Jump to content
BulForum.com

Китайски смартфони - Lenovo, Xiaomi, Jiayu, Zopo, Huawei, ZTE и др.


AssassiN

Recommended Posts

Ами щото сме в темата за китайските апарати...примерно. А и да не сме - при толкова прекрасни модели от високия клас на някои китайски производители, струващи наполовина от цената на ай-апаратите или пък на галактическите и имащи прекрасен дизайн + някои опции, които даже все още липсват в предишните 2 групи...що да не ги сравним все пак. :)

 

Edit: Сега като ти прочетох още веднъж поста, виждам, че е имал съвсем друг смисъл и затова си зачерквам онова горното. :)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 627
  • Created
  • Last Reply

900лв.... Мерси.

Защото не е епъл или самсунг?

При мен се надявам да е около 400 долара. И ще си го взема с удоволствие. Колкото и да ме кефи айфона като материал... Ще ме хванат за оная работа да им броя 1000 долара. Моята единичка само батерията й сдаде багажа. Всичко друго си е в рамките на нормалното.

Link to comment
Share on other sites

Това е долната граница за нов и качествен смартфон,за съжаление :))

LG G5 - 850лв. Ако можеш да си прибереш ДДС-то става още по-малко.

 

  

Защото не е епъл или самсунг?

При мен се надявам да е около 400 долара. И ще си го взема с удоволствие. Колкото и да ме кефи айфона като материал... Ще ме хванат за оная работа да им броя 1000 долара. Моята единичка само батерията й сдаде багажа. Всичко друго си е в рамките на нормалното.

Не. Аз Самсунг не харесвам. Просто са много за нещо, което уж трябва да е бюджетно. Защото такава им беше първоначалната идея. Сега е $440.

Link to comment
Share on other sites

LG G5 - 850лв. Ако можеш да си прибереш ДДС-то става още по-малко.

 

  

Не. Аз Самсунг не харесвам. Просто са много за нещо, което уж трябва да е бюджетно. Защото такава им беше първоначалната идея. Сега е $440.

Bash na teb silno me samniava, 4e triabva da ti pokaja toia link: http://www.apple.com/shop/buy-iphone/iphone-7/5.5-inch-display-128gb-jet-black#01,20,30,40,60

 

Slagaj 10% taksi na tia 869 dolara i aktivacia i otide 1000ka. LG G5 ne znam kolko struva, no pred vazmojnostta za one plus 3, koito triabva da e sas sashtata karantiq kato skapite telefoni....mersi sam ;)

 

niamam kirilica na slujebnia komp :)

Link to comment
Share on other sites

Аз цените ги знам.

Написал съм колко струва. :) 50лв по-малко.

Възможностите му са същите като на OnePlus 3. Вече OnePlus 3T е по-нов със 7 месеца и има по-нови части, та няма как да се сравняват, но не са много по-различни.

Link to comment
Share on other sites

Мислех си, че най-евтините телефони от базовия клас, съобразно това, че струват нищожни пари, респективно са и доста чупливи, но май не е съвсем така или поне при някои. Преди малко изгледах едно клипче с краш-тест на Leagoo M5, който в EB е към $68 (а аз мога да го взема дори и под $60) - най-обикновен quad core телефон с Андроид 6 и конфигурация на паметта 2/16. В сравнение с други краш тестове, този може и да не изглежда толкова ефектно, но нека не забравяме, че този телефон струва 10 пъти по-малко от ония, за които говорим, а и все пак орехите бая сплескани ми изглеждаха. ;)

Та за тия $60 кое по-напред - екрана ли да му гледаш, паметта ли, фингерпринта, джипиеса  и другите джунджурии ли, че и да го правиш здрав на всичкото отгоре...не се учудвам, че е здрав ; учудва ме, че е евтин и здрав. :)

 

https://www.youtube.com/watch?v=zKJ-8DzdE1o

Link to comment
Share on other sites

Този същия модел го разглеждах преди дни.Единствената причина да не го взема е,че държа на апарат с по-голям дисплей.Всичко основно си го има.Макар че не знам доколко е надежден в други аспекти.

Link to comment
Share on other sites

Хората купуват такива подобни телефони и после "оле, супер бавен е, тоя Андроид е супер зле. Искам айфон, много по-добре е"

Link to comment
Share on other sites

Че е бавен, бавен е - съдя по таблета, който купих преди време и е от същия базов клас. Говорехме обаче единствено за причината, по която са го направили толкова здрав и имало ли е смисъл...

Link to comment
Share on other sites

Преди време купих 3 Xiaomi Redmi Note 3 Pro, един Asus Zenfone 2 и едно Meizu MX5. Meizu беше супер красив, но с подобен интерфейс на iPhone, което ме накара да го продам. Интересното е, че го продадох точно за 1 ден при това с почти 200лв. отгоре. Едното Xiaomi ми се стори грозно, защото беше златисто, но пък хареса на мой приятел и веднага го отнесе. Другите две и Асуса се ползват и до ден днешен. Нямам забележки. Асусът си го хареса жена ми, наистина е удобен, с отлично подредени менюта и т.н., но е една идея по-изтумбен и не ми е удобен. Другите две Шиомита са при мен и майка ми - ми супер са си. Snapdragon 650, 3GB RAM и 64GB памет - батерия 4050 mAh и добра камера на цена около 200$.

 

Като минус мога да отбележа заключените буутлоудър на Шиоми, което прави малко по-трудно качване на ROM с български интерефейс. Пуска се заявка, дават ти туул и си го отключваш, но отнема около седмица. От една страна е добре да е заключен, но пък в глобалния си ром, незнайно защо, няма български.

 

Преди няколко дни поръчах 2 Xiaomi Redmi Pro и ги чакам скоро да пристигнат. Те са с Mediatek Helio X25, искам да си поиграя и с тях.

Link to comment
Share on other sites

Xiaomi, Huawei, Asus и Meizu не спадат вече към евтините Китайски телефони обсъждани в тази тема. :)

 

В първите работи бившият Вице Президент на Гугъл

Вторите направиха Нексус телефон за Гугъл и последните им устройства изобщо не са зле

Третите са си име отдавна, а и телефоните им са доста скъпи

Четвъртите си пробиват път към Американският пазар и тамошните оператори, а и устройствата им също са скъпи.

 

Към тия спадат и Леново, които купиха Моторола. Последното Леново Мото З с модулите, също изглежда доста добре.

Link to comment
Share on other sites

Xiaomi, Huawei, Asus и Meizu...

 

В първите работи бившият Вице Президент на Гугъл

Това не го знаех. Знам, че им казват китайския Епъл, защото много приличат на ябълката :D

 

Аз днес pre-order-нах едно Xiaomi Redmi 4. Мислех да си взимам Mi5, който в момента е 240 доларес, но в един известен китайски online магазин (питайте Мидекс, ако се интересувате :moon:) продават Redmi 4 за 169 доларес и тъй като съм пич и някъв Vip ранк 4 :D, получих купон за още 19% отстъпка и финализирах поръчката при цена от 138 зелени гущера. Сега ако не ми го спрат и на ш*баната митница, ще е медено, както казва дон Чефо :moon:

 

PS ако някой се интересува от купона за 19% отстъпка, ЛС

Link to comment
Share on other sites

...(питайте Мидекс, ако се интересувате :moon:).............Сега ако не ми го спрат и на ш*баната митница.......

 

Мидекс отдавна знае всичко, защото ежедневно обхожда китайската си база данни, но е решил да изчака идващия черен петък, сайбър понеделника и предстоящите коледни намаления.

 

Off/ А иначе що се касае до задържането на митницата - преди малко получих едно немалко пакетче (50-60 см дълго и тежащо към 2 кила) от Щатите на стойност малко под $200 и изпратено с ибейската Global Shipping Program. За първи път ми е да взимам нещо с GSP и съм много доволен - платих си предварително за GSP около 1/3 от сумата, която иначе бих оставил тук в митницата и човек от UPS (In Time) дойде до вратата да ми го донесе. :thumbsup:

 

26ebb02678bd51c1.jpg

 

...и освен, че те са се оправили с митата и ДДС-тата - като бонус всеки ден ме уведомяваха за движението на пратката. ;)

 

 

 

Out for Delivery

Nov-20-16, 23:00 PM, SOFIA, BG

In Transit with Destination Carrier

Nov-18-16, 03:57 AM, SOFIA

Delivery Attempt-Consignee Related (cont’d)

Nov-18-16, 03:57 AM, SOFIA

Out for Delivery

Nov-17-16, 23:00 PM, SOFIA, BG

In Transit with Destination Carrier

Nov-17-16, 15:05 PM, SOFIA

In Transit with Destination Carrier

Nov-17-16, 11:51 AM, SOFIA

In Transit with Destination Carrier

Nov-17-16, 11:50 AM, SOFIA, BG

In Transit with Destination Carrier

Nov-17-16, 03:45 AM, OTOPENI (BUCHAREST), RO

In Transit with Destination Carrier

Nov-17-16, 00:41 AM, OTOPENI (BUCHAREST), RO

In Transit with Destination Carrier

Nov-16-16, 22:19 PM, OTOPENI (BUCHARES

In Transit with Destination Carrier

Nov-16-16, 22:18 PM, OTOPENI (BUCHAREST), RO

In Transit with Destination Carrier

Nov-15-16, 02:30 AM, NURNBERG, DE

In Transit with Destination Carrier

Nov-14-16, 08:02 AM, NURNBERG

In Transit with Destination Carrier

Nov-14-16, 07:30 AM, NURNBERG

In Transit with Destination Carrier

Nov-14-16, 06:50 AM, NURNBERG

In Transit with Destination Carrier

Nov-14-16, 02:44 AM, NURNBERG, DE

In Transit with Destination Carrier

Nov-13-16, 23:18 PM, FRANKFURT, DE

In Transit with Destination Carrier

Nov-11-16, 18:51 PM, FRANKFURT

In Transit with Destination Carrier

Nov-11-16, 18:09 PM, FRANKFURT, DE

In Transit with Destination Carrier

Nov-11-16, 15:07 PM, DUESSELDORF, DE

In Transit with Destination Carrier

Nov-11-16, 12:17 PM, DUESSELDORF

In Transit with Destination Carrier

Nov-10-16, 20:30 PM, Feltham TW14 0LZ

Customs Cleared

Nov-10-16, 11:55 AM, Feltham TW14 0LZ

Shipped from the Global Shipping Center to International Destination

Nov-08-16, 17:09 PM, Erlanger, Kentucky 41025-2501

Customs Documentation and Labeling

Nov-08-16, 07:49 AM, Erlanger, Kentucky 41025-2501

Processing at Global Shipping Center

Nov-08-16, 07:32 AM, Erlanger, Kentucky 41025-2501

Arrived at Global Shipping Center

Nov-07-16, 07:21 AM, ERLANGER, KY 41025

In Transit-Arrived at USPS Destination Facility

Nov-06-16, 22:21 PM, CINCINNATI, OH 45235

In Transit-In Transit to Destination

Nov-05-16, 22:45 PM

In Transit-Departed USPS Facility

Nov-05-16, 05:25 AM, WICHITA, KS 67276

In Transit-Departed USPS Origin Facility

Nov-04-16, 22:45 PM, WICHITA, KS 67276

In Transit-Arrived at USPS Origin Facility

Nov-04-16, 22:43 PM, WICHITA, KS 67276

In Transit-Departed Post Office

Nov-04-16, 19:53 PM, HUTCHINSON, KS 67501

In Transit-Acceptance

Nov-04-16, 16:34 PM, HUTCHINSON, KS 67501

 

 

Link to comment
Share on other sites

Въх, това китайче много лесно се предаде :D

Аз да чукна на дРЪво за момента не съм чупил, изпускал, блъскал, заливал, потапял и всякакви други неща, които се сетите, че могат да се направят с телефон и техника като цяло. Много си пазя нещата!

 

Мастър Сенсей а.к.а. Мидекс, ако ми намериш Редми4 под 250 лева ще те призная :moon:

Link to comment
Share on other sites

Мастър Сенсей а.к.а. Мидекс, ако ми намериш Редми4 под 250 лева ще те призная :moon:

 

При днешния курс на долара от 1.84? А може би в тая сума слагаш даже и ДДС-то? И това при прогнози за изравняване 1:1 курса на долара спрямо еврото в следващите месеци?

 

1474050154115523553.jpg

Link to comment
Share on other sites

При днешния курс на долара от 1.84? А може би в тая сума слагаш даже и ДДС-то? И това при прогнози за изравняване 1:1 курса на долара спрямо еврото в следващите месеци?

:rofl:

Точно. Ако може в цената също да е включена и ковра, която ти носи мусака! :moon:

 

Той квартира има - топли я с видеокарти...  :laughing:

Квартира нямам, собствен апартамент имам :online2long:

И да, топля стаите с новата нвидия, която взех. Грее си стабилно - 80 градуса си ги вдига в игри като стой та гледай. :busted2:  Ако не вярваш, заповядай, знаеш къде ми е "квартирата"  :moon: 

Link to comment
Share on other sites

:rofl:

Точно. Ако може в цената също да е включена и ковра, която ти носи мусака! :moon:

 

Квартира нямам, собствен апартамент имам :online2long:

И да, топля стаите с новата нвидия, която взех. Грее си стабилно - 80 градуса си ги вдига в игри като стой та гледай. :busted2:  Ако не вярваш, заповядай, знаеш къде ми е "квартирата"  :moon:

 

Е та моята някаква специална ли е та да си работи съвсем нормално? 

Link to comment
Share on other sites

... някой има ли впечатления от серията на Asus - Zenfone/Pegasus 3? чудя се какъв телефона да взема на баща ми, щото ми мрънка тук с един samsung galaxy core(i8260), че бил много бавен, забивал, понякога не можел да "отваря" от първия път на входящи повиквания, батерията му падала бързо ...

Link to comment
Share on other sites

Е та моята някаква специална ли е та да си работи съвсем нормално? 

Не, просто не е flagman :)

Ето как стоят нещата - на АМД последните 2 карти, които имах, бяха 280х и 290х, първата вдигаше 75-76 градуса макс в игрите, втората 83-84, познай защо :). Сега съм с 980Ti - flagman сред 9-та серия, ти си с 970.

Това, което се опитвам да обясня, че много често най-силните карти, където са наблъскани повече като цяло компоненти и всичко, което може да се изстиска от чипа е изстискано докрай, почти винаги греят повече. Естествено има и други фактори, които влияят (подфирма производител, вид охлаждане и т.н.), но като цяло мина времето, в което АМД са "гадни печки, които не стават за нищо"

И имай предвид, че това ти го казва един бивш АМД хейтър :).

 

@samkijot, мнения само за асус ли събираш или и други марки могат да участвУВат. :santa:

Link to comment
Share on other sites

Mi5s според мен е по-добре от mi5, поне мен повече ме кефи металният корпус.Обаче Mi5s още няма глобален ром и трябва да се отключва bootloader и да се правят малко гимнастики с xiaоmi.eu ром.  

Заглеждах се и по Note 2, но ми се вижда прекалено голям. 

 

Между другото , Xiaomi освен телефони правят и доста други неща. Пречиствателя за въздух им е доста добър и за доста къси пари, но от китай е мъка доставката.

Също скоро пуснаха роботизирана прахосмукачка подобна на румбата, че даже и по-добра за по-малко пари :) Ноо пак доставката от Китай си е мъка.  

Link to comment
Share on other sites

Xiaomi май вече правят всичко. :) ...само че използвай моля ти се вместо "по-къси", стандартното "по-малко", защото ме заблуди, че сумата на прахосмукачката им е с една цифра по-къса от тази на румбата... ;)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...