Jump to content
BulForum.com

Катастрофи


бат Ицо

Recommended Posts

  • Replies 4.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Говориш глупости.

Ако тоя с нисана не беше карал със 100 км/час инцидент нямаше да има. Ако му бяха взели книжката за предишни провинения инцидент нямаше да има.

Ако не бяха разширили моста инцидент нямаше да има. Ако не го бяха приели тук студен инцидент нямаше да има. Ако баща му го беше извадил на времето, инцидент нямаше да има. Ако не бяха измислили автомобилите инцидет нямаше да има. Движил ли се е със скорост над разрешената - да, минал ли е на червено - да. Горе ти казаха, мерцедеса е коствен виновник. Вината е на нисана. Точка.

 

И с 60 да беше карал, пак щеше да има инцидент, защото мина на червено, а онзи направи ляв завой без да се огледа.

 

Какво означава косвен виновник?! В едно ПТП в повечето случаи има 2 коли. Мерцедеса му засече пътя.

 

Ех, ама как си знаех, че баш това ще ми изтъкнеш... Да, ама ако и Нисана го нямаше - пак нямаше да има проблеми. Малко патова ситуация, не мислиш ли? Та вината си е изцяло на спортистчето, защото ако не беше станало на това кръстовище - щеше да е на следващото. А там ако просто има куче, което пресича пътя? Или циганин с колело? Какво правят те на пътя на летящия със 100? Ами ако на това кръстовище беше изскочило по-голямо куче? На кучето ли ще търсим вина? 

 

Изобщо не е патова ситуацията. Аз твърдя, че и двамата са виновни. Нисана има по-голяма вина, но Мерцедеса далеч не е толкова невинен и онеправдан, колкото го изкарвате.

 

Защо не му направите един фонд на човека и да му съберете пари, ей така от жал, да си оправи Мерцедесчето, ако каското не го покрие изцяло?

 

@Midex: Аз съм на твоето мнение, или по-скоро ти си на моето, защото бях пръв ( :P ). Точно така е, както си го описал горе и аз от одеве това се опитвам да обясня, но никой май не иска да чете и е по-лесно да ме изкарат, че едва ли не оправдавам водача на Нисана напълно и обвинявам изцяло Мерцедеса.

Link to comment
Share on other sites

И с 60 да беше карал, пак щеше да има инцидент, защото мина на червено, а онзи направи ляв завой без да се огледа.

 

Какво означава косвен виновник?! В едно ПТП в повечето случаи има 2 коли. Мерцедеса му засече пътя.

 

 

 

А ако беше спрял Мерцедесът в кръстовището, след това потеглил и после натресен? Кой ще е виновен за минаването на ЯРКО червено?

Link to comment
Share on other sites

И с 60 да беше карал, пак щеше да има инцидент, защото мина на червено, а онзи направи ляв завой без да се огледа.

Ами не, нямаше да има, защото нямаше въобще да е в кръстовището, а щеше да е 100 метра по-назад. И второ и по-важно, детето щеше да е здраво, а не в болница с кой знае какви последици от това. Ти за пореден път не включваш скоростта в цялата работа и не може да схванеш, че нещата и разположението на автомобилите и резултатите щяха да са други. Ак ое карал с 50-60 км, щеше да има червено поне 6 секунди като стигне светофара, оня с мерцедеса щеше да се е изнесъл. Дори да се бяха ударили със 60км, нямаше да изхвърчи, да отсече спирката и да претрепе момичето, а щяха и двамата да са с ламарини в самото кръстовище и толкова.

 

Какво означава косвен виновник?! В едно ПТП в повечето случаи има 2 коли. Мерцедеса му засече пътя.

Броя коли в едно ПТП не е равен на броя на виновните. Или викаш, ако колата ми е паркирана и някой пиян се набучи в нея, аз съм виновен, щото и моята кола е в ПТП-то? Или не спре на знак стоп и изскочи на пътя, аз съм виновен, че карам? Edited by mIRCata
Link to comment
Share on other sites

Прекалено много предположения и "ако"-та станаха тука в тая дискусия.
Както споменах, говоря за ПТП-то, а не за удареното момиче.

Link to comment
Share on other sites

Онзи индивид, който пречи на видимоста на мерцедеса няма ли вина, който се пренарежда от дясно на астрата, която прави обратен. Ако го нямаше тоя с черната кола, мерцедеса щеше да види жълтия рацер и щеше да спре и да пропусне нисана.

Баси чудото, шофера на мерцедеса излиза, че е виновен, щото се е родил...

 

Щеше да го натресе някой на следващите кръстовища....

Link to comment
Share on other sites

Ако Мерцедеса искаше да види насрещно идващите коли, той щеше да ги види, ако ще и камион да правеше обратен завой. Той просто не пожела и резултата е на лице.

Link to comment
Share on other sites

След като е погледнал и не е видял нищо зад завиващите 2 коли и доверяването му на това, че СВЕТИ ЧЕРВЕНО, човекът е решил да кара, а не да седи в кръстовището.

 

Случвало ми се е да се размина с голфаджия в точно такава ситуация. Бях спрял, зад звиващите на ляво коли не виждах нищо да се задава, светна червено и тръгнах да набирам да се изнасям. С периферното зрение мернах нещо и скочих на спирачките. 20 см ме разделиха от предната броня на голфаджията. И до ден днешен не разбрах тоя как овладя колата, та да не се забие някъде, след рязкото завиване да ме избегне (добре, че е широко на ркъстовището на България и Васил Априлов). 

Link to comment
Share on other sites

Ако Мерцедеса искаше да види насрещно идващите коли, той щеше да ги види, ако ще и камион да правеше обратен завой. Той просто не пожела и резултата е на лице.

Както казва Стефчо: Глупости на търкалцА

Link to comment
Share on other sites

Без да искам да си предизвиквам съдбата, защото всеки и по всяко време може да бъде ударен, без значение колко се пази, смея да твърдя, че ако аз завивах вместо мерцедеса, нисанът нямаше да ме удари, защото или вече щях да съм спрял на жълтото, или завивайки нямаше да съм се изнесъл толкова напред, защото щях да се оглеждам на четири & карайки с 1 км/ч докато не се уверя, че няма никой, дори и летящ със 100 джигит. Въпреки това потвърждавам - основната вина носи нисана с огромната си скорост и така често стават катастрофите, защото човек обикновено очаква коли, движещи се с нормална скорост, а още по-често пък не се забелязва летящ със 100+ пистов мотор, защото е и по-малък, плюс това, че се приближава за много кратко време.

Link to comment
Share on other sites

За мен ситуацията е следната - мерцедеса слиза от моста - вижда жълта кола някъде в далечината на голямо разстояние и вниманието му се прехвърля върху близката черна кола(голф ли е какво) и след като вижда, че и той завива и светофара е червен тръгва да прави завоя и бърза да се изнесе от червеното. И изведнъж излиза, че жълтата кола е карана от рали състезател и вместо да е на 50 метра надолу по булеварда го отнася и претерепват детето на спирката. Аз също не бих предположил, че онзи жълтия ще там, но обикновено правя по-бавно левите завои.

 

След като е погледнал и не е видял нищо зад завиващите 2 коли и доверяването му на това, че СВЕТИ ЧЕРВЕНО, човекът е решил да кара, а не да седи в кръстовището.

Напълно съм съгласен и с двамата.

Изгледах доста пъти клипчето на забавен кадър. В момента в който светва жълтото Мерцедесът е на метър и нещо преди светофара. Може да се каже и че вече не е виждал този който е над него. Намалява леко скоростта си, в движение вижда, че срещу него няма коли и си прави завоят. Видимостта му е към кръстовището. Не може да види летящият Нисан в далечината. Никой не може да го види. Вижте с каква скорост се забива в предницата му. Лично аз бих направил маневрата по подобие на Мерцедес-а. Няма как да се предвиди, че някой ниско прелита зад колите и то на червено.

 

И все пак да не забравяме, че на това кръстовище има работещи броячи на светофара.

 

Изцяло вината е във водата на Нисана.

 

И Ангеле, само педалите носят тънки вратовръзки ;).

Link to comment
Share on other sites

Що разтягате такива локуми, като ясно се вижда, че тоя с нисан-а има пълната вина за случилото се. Броячката на светофара изгасва още преди да се е появил нисан-а в кадъра. Какви предимства, какви 5 лева, много добре е знаел, че няма да му стигне да мине на зелено. Ако същата ситуация беше станала в Гърция с Български шофер до сега да е в затора и да му гният кокалите.  Само за минаване на червено в Гърция те грозят 30 дена затвор, еле пък и да причиниш ПТП с пострадали, било то пешеходци или други участници в движението.

 

Иначе манталитета на Българският шофер е точно същия, като види че остават 4-5 секунди зелено и е на 50 метра от светофара, не започва да намаля и да спира, а дава газ та да хване зеленото. Та ако беше Българин щеше да има най-много 2-3 коментара и толко. Ама нали е грък и дай да покажем какви форумни патриоти сме.

Link to comment
Share on other sites

http://www.mvr.bg/NR/rdonlyres/C0ACA3F9-5635-4D15-BC56-8887EE27CAB6/0/PPZDvP.pdf чл. 31, ал(7) т.4 - това в момента е от сайта на МВР. Поне аз това намирам,

Иначе по въпроса за свидетелите - това или ако прежаля парите това

Това е доста старо: "ПРАВИЛНИК ЗА ПРИЛАГАНЕ НА ЗАКОНА ЗА ДВИЖЕНИЕТО ПО ПЪТИЩАТА В сила от 01.06.1996 г"

 

Ето поправката: (последните промени са от бр. 15 от 15.02.2013 г.,)

 

Чл. 50а. (Нов. - ДВ, бр. 51 от 2007 г.)Забранено е навлизането в кръстовище дори и при разрешаващ сигнал на светофара, ако обстановката в кръстовището ще принуди водача да спре в кръстовището или да възпрепятства напречното движение.

 

Иначе споделям идеята за камера в колата.Даже си мисля, че в Русия вече е задължително.Трябва и тук така да стане.

Да направят отстъпка от данъка за автомобилите, нещо от рода на 30-40% и веднага бих си взел една.

Edited by exabyte
Link to comment
Share on other sites

Сега да направят акт на шофьора на мерцедеса за отнемане на предимство и се изнасям от това подобие на държава. Потърпевш съм от подобна случка на кръгово и на мен написаха акт 'защото си изминал по-късо разстояние от другия'. Късмет че ме удари в калника, а не във вратата. При положение, че бях спрял, изчаках да се освободи кръстовището, потеглих и говедото се натресе от крайна лява лента с поне 60 без да погледне напред, само наляво. Та питам аз така ли се навлиза в кръгово?

 

send from Plovdiv

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ако Мерцедеса искаше да види насрещно идващите коли, той щеше да ги види, ако ще и камион да правеше обратен завой. Той просто не пожела и резултата е на лице.

Майна, ти да не би да си нещо приятел с тоя грък бе?

 

Тъпанара минава на червено. Нормално е, когато завиваш и светне червено ти да изчакаш последната минаваща кола на жълто да мине, евентуално тази зад нея (ако са една след друга) и да тръгнеш. Откъде накъде някой може да предположи, че кола, която е на 50 метра от светофара ще продължи като самолет направо без да й пука, че светофара е светнал червено. Някой да ми обясни, когато завивам КОЛКО още след като е светнало червено трябва да изчакам за да мога да мина без да съм отнел нечие предимство? Да светне червено и на следващите може би? Нали след като е светнало червеното аз трябва да се изнеса, защото ще светне зелено на другите?

 

Отвсякъде си е виновен тоя с нисана, а човека с мерцедеса е повече от невинен. АЗ ако бях на негово място щях да съм тръгнал МНОГО ПО-РЯЗКО след светване на червеното. Хайде обясни ми по каква логика този дето минава на червено е с предимство моля те.

Link to comment
Share on other sites

С предимство е, защото е грък с $ и кара рали автомобил по улиците на града.
 
П.С. И малко са го били.Трябвало е да го смелят, защото ся тати ще прати едни евра и случката ще се забрави за няколко седмици.
 
"Нов обрат в разследването на катастрофата с Кари - четете във в. "Марица""
 
Това не ми звучи хич добре... Дано да е поредната жълта новина в тоя в.
 

Карайте с предположения, а не с очи и бъдете живи и здрави.

 

Тук вече няма как да не се съглася с теб.Почти никога (98%) не си ползвам предимството и намалям/спирам когато ще завивам/нямам видимост.

Edited by exabyte
Link to comment
Share on other sites

Винаги ще помня едно интервю с човек с над 40г стаж без нито едно ПТП. Човека каза 'Винаги карам без предимство, независимо от знаците!' Силно важи при нашето движение.

 

send from Plovdiv

 

 

Link to comment
Share on other sites

Човека с Мерцедеса, че ще получи акт, ще получи, но въпроса е дали ще го въвлекат в самото дело, а ако това стане тогава ще е грозно ! 

Link to comment
Share on other sites

На всичките, които го защитавате тоя невинния с Мерцедеса, ви пожелавам по един такъв примерен шофьор да ви сече пътя на база предположения. Поне един път на всеки 5 км навъртяни. Свещичка ще запаля даже утре и ще се помоля официално за по-голям успех.

 

Евала на такива примерни шофьори.

 

Само се моля срещу мен да не се падат.

Дано всичките са пред вас.

Link to comment
Share on other sites

На всичките, които го защитавате тоя невинния с Мерцедеса, ви пожелавам по един такъв примерен шофьор да ви сече пътя на база предположения. Поне един път на всеки 5 км навъртяни. Свещичка ще запаля даже утре и ще се помоля официално за по-голям успех.

 

Евала на такива примерни шофьори.

 

Само се моля срещу мен да не се падат.

Дано всичките са пред вас.

 

А ти карай като рацера с Нисана, пък аз ще се моля за тебе да не изскочи куче, дете или нещо на пътя ти...

Link to comment
Share on other sites

На всичките, които го защитавате тоя невинния с Мерцедеса, ви пожелавам по един такъв примерен шофьор да ви сече пътя на база предположения. Поне един път на всеки 5 км навъртяни. Свещичка ще запаля даже утре и ще се помоля официално за по-голям успех.

Трудно ще ти се сбъдне желанието. Не карам на червен светофар, сори.
Link to comment
Share on other sites

 

w00x, чета ти коментарите и не вярвам на очите си! За какво предимство ми говориш, че има Нисана и че Мерцедеса му го е отнел, като се вижда ясно, че Нисана минава на ЧЕРВЕНО?! НЯМА предимство на червено! Точка! Мисля, че някой има нужда от опреснителни курсове!

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...