Jump to content
BulForum.com

Катастрофи


бат Ицо

Recommended Posts

На въпросното кръстовище разрешен ли е ляв завой от средна лента? Говоря за маркировката на пътя и знаците.

Съжалявам за колата. Предполагам имаш автокаско. Дано направо да ти я сменят. Важното е, че ти си добре.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 4.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

На въпросното кръстовище разрешен ли е ляв завой от средна лента? Говоря за маркировката на пътя и знаците.

Съжалявам за колата. Предполагам имаш автокаско. Дано направо да ти я сменят. Важното е, че ти си добре.

 

Дори на снимката може да се види че от това кола не става ако не изрежат цялата предница.... Как да е. Важното, че е жив и здрав. Няколко стотачки акт, а каското ще покрие всичко. Много кофти тръпка

Link to comment
Share on other sites

язък за хубавата кола :( ще може ли де поправи? Кво казаха застрахователите или там които се произнася по тея въпроси?? Щот гледам че е бая смачкана.

Link to comment
Share on other sites

Botev1912, в ситуацията не мисля, че аз съм 100% виновен. По правилник обаче съм аз. Акта е 100 лв. Полицаите бяха на моя страна, шофьора, който ме удари също, но нямаше как да се извърти ситуацията.

 

netrootbg, не знам за лентата. Мисля, че е само една. Каско има, днес говорих с тях, но чак четвъртък е огледа. Вероятно ще я ремонтират, тъй като дават нова, когато щетите са на 2/3 от стойноста.

Link to comment
Share on other sites

Яко те е забърсал. Важното е жертви да няма. Догодина с по-хубава кола. ;)

 

На въпросното кръстовище разрешен ли е ляв завой от средна лента? Говоря за маркировката на пътя и знаците.

Не е разрешено, но автобусите могат да си завиват от средна лента по правилник.

Link to comment
Share on other sites

Rip не разбрах ти от лява лента ли правеше завой или от средна ? Аз редовно си права от средна (въпреки че е забранена със знак) точно заради тази видимост ...

Link to comment
Share on other sites

Аз пък левия го взимам на жълто със превъртане на гуми и дрифт :ph34r: .. айде стига вероучения , тълкувания на правилника и обяснения кой , как взима завоите , щото и тая тема ще се сбозяса за пореден път . Пък и за ламарини не се реве !

Edited by pazu
Link to comment
Share on other sites

Ael, от лява си правя. Аз даже както казах не съм сигурен дали от средна може и си завивам от лява.

Link to comment
Share on other sites

Ael, от лява си правя. Аз даже както казах не съм сигурен дали от средна може и си завивам от лява.

аз на спомени твърдя че не може, тъй като над средната лента има знак за задължително движение направо.

автобуса има право да прави маневрата "ляв завой" и от средна лента само ако не пречи на другите участници в движението. някой изобщо взе ли му номера и обяснения от него или той се изсули неусетно? За движещия се направо автобус уточнено ли е на какъв сигнал на светофара е навлезнал в кръстовището според свидетелите и с каква скорост?

Link to comment
Share on other sites

Botev1912, в ситуацията не мисля, че аз съм 100% виновен. По правилник обаче съм аз. Акта е 100 лв. Полицаите бяха на моя страна, шофьора, който ме удари също, но нямаше как да се извърти ситуацията.

 

netrootbg, не знам за лентата. Мисля, че е само една. Каско има, днес говорих с тях, но чак четвъртък е огледа. Вероятно ще я ремонтират, тъй като дават нова, когато щетите са на 2/3 от стойноста.

 

Ако двигатели, едно друго са заминали не вярвам да е по-малко ама знае ли се... тъй и тъй те ще плащат ремонта само че при ремонт има да стоиш без кола 1 месец ... :(

Link to comment
Share on other sites

Ако двигатели, едно друго са заминали не вярвам да е по-малко ама знае ли се... тъй и тъй те ще плащат ремонта само че при ремонт има да стоиш без кола 1 месец ... :(

 

след тоя удар и да няма нищо засукано....да да. тия бохави ли са да правят ремонт? тва каско за кво е? да си чешат мадурите ли? стават и такива работи...за жалост

 

РИП, направи всичко по силите ти за НОВА. Заеби ти ремонта........ Ако трябва повечко разправия ама.....

Edited by DON_CHEFO
Link to comment
Share on other sites

след тоя удар и да няма нищо засукано....да да. тия бохави ли са да правят ремонт? тва каско за кво е? да си чешат мадурите ли? стават и такива работи...за жалост

 

РИП, направи всичко по силите ти за НОВА. Заеби ти ремонта........ Ако трябва повечко разправия ама.....

 

 

На една 7ца в БМВ не я бяха признали за тотална щета и се беше снабдила с ново купе и нов двигател. Всичко друго беше от старата(блъснатата) преместено.

 

Демек.... handmade BMW :)

Link to comment
Share on other sites

На една 7ца в БМВ не я бяха признали за тотална щета и се беше снабдила с ново купе и нов двигател. Всичко друго беше от старата(блъснатата) преместено.

 

Демек.... handmade BMW :)

 

a тва купе и двигател от къде идват?.....не съм запознат тия хави. Айде двигател нов - ок. Ама купето ми е интересно :)

Edited by DON_CHEFO
Link to comment
Share on other sites

след тоя удар и да няма нищо засукано....да да. тия бохави ли са да правят ремонт? тва каско за кво е? да си чешат мадурите ли? стават и такива работи...за жалост

 

РИП, направи всичко по силите ти за НОВА. Заеби ти ремонта........ Ако трябва повечко разправия ама.....

 

прекалено много се афектираш от снимките :lol:

 

на пръв поглед пораженията са буквално козметични - два кланика,капак,броня и някоя друга непредвидена ламаринка,нищо и няма на колата ;)

Link to comment
Share on other sites

Нищо сериозно и няма на колата. Доколкото виждам е отнесена бронята странично, заедно с обменника на климата и радиатора, два криви рога, капак, които се сменят. В България сме все пак, по на запад влиза директно в моргата

Link to comment
Share on other sites

Така е защото по-назапад първо са по-евтини колите и второ е по-скъп труда та някак се обезсмисля да се хвърлят 200 човекочаса труд по 50 евро/час (минимум) отделно материалите и т.н. след като за под 20,000 ще струва новата.

Link to comment
Share on other sites

Не че и тук пак няма да излезе поне 10к ремонта ама все пак ще се направят на луди ми се струва :)

 

10к само за труд? Защото аз това имах предвид а не частите - те са отделно.

Link to comment
Share on other sites

И все пак си мисля, че рейса е виновен. Има право от средна лента да свие, това е така. Дали има обаче правото да е като второ МПС? Не би ли трябвало да застане зад теб?

Link to comment
Share on other sites

Всъщност той трябва да му даде предимство, понеже е от градския транспорт. Но ако RIP реши да се заяжда с решението, може да се опита, защото завой наляво от средна лента може да се прави само ако рейса няма възможност да го направи от лявата лента. А там място за маневри бол, така че няма причина да го прави от средната лента. А това, че там всеки втори го прави е вече друго, въпреки че не виждам никакъв смисъл. Аз там редовно си завивам от лявата лента и после гледам с удоволствие как тарикатите от средна лента се опитват да се престроят след завоя в лява, защото в дясната лента има паркирали коли. Аз там поне не ги пускам. :devil

Link to comment
Share on other sites

Ако двигатели, едно друго са заминали не вярвам да е по-малко ама знае ли се... тъй и тъй те ще плащат ремонта само че при ремонт има да стоиш без кола 1 месец ... :(

не ти ли дават тяхна кола, докато ти оправят твоята? Не стига, че им плащаш ами и да не ти осигурят кола

Link to comment
Share on other sites

не ти ли дават тяхна кола, докато ти оправят твоята? Не стига, че им плащаш ами и да не ти осигурят кола

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

 

Човече .. живеем във Б Ъ Л Г А Р И Я :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

 

Разби ме :lol:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...