Jump to content
BulForum.com

Катастрофи


бат Ицо

Recommended Posts

Мой приятел също е бил в автобуса ... мелето е било страхотно :angry1

 

Аз минах покрай мястото минути след като е станал инцидента ...

До колкото разбрах е нямало жертви

Edited by pazu
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 4.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

целият град е блокиран да си ебе мамата , отне ми около час и половина да стигна от ефира до тракия , колелото на панаира изобщо не пропускат надолу към чефте баня , на руски е блокирано всичко абе с 2 думи ...... ебати ташака

Link to comment
Share on other sites

http://www.snimka.bg/album.php?album_id=323620

Ето мой снимки от катастрофата.До колкото разбрах жертви няма,но има няколко пострадали които бяха откарани с линейки.Това което се говореше там на място ,а пък и в репортажа http://news.plovdiv24.com/71385.html който колегата е представил се казва че

причината е в отказалите спирачки на возилото

Само че АЗ лично видях, как след като запалиха автобуса и го дадоха на заден за да го преместят от смачканите коли,го засилиха 2-3 метра и рязко стъпиха на спирачките при което той спря и заби муцуната надолу :blink: .След това имаше някакви следователи които обикаляха спирачките,караха шофьора(друг шофьор) да ги натиска и т.н.И след тези процедури чисто и просто автобуса потегли с 3-4 км/ч по 6ти Септември в неизветна за мен посока(имам го на видео).С голям интерес ще следя развитието на този инцидент по новините за да разбера дали наистина това е била причината.

Не можах да уловя самия момент в който маневрират и изпробват спирачките тъй като глупавия апарат не можа да превклучи към видео режим.А и по едно време беше толкова студено че апарата спря да работи и почна да дава дефекти..

Link to comment
Share on other sites

А и по едно време беше толкова студено че апарата спря да работи и почна да дава дефекти..

 

<offtopic>Ако може да кажеш кой е апарата да знам да не си взимам такъв</offtopic>

Link to comment
Share on other sites

Нищо, че е коментирана 2 страници...

Винаги цитирай какво са казали хората преди теб за да не могат после просто да си изтрият мнението.

 

Става много лесно. Просто натискаш бутона p_quote.gif.

Link to comment
Share on other sites

Става много лесно. Просто натискаш бутона p_quote.gif.

 

Ъммм аз всъщност "reply" натискам ама няма да се заяждам :P

Quote просто маркира повече от 1 пост ако ще цитирам 2ма 3ма...

Link to comment
Share on other sites

Ъммм аз всъщност "reply" натискам ама няма да се заяждам :P

Quote просто маркира повече от 1 пост ако ще цитирам 2ма 3ма...

Зависи кой skin използваш ;).

Link to comment
Share on other sites

Винаги цитирай какво са казали хората преди теб за да не могат после просто да си изтрият мнението.

 

Става много лесно. Просто натискаш бутона p_quote.gif.

 

Просто исках да споделя че тая катастрофа обра първото място за изминалата година,но се получи такъв пост че все едно за първи път влизам в темата,затова си изтрих мнението ,няма смисъл 40 човека да ми напомнят че се е дискутирало ;)

Link to comment
Share on other sites

Аз затова винаги като спре някой на пешеходна пътека внимавам какво правят и колите в съседната лента...то трябва да се внимава не само да крачиш по платното...

Link to comment
Share on other sites

Аз затова винаги като спре някой на пешеходна пътека внимавам какво правят и колите в съседната лента...то трябва да се внимава не само да крачиш по платното...

 

Не е така. Още малко ще изкараш пешеходците виновни че те се хвърлят да ги блъскат колите. Но затова преди да спра на пешеходна пътека гледам какви състезатели има зад мен и ако има подобни по-добре е да не спирам отколкото да спра, да тръгне човека и да го отнесат, но не винаги може да се прецени.

Link to comment
Share on other sites

На тези големите булеварди спирам рядко особено когато има коли зад мен . И да има пешеходни светофари пак може да стане беля не са един и двама които профучават на червено на пешеходен светофар виждал съм достатъчно такива на бул.Източен на светофарите .

Мен ме късаха веднъж на кормуването точно защото тръгнах да спирам на пешеходна пътека . Идвам от колелото на Веселото село и се движа по бул.Дунав и между двата светофара има пешеходна пътека . Една баба и една млада девойка бяха стъпали и аз почвам да намалям ( бях в дясната лента ) и изпитващия "Кво правиш " "Ще спирам да пропусна пешеходците " и поглеждам в огледалото зад мен 2 коли и 1 камион . И тоя пак " Кво правиш" " Ще пускам пешеходците " и тоя вика " Няма да спираш продължи на светофара сме на ляво и после отбий и паркирай " . Паркирам си аз и вика " Мойто момче ще се видим пак . На тези булеварди не е задължително да спираш . Видя имаше камион ( беше на 100-150м зад мен ) той е натоварен може да не спре . Другия път да знаеш " .

Link to comment
Share on other sites

Не е така. Още малко ще изкараш пешеходците виновни че те се хвърлят да ги блъскат колите. Но затова преди да спра на пешеходна пътека гледам какви състезатели има зад мен и ако има подобни по-добре е да не спирам отколкото да спра, да тръгне човека и да го отнесат, но не винаги може да се прецени.

Т'ва си е чист български манталитет."Няма да спра,щот ша ма шибне тоя отзад".Като те удари е виновен той,щото блее.Като те удари,викаш чичко полицай,идва,зима му книжката за половин година да му дойде алъла от гъза в главата.

Има ли пешеходна пътека(зебра),шифиора е длъжен да спре. ;)

Link to comment
Share on other sites

Т'ва си е чист български манталитет."Няма да спра,щот ша ма шибне тоя отзад".Като те удари е виновен той,щото блее.Като те удари,викаш чичко полицай,идва,зима му книжката за половин година да му дойде алъла от гъза в главата.

Има ли пешеходна пътека(зебра),шифиора е длъжен да спре. ;)

А да бе и 2 месеца разправии само и само да земат на някой книжката...не си заслужава ;) .А иначе дядомразе...в 80% от случаите наистина пешеходците се хвърлят пред колите.И то все са такива отворени дето пресичат без да ги бърка че идват коли...нали са пешеходци-колите тряа да спират.Или пък такива заблеяни-спре колата в лявото платно ама тоя от дясно не спира и айде...стана белята.Просто трябва да се внимава и винаги очите на 100-и като пешеходец,и като водач на МПС

Link to comment
Share on other sites

Т'ва си е чист български манталитет."Няма да спра,щот ша ма шибне тоя отзад".Като те удари е виновен той,щото блее.Като те удари,викаш чичко полицай,идва,зима му книжката за половин година да му дойде алъла от гъза в главата.

Има ли пешеходна пътека(зебра),шифиора е длъжен да спре. ;)

 

Прочете ли какво написах? Айде прочети го по-хубаво още 1 път. И погледни контекста в който го писах (катастрофата при която някой беше отнесъл пешеходец защото не е спрял на пътека и не е видял пешеходеца заради другата кола която е била спряла за да го пусне да мине).

 

Българския манталитет е да се завие рязко в посока свободното платно и да профучи под носа на пешеходеца псувайки го че му пречи да вдигне 150км/час на "скоростната отсечка"...

 

 

А да бе и 2 месеца разправии само и само да земат на някой книжката...не си заслужава ;) .А иначе дядомразе...в 80% от случаите наистина пешеходците се хвърлят пред колите.И то все са такива отворени дето пресичат без да ги бърка че идват коли...нали са пешеходци-колите тряа да спират.Или пък такива заблеяни-спре колата в лявото платно ама тоя от дясно не спира и айде...стана белята.Просто трябва да се внимава и винаги очите на 100-и като пешеходец,и като водач на МПС

 

И ти не си съвсем прав. Има места където не трябва да се пресича но го правят (къде защото подлезите миришат на мърша и има по няколко умрели кучета и котки там, къде защото са по-мръсни от градски кенеф, къде защото някой и друг са прекалено отворени за да минат още 20 метра до светофара... Но на пешеходни пътеки моите уважения но е ясно кой е с предимство. И все пак понеже на няколко пъти съм бил свидетел където втора кола едвам спира защото не вижда пешеходеца заради вече спряла кола и гледам внимателно и пешеходеца и идващите зад мен коли за да не стане голяма беля. А пешеходеца не е заблеян ако си минава по зебрата и поне един е спрял. Особено ако е спрял някой джип просто е абсурд да видиш има ли друга кола зад него или не. И не само, даже при нормални коли не се вижда хубаво а и след като мине 30% от пътя в едното платно пешехдеца почва да гледа в другото за да види има ли коли там или не. И тогава определено не гледа дали в страни от теб ще мине някой рейсър и да го отнесе защото 1во е видял че "колите са спрели" и 2ро очаква че са го видели и гледа дали от другата страна имат намерение да го пуснат или ще си остане да почака в средата...

 

И в този ред на мисли пък колко пъти като минавам на зелено ми е идвало да метна нещо по завиващите коли и съм чакал 2 светофара за да мога да мина защото малко хора като видят пешеходци спират когато завиват. Точно така един тъпак отнесе баба ми - завивал наляво и тя не успяла да избяга достатъчно бързо (на 83 години колко бързо да бяга ебати) а после слезнал и я напсувал даже вместо да и помогне да я закара до болница нещо. Хубаво че нямаше нищо счупено само беше натъртена и доста уплашена, но ей това е българския манталитет - хората с колите са по-важни от пешеходците.

 

Ако някой си спомня имаше едно предаване Улицата където Кръстьо Лафазанов бяха изиграли един скеч за пешеходеца и шофьора...

Edited by djadomraz
Link to comment
Share on other sites

Т'ва си е чист български манталитет."Няма да спра,щот ша ма шибне тоя отзад".Като те удари е виновен той,щото блее.Като те удари,викаш чичко полицай,идва,зима му книжката за половин година да му дойде алъла от гъза в главата.

Има ли пешеходна пътека(зебра),шифиора е длъжен да спре. ;)

 

 

сигурно...... той че ша е виновен виновен ще е ама дали застраховката ще ми плати счупеният врат (да пази господ) ако не се сещаш за какво говорим отвори гуглето и потърси камшичен удър при катастрофа отзад ...... и аз като дядо мраза гледам преди да спра , не 1 или 2 пъти ми се е случвало да видя как ме избягва от ляво или от дясно щото не ме е преценил и ми кара на 1 метър...... пък пешеходците аз съм го казвал и друг път и пак ще го кажа , като цяло са телета , пресичат където им скимне :wacko:

 

 

също така няколко пъти ми се е случвало да спра на милиметър от предният , не защото карам бързо или защото не спазвам дистанция ами защото е застрелян , блее някъде и в последния момент скача на спирачките ...... няма лошо спира човека , мъчи се да даде път ама не мисли как спира ..... тва е проблема ...... :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Има един друг момент при рейсинга , който го забелязвам често на Мария Луиза . Яко задръстване средна лента фул макс , дясна паркирани коли и в лява лента се вижда малко въздух и като ми се засилят от света Петка не спират чак до Източен или до където ги свари опашката и като нищо някой да изтегли "късмета" на пешеходната на папараци някой път :cry

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
На тези големите булеварди спирам рядко особено когато има коли зад мен . И да има пешеходни светофари пак може да стане беля не са един и двама които профучават на червено на пешеходен светофар виждал съм достатъчно такива на бул.Източен на светофарите .

Мен ме късаха веднъж на кормуването точно защото тръгнах да спирам на пешеходна пътека . Идвам от колелото на Веселото село и се движа по бул.Дунав и между двата светофара има пешеходна пътека . Една баба и една млада девойка бяха стъпали и аз почвам да намалям ( бях в дясната лента ) и изпитващия "Кво правиш " "Ще спирам да пропусна пешеходците " и поглеждам в огледалото зад мен 2 коли и 1 камион . И тоя пак " Кво правиш" " Ще пускам пешеходците " и тоя вика " Няма да спираш продължи на светофара сме на ляво и после отбий и паркирай " . Паркирам си аз и вика " Мойто момче ще се видим пак . На тези булеварди не е задължително да спираш . Видя имаше камион ( беше на 100-150м зад мен ) той е натоварен може да не спре . Другия път да знаеш " .

Mogo stranno .... az ne sum chuval da ima peshehodna puteka kudeto spiraneto "NE E ZADULJITELNO" ?!? To ako ne ne e zaduljitelno zakakvo horata sa si igrali da pravqt peshehodnata puteka.Ima samo nqkoi situacii pri koito spored usloviqta i bezopasnostta na ostanalite u4astnici v dvijenieto mojesh da preminesh predi peshehodeca , no tova pak ne e pravilno zashtoto trqbva da si se suobrazil i namalil skorostta kogato q nablijavash ?!?

Izvinqvam se za shliokavicata ...

Link to comment
Share on other sites

Чл. 119. (1) При приближаване към пешеходна пътека водачът на нерелсово пътно превозно средство е длъжен да пропусне стъпилите на пешеходната пътека или преминаващите по нея пешеходци, като намали скоростта или спре.

 

И какво е пешеходна пътека според уникалните ни закони:

 

54. (нова - ДВ, бр. 51 от 2007 г.) "Пешеходна пътека" е част от платното за движение, очертана или не с пътна маркировка и сигнализирана с пътни знаци, предназначена за преминаване на пешеходци. На кръстовищата пешеходни пътеки са продълженията на тротоарите и банкетите върху платното за движение.

Link to comment
Share on other sites

На високоскоростните булеварди трябва да се съобразява и с тези зад него...Ако има коли край вас най-много беля да стане, тъй че не гледайте дословно какво пише. И на мен са ми го казвали като карах шофьорските...

Link to comment
Share on other sites

На високоскоростните булеварди трябва да се съобразява и с тези зад него...Ако има коли край вас най-много беля да стане, тъй че не гледайте дословно какво пише. И на мен са ми го казвали като карах шофьорските...

 

Нещо не те разбрах май. Закона се чете и изпълнява дословно! А в него пише: "да пропусне стъпилите на пешеходната пътека или преминаващите по нея пешеходци, като намали скоростта или спре."

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...