Jump to content
BulForum.com

Катастрофи


бат Ицо

Recommended Posts

околовръсно се води щото всички така му викат и се е разпространило , никой не претендира че е "истинско" околовръсно

 

 

Имам доста приятели от Тракия, даже които живеят в близост до "околовръстното". Никой не му знае името - всички му викат околовръстно.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 4.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

околовръсно се води щото всички така му викат и се е разпространило , никой не претендира че е "истинско" околовръсно

Както и "околовръстното" на гребната aka улицата която минава пред спортното и завършва на ЕКО-то на "Чадърите" ...

Link to comment
Share on other sites

Имам доста приятели от Тракия, даже които живеят в близост до "околовръстното". Никой не му знае името - всички му викат околовръстно.

 

именно това имах предвид ама пак някой хора намират за интересно да се коментира че не е истинско околовръстно ми е обикновен булевард....... :lol: :wacko:

Link to comment
Share on other sites

....... както си караш да кажем на прав път 1-2-3 км-тра и изведнъж пред тебе знак сток за да пропуснеш тия в колелото ще ме извиняваш ама тва е ебати тъпото решение .

...............

Само да добавя.Караш си направо 210км със скорост 130км/ч защото е ограничена на толкова. И извеснъж кръгово движение.Знак N1 т.е. тези в кръговото са с предимство.

П.п. zlobil познай къде е кръговото??? ;)

П.п.2 Проблема на това кръстовище е:

Много хора не гледат знаците.Просто карат по инерция.Щом съм влезнал в круговото значи съм с предимство да излезна.Да ама не.Резултатите са на лице.През ден по новините.Колко още хора трябва да загинат на това място зада се сети г-н Кузов да обърне знаците.И не на последно място знаците да започват 200 метра преди къстовището.Ако трябва и мигаща жълта светлина да се сложи за привличане на вниманието на водачите.

Edited by Bat Na4e
Link to comment
Share on other sites

добре добре , нека да обърнат знаците аз от там няма да минавам поне месец докато всички в града си натрошат колите и го понаучат.............

 

ама понеже батките сигурно не помнат кво стана на СПС-а като обърнаха кръговото аз ше ви кажа , ставаха по 10 катастрофи в рамките на 1 месец докато го научат и те тва е оживен булевард на тва забито околовръсно на което за 1 седмица не минават толкова коли колкото до СПС-а за 1 ден . ще станат 1 милион катастрофи докато го научат........

Edited by zlobil
Link to comment
Share on other sites

zlobil нищо лично приятелю! :beerchug

На едните им свършиха паричките и направиха автомагистрала Тракия да завършва с кръгово движение до Стара Загора.На другите незнам какво им е свършило,зада организират по този глупав начин движението на това кръстовище.Но и двете са факт с който трябва да се съобразяваме.

Link to comment
Share on other sites

Още малко офтипик.Бях в Англия на гости сега по коледа ,минах бая път (от Лутън ,през Лондон та чак до Уелс) и видях доста кръстовища. Едно 95% там са кръгови. Направи ми впечатление че знаци за това кой е стредимство няма ,щото там е закон влезаш без и излизаш със. След като хората са го направили (тяхния трафик е в пъти повече от нашия) значи има логика и е по правилно. А при нас естествено че ще се фучим с 80км/ч след като знаем че сме по целия път с предимство и това че наближаваме кръстовище (където освен коли има и пешеходци) не може да ни трогне ама хич.

Link to comment
Share on other sites

добре добре , нека да обърнат знаците аз от там няма да минавам поне месец докато всички в града си натрошат колите и го понаучат.............

 

ама понеже батките сигурно не помнат кво стана на СПС-а като обърнаха кръговото аз ше ви кажа , ставаха по 10 катастрофи в рамките на 1 месец докато го научат и те тва е оживен булевард на тва забито околовръсно на което за 1 седмица не минават толкова коли колкото до СПС-а за 1 ден . ще станат 1 милион катастрофи докато го научат........

Ми това ми беше мисълта и на мен,ама хора дето тяхни познати живеели в Тракия ми говорят за обръщане на знаците.

Link to comment
Share on other sites

Баси да не сме някви кучета че трябва да се учим на нещо ? И то цял месец. Нали точно за това се слагат знаци. За да се гледат. Под новия надлез като направиха оня център на рено как смениха знаците от Б1 на Б2 на сфетофара. Веднага се забелязва такова нещо ,особенно като го сложат с фосфорицираща зелена "околожка". Ако трябва ще праснат два пъти по големи знаци докато се научат че има промяна на това кръстовище. И котки да сложат ,маркировка също.Да нарисуват в самите ленти знаците ,няма как да не ги видиш и кьорав да си. Толкова ли е скъпо и трудно да спасиш малко животи?

Link to comment
Share on other sites

Баси да не сме някви кучета че трябва да се учим на нещо ? И то цял месец. Нали точно за това се слагат знаци. За да се гледат. Под новия надлез като направиха оня център на рено как смениха знаците от Б1 на Б2 на сфетофара. Веднага се забелязва такова нещо ,особенно като го сложат с фосфорицираща зелена "околожка". Ако трябва ще праснат два пъти по големи знаци докато се научат че има промяна на това кръстовище. И котки да сложат ,маркировка също.Да нарисуват в самите ленти знаците ,няма как да не ги видиш и кьорав да си. Толкова ли е скъпо и трудно да спасиш малко животи?

И пак ще има неразбрали и отнели предимство, щом има хора които не могат да усетят че влизат в колело 2 метра преди него (виж предишната страница), какво ли да очакваме за едно кръстовище.

Link to comment
Share on other sites

И пак ще има неразбрали и отнели предимство, щом има хора които не могат да усетят че влизат в колело 2 метра преди него (виж предишната страница), какво ли да очакваме за едно кръстовище.

тук повечето, които пишем го знаем това колело. Това, че съм написал за двата метра не значи че аз го виждам 2 метра преди да вляза в него. ;) става дума заа тези, които не знаят и за първи път минават. Могат да останат изненадани...

Link to comment
Share on other sites

Още малко офтипик.Бях в Англия на гости сега по коледа ,минах бая път (от Лутън ,през Лондон та чак до Уелс) и видях доста кръстовища. Едно 95% там са кръгови. Направи ми впечатление че знаци за това кой е стредимство няма ,щото там е закон влезаш без и излизаш със. След като хората са го направили (тяхния трафик е в пъти повече от нашия) значи има логика и е по правилно. А при нас естествено че ще се фучим с 80км/ч след като знаем че сме по целия път с предимство и това че наближаваме кръстовище (където освен коли има и пешеходци) не може да ни трогне ама хич.

 

Във всички бели страни е така. В Германия също свършват магистралите на кръгово. Кръговото е най-добрия тип саморегулиращо се кръстовище. На кръгово не стават задръствания, ако се спазва схемата влизаш без излизаш със предимство

Link to comment
Share on other sites

Около 21.00 на колелото на панаира един беше се вкарал в градинката срещу капитан кук ... идвах от търговиите и продължавах към тримонциум , та не успях да видя добре какво се беше случило ..

Link to comment
Share on other sites

На кръгово не стават задръствания, ако се спазва схемата влизаш без излизаш със предимство

Или ако няма катаджия да регулира :lol: На колелото на панаира по това можеш да познаеш, че е застанал някой... по солидното задръстване.

Link to comment
Share on other sites

Т'ва съм аз :cry .

получаваш дребно количество съчувствие и учтиво, но неискрено съболезнование. ювелирите не пожелаха да изработят медалите про боно, тъй че не очаквай да получиш такъв.

 

какво се е случило по-точно? може някой от другите потребители да е щедър и да отпусне още бонуси. сподели. излей си мъката. пазу ша ти обясни как електрониката ти е попречила и т.н.

Edited by mobo
Link to comment
Share on other sites

dsc9648if8.th.jpg

dsc9650lr1.th.jpg

 

Ляв завой на въпросното кръстовище, като до мен имаше автобус с който чакаме колите идващи насреща. Само че закривайки ми изцяло видимоста автобусът реши да направи няколко лъжливи движения газ-спирачка, като на последното се подведох и показах муцуната 20 см напред (отпускане на спирачка при автоматик), т.е. съм се движил с не повече от 2-3 км/ч. Резултата е виден - насрещно-движещия се автобус едва-едва можеше да мине и моите 20 см напред се оказаха вповече. Отнесе ме доста здраво, но за щастие съм невредим. Представям си ако бях дал газ...

Link to comment
Share on other sites

пазу ша ти обясни как електрониката ти е попречила и т.н.

Каквато и електроника да имаш .. като ти е писано ...

 

RIP , сорка за колата . Ама пари се печелят - ти да си жив и здрав . Горе и 2те глави ! :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...