Jump to content
BulForum.com

Китайски смартфони - Lenovo, Xiaomi, Jiayu, Zopo, Huawei, ZTE и др.


AssassiN

Recommended Posts

Да, това е ясно, но също така е важно с какъв телефон и откъде са я изработили - в смисъл неговите данни на книга какви са били и после какви са се оказали и кой сайт точно е бил виновен за това.

Другото, което ми минава през главата е, че тя може и да не иска да си купи телефон директно от китайски сайт, без значение че от там нещата излизат доста по-изгодно, отколкото от българските сайтове, които пак продават същите телефони, но с допълнително включена печалба за тях, която често оскъпява продукта с немалка сума.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 627
  • Created
  • Last Reply

До сега ползвах Samsung Galaxy Note 3Neo,но започна да забива и го продадох.Не беше зле като цяло.След това намерих Samsung Galaxy S6-РЕПЛИКА,която се оказа "телефон от пуканките". Толкова е зле,че още ме е яд,че си дадох парите на вятъра.Не търся много скъп телефон,тъй като нямам възможност да отделя повече пари.С 2малки деца съм и си ги гледам сама.Предполагам някои от вас знаят колко е трудно в днешно време.Може би до към 300лв

Въпросната реплика я купих от alo.bg.В характеристиката пишеше,че камерата е 13мпкс.и че има 32ГБ вградена памет и слот за микро сд.По телефона същото ми казаха.След като го получих и отворих се оказа,че не е S6,а някакъв друг модел подобен.Камерата е може би 3мпкс.,паметта е точно за 3снимки и след това изписва,че паметта е запълнена.Не мога да вляза в интернет,блутута ми не работи,слушалките също.Натъпкан е с игри,които не мога да изтрия.Браузарът е Дорадо и Сосо.Не е Хром или Опера или Мозила.Абе нищо общо с описанията.Много ме е яд.Сега го ползвам само за обаждания и то се чува толкова заглушено и пръщи,че нямам думи. :(

След като се опитах да се свържа с въпросния човек ми казва,че телефона е изключен.Получавам съобщение,звъня пак,вдигат ми и след като им кажа за какво се обаждам ми се затваря и повече не ми се вдига.И най-интересното е,че в сайта пишат един град,а изпращат от съвсем друг

Кажете ми някой сайт,който е с нормалки цени и ако можете ми предложете хубав телефон

Link to comment
Share on other sites

М. А купувай неща само с опция преглед преди да платиш или от твоя град, където лично да можеш да ги видиш. За около 300 лв - Lenovo k3 note, малко по-скъп е Xiaomi Redmi Note 2. Ако имаш приятел, който разбира поне малко от телефони го вземи с теб, че вече правят копия и на китайските телефони. Клонове не купувай, това са телефони с мега скапан съпорт и колко ще е изкарат е не просто Божа работа, а направо след някой и друг месец е късмет дали изобщо ще запали/чуват от другата страна...

Link to comment
Share on other sites

...малко по-скъп е Xiaomi Redmi Note 2.

 

Скъп, скъп...колко да е скъп - в моята китайска база данни излиза точно за 215 лева, така че й е напълно в бюджета. Данните на Xiaomi-то не са лоши и подобни модели с подобни данни и на подобни цени мога да предложа много, но щом максимумът й е 300 лв., мисля че дори може да се намери нещо още по-добро ако Redmi Note 2 й идва слабо...примерно с повече RAM или с повече екстри...

 

П.П. В спойлера са данните на Redmi Note 2.

 

 

XIAOMI RedMi Note 2 (Standard Edition) Android 5.0 4G Phablet with 5.5 inch FHD Screen MTK Helio X10 64bit 2.0GHz Octa Core 2GB RAM 16GB ROM 5MP + 13MP Cameras

Main Features:

Display: 5.5 inch 1920 x 1080 (FHD) screen 400 PPi

CPU: Helio X10 Octa Core 2.0GHz

GPU: PowerVR G6200

System: Android 5.0 (MIUI 6)

RAM + ROM: 2GB RAM + 16GB ROM (Standard Edition)

Camera: 5.0MP front camera + 13MP f/2.2 super aperture back camera

Bluetooth: 4.0

GPS: GPS/A-GPS/GLONASS

Sensors: Gravity sensor, IR proximity sensor, Gyroscope, Ambient light sensor, Digital compass, Proximity sensor

SIM Card: Dual SIM, Dual standby, Dual Micro

Network:

2G: GSM 900/1800/1900MHz

3G: WCDMA 850/900/1900/2100MHz

TD-SCDMA (B34/B39)

4G: FDD-LTE 1800/2100/2600MHz

TDD-LTE (B38/B39/B40/B41: 2555-2655MHz)

 

Link to comment
Share on other sites

Как мога да разбера колко ще ми струва всичко с доставката?Не съм поръчвала никога от чужди сайтове и незнам как става.

Това Redmi има ли WIFI?

Link to comment
Share on other sites

Как мога да разбера колко ще ми струва всичко с доставката?Не съм поръчвала никога от чужди сайтове и незнам как става.

Това Redmi има ли WIFI?

Nexus 5 втора ръка си намери. Около 300лв вървят. Или LG G2, пак втор ръка. По-добро ново за тия, че и повече, пари не можеш да намериш.

Link to comment
Share on other sites

Как мога да разбера колко ще ми струва всичко с доставката?Не съм поръчвала никога от чужди сайтове и незнам как става.

Това Redmi има ли WIFI?

 

В тези 215 лева влиза и доставката ; изключвам евентуалното ДДС от 43 лева, което може да ти удържат от митницата, но може и да не ти удържат (голяма част минават метър). Естествено, че модел от лятото на 2015-та има wi-fi, и то най-последното (най-бързото "ac"). Покажи на твоя познат, дето разбира от телефони спецификациите на телефона, кажи му колко е цената и го питай дали си заслужава. Ако нещо не му допадне, избери нещо от другите предложения в темата или пък каквото твоят познат препоръча. За мен - телефон с "Octa-core 2.0 GHz Cortex-A53 & PowerVR G6200 ; 5.5" &1080 x 1920 pixels (~403 ppi pixel density) ; HDR back 13 MP/ front 5MP...." и един куп всякакви екстри...е доста як телефон, но всеки си има предпочитания, та вече не смея и да препоръчвам, макар че Xiaomi-то друг ти го препоръча по-горе в темата ; аз само се съгласих че е добър модел. :))

 

P.S. Между другото има подробно ревю на модела в gsmarena..

Link to comment
Share on other sites

Благодаря на всички които се отзовахте и се извинявам,за многото въпроси,но не искам повече боклуци,а свестен телефон с който ще карам доста време.А този за 215лв къде мога да го намеря?

А зарядното на този май не е като нашите?Има ли "нормално" зарядно?

Link to comment
Share on other sites

С цялото ми уважение към предложението на Ангел (това е онзи с двете нули в ника си :P ), смятам че Нексус 5 като модел от 2013-та е доста по-слаб от Xiaomi-то и като процесорна мощ, и като камери. А зарядното си е напълно нормално - това, което гледаш вероятно е варианта, който не е за контактите в Европа, но дори и с това зарядно пак може да си го зареждаш само като си вземеш един преходник за 50 ст. (аз лично винаги имам подръка 5-6 такива). Ако все пак се спреш на "новото китайче", което даже поддържа 4G (FDD-LTE 1800/2100/2600MHz / TDD-LTE /B38/B39/B40/B41: 2555-2655MHz) - ето ти линк, в който цената ще ти излезе $123.99, но ако се регистрираш с имейла си, цената автоматично ще се преобразува на "Email ONLY: $119.99", което по днешния курс прави точно 215 лв.

Успех в избора, без значение какво ще избереш. :))

Link to comment
Share on other sites

С цялото ми уважение към предложението на Ангел (това е онзи с двете нули в ника си :P ), смятам че Нексус 5 като модел от 2013-та е доста по-слаб от Xiaomi-то и като процесорна мощ, и като камери. А зарядното си е напълно нормално - това, което гледаш вероятно е варианта, който не е за контактите в Европа, но дори и с това зарядно пак може да си го зареждаш само като си вземеш един преходник за 50 ст. (аз лично винаги имам подръка 5-6 такива). Ако все пак се спреш на "новото китайче" - ето ти линк, в който цената ще ти излезе $123.99, но ако се регистрираш с имейла си, цената автоматично ще се преобразува на "Email ONLY: $119.99", което по днешния курс прави точно 215 лв.

Успех в избора, без значение какво ще избереш. :))

 

Напротив. Нексуса, дори да е модел 2013 година е на кантар с Xiaomi-то от 2015 заради различните процесори. Тия МедиаТец-и не ми вдъхват доверение на мен, а графично се представят плачевно. Освен това - Нексуса има по-хубав софтуер от Xiaomi-то, защото е чист Андроид. Това MIUI не е ясно кога ще иде до Android 6.0.

 

А и това беше само пример.

 

Ако ще е Xiaomi-то, 16GB са прекалено малко за модерен телефон. Поне 32.

Тук гледам, че дори има опция да се прати от EU, което ще елиминира евентуално мито и 1 месец чакане за доставка.

 

http://www.gearbest.com/cell-phones/pp_229219.html?wid=3

 

Това е по-добре от Redmi Note 2.

 

http://www.gearbest.com/cell-phones/pp_241904.html

Link to comment
Share on other sites

Май се разпростря доста, по-точно със 160+ лева над бюджета й, а и GB далеч не е сайта с най-ниските цени (освен когато пуснат някоя добра промоция). Освен това сам знаеш, че мито за телефоните няма ; единствено ДДС и то само ако не мине гратис през митницата (моят таблет мина без проблем), а и изпращането от страна от ЕС невинаги е гаранция за бързо пристигане, да не говорим пък за "неудръжката" на ДДС, защото това просто са китайски складове в Европа, а стоките там обикновено не са с платено ДДС (VAT). Пример: регистраторът на Виден, който му бях поръчал, дойде от китайски склад в Холандия, но Виден си плати като поп 20-те процента, защото на фактурата излезе, че стоката не е с платено ДДС.

Link to comment
Share on other sites

Аз просто показах първия сайт, който ми попадна. 32GB в твоя сайт от по-горе е на същата цена.

 

Ако погледнем формално EB е само един от "моите" сайтове, защото за последните години от него съм купил няколко телефона (моите два,  двата на жена ми и още два, дето продадох преди време във форума) + един куп разни джаджи (на Виден DVR-а също е от там), но и GB също може да мине за "мой" сайт, понеже и от него доста купувам напоследък. Да не говорим пък за някои други сайтове, дето сигурно вече ме познават още преди да се логна, щото от тях пък колко неща съм купувал.... :laughing:

 

И аз бих предпочела 32GB,но е доста скъпичък.И 16ГБ не е зле.

Все още не мога да реша :(

 

Хвърляй чоп. :))

Всъщност ако се касае само до големината на паметта, в същия сайт има същия телефон в 32 GB версия, която почти се побира в бюджета ти (излиза малко под 300 лева).

Link to comment
Share on other sites

То вярно, че човек като свикне с дадено нещо му нарастват мераците, ама все пак да напомня, че тази цена от 300- лева е калкулирана само ако телефонът не го задържат в нашата митница за ДДС (+ 60 лв), което общо взето си е на късмет - аз например доста неща ходя да ги взимам от там (с изключение на един GPS и последния таблет, които ми дойдоха направо на адреса), докато останалите съфорумци ми се чудят защо толкова често ми задържат неща там, при положение, че практически всички техни пратки директно си идват при тях. ;)

 

Бял ; сив ; черен.

 

Белият и сивият ги изпращат от складовете им в HK, а черният - от китайските и по тази причина има $6 разлика в цената им. Може да ползваш и линка към GB от поста на w00x, който е на същата цена като тази на черния.

Link to comment
Share on other sites

Може да ползваш и линка към GB от поста на w00x, който е на същата цена като тази на черния.

 

http://www.gearbest.com/cell-phones/pp_229219.html?wid=3

 

Пробвай горе да цъкнеш EU като поръчваш От тоя линк можеш да си избереш и цвета. Не съм поръчвал от Китайски сайт до сега и не знам това EU дали означава, че няма ДДС, но ако е така, както Midex е обяснил по-горе - явно не е гаранция. И все пак, бих поръчал от EU щом има такава възможност.

Link to comment
Share on other sites

Ако е от ЕУ склад няма нищо да плащаш освен цената е сайта.

 

Гаранция-Франция - може и да не ти го прихванат, но ако ония не са си платили ДДС-то, ще си го платиш като поп. Взимал съм китайски пратки изпратени от складове в Англия или Холандия и винаги в митницата са ми добавяли ДДС-то.

Link to comment
Share on other sites

Китаецът трябва да ти каже колко точно е писал на митническата декларация. Аз понякога съм се разбирал с даден "китаец" да пише примерно $50, а като дóйде пратката в митницата се оказва, че е писал да речем $30 или нещо подобно - китайска му работа... Това, че твоята пратка идва от Швеция съвсем не значи, че няма да ти хванат ДДС (това се опитвах да обясня на хоста по-горе), още повече щом вече са го задържали на митническо гише, но щом са писали, че не дължиш, вероятно или китаецът е писал ниска сума, или просто му е платил ДДС-то в Швеция, така че ще платиш само 3.50 лв. магазинаж. За оригинална фактура в случая може да ти послужи копие от самата поръчка в сайта, но задължително ще ти поискат и извлечение от банковия превод (даже на самото известие би трябвало да го пише). Аз веднъж бях платил само с пейпалски пари и нямах банково извлечение, а само извлечение от пейпал-транзакцията и ако ти кажа колко време се разправяхме с 'лошата лелка', че няма как да й предоставя банково извлечение, след като картата ми даже и не знае, че съм извършил покупка с налична сума от пейпал акаунта ми...голям зор беше да й обясня какъв всъщност е принципът на плащане с пейпалски пари.

Иначе моят таблет си го взех направо от пощата с известие за стандартна пощенска пратка.

 

P.S. Аз не купувам от Али-то, защото не поддържат плащане с пейпал, но те нямат ли практиката като някои други сайтове, когато ти го пратят, до поръчката да приложат снимка на пакета - понякога съм се ориентирал какво са писали точно по тези снимки. Като си го вземеш, пиши как точно е протекла ситуацията и дали са ти поискали още пари. :)

 

P.P.S. А както предрече вокса, моят таблет вече ми писна и смятам да го разкарам докато е още нов с найлончетата си...просто ми идва малко голям за разнасяне, а и да говоря по него хич не ми се нрави, пък и честно казано нямам нужда от още един 'уред', щото уреди си имам бол....само дето му накупих калъфи (мек и твърд), клавиатура, протектори...карай, ще го пусна тия дни в OLX-а барабар с калъфите и останалото. :P

Link to comment
Share on other sites

P.P.S. А както предрече вокса, моят таблет вече ми писна и смятам да го разкарам докато е още нов с найлончетата си...просто ми идва малко голям за разнасяне, а и да говоря по него хич не ми се нрави, пък и честно казано нямам нужда от още един 'уред', щото уреди си имам бол....само дето му накупих калъфи (мек и твърд), клавиатура, протектори...карай, ще го пусна тия дни в OLX-а барабар с калъфите и останалото. :P

 

Баси, типичния консуматор си :D. Купуваш неща от който нямаш нужда, фукаш се и после ги продаваш, шантава работа :D.. Пък какви галимации бяха за картата памет :)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...