Jump to content
BulForum.com

Катастрофи


бат Ицо

Recommended Posts

AlBundy нека си го пише и нека се чете дословно аз бях скъсан затова , че бях почнал да намалям с тенденция за спиране на пешеходна пътека . Факт , който струваше 20-30лв непомна .

 

bate_pesho така е ама уви аз пак се явавах на изпит по курмуване .

 

Vetim донякъде си прав . Аз вече първо гледам зад мен кво става и тогава спирам . Два примера точно за пешеходната пътека на папараци:

1 случай - аз съм на спирката и гледам как една жена е стъпала на пътеката . Примерен шофиор спира в дясната лента зад него свирене на гуми от спирачки , а този в лявата лента въобще не си направи труда да намали поне .

2 случай - карам си аз в дясната лента ( същата лента същата пешеходна пътека ) и са стъпали и чакат . Вдигам кракът от газта . Поглеждам назад някакъф тип с мерцедес Е класа ( стара 2000г ) се носи ниско над асфалта в лявата лента , а след това няма коли . Прецених , че е по-добре да не спирам , тъй като този едно че нямаше да спре другото е че ако стане беля ще тежи на мен за това че съм решил да спазвам правилника . Зад нас нямаше коли и си минаха през спокойно .

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 4.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Той дядо мраз хубаво си каза ... и аз не спирам , ако видя че тоя зад мен се е засилил , особено пък ако има някакъв джигит в лява лента ... ще пусна аз човечеца , да го отнесе от другия ... е на тва са вика мечешка услуга . И първо се гледат огледалата , а не заради няква млада девойка дето блее на тротоара да ми натиснеш рязко спирачките , та да са натреса в теб ... инциденти се случват всякакви , ама бая често почнаха да ме изненадват заради разни путарани седящи на пешеходната пътека с тенденция да пресичат и днеска един на моята възраст с голф 3 направо си слязох от колата и тъкмо се запътих да му опукам шамарите на еко-то преди коматевския , ама даде газ и избега .. нищо .. помня му номера и цвета , ще ми падне в ръчичките някой ден ... :lol:

Link to comment
Share on other sites

AlBundy нека си го пише и нека се чете дословно аз бях скъсан затова , че бях почнал да намалям с тенденция за спиране на пешеходна пътека . Факт , който струваше 20-30лв непомна .

 

bate_pesho така е ама уви аз пак се явавах на изпит по курмуване .

 

Виж сега, хората си имат норматив за пускане и норматив за късане. Кофти тръпка да се паднеш в група с 10тина "връзкари" (или просто хора дето са кихнали някой и друг леф за да е ясно че ще минат) и да ти се падне на теб "късата клечка". На теб как ти звучи - тръгва човека от кино Младост (сега р-т Екстаз), прави десен завой и излиза на Копривщица (покрай ЖП линията), после кара 100 метра по слабо натоварената улица, прави десен завой на бул. Марица (пак горе-долу няма коли или да е пуснал 1-2 да минат, 4 платна, едно друго - място има, възможност да се объркаш - нулева). После човека кара, минава под моста, завива покрах ВИХВП и се качва на моста при което той му вика: намери СЛЕД (добре натъртено) моста къде да спреш, гледай да е след спирката най-добре и приключваме с теб. Преброи ли колко пъти е завил и в каква посока (не е направил нито един ляв завой). Това беше най-фрапиращия случай а човека стискаше волана толкова че му бяха побелели кокалчетата...

 

Та толкова относно законите и изпитващите. И човека се оказа с добър слух защото изкоментирах "дейба връзкарите дейба и корумпираните педерасти" - мислех че е достатъчно тихо но неможах да си го помисля ами съм го казал и той ме е чул, защото после още 1 път ме скъса същия тоя. За справка - накара ме същия онзи ден както и следващия път да мина през колелото на панаира, после през колелото на Брезовска, след това по Дунав, ляв на карловско, завой по България после ляв на моста на ВИХВП и като не можа за друго да се хване взе да ми натиска съединителя нервно защото съм си бил държал крака на него и съм щял да го изтъркам след което взе да вика защо не съм направил еди какво си (е как като ти ми държиш съединителя натиснат бе педал с педал и след последните думи каза - спрете колата колега, няма да ви дам книжка, без повече обяснения... верно педал си е обидна дума любопитно ми е колко от хората дето пишат тука щяха да се въздържат да го кажат, да не кажа и да го шамаросат).

 

 

Vetim донякъде си прав . Аз вече първо гледам зад мен кво става и тогава спирам . Два примера точно за пешеходната пътека на папараци

..........

 

Именно, защото както казах ако аз спра да го пусна а човека ДО мен не спре, пешеходеца може и да не успее да види другия заради моята кола а обикновено почват да гледат в другата посока за да решат дали да застанат по средата или да спрат. Особено ако след мен има само още 1 кола, всички пешеходци тъй или иначе са с нагласата че ей сега тези 2мата като минат и сме ние, ако някой спре буквално ще ги изненада и ще има да се подканяме 5 минути кой да мине и те плахо да пристъпват очаквайки всеки момент да се ухиля злобно и да скоча на газта да ги мачкам :)

Link to comment
Share on other sites

Еми аз примерно ако ми се наложи да спирам на пешеходна първата ми работа е да погледна зад мен има ли коли,на каква дистанция са и да преценя колко бързо се движат!Ако зад мен се движи някой Ford Transit с 60-70 км/час найш как ще спра...ако ще куки да има и акт да ми напишат обаче не спирам.Но аз съм с мотор и работата при мен е-ако не се пазиш ти няма кой да те опази :bgrin: .Абе тея малоумни пешеходни пътеки са нож с две остриета...особено има разни малоумници-тръгват и въобще не ги ебе има ли коли,няма ли и колко бързо се движат!Просто трябва да се внимава и да се кара бавно

Link to comment
Share on other sites

AlBundy нека си го пише и нека се чете дословно аз бях скъсан затова , че бях почнал да намалям с тенденция за спиране на пешеходна пътека . Факт , който струваше 20-30лв непомна .

 

 

Вероятно проблема идва от надценяването на четящите съфорумци. Както и да е! Тълкувам:

 

Според правилника, когато наближаваш пешеходна пътека на която има пешеходец имаш избор да направиш две неща според ситуацията, едното е, ако можеш да намалиш и да минеш бавно покрай него за да не го стряскаш, без да го накараш да спира да те чака - минаваш си бавно и славно, второто е ако не можеш да минеш преди него или като намалиш зад него, спираш и го изчакваш да мине. В твоя случай е било излишно да се спира явно, ти си имал неправилна преценка на пътната ситуация и затова си бил скъсан. Поводи да те скъсат винаги има. Мен например ме мотаха един час, докато направя нарушение за да ме скъсат, защото си позволих да коментирам като дедо ви мраз. Накрая ме излъга милиционера и ме вкара в уличката на кат, която е забранена с думите - На моя отговорност. На негова отговорнос ме и скъса :lol:

 

И един съвет за пешеходните пътеки - когато спирате, особено на майки с деца спрете така, че да запушите и двете ленти и ако се наложи пуснете аварините, че толкова много педалчета има и от добрина ще стане една... Аз преди години съм въртял колата на ръчна напречно заради един дебил дето щеше да отнесе една мама с количка, спря дебила макар, че бях прежалил колата вече.

Link to comment
Share on other sites

Дам, около нас всички карат като педерасти.Докато не направят подлез от страната на централен на пешеходния винаги ще има инциденти, същото важи и за пътеката от страната на Кършияка на същия мост.Никой не я отразява и нея.

Link to comment
Share on other sites

Дам, около нас всички карат като педерасти.Докато не направят подлез от страната на централен на пешеходния винаги ще има инциденти, същото важи и за пътеката от страната на Кършияка на същия мост.Никой не я отразява и нея.

Никой никфи пътеки не отразява...то светофарите не ги отразяват камоли някфи си там бели лентички по пътя :wacko: .Аз съм поравно пешеходец и участник в движението и мога да дам мнение и от двете страни.Просто е някаф пълен смях!Близо до нас(живея точно на 6-ти Септември) има пешеходна пътека.Ако пресичам сам-почти никаф шанс някой да спре...обаче ако съм с някоя по-натокана приятелка...пфф избиват се да спират :lol: .Ма то аз съм се примирил вече...без значение дали минавам по пешеходна пътека или на светофар винаги очите на 1000 и винаги с ниска скорост(ако съм на мотор) .Просто е някаф ужас по тея пътища

Link to comment
Share on other sites

Тази сутрин между ТХВП и бензиностаниция Еко (на Васил Априлов).

 

20012009zw6.th.jpg

 

Преди това на кръстовищено на Джованито на Дунав имаше яка катастрофа с 3 коли, но не можах да снимам ,бързо минахме...

Edited by Ael
Link to comment
Share on other sites

Току що, някакъв отнесе пак част от мантинелата в подлеза на пощата. Чух само някакво зверско изрязване от светофара на "Св. Петка" и секунди по - късно издрънчаване като, че ли някой изсипа торба с тенекии. Този образ беше минал през заграждението, платното за насрещното и се беше надянал в стената на спирката в подлеза. Няма жертви и пострадали а на пича май ще му се наложи да си купува нова кола, защото тази вече си няма предница.

Link to comment
Share on other sites

46-годишен мъж от село Кривина, Софийска област, е починал в линейка на път за болница след катастрофа в Старозагорско. Шофьорът е карал товарен автомобил „Рено Трафик" по пътя от Казанлък за Калофер. На около 3 км след село Манолово, община Павел баня, колата навлиза в насрещното пътно платно и се удря в челно товарен автомобил "Волво", управляван от 41-годишен мъж от Перник. В резултат на удара водачът на „Рено"-то е пострадал тежко и е починал в линейка на път към болницата. Причините за инцидента не са установени. По случая е образувано досъдебно производство.

 

Това се случи на 19 януари. Минавахме от там към 10:30 и гледката беше ужасна. 30-40 метра покрити със счупени стъкла, пластмаса и метални отломки. Тирът беше забит в канавката, а на 15 метра в противоположната посока от другата страна на пътя имаше изровена диря около 5-6 метра. Реното беше отворено като консерва и тъкмо бяха качили шофьора му в линейката. Катаджиите тъмко пристигаха... Видях само разкървавения шофьор на тир-а.

Снимки неможах да направя, защото ситуацията беше доска кофти, а линейката тръгваше и трябваше да я пропуснем.

 

1234dy3.th.jpg

Ето го и точното местоположение на инцидента.

Edited by evil_smith
Link to comment
Share on other sites

миналата седмица като имаше поледици между Ягодово и Пловдив имаше бая голяма катастрофа , челен удар и после в ударилите се още 3-4 коли нанизани......

а инче не помня по радиото или някъде другаде но чух че тогава през този ден е имало над 20 катастрофи в Пловдив и тва само заради дъждеца който падна през ноща......

Link to comment
Share on other sites

ЦЕЛИЯ ПОСТ Е НАСОЧЕН КЪМ ДРУГАТА ТЕМА ЗА КЕФ-а, но не искам да я развалям допълнително.

 

Момчета( и момичета ако са поствали или четат ) като си погледнете тая тема и може да ви стане ясно защо си отиват просто "ей така" хора на пътя.Грам уважение няма към другите водачи, грам съмнение няма в собствените умения и капацитет.Казвал съм го и в друга тема, най-често подвеждащия компонент в един автомобил е неговия шофьор.

 

Кефа си е кеф, сиренето е с пари.Толкова глупости и суперменски изказвания видях тук, колкото виждам и всеки ден като си излизам с колата или пеш от нас.Същото мислене, същите изпълнения.

 

За тия "умения" и "преценки" си има термин причинени щети "поради самонадеяност".Който трябва считам, че ме е разбрал.Осъзнатата и пренебрегната опасност на ситуациите е убиец N1 по пътищата у нас.Ако го отричате, не знам - вероятно в друга държава сте към момента.

 

Ако някой ден някой като вас удари мой близък и го остави инвалид за живот или го убие му обещавам да идвам да го виждам като го затворят( дано по-често получават доживотни такива - при доказана самонадеяност и безрасъдство ) за да го виждам как гасне ден по ден.

 

Това граничи с човечността, което е на пътя всеки ден.

 

Със здраве и само безаварийни километри.

Link to comment
Share on other sites

Ами щом всеки ден ги има в новините - говоря за превишена скорост и не добра преценка на изпреварване и дистанции в градско и извънградско - какви ще да са?И тоя манталитет тука като на ПРОФЕСИОНАЛНИ водачи на спортни автомобили готови за улични състезания ли да го определя?

Как?

Ти сам каза, че не ги мислиш ситуациите в които нямаш контрол, това какво е?

Edited by host
Link to comment
Share on other sites

Ти сам каза, че не ги мислиш ситуациите в които нямаш контрол, това какво е?

 

Трезва преценка е! А ти защо ходиш по улиците, след като може да ти падне тухла на главата?

 

Да не оспамваме тази тема, а?

Link to comment
Share on other sites

С тия евтини лафове ходи на Четвъртък пазара ;) те вървят за там.Тия простотии с прави аналогии не минават.Ти недей ми говори за оспамване, все пак.

Да си продължа мисълта.Това, че ти БЕЗОТГОВОРНО си караш по пътищата в разрез с правилата за движение и застрашаваш всички с това няма нищо общо с това човек да си ходи по тротоара, ест. ако ти не идваш зад него с 200 км/ч.Дано наистина да си свръх човека от постовете и никога не предизвикаш високоскоростно ПТП.

 

А по самата тема.

Преди време едни познати имаха много неприятен случай на София-Пловдив.Жена му на човека с детето беше се обърнала по таван( няколко превъртания ) и твърдеше, че не била карала с повече от 110 км/ч.В колата е била с дете им, на 3 години.Автомобила 7-ма серия последна генерация.И тя и детето без никакви наранявания.За мен обаче твърдението й, че 7-ка едва ли не сам се е обърнал пък тя е е била грам виновна хич не ми вдъхна доверие - да отбележа след това колата не ставаше за нищо.

Та да речем, че е била изрядна и нищо не е направила погрешно, дори със 110 км/ч едно на ум да имаш не е лошо.

 

Тия дето карат под ограничението и на тях да им отнемат книжките да допълня сега като видях долния пост.Тия хора само изнервят водачите стараещи се да карат нормално.Като ми се лепне един такъв миндил и може да прецака целия ден( случвало се е множество пъти деня да ми почне зле още от 07:00 и до вечерта не ми минава ).Хем ми карат бавно, хем не си седят в дясно, хем като тръгнеш да изпреварваш или ако е на завои на правите отсечки почват да настъпват, трябва да свалям предавка надолу, нервирам се още повече, като го задмина ми включва дълги и се опитва да ме гони...тия точно без свидетелства за управление на автомобил.

Edited by host
Link to comment
Share on other sites

Хем съм съгласен хем някой се изказа че не може да караш по магистралата със 70 примерно че и на пътя Пловдив-Пазарджик - имам познат който го прави и честно почвам да се нервирам ако карам след него...

Link to comment
Share on other sites

И всичките тези неща от човек който каза че 150 коня били малко за градско каране :excl:! Трябвали му поне 200 :huh:. После другите му виновни на пътя. Не знам защо ти се вижда невъзможно кола да се превърти с 110 километра в час. Не си дал никакви други подробности за катастрофата. По всяка вероятност не ги знаеш. Мога да ти дам пример как TIR ти засича пътя за да изпревари друг. Имал съм такива случай в практиката си. Сигурен ли си че не е спукала гума да речем или не е станало нещо по колата?

 

Излагаш се когато в едни теми говориш едно а в другите съвсем друго. Така падаш много в очите на хората ;). Спри се навреме.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...