Jump to content
BulForum.com

Катастрофи


бат Ицо

Recommended Posts

не ти ли дават тяхна кола, докато ти оправят твоята? Не стига, че им плащаш ами и да не ти осигурят кола

 

Бъркаш щатите с България. В щатите според застраховката могат да дойдат да ти сменят и спукана гума ако ти се чака и не можеш сам (или не искаш). Пробвай да попиташ тука застраховката дали го включва това да видиш как ще се натъркалят от смях

 

Всъщност за нова КИА го има в договора че когато твоя е на ремонт поради каквато и да е прочина те ти осигуряват автомобил за това време, но е само когато колата ти е гаранционна и е от търговеца който ти я продава а не застрахователите...

Edited by djadomraz
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 4.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Вероятно ще я ремонтират, тъй като дават нова, когато щетите са на 2/3 от стойноста.

 

Знам, че ти е много неприятно в момента, но това никога вече няма да е същата кола... Хубавото е, че когато ремонтират с каско почти всичко се сменя с нови и иоригинални части. Така като гледам щетите от снимките, дори да не е пострадал мотора пак си има едно 5-6 хиляди лева... ДАНО не са ти мръднали гредите отпред, че това е най-лошото... Миг невнимание - товнове страдание - изпитвал съм го... Както и да е - най-важното е че си жив и здрав. Не знам къде ще ти оправят колата, но ти давам откровено приятелски съвет - ходи да я наглеждаш МАКСИМАЛНО често! Имаш право на претенции за всяка евентуална грешка (аз за капки лак под бронята съм си изкарвал цялостно преработване). Няма да се срамуваш, говори с монтьорите, бъди любезен, но и не прощавай пропуски... Успех...

 

Нищо сериозно и няма на колата. Доколкото виждам е отнесена бронята странично, заедно с обменника на климата и радиатора, два криви рога, капак, които се сменят. В България сме все пак, по на запад влиза директно в моргата

 

Малко повърхностно гледаш на този удар ми се струва. САМО външно се виждат за смяна два калника, капак, всички маски и решетки по носа, поне две носещи греди отпред - горна и долна, вдясно мисля е казанчето за чистачките, верoятно радиатора на климатика, а може би и водния, фарове, мигачи... Нямаш си представа колко много още може да излезе отдолу. В такива случаи като се махне намачканото се прави втори оглед задължително.

 

Човече .. живеем във Б Ъ Л Г А Р И Я :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

 

Разби ме :lol:

 

Както винаги се обаждаш като дечко и ставаш за смях.

 

Още от началото на миналата година MOTO-PFOHE пуснаха програмата "Оборотен автомобил" при всички лекотоварни (виж последното изречение, както и ТУК), а вече я има и при леките автомобили.

 

Пълни условия за ползване на оборотен автомобил в сервизите на МИРКАТ ООД (Сузуки)

Link to comment
Share on other sites

Както винаги се обаждаш като дечко и ставаш за смях.

 

Още от началото на миналата година MOTO-PFOHE пуснаха програмата "Оборотен автомобил" при всички лекотоварни (виж последното изречение, както и ТУК), а вече я има и при леките автомобили.

 

Пълни условия за ползване на оборотен автомобил в сервизите на МИРКАТ ООД (Сузуки)

ХАйде отговори ми не по детски , щото в момента говорим за мицубиши , а в линковете дадени от теб аз мицубиши никъде не виждам да пише ...

 

Всеки, закупил лекотоварен модел от гамата на "Форд" ("Транзит" или "Кънект") след 7 април, ще получи заместващ автомобил
Услугата „Оборотен автомобил” може да бъде предоставена на клиент на SUZUKI
Edited by pazu
Link to comment
Share on other sites

Човекът попита принципно, без да споменава марка, дали има опция "оборотен автомобил". Не видях да пита специално за Митсубиши. Разбира се обаче, "понеже живеем в България" по твоята "логика", такова нещо е невъзможно по никакъв начин. Статистика за всички вносители и представители нямам намерение да ти вадя, имам си работа, търси си сам. Само не се изрязвай неподготвен какво може и какво не може понеже "живеем в България". А, да - и не се прави на ударен с парцал, след като много добре знаеш за какво се говори. Ако пък и това не си разбрал, просто без коментар. Между другото гледам си форумстваш в 3.30 сутринта, кой ще учи и ще ходи на училище май е на пето или шесто място в програмата. Толкова хора вече гледам забелязват и правят збележки, че на твое място щях да намаля писането 8 пъти и да увелича внимиателното четене поне 6 пъти...

Link to comment
Share on other sites

Между другото гледам си форумстваш в 3.30 сутринта, кой ще учи и ще ходи на училище май е на пето или шесто място в програмата. Толкова хора вече гледам забелязват и правят збележки, че на твое място щях да намаля писането 8 пъти и да увелича внимиателното четене поне 6 пъти...

Все едно някой е в състояние да ми каже с ква скорост да си мия члена .. :ph34r:

 

По темата .. що не даде пример с "оборотни автомобили" на Бмв , мерцедес и мицубиши главно

Ето за това казах че живеем в България . А форд .. да си взема от тях кола .. въпроса тогава ще е "Колко парички ще ми дадат ТЕ , за да я взема" ...

 

И ми стана интересно , какво се случва ако блъснеш оборотния също . Може да съм пропуснал ако някъде е било отбелязано ... уж прочетох от край до край условията на сузуки

Edited by pazu
Link to comment
Share on other sites

Представителите на Мицубиши и Мерцедес са една и съща фирма. И можете да си чешете езиците колкото ви е кеф, но не четете какво ви написах - въпросният автомобил го дава търговеца от който си купуваш новата кола а не застрахователя!

Link to comment
Share on other sites

Малко повърхностно гледаш на този удар ми се струва. САМО външно се виждат.....

 

Не съм изброил всички ламарини за смяна, но имам предвид, че поне външно не виждам да е нарушена геометрията на преден мост. Общо взето е нещо с което ще се справят в сервиза без проблем и ще е като нова.

Link to comment
Share on other sites

...но не четете какво ви написах - въпросният автомобил го дава търговеца от който си купуваш новата кола а не застрахователя!

Тук дядото е много прав.Прочетете малко какво пише.Аз също не съм чувал някой застраховател в Б-я да дава оборотна кола,докато ремонтират твоята.Имам доста познати и колеги, които са влизали в бокса за ремонт по каско,за повече от 2-3 дни и всички ходеха пеша.

Link to comment
Share on other sites

Това за мото пфое е само като подпишеш договор с тях, че искаш да имаш оборотен автомобил. А и доколкото знаем е само ако автомобилът се развали докато е в гаранция - тоест ако е катастрофирал, пребоядисване и тн не ти дават оборотен.

Link to comment
Share on other sites

Явно изобщо не четете внимателно какво е написано! Няма значение каква е повредата и няма значение по чия вина е! Пише си го бе мама му стара, погледнете преди да приказвате.

 

И много ясно, че застраховател няма да ти даде оборотен автомобил, точно както и няма да ти изчука ударения! Кой и къде е смятал, че има подобно нещо някъде???

Link to comment
Share on other sites

В армееца май даваха оборотен автомобил ама не съм сигурен какви бяха условията.

 

 

Иначе днеска имаше доста катастрофи .

На колелото в тракия до САНИ се бяха блъснали пак 2 коли едната беше качена на колелото и тъкмо товареха единият от водачите в линейката....

На централна гара като идваш от смирненски точно след светофара на който се завива за към руски се бяха ударили Рено Лагуна и някакво бусче , на брезовско шосе се бяха ударили една мадама с микра и една с някакво опелче......

 

:wacko: :sick :cry :blink:

Edited by zlobil
Link to comment
Share on other sites

Днес май е кофти ден.Мен на бул."България" след моста на Шел днес ме засече един с Рено Клио.Ситуация: В лява лента съм на светофара,светва зелено тръгваме,реното е в средата карам си аз пред мен няма никой и изведнъж на братлето му скимва да се престрои без да ме ебава че съществувам,както и да е абс-ът "десен крак,бързо движение" ми помогна . Няма жулвания няма,няма псувни по живо по здраво си махнахме и това беше :)

Link to comment
Share on other sites

Днес май е кофти ден.Мен на бул."България" след моста на Шел днес ме засече един с Рено Клио.Ситуация: В лява лента съм на светофара,светва зелено тръгваме,реното е в средата карам си аз пред мен няма никой и изведнъж на братлето му скимва да се престрои без да ме ебава че съществувам,както и да е абс-ът "десен крак,бързо движение" ми помогна . Няма жулвания няма,няма псувни по живо по здраво си махнахме и това беше :)

Това да не е бил нашият "трите хикса", щото и той много обичал да се муши нагло между колите и да стресира хората... ;)

Link to comment
Share on other sites

Наистина уникално! :lol: :lol:

Въпреки, че повечето съм ги гледал поотделно - пак си умрях от смях....а оная, дето се преобърна през таван...просто нямам думи - още един пример, е че мощни коли не трябва да попадат в ръцете на случайни хора...

Ще взема да издиря тия дето аз съм гледал - и там има уникални ситуации. :D

Link to comment
Share on other sites

Т'ва съм аз :cry .

Само не можах да разбера защо остави колата да се движи по инерция след първоначалния удар и се нахака повторно в рейса! Разбирам че не си виждал от възглавницата, но не ли се усеща, че продължава да се движи автомобила?

п.с. Бях две коли зад теб, :( кофти беше и за ушите и за очите. Живи и здрави да сме.

Link to comment
Share on other sites

И много ясно, че застраховател няма да ти даде оборотен автомобил, точно както и няма да ти изчука ударения! Кой и къде е смятал, че има подобно нещо някъде???

и кое му е ясното. Даваш им всеки месец пари и накрая ще ходиш пеша 1 месец, докато ти оправят колата. Не ми се вижда много нормално

Edited by Botev1912
Link to comment
Share on other sites

и кое му е ясното. Даваш им всеки месец пари и накрая ще ходиш пеша 1 месец, докато ти оправят колата. Не ми се вижда много нормално

 

а да си плащаш данъците и още да кривиш джанти по трапове по нашите чудни пътища?

Може би бая време не си се връщал :). Мнооооого Хабсурди има Булгаристан

Link to comment
Share on other sites

и кое му е ясното. Даваш им всеки месец пари и накрая ще ходиш пеша 1 месец, докато ти оправят колата. Не ми се вижда много нормално

 

Не, не им даваш всеки месец пари. даваш им веднъж годишно и то за съвсем други неща. Отделно застрахователните дружества не са собсвеници на автосалони, нямат автомобили на склад, нито автосервизи за поддръжката им, не са и дилъри. Дейността им няма нищо общо с това. Тяхно задължение е да изплатят определена сума по договор при наличие на застрахователно събитие. Всичко останало зависи от официалните представители на автомобилнните концерни в страната (обикновените джамбази и независимите сервизи едва ли някога ще предоставят подобна опция), които също НЕ СА длъжни да предоставят оборотни автомобили. Това е въпрос на вътрешнофирмена политика. Общо взето благодарение на нарастващата конкуренция, потребителите се радват на все повече и повече облаги, тъй като дилърите се борят за дялове на пазара с всички средства.

 

 

И ми стана интересно , какво се случва ако блъснеш оборотния също .

 

Елементарно - оборотният автомобил е с пълно автокаско. Разбира се се подписва и специфичен документ преди да ти го предоставят.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...