Jump to content
BulForum.com

Катастрофи


бат Ицо

Recommended Posts

Ти ако следиш 100 метра трафик в две посоки трябва да те дават по Дискавъри.  :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: Не, защото колата ти е в покой.Т.е паркира на забранено място и е невинен, защото е спрял?

 

Не виждам някъде да пише, че е забранено. Отново предполаганка.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 4.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

1...............

2..................

3..................

4..................

..................

567............

568..............

.......................

Видене, идвай и пиши моля ти се малко по-честичко във форума, че докато изчета само оня ти пост с цитатите преди 2-3 страници ми порасна брада. :lol:

 

Не знам, но ми се струва, че прекалено излишно нападнахте Ангел, а всъщност ми се струва, че дори и той не отрича по никакъв начин основната вина на Нисана. В случая обаче не говорим единствено за вината от правна гледна точка, а за "вината" като вина в ситуацията, пък макар и за някои участници явяваща се като неволна. Нисанът е първопричината, без него нямаше да има нищо случило се ; Мерцедесът е втората кола участвала в удара - правно не е виновен...Нисанът е карал като луд, ускорявал е да хване светофара, минал е на червено и т.н., да, но дали ако на мястото на шофьора на Мерцедеса не стоеше някой по-предпазлив като Ангел (а защо дори не и като мене), въпросната катастрофа просто нямаше да я има, защото джигитът щеше да изхвърчи на червено без да се удари, занесе и премаже краката на детето? Реално "вина" в ситуацията има и оня отсрещният (завиващият наляво), който препречи видимостта на Мерцедеса, без в понятието 'вина' да имам предвид, че е виновен по някакъв начин, освен че се е случил точно по това време там с всичките останали. Но след като вече е препречил видимостта на оня с Мерцедеса, какво му пречеше на шофьора просто да не се изнася толкова смело с непрекъснато движение, което се вижда дори и на клипа с 10fps, а с 1 км/ч на полусъединител да напредва с по 10 сантиметра, докато не му се открие видимост? Не казвам, че е виновен, но определено се предовери, че и този път всичко ще е наред както много пъти преди това, когато е правил аналогичен завой при подобни условия. Пак казвам за тия, дето различават само черно и бяло - животът всъщност е доста шарен и понякога дори и да си прав в някоя ситуация е добре да предотвратиш друга (често с много тежки последици), отколкото да го караш само по правилата и да се биеш в гърдите после, че всъщност ти си бил правия. И какво като тоя с Мерцедеса е бил прав - има ли катастрофа, има ; намачкаха ли му колата - да ; премазаха ли краката на момичето - да...всичко останало е след дъжд качулка. Разбира се можеше пак да стане същото дори и с всякакво оглеждане, защото има ситуации, които просто са писани да се случат, но гледайки видеото, виждайки равномерното движение на Мерцедеса, виждайки как последния метър и половина му изяде главата, струва ми се, че поне можеше да опита тая тежка ситуация да не я възприема като обичайна. Знам, че всичкото това става в рамките на 2-3 секунди, в които не всички хора реагират еднакво - някои са разсеяни, други са просто жени, трети подценяват случая и т.н., но дори и да беше сменил тактиката си на завиване (полусъединител, дори и спиране докато не си осигури видимост) и дори и нисанът пак да го беше ударил, вече щеше едвам да му е забърсал носа, откъдето и траекторията му нямаше да го изпрати в момичето (не че в този случай не можеше да отиде и някъде на още по-кофти място, един Господ знае...). Пак казвам - не вменявам вина на никого другиго, освен на тоя с Нисана, но ако си имал възможност поне да опиташ нещо, с което нещата да се променят, би трябвало да се опита...още повече, че виждам такава опция в тая катастрофа.

Link to comment
Share on other sites

Видене, идвай и пиши моля ти се малко по-честичко във форума, че докато изчета само оня ти пост с цитатите преди 2-3 страници ми порасна брада. :lol:

 

Не знам, но ми се струва, че прекалено излишно нападнахте Ангел, а всъщност ми се струва, че дори и той не отрича по никакъв начин основната вина на Нисана. В случая обаче не говорим единствено за вината от правна гледна точка, а за "вината" като вина в ситуацията, пък макар и за някои участници явяваща се като неволна. Нисанът е първопричината, без него нямаше да има нищо случило се ; Мерцедесът е втората кола участвала в удара - правно не е виновен...Нисанът е карал като луд, ускорявал е да хване светофара, минал е на червено и т.н., да, но дали ако на мястото на шофьора на Мерцедеса не стоеше някой по-предпазлив като Ангел (а защо дори не и като мене), въпросната катастрофа просто нямаше да я има, защото джигитът щеше да изхвърчи на червено без да се удари, занесе и премаже краката на детето? Реално "вина" в ситуацията има и оня отсрещният (завиващият наляво), който препречи видимостта на Мерцедеса, без в понятието 'вина' да имам предвид, че е виновен по някакъв начин, освен че се е случил точно по това време там с всичките останали. Но след като вече е препречил видимостта на оня с Мерцедеса, какво му пречеше на шофьора просто да не се изнася толкова смело с непрекъснато движение, което се вижда дори и на клипа с 10fps, а с 1 км/ч на полусъединител да напредва с по 10 сантиметра, докато не му се открие видимост? Не казвам, че е виновен, но определено се предовери, че и този път всичко ще е наред както много пъти преди това, когато е правил аналогичен завой при подобни условия. Пак казвам за тия, дето различават само черно и бяло - животът всъщност е доста шарен и понякога дори и да си прав в някоя ситуация е добре да предотвратиш друга (често с много тежки последици), отколкото да го караш само по правилата и да се биеш в гърдите после, че всъщност ти си бил правия. И какво като тоя с Мерцедеса е бил прав - има ли катастрофа, има ; намачкаха ли му колата - да ; премазаха ли краката на момичето - да...всичко останало е след дъжд качулка. Разбира се можеше пак да стане същото дори и с всякакво оглеждане, защото има ситуации, които просто са писани да се случат, но гледайки видеото, виждайки равномерното движение на Мерцедеса, виждайки как последния метър и половина му изяде главата, струва ми се, че поне можеше да опита тая тежка ситуация да не я възприема като обичайна. Знам, че всичкото това става в рамките на 2-3 секунди, в които не всички хора реагират еднакво - някои са разсеяни, други са просто жени, трети подценяват случая и т.н., но дори и да беше сменил тактиката си на завиване (полусъединител, дори и спиране докато не си осигури видимост) и дори и нисанът пак да го беше ударил, вече щеше едвам да му е забърсал носа, откъдето и траекторията му нямаше да го изпрати в момичето (не че в този случай не можеше да отиде и някъде на още по-кофти място, един Господ знае...). Пак казвам - не вменявам вина на никого другиго, освен на тоя с Нисана, но ако си имал възможност поне да опиташ нещо, с което нещата да се променят, би трябвало да се опита...още повече, е виждам такава опция в тая катастрофа.

 

Дядо Пламене - всичко, което си казал е правилно. Все пак си бил толкова дълго на тая земя, колкото аз няма да бъда. НО - гледа се именно правната страна на нещата при ПРЕСТЪПЛЕНИЕ, опитвам се и на Ангел да му кажа, че в Правото не се гледа логика. Защото си е чисто престъпление постъпката на гръцкото говедо! Мерцедеса поема невероятен риск с тоя ляв завой, но това не бих го нарекъл вина, бих го нарекъл suicidal tendencies.

Имаме сега едно осакатено дете, което просто е чакало рейса. Да не повтарям, че при спазена скорост, отразяване на светофар с мощен спортен автомобил.... казах много пъти, че ако-то мирише. Ангел обаче явно не е влизал в съдебна зала и не разбира правотата на Правото, която е понякога странна. Щото не ми се иска да мисля, че не вижда, клип му показаха хората, той продължава да се излага... 

Link to comment
Share on other sites

Абе по-добре да не си говорим за правовата страна на нещата, щото и тя в БГ е в зависимост от качествата на лицето срещу което имаш претенции, а не според това кой какво може да докаже.

 

___________________

А детето горкото... кой и да осъдят, на каквото и да го осъдят ... нищо няма да му върне живота какъвто е бил преди това. Дано го възтановят в максимална степен.

 

А гръцкия изрод - щото от чисто човешка гледна точка си е изруд с всичките му изпълнения които има преди тва - каквото и да му пожелае или стори човек е малко.

Edited by host
Link to comment
Share on other sites

Правото и моралът са ми ясни, говоря единствено за случая без значение кой крив и кой прав. Не знам за вас, но много пъти съм се контузвал вкъщи...било да се порежа, било да се ударя, било да изгоря или изпусна нещо...и винаги това е било когато просто съм подценил ситуацията, тъй като друг път при сходни условия съм се измъквал безпроблемно - я съм успявал да хвана това, дето съм го изпускал или ножът не е успявал да ме пореже и след това съм си вадил извода, че след като (примерно) лявата ми ръка е била заета с чаша с течност, а в дясната съм държал нож, не е трябвало толкова бързо да се засилвам към вратата на кухнята при тази затруднена ситуация. :)

Link to comment
Share on other sites

Именно косвено морално греши той, но това НЕ Е ВИНА пред никой съд и според нашите закони.

 

ЕДИТ: Пламене, знам, че си бил там, га са писали Правото, но не си прав в тоя момент. Можеш по-простичко да го обясниш на Ангел. Аз лично вече не знам как да му го обяснявам така, че да ме разбере. Има неща. които колкото и да обясняваш, докато не ги изпиташ, няма резултат. 

Link to comment
Share on other sites

Именно косвено морално греши той, но това НЕ Е ВИНА пред никой съд и според нашите закони.

 

ЕДИТ: Пламене, знам, че си бил там, га са писали Правото, но не си прав в тоя момент. Можеш по-простичко да го обясниш на Ангел. Аз лично вече не знам как да му го обяснявам така, че да ме разбере. Има неща. които колкото и да обясняваш, докато не ги изпиташ, няма резултат. 

 

Няколко пъти написах, че не говоря за правна гледна точка.

 

И няма какво да ми пише Пламен, защото аз на няколко пъти казах същото нещо, което той написа и с което ти се съгласи. Ама нали го написах аз...

Link to comment
Share on other sites

На тоя с нисана съм сигурен, че изобщо не му е пукало за видимостта, понеже най-вече е форсирал с тристате си коня да хване светофара, ама и с триста и без триста, законите на природата са си едни и същи...както и законите на Мърфи, на вероятностите и статистиката.

Link to comment
Share on other sites

Ти написа, че Нисана нямал видимост, как да го приема това, в предвид всички очевадни факти....

 

Няма как да го приемеш, то е невъзможно.

Link to comment
Share on other sites

keep-calm-and-don-t-feed-the-troll-22.pn

 

 

От няколко дни се каня да сложа нещо такова като ви гледам как му се хващате на w00x-a :Д

Edited by Stenli
Link to comment
Share on other sites

Правото и моралът са ми ясни, говоря единствено за случая без значение кой крив и кой прав. 

 

Тук си много прав и като чета какво е правил след това - той е един свестен човек и много вероятно сега да се притеснява за момичето, което е пострадало. Колкото и да не е виновен на всеки свестен човек може да му минат мисли от сорта "ех ако бях минал с 1 секунда по-късно това нямаше да се случи и горкото момиче сега щеше да си ходи здрава и права. Нищо че не е виновен факта, че е можело да се случи нещо съвсем различно заради някаква шибана случайност, в която ти имаш пръст, си е кофти и се отразява сериозно на психиката на нормален човек. Виж на дебили като гръка - едва ли. Тъпото леке като нищо даже може да е горд от себе си, че се е отървал леко

Link to comment
Share on other sites

Абе с 2 думи - ако всички спираха 3 секунди преди броячът да стигне 0 или ако няма брояч - на жълто и нямаше такива,

 

а тва пък е най-голямата тъпотия която можеш да направиш на оживено кръстовище..... да спреш на 3 сек. зелено и да те натреса отзад и накрая аз да съм виновен щото си мислиш че си сам на пътя.....  :Facepalm:

Кажи сега как тръгваш и 4 сек. след като светне зеленото за да си сигурен че няма никой "минаващ" на червено в кръстовището и тотално ще ми се изясни картинката що в Пловдив на сточна гара на зелен светофар минават 6-7 коли...... 

 

w00x, чета ти коментарите и не вярвам на очите си! За какво предимство ми говориш, че има Нисана и че Мерцедеса му го е отнел, като се вижда ясно, че Нисана минава на ЧЕРВЕНО?! НЯМА предимство на червено! Точка! Мисля, че някой има нужда от опреснителни курсове!

 

Факт. Напълно си прав.

Няма как да се каже по ясно. 

 

Всъщност за всеки АКТИВЕН шофьор който не си е купил книжката е повече от ясно кой е виновният в случая....

w00x-e , бая глупости си изписал  :Facepalm:

Edited by zlobil
Link to comment
Share on other sites

а тва пък е най-голямата тъпотия която можеш да направиш на оживено кръстовище..... да спреш на 3 сек. зелено и да те натреса отзад и накрая аз да съм виновен щото си мислиш че си сам на пътя.....  :Facepalm:

Подозирам, че имаше предвид, че ако караш по улицата и си на 30-50метра преди светофара и забележиш брояча да е под 3 вместо да натискаш газта за да хванеш жълтото да натискаш спирачката. Щото 30 метра ги минаваш за 1 секунда ако си с 80 някъде. Аз такива обаче не познавам

 

Кажи сега как тръгваш и 4 сек. след като светне зеленото за да си сигурен че няма никой "минаващ" на червено в кръстовището и тотално ще ми се изясни картинката що в Пловдив на сточна гара на зелен светофар минават 6-7 коли......

Хахахахаха :lol: Това ми хареса!

Link to comment
Share on other sites

а тва пък е най-голямата тъпотия която можеш да направиш на оживено кръстовище..... да спреш на 3 сек. зелено и да те натреса отзад и накрая аз да съм виновен щото си мислиш че си сам на пътя.....  :Facepalm:

Кажи сега как тръгваш и 4 сек. след като светне зеленото за да си сигурен че няма никой "минаващ" на червено в кръстовището и тотално ще ми се изясни картинката що в Пловдив на сточна гара на зелен светофар минават 6-7 коли...... 

 

Василе, след дискусията за газифицирането на луксозни коли от хора без необходимия стандарт за такива коли, както и след тоя ти коментар, оставам с впечатление, че си станал по-голям буквалист и от Ангел. След 5 страници коментиране как тоя грък е форсирал да хване зеленото като сам знае, че няма да го хване...сигурно само ти не разбра, че говоря точно за тези случаи, а не като идиот вече да стоиш спрял на изтичащите 3 секунди дето си ги писал пък и защо тактично пропусна приказката ми за жълтото в същото изречение също не разбрах. И понеже винаги се оглеждам на четири и се пазя дори и от тези, дето ти се натрисат отзад, вероятно съм последния човек за когото може да се каже, че кара така, все едно е сам на пътя. :wtf:

А по въпроса за 4-те секунди във второто ти изречение - що не ги закръгли на 10, че да си по-убедителен? Винаги тръгвам веднага и първи на светофара, НО когато съм си осигурил видимост отвсякъде ; ако не съм си я осигурил - не тръгвам, а само се изнасям на полусъединител дотам, докъдето ще си я осигуря и вероятно по тази причина на кръстовище все още не ме е забърсал жълт Нисан.

 

П.П. И айде спрете да си чешете езиците и да си измисляте въображаеми неща кой какво щял да направи на кръстовище и как сигурно бил карал в града. Като ми се качиш в колата и се разхождаш един ден с мене из града, тогава ти давам пълната свобода да си пишеш каквото искаш и да споделяш всякакви впечатления.

 

Подозирам, че имаше предвид, че ако караш по улицата и си на 30-50метра преди светофара и забележиш брояча да е под 3 вместо да натискаш газта за да хванеш жълтото да натискаш спирачката. Щото 30 метра ги минаваш за 1 секунда ако си с 80 някъде. Аз такива обаче не познавам

 

Да, позна - когато набивам спирачки (дори и стряскайки пешеходците дето си чакат зеленото) е точно когато ми остават 2-3 секунди и знам, че ще ме хване жълтото ; в тези случаи с набиването на по-резки спирачки, винаги съм спирал на 0 секунди преди кръстовището, което за мен е по-добре, отколкото да се натреса на някой от последните изнасящи се наляво....и което отново потвърждава, че не си мисля, че съм сам на пътя, а и че тия дето отдавна чакат, все по някое време някой трябва да им даде възможност да завият. Така че определено познаваш поне един такъв. :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...