Jump to content
BulForum.com

Катастрофи


бат Ицо

Recommended Posts

Какъв кеф намират хората в това да карат с висока скорост,като не могат да управляват превозното средство както трябва...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 4.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Днес излизам от 1 блок и ще завивам наляво, ама отляво има паркиран доста дълъг бус

та завивам си аз и се чува едно гррррр

викам си деа, как го задрах тоя скапан бус хем гледах

слизам гледам колата - нищо, гледам буса нищо....

 

И някакъв човек стой пред колата и ми вика 'На т'ва колче вече 2ра кола откакто съм тука"

И гледам отпред някво шибано колче.....

 

image0008wt.th.jpg

Link to comment
Share on other sites

Днес в предаването "Акция" по БНТ гледах за един джип, дето профучал на червено и беше забърсал някаква кола...бяха се обърнали, омачкали и т.н.

Не казаха дали е бил пиян или просто е няк'ъв джигит, но вижте нагледно какво може да направи пиян джигит с джип, който те забърсва като влак, минаващ през малка гара, докато ти си караш най-спокойно. В съобщението пише, че потърпевшият шофьор бил умрял на място след удара, а накрая джипът се бил спрял в едно паркирано БМВ X5. На всичкото отгоре след това шофьорът и останалите от джипа слизат и изчезват в неизвестна посока.

Аз самият преди няколко години бях забърсан на главна улица по подобен начин от лека кола, която не спря на стоп, а спря в мен - за щастие тогава само колата ми отиде за скраб, а аз, жена ми и още едно момиче, което беше на предната седалка се отървахме без сериозни травми.

 

ЦЪК (видео от охранителна камера)

Link to comment
Share on other sites

http://www.trud.bg/A...rticleId=346504

И това само дни след

http://dariknews.bg/...ticle_id=464534 , където почина едната жена и

http://dnes.dir.bg/2...ews5585942.html

 

Виж само коментарите отдолу. Неграмотни до безкрайност. Още преди да са им дали книжка, някакви пишат, че са на 16, но шофират по-добре от 18-20 годишни. Невероятно просто.

Link to comment
Share on other sites

Виж само коментарите отдолу. Неграмотни до безкрайност. Още преди да са им дали книжка, някакви пишат, че са на 16, но шофират по-добре от 18-20 годишни. Невероятно просто.

От: Simeon 06:21 Понеделник 18 януари 2010 Neznam iz4etoh si4ki komentari po statiqta i se 4uda zashto pove4eto izrazqvat takova mnenie.az sum na 17 godini karam motori ot 13 godishen ne skuter4eta a krosovi pistovi ..bashta mi me u4i da karam kola ot 4ti klas i az sum tvurdo za toq zakon zashtoto mi pisna da se voza po tezi shibani i pulni reisove s babi4ki..i nqma zna4enie na kolko godini si vajnto e da ti se otdava kolko puk typi selqni i muhli i muhliovci v stolicata ima koito nemogat da karat nqmat si i ponqtie.tfa e moeto mnenie

 

От: venci_1913 01:00 Понеделник 18 януари 2010 Teq deto sa protiv moga da im kaja samo edno Az sum na 16 godini i iskam da se qva s nqkoi ot vas ,koito se misli za mnogo dobur 6ofior na listovki ili na kormuvane..Da vi vidq za kkakvi se mislite..Takiva pensioneri kato vas trqbva prez 1 den da se qvqvat !HODETE SI PO RODNITE MESTA I NE SE ZANIMAVAITE KUEDTO NE VI E RABOTA!

 

 

 

 

леле, мале... ти мани, че са неграмотни... 90% от коментарите са на някакви непълнолетни "про-та", мислещи се за Шумахер и потенциални "джигити"... това приемат ли го по улиците ще стане страшно ^^

Edited by Yorikkk
Link to comment
Share on other sites

А това прочетохте ли го : "От съюза предлагат също така да отпадне образователният ценз за кандидат-шофьорите. В момента е задължително основното образование." И това ако го приемат всички чавета ще вземат книжки и не ми се мисли после... :(

Link to comment
Share on other sites

... "про-та", мислещи се за Шумахер и потенциални "джигити"... това приемат ли го по улиците ще стане страшно ^^

 

Ти остай' тия, ами не знам дали гледахте едно предаване на "Господари на ефира", дето показваха някакъв, който се изказваше относно предложението за промяна в закона, да не се кара след абсолютно никакъв алкохол. Вика..."То си зависи от човека какъв шофьор е, аз съм карал след 3-4 питиета без никакъв проблем. Сигурен съм, че Шумахер например може да изпие половин литър какъвто и да е алкохол и после пак да си кара без проблем".:beer:

Link to comment
Share on other sites

Така е - не знаеш ли че преди всяко излизане на пистата удря по 1 бутилка водка и така е от години - затова ставаше шампион laughing.gif

Link to comment
Share on other sites

Така е - не знаеш ли че преди всяко излизане на пистата удря по 1 бутилка водка и така е от години - затова ставаше шампион laughing.gif

 

И тъй като е алкохолик се махна, но не издържа и сега пак се връща.

Link to comment
Share on other sites

Котвата за коментарите долу е именно с ID сепултура. От много време ми е направило впечатление - явно този, който е програмирал тази част от сайта е метъляга и едвам се сдържа да го изкрещи на целия свят :)

Link to comment
Share on other sites

Някой да знае нещо за катастрофата днес около 12:30 - 13ч. на колелото на Верди в Тракия? Минах оттам към 13:20 и изтегляха една бяла фиеста, която явно се беше въртяла по таван. Беше без стъкла, но на шофьорът видимо нищо му нямаше.

Link to comment
Share on other sites

Снощи тръгвам към 22ч да хода на кафе и тъкмо беше почнало да трупа. Излизам на Даме Груев и тръгвам към бетония мост. Карам с 30 щото съм с лети гуми и имаше вече готин слой сняг върху паветата. Пред бившия родилен дом на широчкото ме изпреварва някво пежо 405 поне с 60 ,едвам се върна в лентата от там като му занесе задницата и хоп челно в едно дебело дърво пред мен на 50м. Така се изтряска че от удъра се отмести 5 метра назад и се завъртя наобратно.Слезнахме веднага ,2 момчета и едно момиче бяха видимо ОК ,дойдоха и други хора. Като видях гумите на колата бяха не само летни ми и чисти сликове. Отделно с тия резки маневри с 60км/ч. на заснежени павета и за капак шофьора пиян!!!! Не можех да повярвам че е истина. Вътрешно много ми се искаше да се обада на полицията и да дойдат да му вземат книжката. Но го съжалих човека. Сега като си връщам нещата си мисля че можеше вместо дърво да отнесе мен изпреварвайки ме или след като му поднесе някой отсреща челно. Вече знам кое е беше най-правилното решение но снощи като го гледах такъв неадекватен как ми обеснява че от това кола не ставало и че нямал каско и че бил пил две ракий и малко вино и никва полиция направо не знаеш какво да направиш в такава ситуация. Важното е че е малкия дявол и всички се отърваха с уплах.

 

П.П. Нямам идея с къв акъл се качват тия хора при пияни шофьори ?!

Link to comment
Share on other sites

тоест си отсвирил гражданската си съвест в замяна на радостта "не бях аз". сценария е бил класически за глоби, отнемане на свидетелството за правоуправление и може би дори затвор. ама не, то момчето ревеше и се беше ошашкало, милото.

определено не си реагирал правилно. за другия път да знаеш. казвам го, защото аз съм свидетелствал за катастрофи с всичките размотавания по разследвания и съдилища, въпреки че когато на мен ми трябваха не се намери и един свидетел на АМ Тракия в топъл слънчев есенен ден.

Link to comment
Share on other sites

Не знам какво съжаление можеш да имаш към такива. И ти си за бой с летните гуми, но ти поне си караш спрямо това, че си с летни и го даваш внимателно. Ама тоя - пиян, със сликове, вози хора и не внимава - та ти дори на човека не му правиш услуга! Но каквото такова - и полицаите спряха Стависки преди да направи катастрофата - обаче го пуснали... но след това....

Link to comment
Share on other sites

Дори и с летни гуми при такъв сняг (2-3 до 5-10см) ако се кара внимателно, говорим за пълзене шанса да направиш някоя глупост е минимален. Обаче си мисля че дори да бяха дошли полицаи и в най-добрия случай да му вземат книжката и да му бръкнат дълбоко в джоба този човек утре пак може да направи същата простотия. Всичко опира до това колко сериозно се отнасяш и дали си отговорен си към тези неща. Лошото е че в повечето случаи човек осъзнава колко опасен може да бъде след като е извършил тъпотията на живота си...

Link to comment
Share on other sites

... си мисля че можеше вместо дърво да отнесе мен изпреварвайки ме ...

 

А като се замислиш още малко, можеше и да не си ти с колата, а някое семейство с дете, които се прибират пеша от гости например... :ph34r:

Тоя ще му мине уплахата, ще си оправи или продаде колата, но някой ден пак ще пие само 2 ракии и ще реши да се прибира отнякъде с кола, така че е за предпочитане да му вземат книжката за известно време и да му бръкнат в джоба - шансът да запомни случката поне е малко по-висок.

Link to comment
Share on other sites

Тоя ще му мине уплахата, ще си оправи или продаде колата, но някой ден пак ще пие само 2 ракии и ще реши да се прибира отнякъде с кола, така че е за предпочитане да му вземат книжката за известно време и да му бръкнат в джоба - шансът да запомни случката поне е малко по-висок.

 

Абе той и това че е тоталясал колата ще го запомни особено както няма каско... Въпреки че на един приятел брат му успя да размаже поне 3 коли яде една кола бой от баща си но така и не му дойде акъла но и да му бяха взимали книжката нямаше да е по-различен ефекта. Само разсъждавам на глас де

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...