скорости с 6 км/ч по-високи от реалните. Днес го пуснах да го тествам и на една улица, където от доста време има инсталиран радар (информационен за шофЕрите) карах с постоянна скорост (не съм набивал спирачки в момента на снимката, т.е. няма лаг в показанията на GPS-a), та на снимката ясно се вижда разликата.

 

ПП. Снимах една камара клипове с и без поляризационния филтър, но в момента нямам време да качавам, ще пусна по-късно някои характерни моменти, но явно филтъра си иска настройка (с някакъв голям екран под ръка), защото позицията с отметката не върши никаква работа.

speedtest-gps.jpg

Link to comment
Share on other sites

Свали си някакво приложение на телефона, с което да свериш скоростта на GPS'a. Мисля си, че е по-правилен от радара.

Link to comment
Share on other sites

Както казах по-назад, уредът отчита със закъснение и не мо же да му се има доверие за моментна скорост. А принципно километражите ни "лъжат" с по няколко километра, реалната ни скорост е винаги по-ниска с няколко километра в час. 

Link to comment
Share on other sites

Както казах по-назад, уредът отчита със закъснение и не мо же да му се има доверие за моментна скорост.

Ти не четеш ли, че почти около километър карах с постоянна скорост по улицата и лага в отчитането на GPS-а е без значение, защото и в момента на снимката и преди 500 метра скоростта си беше една и съща, а именно тази, която показва калибрирания и доста точен радар.

Link to comment
Share on other sites

Не мога да преценя от снимката, но ми се вижда, че има няква денивелация на пътя, при това положение науката казва, че е напълно възможно да има грешки, също така е на завой, не виждам и с какво е захранено таблото, ако е със соларче също може да има проблеми от там. Въпроса не е до калибровка, а просто технологично не може да се изправят всички криви. На тия немските камери, които са на пътя за скорост им дават 10км отклонение по документация, а са в пъти по-добра техника от тези трафик радари.

А интересно на таблото на колата какви стойности е дал, точно в този момент.

 

edit: Даже сега като се замисля, бих ползвал хронометър и с предварително зададени точка А (50-100м назад) и точка Б (ейпекса на завоя) И ще хванем, кой уред греши най-малко :)

Link to comment
Share on other sites

Ти не четеш ли, че почти около километър карах с постоянна скорост по улицата и лага в отчитането на GPS-а е без значение, защото и в момента на снимката и преди 500 метра скоростта си беше една и съща, а именно тази, която показва калибрирания и доста точен радар.

 

Момчиле, да очакваш два различни уреда, които отделно засичат моментно по различен начин (единият пък чака данни от майната си) да отчетат еднакво, е меко казано наивно. 

Link to comment
Share on other sites

А принципно километражите ни "лъжат" с по няколко километра, реалната ни скорост е винаги по-ниска с няколко километра в час. 

 

Принципно да, но не на всички коли - готов съм на тест с GPS vs скоростомер по всяко време ; гаранция - до 1 км/ч.

 

@Кръстник, филтъра не ти ли беше с магнитно закрепване?

Link to comment
Share on other sites

Не съм наясно каква е ситуацията при коли от отдавна отминали епохи. По принцип това го правят умишлено в днешни дни. 

Link to comment
Share on other sites

Естествено, че като смениш оригиналния размер ще ти дава отклонение...но ако го смениш умно, пак няма да ти дава. При мен оригинално излиза от завода с 225х50х16, но в момента предните умишлено съм ги сменил с 205х55х16 и отново нямам разминаване на скоростомера спрямо GPS-а.

Link to comment
Share on other sites

Зимни-летни няма значение когато се спазва точния размер... и при мен е под 1км/ч разликата винаги - табло и ГПС. 

Но горе говоря за разликата ГПС-радар... ако изхождаме че радара е Ок. Не би трябвало ГПС-а да греши толкова и за това подкрепям за тест с друг ГПС.

Link to comment
Share on other sites

Не би трябвало ГПС-а да греши толкова и за това подкрепям за тест с друг ГПС.

От кое не би трябвало? Няма никакъв шанс софтуера в някакъв безименен китайски GPS модул да е бъгав? Ако ми остане време ще направя тест с няколко различни радара. Лошото е, че не са ми по пътя, но този уикенд мога да се поразходя насам-натам за тестове. Хубавото на тия пътни радари е, че на снимката се виждат и двете показания. Иначе няма как да вкарам и информацията от скоростта, показвана от GPS-а на телефона ми примерно.

Link to comment
Share on other sites

Ще търсиш други радари вместо да си пуснеш ГПС-а на телефона?! 

 

"не би трябвало" щото ако греши с толкоз е за връщане... ама ти си търси друг радар... 

Link to comment
Share on other sites

А нашите GPS по колите показват  с няколко километра по-ниска скорост. :) Явно е това, което казва Виден, че на километража показва малко над реалните.

Link to comment
Share on other sites

Е те нашите не са навигации, а тракери - следят къде ходят колите. Собствено производство. Но на всичките скоростта, която показват е под тази на километража. Говоря за над хиляда устройства.

Link to comment
Share on other sites

да де, нали и аз това казах по-горе. Че явно е точно това, което казваш. Та това дето на Кръстника му показва 6км отгоре - или нещо гпс-а е бъгнат, било от нанагорнището, било че е гараж инк, а може нарочно радара да е с няколко км под, че да стряска хората :) Ама не вярвам :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...