Jump to content
BulForum.com

Катастрофи


бат Ицо

Recommended Posts

Вътре тунела е разделен с бетонни блокове, че минават и трамвай, толкова е опасно, но да, кара се бързо след пика, щото от сутрин до вечер има много трафик.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 4.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Вътре тунела е разделен с бетонни блокове, че минават и трамвай, толкова е опасно, но да, кара се бързо след пика, щото от сутрин до вечер има много трафик.

Бетонните блокчета са от няколко години. Преди да ги сложат съм виждал как коли излизат върху релсите(посока люлин) и там си и остават. Изобщо велико нещо е ускорителя. 

Link to comment
Share on other sites

Сигурно, днес минах от там, не видях да има паднал стълб, щото с такава скорост и стълба ще е я срязан , я бая изкривен. Може и да са го сменили бързо, че уикенда ме нямаше.

 

Ти верно ли реши, че тая въшка може да направи нещо различно от одраскване на тия стълбове?

 

Вътре тунела е разделен с бетонни блокове, че минават и трамвай, толкова е опасно, но да, кара се бързо след пика, щото от сутрин до вечер има много трафик.

 

Преди блоковете беше уникум, в час пик пък се наблюдават такива невероятни изпълнения от колегиалните, културни и прекрасни софийски шофьори, че ум да ти зайде!!!

 

В тунел при форсиране има много як звук (лични впечатления). :bgrin:

 

Да, редовно разни пърдялници пърдят в тунела, сега вече това им остана. 

 

След множество смъртни случаи и поради реалната опасност от тежки инциденти с трамвая най-после се сетиха да сложат бетоните. На шопския дебил това му е лечението - друго спасение няма. Аз също съм виждал с очите си тъпак с драга БМВ 3ХХ как  излетя, надяна се на релсите и хвърча над 100 метра докато не спря чак отвъде северния край... Викаха специална кола да разкарат таралясника от линията. Баш като на анимационен филм. И той явно бе чувал, че е "мноу яко" да се пърди в тунела... 

Link to comment
Share on other sites

Да, редовно разни пърдялници пърдят в тунела, сега вече това им остана. 

 

Е да, ти поне си застрахован от това, защото с твоята и да искаш не става. :laughing1:

Link to comment
Share on other sites

Напротив - именно с моята става перфектно, но слава богу не съм малоумен шопски дебил... Също така колата ми не е изпърдян пърдялник като тия таралясници, които единствено шум вдигат - дотам.  ;)

Link to comment
Share on other sites

Някаква лелка пратила патрулка в храсталаците пред пощата в Тракия,патрулката е била с пуснати сирени и светлини:

 

2eq6xpl.jpg

 

Източник:FB групата  "I see you KAT Пловдив"

Edited by HEMO
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 1 month later...

Деба и шибания му петък 13-ти... :unsure:

 

Тежка катастрофа с автобус е станала на магистрала "Тракия" при Вакарел в посока София.

Първоначално от Министерството на здравеопазването съобщиха, че има шестима загинали и пострадало дете.

Към 13 часа данните бяха за 10 загинали и поне 20 пострадали, като четирима са в тежко състояние.

Общо 14 линейки от Елин Пелин, Ихтиман и София са били изпратени към мястото на инцидента.

Пострадалите бяха извозени към "Пирогов" и болница "Света Анна".

 

Очевидците разправяха, че някакво рено, което също седеше смачкано до автобуса, го е ударило в задната част, от което автобусът се обръща и за съжаление хората вътре са били без колани... :cry

Link to comment
Share on other sites

Аз не съм видял автобус с колани. Виж как репортерите на бтв и нова отразиха събитието. Трябваше по един хубав бой да им теглят. Този на бтв даже беше по - зле от на нова.

Link to comment
Share on other sites

Не само....и на BG on Air също...ако зависеше от мен направо бих ги уволнил...на всичките много им се искаше да снимат всеки един починал и раните на пострадалите от близък план. :thumbsdown:

 

Пълни идиоти - хората седят там в шок и им казват "моля ви се оставете ни", а оня глупак вика "ама ние сме на живо, разкажете какво стана..."...даже имаше наглостта да пита оня със счупения крак "виждам, че кракът долу на глезена ви е счупен и сигурно много ви боли...". :Facepalm:

Link to comment
Share on other sites

Отдавна няма човеци в България....етика, морал, човечност...непознати думи....

 

Айде бе, все едно само в България е подобно поведението на журналистите и масите.

Link to comment
Share on other sites

На всеки може да се случи нещо....ще видим какво ще покаже разследването....

 

Досега е ясно едно - жената с реното или е ударила автобуса в задната част защото уж "й се бил заключил волана" (много малко вероятно) или при изпреварването на автобуса се е прибрала бързо пред него и го е засякла...което ми се вижда доста правдоподобно...

Link to comment
Share on other sites

Ако засича автобус отпред най-много да бъде изхвърлена като тапа встрани. Някакви кадри давани ли са? Аз нямам време за телевизия днес...  

Link to comment
Share on other sites

Досега е ясно едно - жената с реното или е ударила автобуса в задната част защото уж "й се бил заключил волана" (много малко вероятно) или при изпреварването на автобуса се е прибрала бързо пред него и го е засякла...което ми се вижда доста правдоподобно...

 

Реното е ударено отпред в дясно.

Link to comment
Share on other sites

Айде бе, все едно само в България е подобно поведението на журналистите и масите.

Абе и ти си прав. Но пък те (журналистите) си вършат работата и колкото е по-зрелищно, толкова повече масите цъкат с език....
Link to comment
Share on other sites

Не ми се връзка как кола удря и обръща автобус, но няма невъзможни неща. Колани, застраховки... Нищо няма да върне хората, за съжаление. Стопли се и откачиха.

Искам едно, обаче, да видя ИСТИНСКА техническа експертиза на този автобус, защото всички автобуси са гробници. На никой от тези подвижни ковчези, мястото им не е по пътищата в пунктовете за скрап.

А трябва да има и сериозни прегледи на леките автомобили, не за изгорелите газове, а за реалното им състояние. Тогава да видите как от раз няма да има трафик. 70-80% от автопарка е за брак и всяка такава кола е потенциален убиец.

Link to comment
Share on other sites

Не ми се връзка как кола удря и обръща автобус, но няма невъзможни неща....

 

Малко клипове от регистратори си гледал. ;) Всъщност много е просто с кола да обърнеш автобус, камион или дори тир, че даже и без съприкосновение между две превозни средства, по-голямото може да се обърне дори само от инстинктивната реакция на водача или застъпването точно в такъв критичен момент на бордюр, камък или нещо друго на пътя - само обръщане да искаш...а в добавка на какви "водачи на МПС-та" съм се нагледал из клиповете с регистраторите - анти логика, нулеви рефлекси и пълна липса на всякакви умения...

 

Едит: Преди малко самият шофьор на автобуса обясни - оная го е изпреварвала, после рязко е завила и го е хакнала точно по средата и от там (може би и след негова инстинктивна реакция) автобусът рязко е отишъл надясно и се е вдигнал на 2 гуми, а след това вече нещата при 95 км/ч са ясни...След като са се обърнали и са започнали да се опитват да измъкват хората, той дори е успял да разговаря с нея и тя обяснила, че слушала силно музика в колата и точно по време на изпреварването тръгнала да намаля музиката, щото уж нещо по колата й се било счуло, а музиката й пречела да чуе какво точно и разни такива обяснения, която тя раздувала пред него и още двама от пристигналите полицаи.

Edited by Midex
Link to comment
Share on other sites

Искам едно, обаче, да видя ИСТИНСКА техническа експертиза на този автобус, защото всички автобуси са гробници.

По - рано споменаха, че автобусът е произведен след средата на 2017-та.

Link to comment
Share on other sites

Да, това не го бях чел. Но е факт, че всички прегледи са фиктивни. Скоро гледах клип от автобус на градския транспорт в Пловдив, на който се вижда, че автобусът, който е на 70000км. е в авариен режим, не му е сипано AdBlue и има сигнализация на таблото за ABS!!!, катализатори и още нещо. Тоест този автобус, без AdBlue, работещ в авариен режим и светещ като коледна елха е всичко друго, но не и безопасен, отговарящ на Евро6 и т.н., но С ПРЕГЛЕД и на пътя! Нищо не пречи и този да е бил така, но мисля, че в случая шофьорът на катастрофиралия автобус е напълно честен /съдейки по поведението му в едно интервю/, описва всичко последователно, как е станало и т.н. Автобусът е нов, а и при тази ситуация /преди час гледах няколко репортажа и прочетох 2-3 статии/, е нямало какво да направи. Имало неяснота кой е карал Реното. 

Друго ми направи впечатление - карат си в аварийна лента и изобщо не им дреме. Нещо повече - прави се под носа на полицията и няма ответна реакция. Най-малкото да ги отбият от пътя и да ги оставят да чакат 4-5 часа, след което да им напишат акт и да ги пуснат да си ходят. Никой нищо не прави, но и положението е толкова изтървано, че няма какво да се направи, освен да се взимат поголовно книжки, да се спират поголовно коли от движение и съдилищата да работят на 200% и през ден да има вкарани в затвора за по 6-7 месеца заради провинения на пътя. Това е начинът, но никой няма топки да го направи. Няма да коментирам колко пунктове за ГТП са за затваряне и собствениците им и те са за затвора. Преди малко слизах до колата и загледах автомобилите на моите съседи. На нашия паркинг в момента има 31 коли /две мои/. Ако утре ги закараме на истински преглед, вечерта ще има само 5-6 на паркинга и се подписвам под думите си. 

Edited by Lucky Luciano
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...