Jump to content
BulForum.com

Видеорегистратори


RaptoR

Recommended Posts

http://www.aliexpress.com/item/2-7-LCD-K6000-1080P-Practical-Car-Auto-Black-DVR-Camera-Video-Durable-Recorder-Protect-Superior/32339786271.html

http://www.aliexpress.com/item/Promotion-Car-DVR-Recorder-camera-2-5-TFT-LCD-screen-6-IR-LED-Night-vision-270/1851372143.html

 

Нещо такова значи... Ако дадеш точен линк най-добре, че има доста варианти на един и същ, но различни партиди....

Скоро дано се сетят да вкарат закон, за да важат при нарушения. Ама то камерите на КАТ изкараха незаконни, та ще мина още някое и друго десетилетие за регистраторите.

Edited by Vetim
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Replies 656
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Тия китайци хем си ги знам какви са и все пак имах някакви надежди, че някой се напъва да оправя фърмуера на mini-боклуците, но след ъпдейта от януари тази година жълтурите съвсем са заспали. А не е като да не бъка от бъгове в смотания им фърмуер. :angry1

Link to comment
Share on other sites

Абе Кръстник, хубаво ти казвахме да си купиш предишния модел на мини-то, дето Виден си го взе, ама ти - не, та не. :P  Не че и тоя на Виден не цепи файловете както си иска, ама поне само това му е проблема, пък и така отваря малко допълнителна работа на Виден да събира клипове от тук-там, че да не губи форма, щото тука съвсем се е измързеливил и не е поглеждал от месеци рапортите кой какво е пускал... :D

Link to comment
Share on other sites

Не е проблемът във видеорегистратора на Виден, а в това, че Виден е тотален мисир и освен мисирски курешки, друго не може да направи как си му е ред.....

Link to comment
Share on other sites

Аз май просто трябваше да отида до магазина и да си взема нещо от там. Не, че и тия не са китайски, но така поне мога директно да я върна ако нещо не ме кефи.

Link to comment
Share on other sites

Абе Кръстник, хубаво ти казвахме да си купиш предишния модел на мини-то, дето Виден си го взе, ама ти - не, та не. :P  Не че и тоя на Виден не цепи файловете както си иска, ама поне само това му е проблема, пък и така отваря малко допълнителна работа на Виден да събира клипове от тук-там, че да не губи форма, щото тука съвсем се е измързеливил и не е поглеждал от месеци рапортите кой какво е пускал... :D

 

Ще е на същата гара. Сега новата екстра е блокаж. Вече трети път ми го върти - при опит за старт, светва само диодният индикатор, екрана не захапва и дотам. И тук проличава геният на малко жълто човече с късата мека пишка - НЯМА начин за ресет, нито вадене на батерията. Чакаш час докато падне и така.

 

Не е проблемът във видеорегистратора на Виден, а в това, че Виден е тотален мисир и освен мисирски курешки, друго не може да направи как си му е ред.....

 

Виден ако не друго, аутвайки те научи ФорОма какво е мисир. Може да се гордееш с това постижение на мисирството си...

 

Аз май просто трябваше да отида до магазина и да си взема нещо от там. Не, че и тия не са китайски, но така поне мога директно да я върна ако нещо не ме кефи.

 

АБСОЛЮТНО!

Link to comment
Share on other sites

Малко шоу от миналия петък. Първо се започва с петъчния красив трафик в селото - почти 2 минути на един светофар. После, когато нещата се поразчистват на големия завой към 2-та минута от клипа се вижда един малоумен идиот, весело подскачайки и пресичайки четири ленти на място, в което обикновени всички фучат, включително и тежки тирове (има цели два пешеходни светофара малко преди и след въпросния завой). Около 20 секунди след това, руса полицайка (на клипа не се вижда, че е руса, но аз много добре я фиксирах :lol: ) се опитва да не спре на стопа, изскачайки от глуха улица и засичайки ме грозно. За щастие успява да ме види в последния момент и да набие спирачките, размахвайки нескопосано ръце в опит за извинение. Разбира се на клипа се вижда, че и аз набивам яко спирачките, макар и усещането да не е същото, като в автомобила. :lol:

 

https://www.youtube.com/watch?v=vIkopK0EpcU

Link to comment
Share on other sites

Извинявам се, че ще поместя клипче, което не е от моя регистратор, но понеже преди време някой беше попитал из темите "За какво са ви тези регистратори" - ами освен ако някой те забърше, да доказваш кой крив и кой прав....стават и за да поместиш в нета номерата на колите и физиономиите на идиотите, когато са решили да ти направят постановка например...

 

https://www.youtube.com/watch?v=TlY5G0eB6tQ

Link to comment
Share on other sites

Или са решили, че ги е пресякъл на влизане, или е опит за обир или кражба на колата му.... Напоследък тъук цигани правят подобни номера - блъскат се умишлено леко в кола и почват да искат пари  и т.н. 

Link to comment
Share on other sites

Чак пък и двамата да ги е засякъл...по-скоро са си комбина и редовно правят някои от другите номера, за които споменаваш.

Link to comment
Share on other sites

Те може да са в шпалир и да "отмъщават" комбинативно... Дано после е имало последствия за тия боклуци. 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

След безкрайно чакане, най-после ми пристигна CPL филтъра. В другия раздел коментирахме цените и качеството на марковите vs качествените немаркови стоки. Проблемът е, че за разлика от основните ми покупки, които правя от Китай и Хонг Конг, този път реших да поръчам скъп марков филтър. Не съм го монтирал още, но докато го тествах вкъщи, както и да го въртя...за разлика от всичките ми поляризирани очила и клипсове - изобщо не прави редукция, а само сменя цветовата гама от топла в студена, което ме кара да мисля, че ефектът при отраженията ще е незначителен. Пробвах го и с една тестова карта - вярно, картата светва, но не така интензивно както с всичките ми слънчеви ми очила, но пък от друга страна си мисля, че може да са го направили така компромисно заради нощното снимане, за да не затъмнява много, въпреки че DVR-ът си има схема, която следи и компенсира в реално време експозицията, пък и си има ръчни настройки за стъпково засилване на експозицията дотам, че да може да се виждат звездите при пълна тъмнина (лично изпробвано).

Карай...като го монтирам и настроя (че нали е кръгъл и може да се върти безконечно), ще дам отзиви има ли смисъл от него.

 

Едит: В момента установявам нещо много странно - явно този филтър си има посока, нещо дето не знаех, тъй като всички поляризирани "стъкла" дето съм тествал досега, действат двустранно и абсолютно еднакво в двете посоки. Добрата новина е, че от едната страна само сменя цветовата гама, но като го обърна от другата си показва точно 100% поляризация. Лошата новина е, че моят вариант явно е малко по-тесен в предната част и преходникът, който съм взел и който препоръчват за моя модел регистратор (34мм->37мм), идва широк и не може да се монтира, та трябва да поръчвам друг по-тесен от 34мм преходник - като го меря, реално трябва да е 30 или 31мм, ама така е като се предоверявам на това, дето ми препоръчват в нета, макар и навсякъде да пишат само тези размери. И щото ми писна да чакам по месец и нещо всяка пратка, даже се чудя дали направо да не уплътня със силикон тоя преходник понеже така или иначе служи само за просто закрепване на филтъра към регистратора. ;)

Всъщност ето как би трябвало да действа:

 

https://www.youtube.com/watch?v=Pd8dKzbK6Js

Edited by Midex
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Първо - честито! :)

Второ - малко критики към модела, без да ми се обиждаш. ;)

Защо по дяволите за тази немалка цена (100 паунда :online2long: ) вади толкова кофти картина? :confused  Номерата се четат горе-долу и то - на ярка светлина и от сравнително близко разстояние, а нощем не ми се мисли какво ще е. Всъщност FullHD-то изглежда като постигнато от по-ниска резолюция чрез интерполация. И други проблеми забелязвам - няма CPL филтър и хваща всичко отразено от таблото ; при влизане/излизане в/от тунела не се справя много добре с експозицията ; липса на каквато и да е стабилизация на образа - като караше по паважа на "Преслав" успях да разчета единствено номера на таксито до пожарната и то само защото там беше спрял пред легналия полицай.

Като цяло мисля, че ще ти върши работа, но за тези пари според мен би трябвало да предоставя много повече екстри и качество на образа.

 

П.П. Само при мен ли не излиза звука?

Link to comment
Share on other sites

Звука го няма, защото някой път и мен ме хваща срам и съм го спрял .

Качеството е по-добро, като го гледам директно от картата, но иначе другите забележки са точно така и особенно за CPL филтъра.

Като за сефте съм доволен, пък и реално докато не го пипнеш не знаеш, какво си набарал.

Цената е по-добра от тази на линка, да кажем 100 Евро с действаща гаранция и от Емаг.

 

Сега проблемацията е, че се пуска и спира като види ток в запалката, а моята кола все си дава ток в запалката и като е спряна и загасена. Това значи, че функцията за авто старт и стоп е йок.

Ще взема да звънна в Еуратек да видим дали не може софтуерно да се каже на колата да не дава ток в запалката докато не си на контакт.

Link to comment
Share on other sites

Те почти всички се пускат автоматично като им се подаде прав ток, но пък хубаво поне, че са им сложили и копче за спиране и пускане. :grin:

А CPL филтър винаги може да си добавиш впоследствие, както направих аз....само дето нямам още кадри с него, защото го монтирах оня ден.

Иначе когато говорех за яснотата на образа спрямо цената на регистратора, даже не сравнявах твоя с например този на Раптора, който пак е по-евтин (към 85 евра), а картината му е кристално чиста и е дори с по-голяма резолюция от FullHD, да не говорим, че е пълен с екстри от рода на предупреждаване когато напуснеш платното си за движение или пък ако опасно близо приближиш тоя отпред ; направих сравнение с моя, който е само 45 евра, а ми се струва, че дава доста по-ясен образ. Всъщност понеже може и ютюба да ти скапва качеството, ако искаш изтегли си едно клипче от моя (във варианта 1920х1080) и после го сравни с твоето клипче в компютъра ти. В ютюба аз не мога да гледам както трябва дори собствените си клипчета на FullHD - лагва ми, прескача кадри и т.н., но това е може би по причина, че на лаптопа не съм с последно поколение процесор и бърза видеокарта, иначе като си изтегля клипа и го гледам офлайн, всичко си е както трябва.

Link to comment
Share on other sites

Не е от машината на която гледаш проблема и при мен накъсва само тоя клип който си дал. Нещо формата му или нз кво Тубата не го харесва явно.

Link to comment
Share on other sites

Явно YouTube нещо му бае и го омайва, понеже докато си е на картата в регистратора или на хард диска ми, нямам никакви подобни проблеми...поне докато не го кача в тубата.

 

Едит: @host, абсолютно прав си - току що си намерих оригиналното клипче от регистратора. В сравнение с това, дето е в тубата и си го изтеглих на харда, тоя от тубата реже почти всеки втори кадър, а инфото на клипа пак си показва, че уж върви с 30fps...баси, защо така... :wtf:

Link to comment
Share on other sites

Както някои знаят, утре заминавам за месец и половина и няма да имам нет. В момента вече не съм в Пловдив, но все още не съм заминал, обаче нетът ми е "тука има-тука нема". Тъй като днес реших да си настроя CPL филтъра на регистратора, дори и с тоя мизерен нет, където съм в момента...се опитах да кача в тубата едно кратко клипче с настройката. На тоя етап качвам 2 скрийншота от клипчето (без поляризацията на филтъра и с поляризацията, когато е настроен) - разликата според мен е огромна (поне фронтално там дето снима), още повече, че се постарах да го затрудня максимално като покрих цялото предно табло с онова, дето прилича на станиол и пази таблото от силно слънце с цел да имам максимални отражения. В момента клипчето все още се качва в тубата и ако изобщо имам нет, ще го добавя след малко.

 

5ae123b25722edb4.jpg 32ef53e7d41c22b8.JPG

 

 

 

https://www.youtube.com/watch?v=9XgMEwex_To&feature=youtu.be

Edited by Midex
Link to comment
Share on other sites

А моят кретен добива все нови и нови настроения... Например над 85% е шанса при ръчно включване, когато е докнат да блокира и да свети само диода. И разбира се умните китайски кратунки не оставят опция ресет, рестарт, вадене на батерия ако щеш... Чакаш около 1 час да се изтощи и тогава можеш да се пробваш да запалиш... А междувременно си шофираш и може нещо да се случи.... 

 

А, да - решил е и да луупва вече, га си му 'ареса.... 

Link to comment
Share on other sites

Уредът е много далеч от глупост. По никакъв начин не съжалявам, че съм го взел - напротив. Много се радвам, че го имам. Просто е кретен и си има характер по китайски. Но в крайна сметка се разбираме. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...