Jump to content
BulForum.com

Китайски смартфони - Lenovo, Xiaomi, Jiayu, Zopo, Huawei, ZTE и др.


AssassiN

Recommended Posts

Не съм се фукал - справка: в темата за фукните няма да намериш пост за него, а тук само питах неща, които не са ми ясни, защото таблетът ми се явяваше първото Андроид-устройство. :)

А че нямах нужда от него - това ми беше ясно още в момента, в който го купувах, но го купих, защото ми хвана окото, пък и имах свободни пари в пейпал акаунта...ако ти кажа колко неща, от които не съм имал нужда съм купувал импулсивно и то в количества - просто няма да повярваш. За к'во според теб продадох във форума сумати часовници, очила, Razer-падове и какво ли още не...щото понякога трудно се спирам - á и това, á и онова...и после се чудя какво да ги правя. :P

 

П.П. И не ми отговори на това, дето те питах в спойлера в другата тема. :))

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 627
  • Created
  • Last Reply

Вземи си едно нормално устройство 5-5,2" и си замени телефона с него. Тия таблети са за разнасяне само ако имаш реална нужда от тях. Един читав телефон с 2 сим карти ще ти свърши чудесна работа. Като онова Xiaomi RedMi Note 2 примерно. То е с 2 Сим.

Link to comment
Share on other sites

Искам да вметна по повод, коментара на woox, че според мен, MIUI е в пъти по-добре от чист андроид!Да се сравняват версиите на двете е като да сравняваш версията на андроод и ios - ябълки и круши.

Link to comment
Share on other sites

Ами не точно, при положение че MIUI си е Андроид, просто с по-шарен интерфейс.

 

Ползвал съм и двете. Мога да направя сравнението. За мен чистият Андроид е много по-добър. С това MIUI от самото начало трябва да почна с модификациите като сложа веднага Launcher, защото тия икони само по десктопа ме подлудяват.

Link to comment
Share on other sites

Да, така и предполагах - хванали са ти "шведското" ДДС. А цена китаецът не може да не е писал и все е сложил някаква фиктивна от рода на $10-20 или 30 - задължително е да попълни съответната графа...огледай добре задната страна на пакета и ако наистина няма, може да е била прикрепена допълнително и "лошата лелка" (ако още работи там) да я е оставила при нея ; "някаквата" такса е всъщност магазинажа и е много подобна на всички малки таксички, от които банките се издържат - за поддръжка на сметка, при проверка или теглене от банкомат и всякакви такива, които реално не им костват никакъв ресурс, но всеки клиент е длъжен да ги плаща. След всичко това поне телефонът работи ли нормално...и кой модел е? ;)

Link to comment
Share on other sites

Аз пък винаги съм предпочитал по-големите дисплеи и затова малко прекалих с тия 7 инча. ;)  Но твърдо съм решил да го разкарам барабар с всичките калъфи, клавиатура, протектори, че даже и google cardboard-a дето още не е пристигнал ще го добавя в комплекта, не само че ми идва много голям за разнасяне и ежедневно ползване, но и като "по-вътрешен" клиент, китайците ме информираха за новите си модели с големина 5-5.5" - баси...за около стотина долара вече мога да си взема телефон с Андроид 6.0 и 64-битов 8 ядрен процесор + бързо видео, 13MP Sony IMX214 (ISO1600) задна камера + 5MP предна, Gorilla glass 3, 6000+ mAh батерия, траеща поне 4 дена, която даже може да я зареждаш за минути, 2 или 3 GB "ROM", 16 или 32GB "RAM" (нарочно ги слагам в кавички, заради обяснението от Ангел), карти до 128 GB, fingerprint, IR дистанционно, 4G и какво ли още не. Парадоксът е, че наистина нямам нужда от нов телефон, но съм силно изкушен от всичките тия прелести. :wub:

Link to comment
Share on other sites

искаш да кажеш 3гб РАМ и 16 РОМ ;) 

 

ако ти дойде без проблеми такъв телефон бих искал да го разгледам, защото може да се наложи скоро да поръчвам - не за мен

Link to comment
Share on other sites

Има ли китайски телефони с чист андроид? Кое налага да се слагат такива модифицирани операционни системи? Правя аналогия с лаптопи, където се сглобяват някакви части и после се слага "чист" Windows например, а не модифициран. Както Midex е описал, ако китайците направят телефон с такива характеристики и го докарат до 100 долара крайна цена аз си мисля, че ако му сложат чист андроид ще има голям успех.

Link to comment
Share on other sites

За доста телефони има това  , търсиш твоя и си качваш "чист" андроид. А производителите си имат свои цели с това да си налагат свои "дистрибуции" да ги наречем на андроид... и то основно да хакат гнуси приложения на партньори срещу пари за това ... и да следят какво, къде и как се прави... грубо казано.

Link to comment
Share on other sites

Има ли китайски телефони с чист андроид? Кое налага да се слагат такива модифицирани операционни системи? Правя аналогия с лаптопи, където се сглобяват някакви части и после се слага "чист" Windows например, а не модифициран. Както Midex е описал, ако китайците направят телефон с такива характеристики и го докарат до 100 долара крайна цена аз си мисля, че ако му сложат чист андроид ще има голям успех.

Виждал съм някакви, но пак не беше всичко наред с Андроида. Пак има проблеми. Пак няма ъпдейти и т.н., а не може да си сложиш просто официалния Андроид, защото хардуера е различен.

 

@Мидекс, тоя Google Cardboard не е за 7" устройства. Поне официалния.

Link to comment
Share on other sites

искаш да кажеш 3гб РАМ и 16 РОМ ;)

 

Все тая - нали разбрахме, че при китайците нито ROM-ът е ROM, нито RAM-ът - RAM. :P

 

@Мидекс, тоя Google Cardboard не е за 7" устройства. Поне официалния.

 

Знам...то и затова беше голям зор да намеря такъв за 7", ама както съм се убедил вече - докато не дойде и не успея да напъхам тия 7 инча в картона...не вярвам на нищо. Пресен пример от днес - пристигна ми дългата RAZER подложка, дето трябваше да е 70х30 см, като отворих пакета - изненадаааа...45х35 см....китайска му работа... :ghost

 

 

P.S. А по повод RAM-а и ROM-а (дето разбрахме, че не са RAM и ROM)...да питам пак нещо. Бюджетните модели обикновено са в конфигурация 1/8 ; стандарта в момента е 2/16, а по-скъпите модели са с 3/32 или повече. В случая допълнителната бърза SD карта не заглажда ли до известна степен тия различния в обемите при различните класове?

Link to comment
Share on other sites

Аз пък винаги съм предпочитал по-големите дисплеи и затова малко прекалих с тия 7 инча. ;)  Но твърдо съм решил да го разкарам барабар с всичките калъфи, клавиатура, протектори, че даже и google cardboard-a дето още не е пристигнал ще го добавя в комплекта, не само че ми идва много голям за разнасяне и ежедневно ползване, но и като "по-вътрешен" клиент, китайците ме информираха за новите си модели с големина 5-5.5" - баси...за около стотина долара вече мога да си взема телефон с Андроид 6.0 и 64-битов 8 ядрен процесор + бързо видео, 13MP Sony IMX214 (ISO1600) задна камера + 5MP предна, Gorilla glass 3, 6000+ mAh батерия, траеща поне 4 дена, която даже може да я зареждаш за минути, 2 или 3 GB "ROM", 16 или 32GB "RAM" (нарочно ги слагам в кавички, заради обяснението от Ангел), карти до 128 GB, fingerprint, IR дистанционно, 4G и какво ли още не. Парадоксът е, че наистина нямам нужда от нов телефон, но съм силно изкушен от всичките тия прелести. :wub:

Кой, викаш е точно този модел за 100-ина долара?

 

За доста телефони има това  , търсиш твоя и си качваш "чист" андроид. А производителите си имат свои цели с това да си налагат свои "дистрибуции" да ги наречем на андроид... и то основно да хакат гнуси приложения на партньори срещу пари за това ... и да следят какво, къде и как се прави... грубо казано.

 

Cyanogenmod не е чист андроид. Много зависи от телефона, който ще си вземеш, но за по-популярните модели има много варианти. Аз на моя какво ли не ползвах, включително Nexus, сега съм се кротнал на MIUI7, за да не ме сърбят ръцете за Redmi Note 3...

Link to comment
Share on other sites

Кой, викаш е точно този модел за 100-ина долара?

 

Ами от по-евтините (2/16) е тоя - в момента го продават с Андроид 5.1, но от февруари вече ще се продава само с 6.0, а и по OTA сам може да се ъпгрейдне. Другият, който ми хвана окото е тоя - в момента е към $150, но ме увериха, че скоро цената му ще е доста по-приятна, като и при него ситуацията с Андроида е същата като при другия....и други подобни предложения има...

Link to comment
Share on other sites

Cyanogenmod не е чист андроид. Много зависи от телефона, който ще си вземеш, но за по-популярните модели има много варианти. Аз на моя какво ли не ползвах, включително Nexus, сега съм се кротнал на MIUI7, за да не ме сърбят ръцете за Redmi Note 3...

Освен това CyanogenMod-а го няма за китайски устройства. Има го само за тези на официалните производители.

 

Nexus е серия устройства, а не модификация на софтуер. :)

Link to comment
Share on other sites

Stock се води.
За мен чистият Андроид е най-добър.

Ползвал съм за продължителни периоди от време всичко без софтуера на Самсунг и Сони.

 

Аз нещо не ги виждам тия Китайски телефони на официалния сайт на Cyanogen. Говоря за наистина Китайските. А не за реномирани Азиатски марки като ZTE и Huawei.

Link to comment
Share on other sites

Софта на самсунг ако човек му се занимава да свикне става доста лесен за ползване. И батерията държи доста сериозно с 5.0.1 и 5.1

Link to comment
Share on other sites

Stock се води.

За мен чистият Андроид е най-добър.

Ползвал съм за продължителни периоди от време всичко без софтуера на Самсунг и Сони.

 

Аз нещо не ги виждам тия Китайски телефони на официалния сайт на Cyanogen. Говоря за наистина Китайските. А не за реномирани Азиатски марки като ZTE и Huawei.

E, не съм гледал официалния сайт, аз черпя информация и софтуер от XDA. Има си за моя телефон ТЕМА , в която може да видиш колко ROM-ове има.

Аз също съм ползвал общо-взето всичко, но за мен MIUI е най-удобен. В крайна сметка, въпрос на лични предпочитания, но мисълта ми беше, че за популярните модели има много опции.

 

Ето от форума им unofficial Cyanogenmod port.

Link to comment
Share on other sites

Става дума за бранда само.

 

П.П. По-горе, когато давах линковете към двата телефона дето ми харесаха, пропуснах да спомена и за OUKITEL K10000 с батерия 10 000 mAh, но пък малко са му слаби данните...де да имаше чалъм да си асемблираш сам телефон - поръчваш си какъв да ти бъде процесора, видеото, дисплея...с колко памет искаш да бъде...с каква батерия...а накрая казваш, че имаш $100 и ги питаш дали ще се навият да ти го дадат за толкова. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...