Jump to content
BulForum.com

Катастрофи


бат Ицо

Recommended Posts

  • Replies 4.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ако и на коматевското са изкопали същите 10 см квадратни дупчици с остри ръбчета, вероятно се досещам за върховната сила, отпратила го назад във времето. Вчера малко преди да завали пред Мебелна къща избегнах една такава прясна дупчица, ако беше вече заваляло, нямаше да я видя. Ако бях влязал в нея с тези 50 км/ч но в завой, ме чакаха две смляни 16-ки и вероятно един огънат около стълба автомобил или поне качване в бордюра. Няма другаде такава престъпна безотговорност.

Link to comment
Share on other sites

На сточна гара имаше миналата седмица от тези 10см. дупчици, дето я бяха оставили два дни да зее. Беше по цялото ляво платно, сигурно сте я забелязали - беше достатъчна, за да паркират три автомобила в нея. Още първия ден се натресох, при това брутално. Каква е тази мания да се копаят дупките, да се оставят два дена да се намърсят и чак тогава да се асфалтират?

Link to comment
Share on other sites

на сточна гара в мисля събота когато валеше един с един ЦЛ се размаза буквално в тези дупки ..... валеше бая силно и дупките бяха пълни с вода пича не ги видя и караше доста бързичко точно до тях се разминахме и чух бая брутален трясък .... видях само в огледалото за обратно виждане че си беше пуснал аварийните и спря.....

Link to comment
Share on other sites

Ти нали се сещаш кво можеш да му ядеш на тоя с ЦЛ-а :lol: Тва завистта е яката работа, нали мистър голф

 

Аааа. Tука не съм съгласен. Ако ще и с Ферари да е.

Link to comment
Share on other sites

Аааа. Tука не съм съгласен. Ако ще и с Ферари да е.

Да , само дето не се чу от мен завистливия мистър голфър , якия трясък и не бях аз с авариини , като се има предвид че минах поне 6 пъти от там същия ден :)

 

По-добре здрав голф , отколкото размазан ЦЛ ;)

Edited by pazu
Link to comment
Share on other sites

Аааа. Tука не съм съгласен. Ако ще и с Ферари да е.

 

С кое не си съгласен, с тва че не трябва да се злорадства, когато някой си е разбил колата заради скапаните ни пътища ли?

Link to comment
Share on other sites

Не разбирам кое му е несъобразеното да караш с ~50км./ч на широк булевард, било то и когато вали. В крайна сметка за това даваме по 100-150BGN за гума - за да спира в дъжда. Освен това не си мисли, че 50км./ч на голфа се равняват с 50км./ч на CL. Карал съм E класа и съм взимал остър 90-градусов завой с 40км./ч без вътре да усетя нищо. С повечето коли това е сигурен удар на тиквата в стъклото.

Link to comment
Share on other sites

С кое не си съгласен, с тва че не трябва да се злорадства, когато някой си е разбил колата заради скапаните ни пътища ли?

 

Не съм съгласен, че задължително трябва да е завист, защото един такъв дето бърза, няма да влезне в дупката, а ще се качи на тротоара.

 

Не разбирам кое му е несъобразеното да караш с ~50км./ч на широк булевард, било то и когато вали. В крайна сметка за това даваме по 100-150BGN за гума - за да спира в дъжда. Освен това не си мисли, че 50км./ч на голфа се равняват с 50км./ч на CL. Карал съм E класа и съм взимал остър 90-градусов завой с 40км./ч без вътре да усетя нищо. С повечето коли това е сигурен удар на тиквата в стъклото.

 

Къде са споменали скоростта? 90 градуса завой с 40? На колко широк булевард тва? 5 платна? Ти ако имаш място да се изнесеш и със 60 може да го вземеш. Ама ако е 1 платно само, уличка между някои блокове, дали ще се получи?

 

Защо всяка тема в последните няколко дена се превръща в див оффтопик и заяждане. Каква е тая злоба в тоя форум дето се е възцарила. Да не е имало Масовка и да сте се изпокарали? :)

Link to comment
Share on other sites

Надявам се не го мислиш това ;)

Eми съжелявам , ама го мисля . По-добре да си карам здравия 20 годишен голф , отколкото да се возя в рейса (образно казано за неразбралите) , да си гледам размазаната кола на снимка и да чакам да ми я оправят :)

Link to comment
Share on other sites

Каква е тази мания да се копаят дупките, да се оставят два дена да се намърсят и чак тогава да се асфалтират?

 

Не знам обаче като видя подобно нещо ми иде да ги очистя почвайки с работниците и стигайки до шефа им. При правенето на дупките трябва след тях да върви другата машина и да слага асфалта. При това ако е ден-два само пак добре, имам спомени че преди година или кога беше еб*ха м**та на бул. България и го зарязаха така около седмица.

 

И съжалявам че не можах да снимам как пак по бул. България се оправят въпросните дупки - 2ма мангали качени на самосвал с асфалт го хвърлят отгоре с лопати, 1 отдолу го събира криво-ляво и след тях върви валяка. Това тази есен. Бях с жена ми и бързахме иначе си носех апарата и щях да пусна аварийните (та хубаво да затапя пътя за минута, защото от 3те платна те бяха блокирали 1 и половина) и да снимам как хубаво си вършат работата фирмите по ремонта.

 

Такова чудо видях за пръв път по пътя за Пампорово преди години и се изумих, гледам въпросната тактика са я възприели и други "новатори". Или поне аз в града не бях виждал да работят по този начин. А после защо като оправят дупките след няколко месеца пак ги има...

 

PS: pazu наистина говориш глупости защото с каква да е кола с каквато и да е скорост ако не видиш дупката и се изплющиш там ще се чупи... а има такива дупки ...

Edited by djadomraz
Link to comment
Share on other sites

PS: pazu наистина говориш глупости защото с каква да е кола с каквато и да е скорост ако не видиш дупката и се изплющиш там ще се чупи... а има такива дупки ...

За тва се кара внимателно !!! Всеки се прави на рейсър на непознат терен и за тва стават такива хави ! Мойта до сега що не се е счупила ? Помните ли уличката до ален мак , която излиза на търговиите ? Знаете ли кво беше преди да я асвалтират ? Миналото лято като за първи път зад волана я минах по цялата дължина със 60 , след това дадох 100 лв за изправяне на 4 бр. лети джанти и се научих че по пътищата има и дупки .. кои се забелязват от далеч , кои не , очите трябва да са на 6 ...

Link to comment
Share on other sites

Pazu, не може навсякъде да караш с 20 защото току-виж някой тъпанар е изкопал дупка и тя не се вижда лесно (защото отпред има някаква бабуна примерно). Пътищата затова се асфалтират - за да са равни иначе всеки щеше да пердаши през кърищата с джипове. Да има дупки, а не би трябвало и особено такива големи от по 10см и нагоре си е престъпна небрежност и немарливост.

 

И преди да обясниш че ти не си имал проблеми се сети колко време караш за да можеш да си направиш статистика на базата на опита си. Има всевъзможни случаи, и особено ако от същото място си минал 3 дни по-рано и е било ок а след това са го разкопали и е заваляло може и да не се усетиш, а дори с 30 ако минеш през кофти дупка - примерно шахта на която циганите са откраднали капака и ти пропадне цялата гума вътре няма да минеш само с оправяне на джанти ами и с половината предница.

 

Имай предвид че не всичко е в твоя контрол каквото и да говори AlBundy - няма как да предвидиш абсолютно всичко ако ще и 100 години опит да имаш. А освен това той има много ама много повече опит като шофьор от теб (и не само като шофьор) затова в тоя ред на мисли изказванията ти (и това за CL-a и последното за дупките и карането внимателно) не бяха особено уместно спред мен.

Edited by djadomraz
Link to comment
Share on other sites

Къде са споменали скоростта? 90 градуса завой с 40? На колко широк булевард тва? 5 платна? Ти ако имаш място да се изнесеш и със 60 може да го вземеш. Ама ако е 1 платно само, уличка между някои блокове, дали ще се получи?

 

Щом споменавам за случая, явно не е било на широк булевард и явно не съм се изнесъл. Говорим си за завой, който е доста остър и който се взима изключително бавно поради тази причина. И преди някой да ме е набедил - имаше страхотна видимост и нямаше опасност да изкочат пешеходци, нито други автомобили. Това, което се опитвам да кажа е, че поведението на пътя на VW Golf и Mercedess CL се различават колкото ръста на Дани Де Вито и Слави Трифонов. И "заяждането" беше по повод на "pazu", който каза, че на Мерцедеса му се пада, щом бил карал бързо. Но никъде не видях в историята да се говори за бързо каране или за гъзарене. Всъщност повечето каращи толкова скъпи коли са хора на възраст и имат мозък в главата си. Т.е., осъзнават какво карат и как трябва да го карат.

 

pazu, не е до внимаване. Три пъти до момента съм влизал в сериозни дупки и то просто защото не се виждат. Освен това в България има едно криво схващане, че по всяко едно време трябва да гледаш на 10м. пред колата какво става, че да не влезеш в някоя дупка. Така не се кара кола.

 

Последния път, когато влязох в голяма и болезнена дупка, вече във Велинград преди 4 месеца. Карах си като пич с 50 по главната им улица, която излиза от града и точно до бензиностанцията "24" просто се натресох брутално. Колата изгасна. Преглеждах джанти, карбуратор - всичко беше бомба. Тъкмо бях доволен и за пореден път благодарен на колата, че е неспирен танк и тя не запали. Грам. Помпата не подаваше бензин. Беше се включила защитата при катастрофи - която спира подаването на гориво към двигателя. Толкова брутален е бил удара за колата. Дупката се беше "скрила" под сянката на едната от колоните на бензиностанцията, така че вечер, денем - просто няма как да я видиш. Гледах минаващите автомобили - всички излизат в насрещното (точно на завоя) и си я заобикалят. Хората са патили явно.

 

П.П. А първия път, когато се тряснах в дупка - в 15-те минути, в които седях и сменях гума, изгърмяха още 2-ма. Стана нещо като къмпинг на спукалите гуми и изкривили джанти.

Link to comment
Share on other sites

pazu, не се прави на света вода ненапита, защото вчера много добре беше паркирал точно на спирката на "Мария Луиза". Трайкай си и карай каручката с яката топка на волана :lol:

Link to comment
Share on other sites

Хаха... Гоуфажията пак яко ви е сипал :)

 

Плещи си пазу глупости когато каквото му дойде на пръстите, но ми е кеф чат-пат да се препирам с него :)

Link to comment
Share on other sites

Всъщност повечето каращи толкова скъпи коли са хора на възраст и имат мозък в главата си. Т.е., осъзнават какво карат и как трябва да го карат.

 

Хора на възраст? Tова да не е Германия или Англия? Tука сигурно всичките са до 35 годишна възраст и смятат, че колкото по-бързо карат, толкова са по-оборотни.

 

@djadomraz: нещо не можеш да разбереш идеята на pazu. Идеята му е : ти колко пъти си видял луксозна кола на празен път да се кара в ограниченията?

Link to comment
Share on other sites

Тая сутрин пред мен стана катастрофа докато седях на червено.....Не знам кой беше по-виновен. Този дето мина на червено макар и с 15 км в час или този дето слезе или направи обратен пред Климент Охридски ли беше онова даскало на Васил Априлов близо до Централна гара. Някак си много нелепа ситуация с не повече от 15 км в час. Резултат - нагъната врата на Фиат 126p май беше и абсолютно нищо на Рено 19(миналия на червено)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...