Jump to content
BulForum.com

Китайски смартфони - Lenovo, Xiaomi, Jiayu, Zopo, Huawei, ZTE и др.


AssassiN

Recommended Posts

Аз пък казах, че хората са различни. :) И че не всички търчат по "истинските" телефони, струващи повече от един цял компютър...и че даже някои все още си говорят по не-смарт телефони, че и още са живи да не повярваш...

А що се отнася до камерите - доста от китайските топ модели слагат директно маркови камери...на Сони примерно...

Без да скачам в посока "истинските телефони рокс" ще споделя само, че и вкъщи имаме едно Xiaomi Note, и от софтуера му си е боклучав в сравнение и със самсунгчетата ми и с лг таблета. То не са забивания, не работещи функции (отказва да се ъпгрейдне :D ), накичени апове които само и единствено пречат и т.н... :))

Вярно, цената му е мноого по-различна от тази на Note 4-ката ми, но и това което получаваш е видимо по-лошо. Говоря единствено за софтуера, няма смисъл да сравнявам дисплеи или камери, там няма как да очаквам чудеса от героизъм за по-ниската цена. Но софтуера в крайна сметка определя до колко дадената играчка е ползваема.  

Просто споделям личните ми наблюдения

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 627
  • Created
  • Last Reply

И тук идва логичният въпрос - защо продължавате да се мъчите с него, щом създава толкова много проблеми? ;)

Link to comment
Share on other sites

И тук идва логичният въпрос - защо продължавате да се мъчите с него, щом създава толкова много проблеми? ;)

Не се, стои като бекъп телефонче. 

Но с не ползването му, софтуера му едва ли ще се оправи :D

Link to comment
Share on other sites

Аз пък казах, че хората са различни. :) И че не всички търчат по "истинските" телефони, струващи повече от един цял компютър...и че даже някои все още си говорят по не-смарт телефони, че и още са живи да не повярваш...

А що се отнася до камерите - доста от китайските топ модели слагат директно маркови камери...на Сони примерно...

Така е, за всеки влак си има пътници. Аз понеже съм се качвал и на двата влака, лично за мен извода е, че втори път няма да повторя с китайския пътнически такъв. Друго си е в първата класа на експреса. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Така е, за всеки влак си има пътници. Аз понеже съм се качвал и на двата влака, лично за мен извода е, че втори път няма да повторя с китайския пътнически такъв. Друго си е в първата класа на експреса. :lol:

 

Абе май-май си случил на някакъв товарен китайски влак, та затова не ти е харесало пътуването...следващия път гледай да хванеш нещо такова, защото в Китай има не само товарни влакове и лоши телефони. ;)

Link to comment
Share on other sites

Абе май-май си случил на някакъв товарен китайски влак, та затова не ти е харесало пътуването...следващия път гледай да хванеш нещо такова, защото в Китай има не само товарни влакове и лоши телефони. ;)

Да бе, товарния влак, my ass. Нали Oneplus ги водят уж топ ъф дъ лист. :lol:

Link to comment
Share on other sites

OnePlus не са Китайски телефони. Те са си съвсем равноправен производител от рода на Huawei и Lenovo.

Просто хвана първото устройство, което правят. Нормално е да има разминавания. И пак беше по-добре от Galaxy S5 примерно, което не е първото устройство на Samsung. :)

Link to comment
Share on other sites

Аз съм си доволен от моя чистокръвен китаец. По коледа ще си взимам Mi5, но още се чудя дали си заслужава да дам толкоз пари за керамичната версия или да си взема златана с 32гб :D 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

А иначе 1+3 или Mi5? И защо? Според ревютата 1+3, но те сравняват главно хардуер, а аз от хардуер не се впечатлявам кой знае колко...

Link to comment
Share on other sites

Ами не знам камерата на Xiaomi-то как е. Тая на OnePlus 3 се справя добре май, по това, което съм видял из нета.

Ако ще избираш по софтуер, аз бих избрал OnePlus пред Xiaomi-то.

И цената все пак можеби е фактор, като се има предвид, че само RAM-та им е различна.

OnePlus е 800лв. Xiaomi-то е 640лв.

 

В крайна сметка, който и да избереш, не мисля, че ще съжаляваш.

Link to comment
Share on other sites

Благодаря за мнението за софтуера. Обаче не е баш така с цените, понеже версията 3 RAM + 64 storage на Mi5 е 830лв тука: https://www.xiaomiforsale.com/en/phones/321-mi5-364.html#/23-memory_size-64gb/26-network_type-lte/32-color-white. То реално това е алтернативата на 1+3. 1+3 пък идва без слушалки, които са пак към 30 лв, демек еднаква цена ще излезнат в крайна сметка.

Link to comment
Share on other sites

3/64 Xiaomi-то е 730лв. Ти щом искаш да купуваш конкретно от посоченият сайт, ще ти е 100лв отгоре явно.

 

Аз лично не бих дал повечето пари за 64ГБ версията, но на мен не ми и трябва. Като гледам как споменаваш слушалките, ще предположа, че искаш да го пълниш с музика. :)

Link to comment
Share on other sites

Позна за музиката. Сегашните ми 32 са леко недостатъчни, но при новите като се има предвид и липсата на SD card slot, 64те си стават задължителни. А къде го намери за 730?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Амии виж в андроидбг вече има няколко човека с mi5-ци. Проблема му е че трябва да сложиш custom rom И custom recovery, но това става за 5 минути с отключване на bootloader-a.

 

Виж цените в Top One в aliexpress. Там го пращат от Китай и идва без проблеми :)

 

Моя телефон(Mi3) проблеми със звука няма. Но все пак не е и от най-евтините,а и ползвам Mi Pistons.  

Link to comment
Share on other sites

ХАаха как ще сравняваш телефон със Snapdragon 615 с такъв със 820 ?  Нямат никаква база за сравнения. Единия е нисък клас и пак е скъп, а другия е висок клас и е евтин. 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

майка ми иска да си сменя таблета - nexus 7(2012) и се чудя към какво да я насоча .... отхапаната ябълка(ipad) или пак android(гледам едни xiaomi, които ми се струват добре), та да дадете някой съвет :)

 

между другото тоя nexus не знам що така го "сгомниха", след като беше фрагмента за google(съответно android), но след ъпдейта към 5-а версия и нагоре стана направо неизползваем - бавен, лагва, забива ... така че не ще и да чуе отново за нов nexus :)))

Link to comment
Share on other sites

Кажете от къде може да се вземе Meizu MX6 , гледах го в алито за 485  долара , което ми харесва като цена . Но ако мине през митница ще ми дойде повече . MX5 си е бях порачъл пак от алито от някво магазинче дето минаваше през Англия и не спираше през митницата .. 

Link to comment
Share on other sites

Кажете от къде може да се вземе Meizu MX6 , гледах го в алито за 485  долара , което ми харесва като цена . Но ако мине през митница ще ми дойде повече . MX5 си е бях порачъл пак от алито от някво магазинче дето минаваше през Англия и не спираше през митницата .. 

 

Аз лично мога да го взема за около $300 в конфигурация 4GB/32GB, но проблемът с митницата си остава - ако го задържат случайно, това са още $60 ДДС отгоре, което всъщност пак е по-малко от ония $485. ;)

Освен това тая сума важи само за сребристия модел - златистият идва с още десетина долара повече, а сивият и розовият вече гонят $400...не знам защо, при положение, че на всичките цветове данните им са еднакви...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...