Jump to content
BulForum.com

Видеорегистратори


RaptoR

Recommended Posts

  • Replies 656
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Коста, ужасТно е, баце...

 

Недей така, винаги може и по-зле. :D

Ето ти едно доста по-зле, ама от съвсем друга гледна точка. Проверих какво има останало в моя регистратор - нощното ми връщане по магистралата вече е затрито, но пък там все още беше последното ми пътуване от неделята, когато тръгнах от Пловдив към 23.30. Да ама предния ден бях махнал CPL филтъра, а настройките на регистратора бяха съобразени спрямо него (понеже е малко тъмен EV-то го бях сложил на +2 при нощен режим). И сега хем без CPL, хем с максимално EV такива отблясъци + шум в картината има...не е истина...и понеже пък съм го настроил да записва на дълги отрязъци, резнах само 3 минути от началото от нас до бензиностанцията и пътьом го компресирах в MKV...а накрая любимият ми ютюб от всеки 30 кадъра дърпа 2-3...изобщо - получи се манджа с грозде. Така че винаги може и да е по-зле. :P

 

 

https://www.youtube.com/watch?v=jMKm9f_9viw&feature=youtu.be

Link to comment
Share on other sites

Пълна боза е тоя запис на отиването до бозаджийницата... Не номер, то кола трудно може да се различи.... 

 

Ще гледам да запазя нещо нощно и аз. Качеството няма нищо общо с тия горе, но имам спомен, че и при мен трудно се виждат номера. Въпреки че разглеждах клип от извънградско и скоростта там при разминаване е голяма.  

Link to comment
Share on other sites

Ок - само пак да кажа, нз аз ли много ниски очаквания имам, вие ли много високи ама тва нещо беше 60 долара ... кво толкова си мислите да може да снима?

Тва май ти беше първото видео нощно. Като,че ли няма никъв фокус. След това нали го оправя ? 

 

Довечера като ходя на Фитнес ще снимам нощно. Лошото е че моите фарове са по-високо и светят в на хората номерата.

Link to comment
Share on other sites

Пълна боза е тоя запис на отиването до бозаджийницата... Не номер, то кола трудно може да се различи.... 

 

Ще гледам да запазя нещо нощно и аз. Качеството няма нищо общо с тия горе, но имам спомен, че и при мен трудно се виждат номера. Въпреки че разглеждах клип от извънградско и скоростта там при разминаване е голяма.  

 

Естествено, че клипът е боза, а и никога не съм твърдял, че моят снима добре нощем. Но когато е с CPL филтъра и подходящите настройки на EV-то, нещата са доста приемливи - лампите не светят като слънца както е сега, фаровете на отсрещните не се разсейват и т.н. Естествено по паваж малко се размазва хавата с четенето на номерата, но пък по асфалт се четат горе-долу добре, стига да не е както в момента преосветено и от там, отразителният филм на номерата да свети и той като го осветят директно фаровете. Просто в момента клипът е сниман не по стандартния начин както си го ползвам нощно. Разбира се никога не мога да докарам качеството на твоята хипер-дупер камера дето не знам кой спец ти я е намерил ( :lol: ), но пък и моята камера е на повече от половин цена, че и още надолу от твоята. ;)

 

А при теб номерата не се четат, въпреки хубавата ти камера, просто защото винаги караш бързо и редовно превишаваш скоростта. :D

Link to comment
Share on other sites

Снощи снимах с телефона. Ми доста добре снима. Клип няма да има, че нито спазвам ограниченията, нито пък как да се изпреварва това гнасно стадо дето освен задръствания, друго не може.

Link to comment
Share on other sites

А при теб номерата не се четат, въпреки хубавата ти камера, просто защото винаги караш бързо и редовно превишаваш скоростта. :D

Не, не. Той винаги кара толкова бързо, че само малка част от отразената светлина успява изобщо да догони ниско прелитащата му камера. И то така хаотично се праска в матрицата му, че резултатът е..., да кажем.., гаден. Па после да го пита човек, що подскача като му се каже, че клипчетата му са кофти :))

 

П.п. Ама пък поне човекът няма камъни в бъбреците и никога няма да има.... Ама тва е една друга тема, имаща съвсем малко общо с прежде описаното....

Link to comment
Share on other sites

Снимах, виждат се номера а-у,но нещо сензора за светлина се ебава много. И тоя Youtube е скандален... Не мога да добавя аудио,а оня ден можех :(

 

Не искам да ме чувате как ги спувам :D

 

 

Това е само. Нямаше никъде абсолютно тъмни улички. Е тва затъмняване е няква базикня на сензора.

Странно номера не се четат,но табелата на 33 се чете от 3 метра :lol:

Edited by kotora
Link to comment
Share on other sites

СЕВЕРНО КОРЕЙСКОТО нещо за 80лв снима така > 

 

А това... това ... това е УЖАСЯВАЩО > 

 

Това за Северна Корея някакъв майтап ли е? И освен това няма ли си FullHD щото така снима почти както стария ми регистратор, който правеше FullHD-то с интерполация и нямаше много разлика с по-ниския режим - точно на същото разстояние като на клипа горе му се губеха номерата. А нощем - гаранция, че и колата трудно ще я познаеш каква е...и онова за 80-те лева пак ли някаква шега е, щото стария ми не го оценявам на повече от 18 лева?

Link to comment
Share on other sites

Ами само го пуснах за тест преди да го дам на човека да е сигурно че работи и не бях видял, че е на 720п, чак после като си свалях клиповете го видях на какви настройки е ;)

 

иначе НЕ Е МАЙТАП! сглобено е в Северна Корея пише си на него, дизайна е на южно корейска компания, а компанията възложител е от Китай, а цялата опаковка е напечатена на Руски , но вътре има книжка и на английски и др. езици и листовка на български :D

 

И не, не е шега, цената. Казах ти какво искаше човека, за кога го иска... който поставя такива условия, това получава. Шанс

Edited by host
Link to comment
Share on other sites

А това... това ... това е УЖАСЯВАЩО > 

 

Ако имаш предвид как е пълно с идиоти, които взимат левия завой както те си знаят все едно са на къра, включително и най-вече автобуси, микробуси и бакшиши, то да, ужасяващо е.

Link to comment
Share on other sites

Покрай тия клипове

 

Човече... РЕЙСА ЗАВИ НА ИЗЦЯЛО ЧЕРВЕНО!!!! С хора в него!!! 

 

Аз откога разправям, че на възлови кръстовища сумати време не може да минеш точно заради такива, дето гонят жълтото, че и червеното, че и даже няколко секунди след червеното.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Това нещо ще е много ценно в колата. Никон представиха на CES преди няколко дена 360о екшън камера.

 

Горе в ляво има опции да си движиш ъгъла на виждане, може и със стрелките на клавиатурата или drag с мишока

 

https://www.youtube.com/watch?time_continue=10&v=coUYGhIz8Z8

 

https://www.youtube.com/watch?v=39GOmcVvKg0

 

https://www.youtube.com/watch?v=5gWotP4MDLM

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Защо не лепнеш камерата на стъклото, че половината кадър е таблото на колата, от горе са 35% небе и за пътя остават много малко.

Link to comment
Share on other sites

ем точно под огледалото е стойката, не е лошо да се отбележи, че предното стъкло ми е с дволен наклон и като се пусне стойката отвес от него и се получава че е почти пред скоростния лост ... 

1e75d49ee96274bd7af0b6961b3a4120.jpg

 

така е разположението на стъклото

Edited by host
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Хубавите неща струват пари - ДОКАЗАНО. 

 

Оня ден моят боклук така блокира, щото и мене изненада - не можах да го загася... Ей тъй - натискаш като откачен бутона - ник'ва реакция, но свети и "гледа", естествено без да записва... И за пореден път в жабката докато се изтощи батерията... Чудя се още с какво може да ме изненада китайският боклук.... 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...