Jump to content
BulForum.com

Катастрофи


бат Ицо

Recommended Posts

  • Replies 4.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Колата е стред основнмите проблеми и е нещото, което може да се регулира от родителите! Няма как да отцепиш хлапака от средата, няма как да му забраниш да гледа и да подражава, освен със съвети. Но можеш много лесно да не му купуваш доказана кола-убиец.

Link to comment
Share on other sites

Колата е стред основнмите проблеми и е нещото, което може да се регулира от родителите! Няма как да отцепиш хлапака от средата, няма как да му забраниш да гледа и да подражава, освен със съвети. Но можеш много лесно да не му купуваш доказана кола-убиец.

Точно де. Няма как да му забраниш да гледа, подражава и да го откъснеш от средата.

Средата казва, че БМВ е готино. Момиченцата се превъзнасят по БМВ. Ако си купиш нещо друго те гледат като изтърван от някъде. Българското общество не харесва различните индивиди. Не само Българското, но тук е прекалено дълбоко тоя проблем.

Колата като машина не е проблема.

 

Малко като с цветето на ревера, Видене.

Link to comment
Share on other sites

Без да знам какво конкретно е довело до катастрофата, твърдя, че колите със задно изискват повече умения и съответно, едва ли не, трябва "отделна" книжка за тях. Вчера карах зад една кака с порше в задръстването и при всяко подаване на газ (имаше лек вираж пътя) видимо се включваха системите за контрол на стабилността.

Link to comment
Share on other sites

Да спрат родителите олигофрени да угаждат на видимо простите си и комплексирани деца, като спрат да им им купуват на тия години нещо с повече от 90 коня, пък да видим дали ще има толкова убийства и самоубийства на пътя. И да, и според мен БМВ-то дава на простия индивид самочувствие - започва да се чувства недосегаем, да не казвам безсмъртен, като това е главния първоизточник на проблемите.

Link to comment
Share on other sites

Колата е стред основнмите проблеми и е нещото, което може да се регулира от родителите!

 

Абсолютно точно! Ако му бяха купили примерно Клио или Корса 50-60 коня, детето им щеше да е още живо.

И още един пример - оказа се, че загиналият преди година и нещо отговорник за БМВ клуб Пловдив Димитър a.k.a. pistata8998 е мой приятел, с който сме израснали заедно. Познавахме се дет' се вика от бебета, рождените ни дни бяха през 1 седмица точно - аз на 10, той на 17 февруари. Нямаш представа какви са родителите му - добри, възпитани и трудолюбиви хора. Майката е учителка в детска градина и т.н. За Димитър какво да кажа - добър, възпитан, изключително трудолюбив. По стечение на обстоятелствата, той замина да работи навън /май в Испания/ и се случи така, че като се върна ме беше търсил два пъти, аз му загубих телефона и някакви такива тъпотии.

Един ден леля ми ми звънна и ми каза, че с него се е случило нещо /така била чула/, на което и казах да си гледа работата и че вероятно е разбрала грешно. Зарових се в интернет и вече не помня как стигнах до форума на БМВ и темата, в която става дума за случката. Направо целия ден бяха като облак...

В тази връзка, определено като седнат зад волана на БМВ, им стана нещо на всички. И аз съм карал БМВ, две три врътки на гуми, но не ме влече по този начин.

Мой комшия, кротък и тих, като си купи едно 320i, ден след регистрацията беше на таван в средата на едно колело в Тракия.

Бах тая проклета марка...

Толкова народ отиде покрай нея, че...

Link to comment
Share on other sites

Дам и онези в реката,където се одавиха и те бяха с БМВ :( А шофьора ми беше съученик в ЧХ-то

 

Ангеле тая кола ти е да си возиш гъза.Боли те факса как изглежда ;) Ако една жена ти се загледа в колата значи е от ония дето търсят парата :D 

Link to comment
Share on other sites

Дам и онези в реката,където се одавиха и те бяха с БМВ :( А шофьора ми беше съученик в ЧХ-то

 

Ангеле тая кола ти е да си возиш гъза.Боли те факса как изглежда ;) Ако една жена ти се загледа в колата значи е от ония дето търсят парата :D

Май забравяш колко много паплач обръща повече внимание на външния вид и това какво е възприятието за дадена марка отколкото за реалната и функционалност и има много примери не само коли, телефони и какво ли още не.

Link to comment
Share on other sites

Ангеле тая кола ти е да си возиш гъза.Боли те факса как изглежда ;) Ако една жена ти се загледа в колата значи е от ония дето търсят парата :D

 

1. Това в каква връзка?

2. Аз моята я избрах по външен вид и изобщо не съжалявам. Ако една жена ти се загледа в колата или дрехите, това нищо не означава. Ако те пита колко пари струва и тогава прояви интерес, тогава вече е от ония дето търсят парата.

 

Последната жена, която ми направи комплимент за външния вид на автомобила ме пита какъв ѝ е разхода. :D

Link to comment
Share on other sites

Те падат от марс и не знаят колко струва една алфа или едно бмв 520 примерно ;) Или като ти види палтото от каква фина материя е ;)

Edited by kotora
Link to comment
Share on other sites

 

 
Естествено на 18, естествено с БМВ и с номер РА... Наистина убийствена комбинация. Какви са тия родители, които позволяват подобно нещо и с какъв акъл го правят?!?!? Толкова ли не мислят за децата си?!?!?  :angry:

 

 

 

бати глпостите.... в момента в който взех книжка се качих точно на бмв близо 200к.с. ..... така като гледам съм жив , катастрофи нямам ..... та явно не е баш до марка/модел/години..... 

Link to comment
Share on other sites

530Д е39 

тия тъпотии как качиш ли се в бмв ставаш недосегаем не вярвам че ги пишете даже , интелигентни хора сте , не се комплексирайте моля ви се..... 

 

 

Рено клио 50к.с. също вдига 100км/ч , каква е разликата ако си с БМВ и се лепнеш в дърво със 100 или с рено клио ? шЕ ви кажа... в бмв-то имаш значително по-голям шанс да си останеш цял. 

 

 

В момента карам един опел астра от незнам коя година , комби .... с нея по-защитен ли съм отколкото със старото ми бмв е60 щото е 100к.с. по-малко по-вашата логика в момента съм в пълна безопасност.

Edited by zlobil
Link to comment
Share on other sites

Васко, НИЩО не разбираш от това, което сме коментирали. Махленски лафове са излишни. Както казах - срещу статистиката никой не може да рита! А тя е повече от показателна. Почти всички фатални случаи са на абсолютни аджамии с БМВ-та, с несъобразена скорост и съответно изпускане на колата. 

 

Ясно е доказано, че 9 от 10 хлапака се имат именно за недосагаеми и в повечето случаи завършват фатално, очерняйки своите и други семейства. ФАКТ! Това, че ти си единият на десет не променя ситуацията. 

 

Никой не е казал, че непременно технически по-безопасен е автомобил от друг автомобил. Ние много добре знаем ,че хора загиват и с колело понякога. Но задното предаване в комбинация с мощност, некадърност и безрасъдство имат почти винаги един и същи резултат. А с едно Клио или Поло веднага два от тия фактори отпадат.   

Link to comment
Share on other sites

Имаш Гугъл, можеш спокойно да провериш фаталните удари с БМВ на шофьори на 18-22 години в последните две години, примерно. Ти погледни само в тая тема колко такива има. 

Link to comment
Share on other sites

извадка от българските медии не е точно официална статистика..... аз продължавам да твърдя че колата няма абсолютно никво значение и с 50к.с. можеш да се размажеш ако си просто парче. 

Link to comment
Share on other sites

Ами не е точно това според мен. 

 

На първо място аз поставям некадърност, произлизаща и от пълна липса на опит, в съчетание със задно предаване и твърде голяма мощност върху него.

 

В крайна сметка няма как всичките да са тъпанари-самоубийци. 

Link to comment
Share on other sites

Нямате идея как адреналинът може да промени един човек. Скоростта и мощността дават адреналин, а той води до безразсъдство и изкривяване на преценката. Аз го отдавам на това.

Link to comment
Share on other sites

Всъщност имаше едни изследвания за позицията и размера на волана, които предполагат към по-агресивно шофиране. Всичките предпоставки бяха налице при повечето BMW-та. Докато при други като Опел и Мерцедес беше точно обратното - по-голям волан, по-високо и т.н.

Link to comment
Share on other sites

Тва не са столове за офис ;)

 

 

Пак ви казвам. Рисковия шофьор си е рисков. Просто те търсят тоя тип коли и за това ги четете в новите. Те търсят такива коли за да правят изцепки.

 

Самата марка и кола са просто средство в ръцете им.

Link to comment
Share on other sites

Преди камикадзета бяха Голфините, сега са БМВ-тата.Лошото е, че освен тях, убиват и много невинни.

Пишлигара като се качи на БМВ - вижте ме кой съм, как мога да въртя гуми.Тая кола е голяма и надеждна.Дори и да стане нещо, най-вероятно ще ми се размине.

 

Само като пуснеш в google: "катастрофа БМВ" , коментара става излишен:

 

Петима младежи загинаха в жестока катастрофа край Елин Пелин.

BMW се заби с мръсна газ в ТИР на "Тракия"

Шестима са пострадалите в тежката катастрофа на бул. "Сливница" с две BMW-та.

Водач на BMW предизвика тежка катастрофа в София

Четирима студенти се удавиха в река Чая след жестока катастрофа с БМВ

 

и т.н. само част от тези за 2013г.

Edited by exabyte
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...