Jump to content
BulForum.com

Китайски смартфони - Lenovo, Xiaomi, Jiayu, Zopo, Huawei, ZTE и др.


AssassiN

Recommended Posts

Някой с шиоми ми5 във форума да изкаже лично мнение, че нещо съм се наточил? Или нещо по-добро в този ценови раздел (300 доларес)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 627
  • Created
  • Last Reply

Какво ви е мнението за Huawei (Хуявей)? Офертата на М-тел за P9lite е доста примамлива и както бях се засилил за Samsung J7, резко мисля да заявия към Хуявей...

 

 

Edit: Благодаря на модераторите :D

Link to comment
Share on other sites

За уя не съм чувал лоши неща. Двама познати имат такива телефони и са доволни. Все пак погледни няколко ревюта преди да се засилваш да купуваш.

Link to comment
Share on other sites

Какво ви е мнението за Huawei (Хуявей)? Офертата на М-тел за P9lite е доста примамлива и както бях се засилил за Samsung J7, резко мисля да заявия към Хуявей...

 

 

Edit: Благодаря на модераторите :D

 

На мен ще благодариш, не на тоя над мене - на него ако не му пуснеш официална молба с почерпка...изобщо не си прави труда за такива местения. :P

 

Само искам да попитам нещо дето ми е малко мътно - за к'ъв ху...явей си сменяте толкова начесто телефоните? Само по-добрият хардуер и нова ОС ли са причината...съвсем сериозно питам, защото съм доста далеч от тия хави...

Link to comment
Share on other sites

На мен ще благодариш, не на тоя над мене - на него ако не му пуснеш официална молба с почерпка...изобщо не си прави труда за такива местения. :P

 

Само искам да попитам нещо дето ми е малко мътно - за к'ъв ху...явей си сменяте толкова начесто телефоните? Само по-добрият хардуер и нова ОС ли са причината...съвсем сериозно питам, защото съм доста далеч от тия хави...

От чист гевезелък го правят това, чичка.

Link to comment
Share on other sites

Само искам да попитам нещо дето ми е малко мътно - за к'ъв ху...явей си сменяте толкова начесто телефоните? Само по-добрият хардуер и нова ОС ли са причината...съвсем сериозно питам, защото съм доста далеч от тия хави...

Веднага ти казвам. Първото ми китайче - cubot c9 го взех преди 4 години, защото исках да сменя 2 гсм-а от времето на годежа на Ботев и да си обединя 2те сим карти в 1 телефон. А и ми беше интересно да пробвам китайски смарт телефон от неизвестна марка, че много ги плюеха. Нямах изисквания. Вторият китаец - Шиоми RedMI го взех, защото исках по-добра камера и по-бърз телефон. Третия, с който съм сега (Ulefone Power) го взех, защото исках по-издържлива батерия. Другата седмица ще поръчвам Шиоми Ми5 не защото моя не ми върши работа, но просто искам да взема флагман от дадена марка, а Шиоми са се доказали като добра такава. Плюс това камерата му е уникална, батерията 3000mah (моята сега е 6050), но пък има quickcharge, което е плюс.

Това е историята на живота ми, ако искаш да купиш цялата книга - ЛС :moon:

Link to comment
Share on other sites

Общо взето си е така.Ако направиш добра преценка взимаш нещо наистина добро и караш 2-3- години пълноценно.Като разбира се гледаш да не е на повече от 5 години от датата на излизане понеже все пак има развитие в някакъв аспект.

Постепенно започвам да харесвам китайските производители.Определено се научиха да правят собствени смартфони.И когато ги тестват го правят професионално :)) :

Link to comment
Share on other sites

Демек..., както вече казах - Чист гевезелък....

 

Анжък! :) На мен единственият ми телефонен гевезлък беше когато смених един Сименс М55 с S65, не че ми трябваше изобщо тогавашния бизнес клас. Ааа, да - и с един андроидски таблет (ако го кръстим и него телефон, понеже се води фаблет), дето го взех преди време - изобщо, ама изобщо никаква работа не ми върши освен да гледам на него телевизия в кухнята и банята...просто си начесох крастата. Останалите 99% от дейностите си ги свършвам на лаптопите и компютрите. ;)

Link to comment
Share on other sites

Понеже тази думичка лично на мен не ми харесва предлагам да я заменим с фукня.И действително устройството от клипа по-горе го разгледах на живо вчера,характеристиките му са актуални,дисплея и батерията превъзходни.На цена от 340 лв. и то с гаранция.А стадото дава двойно,че и тройно повече пари за 3-4 по-широко рекламирани марки,да не говорим за айфон потребителите.

Link to comment
Share on other sites

Нека не обиждаме цели групи от хора, понеже не всички купуват скъпия телефон с еднакви подбуди - някои сигурно го купуват за фукня, но някои просто си вършат работата на него и искат да им е удобно докато го правят. ;)

Link to comment
Share on other sites

Какво ви е мнението за Huawei (Хуявей)? Офертата на М-тел за P9lite е доста примамлива и както бях се засилил за Samsung J7, резко мисля да заявия към Хуявей...

 

 

Edit: Благодаря на модераторите :D

Имам наблюдения единствено над P9. Много хубава изработка и много приятен телефон. Един колега си взе такъв.

 

Аз си сменям телефона, заради обезценяването и защото ми писва с едно устройство. Гледам да не се налага да доплащам повече от 300-400лв за ново устройство след продажбата на старото, а за да спазвам тоя тренд, трябва да издебна правилния момент на продажбата на стария.

Link to comment
Share on other sites

Нека не обиждаме цели групи от хора, понеже не всички купуват скъпия телефон с еднакви подбуди - някои сигурно го купуват за фукня, но някои просто си вършат работата на него и искат да им е удобно докато го правят. ;)

Това не е обида,а нелицеприятна истина.Особено що се отнася до тинейджърите със скъпите флагмани.

Link to comment
Share on other sites

Това е ясно, коментирали сме го неведнъж - говоря за останалите.

За кои останали? За онзи 0.001%, които могат и им се налага да изстискват всичко от устройството си ли?

Link to comment
Share on other sites

За кои останали? За онзи 0.001%, които могат и им се налага да изстискват всичко от устройството си ли?

 

Или пък онези като мен, които като преподписват им подаряват последен модел телефон - кво, да го върна ли? 

Link to comment
Share on other sites

На мен ще благодариш, не на тоя над мене - на него ако не му пуснеш официална молба с почерпка...изобщо не си прави труда за такива местения. :P

 

Само искам да попитам нещо дето ми е малко мътно - за к'ъв ху...явей си сменяте толкова начесто телефоните? Само по-добрият хардуер и нова ОС ли са причината...съвсем сериозно питам, защото съм доста далеч от тия хави...

 

Мога да говоря за себе си - телефон сменям като умре :lol: Случая с уя е за друг човек - в момента е със Сони Xperia SP и няма толкова бъгав тал'фон. Не знам по какви причини, но работи ужасно бавно след 2 години и половина употреба.

 

Иначе, за последните 10 години съм сменил 3 или 4 телефона основно поради тоз фактор - умиране. Сега съм със СмяхСунг ЖалакСИ S4, който го пратих на гаранционен ремонт и очаквам след поправката да изкара поне още година-година и половина. Преди това бях с HTC One X, който замина подарък на майка ми, защото баща ми имаше нужда от нов телефон (старото Sony T610i умря след 10 години употреба), та той взе на майка ми, майка ми - моя, а аз, за 300лв взех чисто нов Galaxy S4 преди 2 години. Та далаверата е добра :lol: Преди OneX имах HTC Desire Bravo, а преди него - Nokia E52. A преди нея - Т610i (първият ми телефон изобщо, който си купих, когато бях 8ми клас :D). Същият T610i, го ползваше майка ми, а после умря при баща ми - ебаси здравата машинка.

 

Един интересен факт - като си закарах HTC-то на гаранционен ремонт, защото не се чуваше много добре при разговор, го получих ремонтиран от-до - смениха дисплей, батерия, корпус, слушалка, микрофон, говорител...една страница списък с подменени части. След тоя ремонт, телефонът е естествено като нов и до ден днешен работи без проблем. 

Чакам ЖалакСи-то от гаранционен ремонт, че ми се отлепи стъклото от тъча - да видим какво ще направят. 

Идвата телефона са купувани от МенТел и съответно гаранцията минава през тях.

Link to comment
Share on other sites

Случая с уя е за друг човек - в момента е със Сони Xperia SP и няма толкова бъгав тал'фон. Не знам по какви причини, но работи ужасно бавно след 2 години и половина употреба.

 

Е, ти какво очакваш? Тоя модел е на 3 години и половина! Процесора е на 4! А освен това е и нисък клас по подразбиране.

Те компютърните процесори за 4 години стават бавни, а какво остава за мобилните, които се развиват с месеци?

 

Ако беше висок клас телефон от същата година щеше да изкара и до сега. Затова не съветвам никой да си взима нисък/среден клас устройства, а да си вземе по-старо ново или втора ръка устройство от висок клас.

Link to comment
Share on other sites

Е стига де, те параметрите не са му толкова зле. Проблемът е, че дори основни приложения не могат да работят при все, че няма кой знае колко инсталирани допълнителни... Тва да се обадиш по тоя телефон - къса ти нервите от всякъде. Поне с разговорите трябва да се справя, а то и там куца. Отдавам го на това, че е купен от някакъв си онлайн магазин за телефони и е с едни китайски софтуери и щуротии - вероятно е за азиятския пазар, а не за европейския. Та от там си мисля, че са му проблемите.

 

В крайна сметка се реши, че ще се сменя и въпросът е дали да е УЯ или нещо друго да се търси. Щото уя за парите си, поне на книга, е доста добър вариант - 219лв за Huawei P9 Lite с договор към МенТел

 

Иначе и аз се водя по тоз критерий - по-добре флагман на 2 години от колкото среден или нисък клас, ама последно поколение. Не виждам смисъла от това да хвърля една шапка пари по последния модел топ телефон на произволна, модерна марка. За себе си, догодина, съм се замислил за OnePlus 3, но да видим ЖалакСИ-то колко ще изкара още :lol:

Link to comment
Share on other sites

Как ще не са му зле параметрите? Тотален леш е. Snapdragon S4 Pro е процесора в HTC One S - прави си сметката. Като се добави върху това и тежкият софтуер на Сони - картинката е пълна.

 

Виж, ако не е ъпдейтван и изпитва трудност с основните приложения - това вече е проблем. Но пък той още като е излезнал е бил бавен, така че...

 

Huawei P9 Lite изглежда ОК, особено на тази цена. Само тоя HiSilicon процесор не го знам какво представлява.

Link to comment
Share on other sites

И защо трябва да правим такова разделение?Като се вземе предвид липсата на местен сервиз и спорната софтуерна поддръжка доколкото разбирам от тук от там най-добрите китайски апарати догониха флагманите на корейците и Сони.Един Huawei P9 никак не е лош,а този OnePlus 3T може и да си го закупя скоро.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...