Jump to content
BulForum.com

Видеорегистратори


RaptoR

Recommended Posts

Аз се сдобих с едно G1W, много доволен съм. Страхотно снима без да пипап нищо по настройките. Китаеца беше ги направил. Единствено стойката дразни, че трудно се сваля от нея.

Edited by lubo1972
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 656
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Моят ме вбеси тотално днес. Бях събрал сума ти пикантерии от софийските "толерантни" шофьори миналия ден...  Но се прибрах след полунощ от шопско и уморен съм го забравил в колата. Безумният тъпак го заварвам тая сутрин как цяла нощ е снимал в гаража, па зел че и луупнал, естествено. С опция AUTO TURN OFF активирана... Е няма такъв шибан китайски нервокъс... Одеве пък отново блокира при старт... Започвам сериозно да се чудя дали високото качество на видео си струва всички нерви по тъпанарщината на китйските късопишкови малоумници.... 

Link to comment
Share on other sites

Моят ме вбеси тотално днес. Бях събрал сума ти пикантерии от софийските "толерантни" шофьори миналия ден...  Но се прибрах след полунощ от шопско и уморен съм го забравил в колата. Безумният тъпак го заварвам тая сутрин как цяла нощ е снимал в гаража, па зел че и луупнал, естествено. С опция AUTO TURN OFF активирана... Е няма такъв шибан китайски нервокъс... Одеве пък отново блокира при старт... Започвам сериозно да се чудя дали високото качество на видео си струва всички нерви по тъпанарщината на китйските късопишкови малоумници.... 

Явно това е проблем за всички модели на този китайски боклук. Наистина качеството на картината е много добро, но тия мизерии с блокирането дразнят адски много и обезсмислят всичко. Вече се чудя дали да не го захвърля и да се взема нещо друго.

Link to comment
Share on other sites

Аз нямам тая опция засега. Проблемът е, че свари ли ме "в настроение", ще го натроша на съставни китайски карантии, дееба и боклука.... Тая сутрин като го видях с 13 часа запис в гаража, просто беше на косъм... То бива тъпотии ама това на нищо не прилича!!!

Link to comment
Share on other sites

Аз нямам тая опция засега. Проблемът е, че свари ли ме "в настроение", ще го натроша на съставни китайски карантии, дееба и боклука.... Тая сутрин като го видях с 13 часа запис в гаража, просто беше на косъм... То бива тъпотии ама това на нищо не прилича!!!

Аз съм на път да си взема ето това: Thinkware F750. И това е с А7 чип на Амбарела, както и със 140 градуса зрително поле. Най-важното обаче е, че си е нашенска фирма и ако имам някакви проблеми винаги мога да вдигна телефона и да си го изкарам на някой или пък просто да ми върнат парите ако нещо ме ядоса. Верно, доста по-скъпо излиза от китайския боклук, но така като гледам сайта и поддръжката си е поддръжка и винаги има кой да напсуваш. Та направо се замислям.

 

ПП. И никога повече китайски боклук за "по-евтинко" - заклевам се. :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Така ако на някой му е интересно как снима камера за 120-150лв без къстъм настройки, насочваш и снимаш - аз лично съм крайно доволен от покупката, прилично снима, супер живот на батерията, супер звук като за вградено микрофонче ... и може да си настройваш колкото си щеш и имаш умения > 

Xiaomi Yi 

 

 

Edited by host
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

https://youtu.be/JZXiQKqLuOU     първи тест :D

 

Само,че тряа мръдна камерата долу,че така Орешката ароматизатора постоянно я удря...

 

едит:Май ще тряа барна фокуса... 

Edited by kotora
Link to comment
Share on other sites

Че той на ръчно ли фокусира, а и за какво разстояние точно ще го фокусираш - 5 метра или 50 метра? Според мен на тоя регистратор просто му липсва детайлност и един CPL филтър.

Link to comment
Share on other sites

кво е CPL филтър ? Да няма отражения?  

 

Да не му свети слънцето, а вечерта ония отсреща...и като ти е мръсно стъклото особено.

 

Мисля, че вече съм слагал клипчето от настройката на моя CPL филтър, но не пречи пак да го сложа - след като сложа алуминиевото фолио за теста и започна да го въртя, съсредоточѝ се върху къщата, която е точно срещу шофьорското място.

 

 

https://www.youtube.com/watch?v=9XgMEwex_To

Link to comment
Share on other sites

Ясно. Е няма такова нещо :D 

 

Просто ще се премести на друго място за да не се отразява таблото. Чак толкоз за видеорегистратор няма да се ползва :) 

Link to comment
Share on other sites

 

За първи път го виждам това клипче и ефектът е поразителен.

 

Ако трябва да си избера регистратор какъв би ми препоръчал в момента? Последно видях този на TAZ и супер много ми хареса. Много приятно прилепва по стъклото и не се набива на очи. Това последното е много важно за мен.

Link to comment
Share on other sites

Че ти какво си виновен, че китеца е тъпанар? И проблемите са 99,99% софтуеърни... Иначе всичко е ток и жици. 

 

Какво ви смущава в Тубата? Аз не съм забелязал да ми разваля качеството... Което ми напомня, че бая мат'рял съ и събрал и трябва да му отделя време... 

Link to comment
Share on other sites

Значи просто трябва да й настроя фокуса и ще станепо-добре. Ама още не съм се решил, ще изчакам другата леща и като я сменя тогава :) 

Link to comment
Share on other sites

После пусни пак няк'во видео - даже две...дневно и нощно, щото на тоя етап не видях много разлика между 720 и 1080, все едно високата резолюция я прави с интерполация. Не знам може и от тубата да идва толкова зле...колко пари туй нещо?

Link to comment
Share on other sites

67$ 

 

Не е с интерполация. 

 

Ама виждам,че тряа настройка. Нощното е доста едрозърнесто дори и с настройката за малко светлина.

Link to comment
Share on other sites

По-горе като казах, че й липсва детайлност, имах предвид, че си изтеглих клипа в различни варианти, за да го погледна от десктопа си. Дори и на FullHD с 60 fps като дам на стоп кадър не се разчитат номерата на колите покрай които минаваш, а с тия 60fps би трябвало навсякъде да се виждат. Да не говорим, че даже и с колите, които са директно пред теб трябва доста да се доближиш до тях, че да им се видят номерата. Реално картината е малко по-добра от тази на предишния ми регистратор, който е със слабия чип на Новатек и който все се каня и все забравям да пусна да се продава във форума за 20-тина лева. :notify:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...