Jump to content
BulForum.com

Катастрофи


бат Ицо

Recommended Posts

Мерцедесът е вътре в кръстовището когато светва червеното. Трябва да се изнесе. Нисанът влиза след като известно време е светело червено. Никакви предимства и права няма. Не знам и как хората си мислят, че шофьорът на мерцедеса има някакъв шанс да го види. Докато се изнася нисанът е далече. Няма как да прецени, че след 2-3 секунди ще е до него. Никой не поглежда на 300 метра навътре в насрещното ....

 

ИМЕННО! Няма как да гледаш дали някой идиот след като му е светнало червеното е настъпил газта до ламарината. Съвсем логично е да решиш че ако не е на 10 метра от светофара ще вземе да спре. Откъде можеш да предположиш че тъпака му с тъпак ще натисне газта за да мине на хубаво узряло червено!

Вие сте върха бе...

 

Абе ти на тоя приятел ли си му?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 4.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Разбира се. Няма как да гледаш ако очите са ти набутани в г*за или гледаш как ученичките слизат от рейса на спирката в ляво докато правиш завоя. Физически невъзможно е да си отвориш очите и да прецениш дали дадена кола ще спира или не.

"Решиш" и "предположиш" не са ми в речника като се кача в колата.

Edited by w00x
Link to comment
Share on other sites

Истината е, че при тая скорост на Нисана всичко става за изключително кратко време - споменах го вече по-горе, че за мен Нисана носи основната вина с бясната скорост и преминаването на червен сигнал, а другият носи вина за себе си дотолкова, че се предоверява на ситуацията, в която вероятно е попадал многократно (ляв завой на сменящ се светофар) и в които случаи досега си е завивал безпроблемно, защото другите отсреща вече са спирали. Да, ама този път хем случва на бясно летящ джигит, хем е малко трудно да го види заради другия, който завивайки наляво му препречи видимостта и когато всичко се случва в рамките на 2-3 секунди, не е чудно защо се получи всичкото това.

 

КВООО? Основна вина? Той носи ЦЯЛАТА ВИНА. Единствено той е виновен и никой друг. Този с мерцедеса няма НИКАКВА вина изобщо. След като светне червено, който е вътре се изнася. Нямат работа да навлизат на червено други! Не че не съм ставал свидетел на такива и дори нарочно съм давал малко напред за да ги юркам и въпреки това съм виждал не 1 не 2ма ами даже 3ма да минават като на 3ти откровенно ми е напирало да настъпя газта до дупка и да го тресна странично говедото тъпо.

 

Отделно, че мерцедеса имаше ограничена видимост (по всяка вероятност) и трябва да даде малко напред за да може да го види въпросния джигит, така че човека няма абсолютно никаква вина в случая.

Да уе, прав си. Като нарушават другите правилата и не е твоя вината, може да си се блъскаш като пич. няма проблем. Стига да не си ти виновен.

 

За какво говорим? Когато ти минаваш направо на червен светофар, че трябва да те чакам ли? Я пак?

Физически невъзможно е да си отвориш очите и да прецениш дали дадена кола ще спира или не.

 

ИМА ЧЕРВЕН СВЕТОФАР БЕ РЪБ! Минаването на червено е възможно най-грубото нарушение. Изобщо не ми говори как някой ти е отнел предимството, след като си минал на червено

Link to comment
Share on other sites

За какво говорим? Когато ти минаваш направо на червен светофар, че трябва да те чакам ли? Я пак?

 

Ако искаш ме чакай... Щом за теб е по-важно да си прав, отколкото да предизвикаш ПТП с неизвестен изход...

Link to comment
Share on other sites

Аньо като минаваш на червено гледай да няма патрулки наоколо,защото след тва ти го набутват до сливиците :D 

Link to comment
Share on other sites

"Решиш" и "предположиш" не са ми в речника като се кача в колата.

 

Не винаги имаш 100% видимост и подобен ниско летящ обект на 100 метра от кръстовището може и да не го забележиш. При 120км/час той изминава по 33 метра в секунда. 2 секунди са 66 метра. Това е близо половината път до кръстовището с бул. България. 

Аз не минавам на червено.

 

Като не минаваш, какво си тръгнал да обясняваш как мерцедеса бил отнел предимството на джигита?

Link to comment
Share on other sites

Значи ще седя в кръстовището, докато видя със сигурност дали отсреща няма кола, или не видя как спира първата кола на светофара.

Link to comment
Share on other sites

Ако искаш ме чакай... Щом за теб е по-важно да си прав, отколкото да предизвикаш ПТП с неизвестен изход...

 

Аз да не съм някаква овца от онези дето се оглеждат плашливо по половин минута преди да съберат смелост да минат и съответно насрещното движение вече са тръгнали, че са ги и затапили даже. Точно от ей такива джигити като този с нисана НЯМА как да се застраходваш каквото и да правиш искам да ти кажа. 

Значи ще седя в кръстовището, докато видя със сигурност дали отсреща няма кола, или не видя как спира първата кола на светофара.

А ако имаш кола пред теб, която ти пречи да виждаш какво правиш? 

 

Ще ти отговоря: даваш лекичко напред за да видиш идва ли някой и ако не - отпускаш рязко съединителя, натискаш газта и минаваш. Същото направи и този с мерцедеса. А като гледаш - гледаш на около 20 метра от светофара а не на 200. НИКОЙ ама абсолютно НИКОЙ не се оглежда като гърмян заек чак до следващото кръстовище за да види дали някой джигит няма намерение да минава на червено. Нелогично е, неестествено е, ЗАБРАНЕНО Е и затова никой не го прави. Когато светне червено, тези в кръстовището се изнасят, другите спират. В най-лошия случай ако са един след друг изчакваш поредния нахалник или няколко да минат докато ги псуваш че са нахални педерасти и после минаваш. Когато НЯМА автомобили никой не гледа дали от съседното кръстовище някакъв идиот е решил да се засилва за да го изчакаш. 

Link to comment
Share on other sites

Ще ти отговоря: даваш лекичко напред за да видиш идва ли някой и ако не - отпускаш рязко съединителя, натискаш газта и минаваш. Същото направи и този с мерцедеса. А като гледаш - гледаш на около 20 метра от светофара а не на 200. НИКОЙ ама абсолютно НИКОЙ не се оглежда като гърмян заек чак до следващото кръстовище за да види дали някой джигит няма намерение да минава на червено. Нелогично е, неестествено е, ЗАБРАНЕНО Е и затова никой не го прави. Когато светне червено, тези в кръстовището се изнасят, другите спират. В най-лошия случай ако са един след друг изчакваш поредния нахалник или няколко да минат докато ги псуваш че са нахални педерасти и после минаваш. Когато НЯМА автомобили никой не гледа дали от съседното кръстовище някакъв идиот е решил да се засилва за да го изчакаш. 

 

1. Нещо изпускам момента със спирането на Мерцедеса и липсата на видимост...

2. Моето зрение не е ограничено до 20 метра. Като гледам, гледам в далечина. Ако имаш проблем със зрението, трябва да се лекуваш или да не караш автомобил.

3. В случая ИМА автомобил, та не съм сигурен какво се опитваш да кажеш.

 

Аз написах, каквото имах да напиша. Няколко пъти.

Който, както си иска да го интерпретира.

Link to comment
Share on other sites

woox-е , ако някой не спре на червено или стоп и ме блъсне, не аз съм предизвикал катастрофата, а идиота който не е спрял. 

Или трябва да се чувствам виновен, че някой не е спрял и ме е блъснал ? 
А нисана си го търси, първо минава на червено, второ е с висока скорост та и да иска не може да отреагира адекватно. 

Link to comment
Share on other sites

w00x е бая ограничено разсъждаваш и наивно за тва кво можеш да видиш, предвидиш и реагираш. Само самата неочаквана ситуация и реакцията към нея е почти секунда до корекция с крак или ръка.

 

Толкова съм карал, толкова си мислех че съм видял... И бабата си ме отпра като отче наш. И спирах, и коригирах с волана... Ама като не спре някой на стопа/светофара и има обструкция между теб и него...

Link to comment
Share on other sites

Нисана е дооооста по-надолу на улицата. Това, че кара безумно бързо го прави още по-труден за забелязване, ситуацията е неочаквана, той навлиза на жълто и от средната лента има един дето завива и съответно му намалява видимостта. Не знам как изобщо би могъл да ги забележи, освен това той караше толкова бавно, че всеки би могъл да го избегне ако кара с прилична скорост (до към 80 някъде даже). Естествено тъпия грък караше с първа космическа и вероятно дори не го забеляза, а се хакна челно в него. Това, което прави човека с мерцедеса е съвсем правилно и всички карат по този начин. Не съм 100% сигурен дали влезе на жълто или не, но след този, който зави от средна лента други автомобили нямаше. Т.е. на разстояние 2-3 коли от него нямаше друга, логично е тези, които са по-назад да спрат. 

Link to comment
Share on other sites

Че това малка вина ли е бе Видене? Той направо му се вряза, без дори да се замисли.

 

Снощи минах от там с таксито. Горе като слизаш от моста за ляв завой, такава видимост има, че все едно си на някаква наблюдателница.

 

Ако Мерцедеса беше намалил, за да се огледа, като нормален шофьор, нямаше да има произшествие.

 

Имам чувството, че ви се иска просто тоя с Нисан-а да е единствения виновен... Гледайте малко по-реално на нещата.

 

Гледай клипа още 15 пъти и мисли пак за видимост. Джокер - мисли за метри в секунда и за две коли, които покриват всичко насреща. РЕАЛНО погледнато гръцкото копеле е за разстрел и аз лично бих го отстрелял, ако осакати моята дъщеря. Без скрупули. Да, Мерцедесът можеше да спре, но не е там проблема. Шибаният грък отдалеч вижда светофара и вместо да натисне шибаните си спортни вентилирани спирачки, натиска ГАЗ и лети на червено. Оттам нататък всичко е ясно.  

 

Тука някои хора сякаш никога не са карали в Пловдив. Разбира се че Мерцедесът има вина. 

 

Защо по-точно? Законът постановява ясно какво трябва да се направи след влизане в кръстовище - четете го! И не в Пловдив - навсякъде в България трябва да предполагаш, че някой ще излети на червено или че няма да спре на стоп. НО НЕ СИ ДЛЪЖЕН!!!

 

Наблюдателница си е, обаче вземи под внимание скоростта на движение и къде е бил Нисан-а като мерцедеса е слизал от горе? Някъде малко след спирката на Ленинград при тези скорости и време. За времето когато слиза от моста и влиза в кръстовището и губи видимост, нормална кола ще е на средата на пътя, като човек ще има време да се изнесе и да мине през кръстовището далеч преди да стигне другия. Отделно, че има и светнал червен светофар. Обикновено хората не карат с идеята, че отсреща има говедо, каращо кола която му позволява да ускори много бързо, да вземе цялото това разстояние за малко време и да влети със 100 км.

Иначе по въпроса за влизането на жълто - още седи текста в правилника за движение по пътищата, че може да се влиза на оранжево ако със спирането ще направиш ПТП, та мерцедеса може и да се размине по тоя параграф. Виновен е тоя минал на червено, понеже със светването на сигнала всички права му отпадат на където и да се е движил.

 

Точно и правилно, Миро. С каквато и периферия да следиш движението, едва ли може да отразиш над 50+ метра напред в насрещното. И особено с две коли, блокиращи всякаква визия.

 

Какви хора сте вие бе..? Ние да не сме роботи тука? Как може да се кара без да се гледа какво се случва? Не го знаеш тоя срещу теб дали е надрусан, пиян, може и инфаркт в движение да получи някой шофьор.

Ама то било жълто, ама той другия бил минал на червено, тоя не бил се огледал, защото бързал да се изнесе от кръстовището, как можел да ПРЕДПОЛОЖИ, че идвала кола отсреща и ще мине на червено и всякакви такива безумици, които дори не мога да повярвам, че ги чета.

И Виден направо ме закопа като каза, че "ВИНАТА" на Мерцедеса била, че бил пресекъл пътя. В КАВИЧКИ?! Че то нали затова е станала катастрофата!?

 

Ама не, то щом не сме ние виновни, значи всичко е наред. Важното е вината да е у някой друг и нашите ръце да са чисти.

 

Нисана е карал бързо, с 1 секунда е изпуснал смяната на жълто в червено. Мерцедеса влезна на жълто в кръстовището и засече Нисана, защото изобщо не си направи труда да види дали има коли. И двамата са виновни. И двамата да си носят последствията. Не разбирам защо толкова много искате този с Нисан-а да е виновен...

 

И боли ме гъза честно казано, че някой ще ми тегли майните или ще ми набие клаксона, че съм се изнесъл късно от кръстовището докато съм правел ляв завой. Нали не съм направил ПТП!

 

Единственото ми ПТП до момента е леко и е точно, защото един явно ПРЕДПОЛАГАШЕ, че няма коли докато правел ляв завой и дори не си правеше труда да гледа. Правеше ляв завой и гледаше наляво.... И тъй като го видях, че дори не гледа към мен, намалях, намалях, намалях, накрая спрях пред него и ония ме удари с 15-20 км/ч. Като се блъснахме се усети, че ще е хубаво да погледне и към мен малко.

 

Ангеле, излагаш се тотално. Един малък съвет - свикни с мисълта, че в Правото не се гледа логиката, а Закона. Гръцкото копеле минава на червено - ТОЧКА. Останалото са миризливи ако-та и евентуални предполагания. Накратко - глупости. Да - шофьорът на Мерцедеса зави доста смело, вероятно защото знае, че по закон трябва да се изнесе възможно най-бързо от кръстовището, но това НЕ ГО ПРАВИ виновен. Виновен е миналият на червено. Изцяло и безусловно.  

 

Ти в канал 2001 ли работи, че чак казваш какво е мислил и какво е правил и как е бил и чувствал? ;)

4 до 5 секунди са от момента на изгасяне на зеленото на светофара до удара. 4-5сек. Ако рефлексите и реакциите са ти забавени 4 до 5 секунди книжка не трябва да имаш. При 100 км в час(а дали не е е движил и по-бързо) 5 секунди са близо 140 метра. Да речем, че е ускорявал през това време - пак е бил на 50-60 метра от светофара. В нормална ситуация при нормално каране никой не би те чакал от 50 метра да минеш, а ще се изнесе спокойно, че даже ще забрави, че е минавал през светофара преди другия да стигне до него.

Тоя пич е видял изгасването на зеленото - от доста голяма дистанция и вместо да тръгне да спира, е ускорил( ако пък не е ускорил а вече е бил с тази висока скорост е бил още по-далеч) и в двата случая въобще не е мислил да намалява и да спира. Както и да гопогледнеш е има прекалемо мног овреме и място да спре, но не го е направил.

 

 

 

ТОЧНО ТАКА, МИРО! 

 

Зависи с каква скорост се движи колата, която е на 100 метра. Все пак имам усещане за дълбочина и мога да преценя малко или много дали ще успея да мина пред него или не.

 

Правиш по-бавно левите завои, защото така е нормално. Нормално е да погледнеш дали идва автомобил, а не да се засилиш да минаваш, защото си влезнал на жълто.

 

Каква кола ще ми видиш ти на 100 метра по булеварда в насрещно с делител, бре, юноша бледен? Ти ако следиш 100 метра трафик в две посоки трябва да те дават по Дискавъри. Имал усещане за дълбочина... И като го имаш усещаш ли това, което не се вижда и не трябва да е там? 

 

Според мен, докато има:

(1.) джигити, хвърчащи със 100 през кръстовищата и...

(2.) предоверяващи се, че като светофарът е жълт, могат да си направят левия завой, защото всички отсреща вече би трябвало да са спрели...

 

 

Правилно, сенсей, но точка едно превъзхожда точка две.  

 

Като нямаш видимост си я правиш!

 

КАК БЕ, МОМЧЕ??? Включваш на X-ray ли? Тука строши чинела.

 

Отделната секция за наляво НЯМА да реши проблемите. ЯСНО се вижда, че се минава на червено. Какво от това, дали на теб ти е пурпурен, амбер или слонова кост сигнала за наляво. Правилата са ясни за всички на пътищата, това да се добавят още и още правила, за една торба олигофрени няма да помогне. Въпроса е на култура и възпитание на шофиране. Малко са хората, които осъзнават, че като се качат в автообила стават 100% терористи с много мощно оръжие. Защото както тази спирка е имало 1 дете, утре може да има цяла група от детската градина там, а тогава, честно малко ще ни интересува кой е виновника, защото 1 дузина животи ще са в ръцете на съдбата.

 

Отново напълно съгласен, Руми. 

 

Дори и нарушител, пак се движи по пътя с предимство. Turn off this option! Nexus 5 Turn off this option!

 

Ей тук книжката ти трябва да отиде на шредера веднага... 

 

Мерецеда има неволна, непредумишлена вина. Докато оръжието в спирката е жълта кола тип Нисан, с умишлено погазване на законите по пътищата, неколкократни други нарушения, чисто и просто ТЕРОРИСТ!

 

Именно!

 

2 секунди червено. 5 секунди без зелено. Удара става в последната половин секунда от времето. Как да ти се обясни, че щом е червено ако ще и Господ да кара, му изчезва предимството? Той е нарушител. Това е като да ми твърдиш, че може да затреляш човек, само защото имаш разрешително за носене на оръжие.

 

Червения светофар му е отнел предимството. Той НЯМА такова. Регулировчик, Светофар, Знаци, Маркировка, дясностоящ - това им е приоритета. Щом светофара е ЧЕРВЕН той НЯМА предимство. Има задължение да спре и да чака останалите.

 

Разпечатай му го това на Ангел да си сложи в колата на видно място. 

 

Точно. Ако се движеше с 50-60 щяха да си останат и двамата с ламарините в кръстовището и нямаше да пострада детето на спирката.

 

Нямаше дори да се стигне до спирката.

 

Завалийката значи. Милия разумен човечец, който прави ляв завой все едно минава на секция.

Говорим за ПТП-то довело до злощастният инцидент, а не за самия инцидент.

 

Ако аз бях на мястото на Мерцедеса, щях да спра в кръстовището, да изчакам тоя да профучи на червено със 100+, да го напсувам и да се изнеса.

 

 

Трябва, защото продължавате да се опитвате да обясните как Мерцедеса няма никаква вина, при положение, че ако Мерцедеса го нямаше там, инцидент нямаше да има.

 

 

Говоря теоритично, защото ако беше минал по-малко от 1 секунда по-рано, щеше да влезне в кръстовището на жълто, а ситуацията щеше да е идентична. Скоростта щеше да е същата, Мерцедеса пак щеше да е там и да се препречи на пътя на другия и т.н. Самоче светофара нямаше да е червен, а жълт. Това се опитвам да ти обясня от одеве.

 

 

Луд ли си, тъп ли си - теорЕтично?!?!?!?

 

Говориш глупости.

Ако тоя с нисана не беше карал със 100 км/час инцидент нямаше да има. Ако му бяха взели книжката за предишни провинения инцидент нямаше да има.

Ако не бяха разширили моста инцидент нямаше да има. Ако не го бяха приели тук студен инцидент нямаше да има. Ако баща му го беше извадил на времето, инцидент нямаше да има. Ако не бяха измислили автомобилите инцидет нямаше да има. Движил ли се е със скорост над разрешената - да, минал ли е на червено - да. Горе ти казаха, мерцедеса е коствен виновник. Вината е на нисана. Точка.

 

Наздраве!

 

И с 60 да беше карал, пак щеше да има инцидент, защото мина на червено, а онзи направи ляв завой без да се огледа.

 

Какво означава косвен виновник?! В едно ПТП в повечето случаи има 2 коли. Мерцедеса му засече пътя.

 

Изобщо не е патова ситуацията. Аз твърдя, че и двамата са виновни. Нисана има по-голяма вина, но Мерцедеса далеч не е толкова невинен и онеправдан, колкото го изкарвате.

Защо не му направите един фонд на човека и да му съберете пари, ей така от жал, да си оправи Мерцедесчето, ако каското не го покрие изцяло?

 

Инцидент, който щеше да приключи на платното. 

 

Какъв фонд да му правим, да му помогнем да помага на блъснатото дете, както той е направил? 

 

Ако беше спрял, щеше да види как идва колата в далечината.

Кой щеше да го натресе?

 

Как да я види по-точно през две други и при положение, че трябва да се изнесе от кръстовището? Той ако спре - не му трябва и да я вижда, все ще я пропусне, дори и тази, която не трябва да е там.

 

Онзи индивид, който пречи на видимоста на мерцедеса няма ли вина, който се пренарежда от дясно на астрата, която прави обратен. Ако го нямаше тоя с черната кола, мерцедеса щеше да види жълтия рацер и щеше да спре и да пропусне нисана.

Баси чудото, шофера на мерцедеса излиза, че е виновен, щото се е родил...

 

Щеше да го натресе някой на следващите кръстовища....

 

Тук е интересно - не знам дали обратен там е позволен. Черният е в сигурно нарушение, защото прави ляв от средна лента. Двете коли изцяло покриват видимостта на Мерцедеса и му се чудя на смелостта на тоя водач да мине с толкова доверие. В това произшествие, както каза ти по-рано, КОСВЕНО има бая виновни. И едно лошо стечение на всички обстоятелства. Но истински виновен изцяло е гръцкото копеленце. 

 

Ако Мерцедеса искаше да види насрещно идващите коли, той щеше да ги види, ако ще и камион да правеше обратен завой. Той просто не пожела и резултата е на лице.

 

Не пожелал викаш... Толкова му се е искало да се помели...

 

Както казва Стефчо: Глупости на търкалцА

 

Амин

 

На всичките, които го защитавате тоя невинния с Мерцедеса, ви пожелавам по един такъв примерен шофьор да ви сече пътя на база предположения. Поне един път на всеки 5 км навъртяни. Свещичка ще запаля даже утре и ще се помоля официално за по-голям успех.

 

Евала на такива примерни шофьори.

 

Само се моля срещу мен да не се падат.

Дано всичките са пред вас.

 

На теб ти пожелавам да се научиш да караш някой ден. На червено ако прелиташ и валяк да те засече - ти си виновен!!!

 

И двамата са на червено. Значи и двамата нямат предимство, така ли?!

 

Къде и двамата на червено по-точно? Още един псевдошофьор...

 

Дъното на дъната и след дъното на дъното, през дъното има дъно, в което има малко дъненце. В малкото дъненце плуват малки дънца и в едно от тия малки дънца има голямо дъно. В него има пясък. Ангел си играе на пясъка.

 

Наздраве за тоя весел лаф!

 

КВООО? Основна вина? Той носи ЦЯЛАТА ВИНА. Единствено той е виновен и никой друг. Този с мерцедеса няма НИКАКВА вина изобщо. След като светне червено, който е вътре се изнася. Нямат работа да навлизат на червено други! Не че не съм ставал свидетел на такива и дори нарочно съм давал малко напред за да ги юркам и въпреки това съм виждал не 1 не 2ма ами даже 3ма да минават като на 3ти откровенно ми е напирало да настъпя газта до дупка и да го тресна странично говедото тъпо.

 

Отделно, че мерцедеса имаше ограничена видимост (по всяка вероятност) и трябва да даде малко напред за да може да го види въпросния джигит, така че човека няма абсолютно никаква вина в случая.

 

За какво говорим? Когато ти минаваш направо на червен светофар, че трябва да те чакам ли? Я пак?

ИМА ЧЕРВЕН СВЕТОФАР БЕ РЪБ! Минаването на червено е възможно най-грубото нарушение. Изобщо не ми говори как някой ти е отнел предимството, след като си минал на червено

 

Тъй де, тъй де - ама на аджамия как да обясняваш... 

Link to comment
Share on other sites

Карайте с предположения, а не с очи и бъдете живи и здрави.

Забравяш младеж, противоречиш си. Вероятно имаш и какво да кажеш в защита на малоумника от Стара Загора?

 

send from Plovdiv

 

 

Link to comment
Share on other sites

Дадох си зор да прочета дългата полемика. Няма фейспалм на света, който да опише изхвърлянията на вокса на последните няколко страници! Особено това, че летящия нисан се движел с предимство просто кърти мивки и чучурки! :Facepalm:

 

iiq77xee0m.jpg

Link to comment
Share on other sites

Дадох си зор да прочета дългата полемика. Няма фейспалм на света, който да опише изхвърлянията на вокса на последните няколко страници! Особено това, че летящия нисан се движел с предимство просто кърти мивки и чучурки! :Facepalm:

 

iiq77xee0m.jpg

 

Ама си уплътни поне 1ч време нали? :D

 

По темата: "Д-р Бацелов категорично отрече гъркът, причинил катастрофата, или семейството му, да са плащали каквото и да е около лечението на 16-годишната ученичка."

 

Че за к'во да плаща като вече никой няма да му види очите в Булгария!

Link to comment
Share on other sites

Един блиц въпрос към Ангел:

 

Паркирал съм си колата пред ... произволна чалготека, която посещаваш с китка на ревера. Чук пиян съм и спя на шофьорската седалка. Помита ме псевдошофьор с висока скорост и ме оставя на място. Виновен ли съм? Застраховката ми важи ли? 

 

(говорим за български условия в правния мир)

Link to comment
Share on other sites

Забравяш младеж, противоречиш си. Вероятно имаш и какво да кажеш в защита на малоумника от Стара Загора? send from Plovdiv

 

Кое забравям? Не си противореча изобщо, защото аз искам да кажа едно единствено нещо, което всички пропускат явно. Случая със Стара Загора не го знам.

 

Дадох си зор да прочета дългата полемика. Няма фейспалм на света, който да опише изхвърлянията на вокса на последните няколко страници! Особено това, че летящия нисан се движел с предимство просто кърти мивки и чучурки! :Facepalm:

 

Айде сега прочети пак и не вади от контекста, ако ти е възможно изобщо.

 

Един блиц въпрос към Ангел:

 

Паркирал съм си колата пред ... произволна чалготека, която посещаваш с китка на ревера. Чук пиян съм и спя на шофьорската седалка. Помита ме псевдошофьор с висока скорост и ме оставя на място. Виновен ли съм? Застраховката ми важи ли? 

 

(говорим за български условия в правния мир)

 

Не, защото колата ти е в покой.

Мерцедеса в покой ли е? Ми не. Движи се. Сам каза, че доста смело е завил.

 

И ако си беше направил труда да прочетеш по-задълбочено, а не като тотален буквалист, щеше да видиш, че не говоря за закона тука, а за чисто човешката гледна точка.

 

Чакай сега и един блиц въпрос за теб.

 

Караш направо на едно кръстовище, тотално с предимство си. Пред теб завиват тия за левия завой.

 

1. Ще намалиш, защото ще ги блъснеш иначе.

2. Ще ги видиш, че завиват, но ще предположиш, защото си с предимство, че ще спрат и ще се врежеш като пич?

 

И много сериозно ме притеснявате с тва ограничено до 30 метра зрение. Особено в частите от деня, когато слънцето пече отгоре.

Link to comment
Share on other sites

Не, защото колата ти е в покой.

Мерцедеса в покой ли е? Ми не. Движи се. Сам каза, че доста смело е завил.

 

И ако си беше направил труда да прочетеш по-задълбочено, а не като тотален буквалист, щеше да видиш, че не говоря за закона тука, а за чисто човешката гледна точка.

 

Чакай сега и един блиц въпрос за теб.

 

Караш направо на едно кръстовище, тотално с предимство си. Пред теб завиват тия за левия завой.

 

1. Ще намалиш, защото ще ги блъснеш иначе.

2. Ще ги видиш, че завиват, но ще предположиш, защото си с предимство, че ще спрат и ще се врежеш като пич?

 

И много сериозно ме притеснявате с тва ограничено до 30 метра зрение. Особено в частите от деня, когато слънцето пече отгоре.

 

Грешен отговор. Както и очаквах. 

 

На въпроса ти:

 

1. Като видя жълто бия спирачка, не натискам газ.

 

2. Ще ги видя ако мога, ако не - ще бия пак спирачка, защото кретените са навсякъде. Но мине ли кретен на червено, аз и хоро и ръченица да чукна на кръстовището - той е виновен.

Link to comment
Share on other sites

Не говорех за червено. Говоря за зелен светофар. Ти обаче продължаваш да гледаш на ситуацията от правна гледна точка, а не от тази на нормалната човешка реакция.

 

Защото ако Нисан-а беше карал със 170, а не със 120, или колкото е карал там, щеше да влезе на жълто в кръстовището (1 секунда по-рано) и пак щеше да натресе Мерцедеса. Тогава кой щеше да е виновен?

 

И по отговора ти се вижда, че мислиш точно така, както и предполагах. Щом не си виновен ти, значи всичко е ОК, защото е влезнал на червено.

"Той е на червено, аз съм с предимство, не ми пука, няма за какво да се оглеждам, не е моя вината ако стане нещо."

Link to comment
Share on other sites

Задължително утре ще ида в Office 1 и ще си закупя един "шредер", за да си пусна книжката.

А ти си вземи някакви разхлабителни, изкарай правилника от д****о и започни да караш с очите си главно, а не с теорията.

Точно защото караш с теория, а не с очи, водиш ония легендарен спор с МОБО за паркирането на булеварда.

Защото и там ситуацията явно е "Аз съм прав, а ти си виновен. Точка." "Аз предполагах че, но то стана...."

Виновен е, защото там не се спира, но на трилентов булевард, ако видиш спряла кола, можеш да я заобиколиш и да му теглиш майните като го подминеш, а не да се навреш зад него с клаксона само и единствено, за да покажеш, че си с предимство, пък той е крив.

Няма такова предубедено стадо като това в тоя форум. Мидекс написа същото, което написах и аз, но нито един път не беше цитиран, че RaptoR-а дори се съгласи с него, докато си правеше ненужният труд да отговаря на всеки един от моите постове за последните 5 дни.

И само за ваша информация, на водача на Мерцедес-а също е написан акт за ПТП-то. Явно и закона е на моето мнение, пък вие каквото искате си говорете.

Link to comment
Share on other sites

Не мога да разбера защо продължаваш да се правиш на глупав. Няма теории тука, Ангеле, има минал на ЧЕРВЕНО.  И да - по принцип се пишат актове на всички нарушители, но това не е важно в случая. Не бъди шаран, ако обичаш. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...