Jump to content
BulForum.com

Катастрофи


бат Ицо

Recommended Posts

Е да...някои са неспасяеми случаи, които само затворът (с дълъг престой) ги оправя, но дай да ги поощряват като не им налагат наказания, щото разбираш ли той си бил такъв и нямало да се оправи, а и така и така си е почупил колата и ще има разходи...

След като нямаш отговорности към обществото и не ти пука за него, значи решението е да бъдеш изолиран от него, че да не вредиш на останалите. След като постоянно пиеш и караш, има много лесно решение. При първо провинение - сериозна глоба, така че да те заболи здраво и без книжка за 3 месеца, при второ - освен двойната глоба - взимане на книжка за година, при трето - петорна глоба и без книжка за поне 3 години. А ако те хванат за 4-ти път пиян или пък в периода, докато ти е взета книжката - глоба, постоянно отнемане на книжката и затвор. Явно ти представляваш голяма опасност за всички околни и нямаш оправия. :excl:

 

И някой в другата тема се жалваше, че глобите били високи за заплатите тука. Напротив - при перманентно пиянство трябва такава да е глобата, съобразена с доходите ти, така, че при 3-тото хващане да трябва да платиш още веднъж колата, която караш + останалите наказания.

Никакъв компромис кой бил богат и кой бил беден. Ако може да си позволиш кола за 3000 лв., на 3-я път си я плащаш като сума на държавата ; ако караш джип за 100 000 - пак спонсорираш държавата с толкова - ама нямал....имущество ли ще продава, жена си ли ще пуска на магистралата, все ми е тая...да е мислил преди да прави простотиите. Много е просто, само трябва да се навие някой да го приложи, ама уви.

 

Ще ми излиза оня мангал по телевизията (по 'Господари на ефира') и на въпроса "Защо карахте толкова пиян?" отговаря - "Щото ми е кеф". На мен ако знае какъв кеф ми идва в такъв момент като видя такова нещо, ама карай...:inqn

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 4.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Абе пияни блъскат и убиват хора на улицата и им дават условни и си живеят като нормални хора след това ,с кви глоби ще ги плашиш тия.И плащат по една заплата после на потърпевшите дето и за погребение не стигат. Ако ги платат някога. Единствено убийство по невнинамие да остане ,всичко останало да се съди за затвор. Пиян блъснал ... - умишлено убийство ! Така може и да се спрат.

Link to comment
Share on other sites

Имаше едно предаване на Мартин Карбовски, за един такъв, дето затрил 2 семейства, но не наведнъж, а последователно. И ако първия път го бяха окошарили, второ(то) семейство нямаше и да знае за него, но го пуснали и той - пак по същия начин. Мисля, че в Замундата ги има предаванията, с анонс в описанието.

Link to comment
Share on other sites

Вътрешно много ми се искаше да се обада на полицията и да дойдат да му вземат книжката. Но го съжалих човека.

 

Никога не съм съжалявал тези, които карат пияни. Всичко друго съм готов да простя - няколко пъти се е случвало да ме блъскат и да ги оставя да си ходят по живо по здраво, но не са били пияни.

Преди около година се прибирам вечерта към Марково и точно на влизане в селото гледам една кола блъсната в една ограда и препречила половината път. Бях втората кола пристигнала непосредствено след удара. Шофьорът си беше фиркан. Избутахме колата за да не стане още една катастрофа, казах му на онзи, че ще викна полиция и той разбира се взе да ме убеждава да не съм се обаждал. Обадих се, изчаках ги да дойдат (супер бързо дойдоха btw), казах им как стоят нещата (онзи пък взе да твърди, че не бил карал той :) ), оставих им една визитка, ако решат, че им трябва свидетел и чак тогава си тръгнах.

Link to comment
Share on other sites

Както и да е...доказано е, че който има склонност към чашката и кара след това, няма оправяне - ако не го спреш насилствено по един или друг начин, той си продължава.

 

Да сменим малко темата за пияните шофьори с един клип, в който се вижда, че като ти е писано, няма измъкване от ситуацията. Даже и да си седиш спрял на светофара, пак ще се намери някой, дето ще мине като джигит с пълна скорост на червено, само защото се мисли за недосегаем и така ще се натресе в тебе, че направо може да си останеш на място до светофара:

 

КЛИП

Link to comment
Share on other sites

И някой в другата тема се жалваше, че глобите били високи за заплатите тука. Напротив - при перманентно пиянство трябва такава да е глобата, съобразена с доходите ти, така, че при 3-тото хващане да трябва да платиш още веднъж колата, която караш + останалите наказания.

Никакъв компромис кой бил богат и кой бил беден. Ако може да си позволиш кола за 3000 лв., на 3-я път си я плащаш като сума на държавата ; ако караш джип за 100 000 - пак спонсорираш държавата с толкова - ама нямал....имущество ли ще продава, жена си ли ще пуска на магистралата, все ми е тая...да е мислил преди да прави простотиите. Много е просто, само трябва да се навие някой да го приложи, ама уви.

 

Ще ми излиза оня мангал по телевизията (по 'Господари на ефира') и на въпроса "Защо карахте толкова пиян?" отговаря - "Щото ми е кеф". На мен ако знае какъв кеф ми идва в такъв момент като видя такова нещо, ама карай...:inqn

В другата тема бях аз,само дето не ставаше въпрос за управление под въздействие на алкохол.

Link to comment
Share on other sites

Тая тема стана ебати говорилнята.

2 страници глупости.

То замисъла е да се качват снимки на катастрофи,ама....

Link to comment
Share on other sites

Вероятно, че е някакъв монтаж, иначе оня отдавна да е в затвора, понеже даже го има на близък план. Но ако е монтаж...много добре е сглобено, с тичащите хора и т.н.

 

П.П. Тъй като наистина тука започнахме да слагаме разни клипчета, дали не е добра идея да отворя специална тема за клипове с катастрофи, а тази да си остане само за снимките? А другата тема за клипчетата ще продължим да си я ползваме за 'обща употреба' и интересни неща, които сме намерили из нета.

Link to comment
Share on other sites

Именно, още в първите секунди се вижда нереалната физика, начинът по който занася и се обръща автобуса, интересно как тези неща не правят впечатление на XMD.

Не виждам смисъл от отделна тема, може тази да се преименува на "снимки и клипчета на катастрофи".

sek800 - какво очакваш, не стават катастрофи всяка секунда, а и според теб нормално ли е като стане катастрофа разни хора с апаратчета да идват да те снимат за да ти гледат сеира в булфорум biggrin.gif

Edited by Overdrive
Link to comment
Share on other sites

... а и според теб нормално ли е като стане катастрофа разни хора с апаратчета да идват да те снимат за да ти гледат сеира в булфорум biggrin.gif

 

 

+1. Точно по тази причина се въздържам от снимане на пътни инциденти. Единствено бих снимал и публикувал пример за НЕПОДРАЖАНИЕ. Нещо като смачкания форд пред тунелите на АМ "Тракия". Но и тогава бих се замислил - на какво основание ще реша какви са точно причините?

Link to comment
Share on other sites

...според теб нормално ли е като стане катастрофа разни хора с апаратчета да идват да те снимат за да ти гледат сеира в булфорум biggrin.gif

 

По тая логика,темата е за коша...

Edited by sek800
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...