Jump to content
BulForum.com

Катастрофи


бат Ицо

Recommended Posts

Ама нали все пак за жена говорим  :laughing1:

 

Аз по-назад изрично споменах, че тия са способни на невероятни неща!!!

 

Хайде обяснете ми го моя случай - как точно се прави това? Посред бял ден, на обед, сухо слънчево, стара Витара изпълнява тоя пирует! Полицията втрещена пита какво е станало, шофьорката казва, че получила амнезия за момента. Това, което знаем е, че прави обратен в движение (?!?!?), след което натиска педала на газта до дупка! Ако не бяха бордюрите да гръмнат гумите и да се строшат джантите в ръбовете по траекторията след обратния, можеше да има жертви! Слава богу на масата вътре (където точно обядваше шерсонала на наемателя всеки ден) в този момент е била празна. Но вън е също имало две маси (слава богу без хора) и на практика е луд късмет, че нямаше пострадали! ЛУД КЪСМЕТ! Едната сервитьорка като видяла как стената влиза в къщата се беше напикала... 

 

Обърнете внимание на траекторията след обратния - една нощ по нея от идващото към града платно едни бяха излетяли, пак през бордюрите, в стъпалата отвън и двигателя беше изскочил от коша и се беше спрял в ъгъла... Добре че през нощта в 3. Иначе пак там има маси... Дори преместих караулката заради такива ненормалници! 

 

DIWyFWx.jpg  

 

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 4.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Не, сериозно. Мъча тук едни мезета да режа и не мога да рисувам, та да се видят и двете ситуации, за да преценим коя е по-абсурдна. За мен ляв от тунела, който е под 90 градуса и после веднага десен на 180, след което слизане по стълбите е направо убийствено изпълнение.

 

А по твоята рисунка - преди години, една кака така почти се заби в мен. Реши, че паркирала обратно на посоката на движение в насрещното е най-логично през моето платно да направи обратен, за да тръгне наобратно. Просто нямаше такава ситуация. Добре, че карах с около 40, та само свалих един стълб на Обелос. Нямаше такова ПТП, навръх Коледа. Полицаите и казаха, че ако още вендъж направи опит да реве, директно остава без книжка, ако ще каквото ще да става.

Edited by Lucky Luciano
Link to comment
Share on other sites

Баща ми вече е ударен и новия Сюпърб е потрошен... Има няма 5 месеца му се порадва... Тъп селянин, дошъл в София за сефте, кара в забранена улица в насрещно и само късмет, че колата ни е умна отървава бащата от вероятен убийствен удар в средата на колата... В добрия случай кола нямаше да става... 

 

А тоя завой е над 90 градуса, миличък... Бая над!  :laughing1:  :laughing1:  :laughing1: 

 

=============================

 

Голяма си гад да ми нарушаваш пиенето на бира... Ето някои възможни траектории ако се вярва на източника... Но като гледам вън е тъмно, слънце не грее... Ако пия още 4-5 бири може да въведа още линии  :bgrin: 

 

r3asLVP.jpg


 

Link to comment
Share on other sites

Не, сериозно. Мъча тук едни мезета да режа и не мога да рисувам, та да се видят и двете ситуации, за да преценим коя е по-абсурдна. За мен ляв от тунела, който е под 90 градуса и после веднага десен на 180, след което слизане по стълбите е направо убийствено изпълнение.

 

А по твоята рисунка - преди години, една кака така почти се заби в мен. Реши, че паркирала обратно на посоката на движение в насрещното е най-логично през моето платно да направи обратен, за да тръгне наобратно. Просто нямаше такава ситуация. Добре, че карах с около 40, та само свалих един стълб на Обелос. Нямаше такова ПТП, навръх Коледа. Полицаите и казаха, че ако още вендъж направи опит да реве, директно остава без книжка, ако ще каквото ще да става.

Представи си: взима го този завой с малко по-голяма скорост и поднася колата, в този критичен момент тя се сеща, че са и казали, че като ти поднесе колата, навиваш волана наобратно и даваш газ, но го прави с голямо навиване на другата страна от паника и прави маневрата :D

Link to comment
Share on other sites

Само жълтата и зелената стават, но там има стена на подлеза, която е лизната високо, разбирай почти в горния ръб. Там няма камера, деа, иначе щях да взема записа, да я видим.

И да - над 90 е завоя, не под... Незнайно защо /вероятно заради снощи/ си представям вътрешния ъгъл, а не външния :grin:

Майната и на колата, ще я платят и ще вземеш нова. Човекът да е добре... Тоя, предполагам, ще го опукате добре в съда, така че...

 

Абе, ти за пианистката не ми отговори?! :grin: :grin: :grin:

 

Между другото, единствено теорията на NEO с поднасянето и резкия десен с пълна газ, ми се вижда логична. Всичко друго е просто... Как няма камери там...

Edited by Lucky Luciano
Link to comment
Share on other sites

Не, според мен нищо не са и казвали какво да прави като и поднесе колата, камо ли да се сети за това в подобна ситуация. Сигурно като и е поднесла колата, по рефлекс е навила волана на другата посока, за да коригира и е направила едва ли не обратен. 

 

За другия случай- как така е получила амнезия временно... :D Чувал съм да ти причернее за малко или да получиш някакво временно умопорамчение, да ти стане лошо, да направиш някакъв лек инфаркт, ама амнезия.... 

Link to comment
Share on other sites

Само жълтата и зелената стават, но там има стена на подлеза, която е лизната високо, разбирай почти в горния ръб. Там няма камера, деа, иначе щях да взема записа, да я видим.

И да - над 90 е завоя, не под... Незнайно защо /вероятно заради снощи/ си представям вътрешния ъгъл, а не външния :grin:

Майната и на колата, ще я платят и ще вземеш нова. Човекът да е добре... Тоя, предполагам, ще го опукате добре в съда, така че...

 

Абе, ти за пианистката не ми отговори?! :grin: :grin: :grin:

 

Между другото, единствено теорията на NEO с поднасянето и резкия десен с пълна газ, ми се вижда логична. Всичко друго е просто... Как няма камери там...

 

Е па начи е прескочила тогиз!!! За пианистката се напиках, вчера го пращах и на Стефчо... 

 

Тоя няма какво да го пипаме в съда, застрахователите ще го разкостят, като рискува сега и да олекне 1100 лева за одрасканата джанта ако не успеят да я оправят. Ама баща ми е записан за сервиз на .... пети октомври... Познай. И казанчето му е пробито - директно втори оглед... Абе...

 

За другия случай- как така е получила амнезия временно... :D Чувал съм да ти причернее за малко или да получиш някакво временно умопорамчение, да ти стане лошо, да направиш някакъв лек инфаркт, ама амнезия.... 

 

Аз докато долетя бяха докарали криминалните, в жабката намерили полицаите 2000 евро, не знам какви хиляди турски лири, долари... Та описи и чудо. Патката беше неадекватка и повтаряше., че не помни и не знае какво е станало както си карала. Тогава нямаше как аз да снимам, а техният фотограф беше КИРКА пиян и залиташе... Въобще около тоя случай бе страшен цирк, понеже слава богу нямаше пострадали. 

Link to comment
Share on other sites

За другия случай- как така е получила амнезия временно... :D Чувал съм да ти причернее за малко или да получиш някакво временно умопорамчение, да ти стане лошо, да направиш някакъв лек инфаркт, ама амнезия....

Може да се получи вследствие от удара или от самата ситуация.

 

От първа ръка близък киха няколко пъти и губи управление на междуградски път. Следващото, което помни е как е с главата надолу и се чуди как да излезе и къде е телефона.

Няма спомен от навлизане в насрещното, навиване на волана, няколко обръщания на колата и падане по таван.

Та съм склонен да вярвам на амнезията, НО зависи от ситуацията.

Link to comment
Share on other sites

Няма проблем с амнезията ... да речем ... сега виж пак траекторията... Ако се беше гякнала у лево д храстите - добре. Но пълен обратен - тук се иска сила да навиеш волана и да държиш много здраво, да не се обърне тоя кошник на кокили и СЛЕД пируета - газ до дупка. 

Link to comment
Share on other sites

Аа чакайте, чакайте. Аз друго помислих. Че е казала, че в момента получава амнезия и затова я прави тая маневра. Да, в следствие на удъра съм съгласен- възможно е. 

 

Рапотере, като казваш имала много пари в жабката и била кирка, възможно и да е била яко друсана и в следствие на някакъв делириум, да е обърнала колата

Link to comment
Share on other sites

Не знам, ама за малко утре пак да пише за кола в подлеза. Точно пресякох културно през булеварда, отивайки за сладолед, когато от площад Съединение един дойде доста засилен. В тоя момент, един кретен, реши, че е супер подходящо да излезе откъм Капана, ама така, на скорост и почти влезе в лентата на тоя засиления. Добре, че тоя имаше бързи реакции, иначе направо в подлеза го пращаше...

 

Абе, да не са решили да местят пробива от гарата, до Чифте баня? За един прЕател, питам?!

Link to comment
Share on other sites

Виж, че същата вечер още двама се праскат там на кръстовището... И пак скача оня въпрос за камерите по България и прочее! Оня изключителен въпрос - за чий чеп са тия камери?!?! Защо не записват, всъщност защо не се гледат от диспечер дори? И в крайна сметка ти пианистка е№ал ли си?!?!? 

Link to comment
Share on other sites

Камерите по България с малки изключения са вече част от новата ни ентелигентна система за управление на трафика, т.е. само броячни - не се записва техния поток само се предава "на живо" в центъра за следене, където няколко диспечера решават дали да пуснат 5 секунди повече на някойси светофар. Останалите камери са от още по-стария ремонт на бул. България от предбойковия период, които уж бяха за охрана, но също не записват, защото няма кой да следи и поддържа системата. сега направиха някакво ново "сървърно" и уж имат обучен персонал, но пак няма начин нито за съд, нито за справка да изискаш запис от конкретен времеви период за конкретно кръстовище, щото така.

 

 

в конкретния случай на патката в подлеза ако са верни описаните траектории в статията, най-вероятно се е ударила в ръба на преградата над стълбището и със скок+премятане се е озовала долу на стълбите. колата е лека, бордюрите високи - не  е невъзможно. моят 1 лев е за червената линия на раптора.

Link to comment
Share on other sites

в конкретния случай на патката в подлеза ако са верни описаните траектории в статията, най-вероятно се е ударила в ръба на преградата над стълбището и със скок+премятане се е озовала долу на стълбите. колата е лека, бордюрите високи - не  е невъзможно. моят 1 лев е за червената линия на раптора.

 

Червената по-скоро я сложих на шега - виж каква е позицията на колата долу в подлеза. Дори да приемем, че ще прескочи бордюр и стена на подлез (според мен ще се размаже тази въшка още на бордюра), то как е изпълнила пълен десен по стълбите? Би следвало да се забие напреки...   

Link to comment
Share on other sites

Днес говорих с човека, който прави някаква експозиция в Чифте баня и ми каза, че колата се е въртяла, имало е нещо разляно на асфалта. Не било скорост, колата е се е въртяла.

Link to comment
Share on other sites

Добре, айде минете от Тунела и се опитайте да влезете в подлеза, ако щете и със 120... То няма логика. Това е все едно да завие наляво и веднага да навие десен. То просто е абсурдно.

 

Така де. И да навиеш докрай надясно, автомобила най-много да се преобърне от центробежните сили.

Просто статията е сгрешена или репортерът не е разбрал (като гледам източника на новината, май е по-скоро второто). За да стане това, тя трябва да се е движила от 6-ти септември. Някой и е препречил пътя и тя е решила да отбие в подлеза :lol:

Link to comment
Share on other sites

Да не говорим, че е напълно възможно данните в статията да са на базата на нейните показания в кой знае колко адекватно състояние... И като вземем под внимание нивото на българската журналистика като цяло - може да се наложи да 'фърляме боб, за да разберем к'во аджеба се случило...

Link to comment
Share on other sites

На мен днес ми вървеше... На тръгване към Велин град, яка тапа и катастрофа на панаирното колело (пазарджишки селяк не зачел правилата в кръгово). После таман заформена тапа и катастрофа на разклона за сметището на Цалапица. Пак яката ралта, БеНВе и Хонда (до колкото си личеше).

А на връщане по завоите преди Варварски бани, на един му стърчеше задният номер от храстите на един от завоите....

Link to comment
Share on other sites

Днеска ми скъсаха нервите, тоя Тотев дано го отвлекат ISIS и да му се изреждат по 20-30 потни мръсни араби на ден, докато издържи! Тръгвам от тренировка за работа в 3 без нещо следобед (далеч от пикови часове) Руски целия задръстване, заобикалям през пожарната и там леш, тръгвам нагоре покрай Монро надолу към Четвъртък пазара и там леш (ремонтче на кръстовището едва се минава в 1 лента за двете посоки), минавам от там през моста на Герджика и преди светофара голямо задръстване завивам наляво в уличката за да не чакам и да изляза на бул,България и познай - метнат един знак и улицата затворена  :angry1  :angry1

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...