Jump to content
BulForum.com

Китайски смартфони - Lenovo, Xiaomi, Jiayu, Zopo, Huawei, ZTE и др.


AssassiN

Recommended Posts

http://www.gsmarena.com/huawei_ascend_y320-5936.php 512 MB RAM

 

Хвърляш го в шкафа, вземаш си 200лв едно телефонче 2ра ръка с 2ГБ рам, 4 ядра - Самсунг, леново или квото там има - и забравяш за тия тъпотии. Гледаш да е с андроид 5.0 и тва е

 

Тва че искаш да направиш нещо, не го прави смислено ;) този хардуер никой не го интересува как ще работи ДНЕС. Факт. Сам си срещу света. Нито приложенията които се пускат ги е еня за това как нещо ги пуска с под 3гб рам, нито разработчиците на OS за който и да е производител. Точно след като са ти продали телефона и е минала гаранцията, няма значение как работи, при бюджетните телефони под 700лв, дори след като си го купил (след 14 ден) не ги интересува дали има софтуерни проблеми, вече просто си го купил и си е вечно твой. 

 

Просто никой не го интересува как нещо ще работи, на устройства по-стари от 1г и устройства които не са топ моделите на всеки производител.

 

_________________________________

Още по-добра идея е ... вземи си един iPhone... и край или един Windows Phone поне горе долу работят (iPhone-а 2ра ръка, Windows Phone-a новичък, много са евтини)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 627
  • Created
  • Last Reply

Още по-добра идея е ... вземи си един iPhone... 

 

И как това е добра идея? :D

 

Виждал ли си какво мъчение е последния iOS на устройство различно от 5S, 6 и 6S? А за 5S, телефон на 3 години, искат 700лв.

Link to comment
Share on other sites

Чакай ся... той ползва ужасен андроид ... според въЙфоун юзърите, за него един iPhone 4 ще ми свърши работа ;) :D :D :D

 

 иначе действително, казах го саркастично тва за iPhone, правилно си се усетил

Link to comment
Share on other sites

Мда. Логиката съвпада. iPhone 4 = сегашния му Андроид, но на двойна цена.

 

Тва последния iOS на малко по-старо устройство е някаква шега. Лаг, крашове...
Иначе е последния iOS де. Ъпдейтва си се. Не може да им се отрече, че маркетинг пропагандата с "последна версия на софтуера на много стари устройства, за разлика от Андроид", е успешна. :)

Link to comment
Share on other sites

Явно така и ще направя :).

Учуди ме факта, че дори в сайта на производителя модела е тотално отписан :).

Купих го 2014г. и вече е за скрап :).

Това да го прочетат хората, които обмислят варианта да се скатаят с някое китайче.

Ще минат по моят път :).

Link to comment
Share on other sites

Когато приятел ме попита какъв телефон да си купи, НИКОГА не му препоръчвам телефон от среден или нисък клас, въпреки, че той/тя вече си е харесал/а точно такъв.

 

Дори телефон на две години от висок клас е по-бърз от съвременен нисък/среден клас.

 

Пример:

 

http://vega2002.com/product/575/samsung-galaxy-a5-2016.html

 

http://vega2002.com/product/297/lg-g3-d855-16gb.html

 

LG-то е по-добро по всички параметри, но е 2 години по-старо.

Link to comment
Share on other sites

Факт, но когато аз взимах този го гледах като параметри.

Кои да знае, че има и такива изпълнения :).

Казах си, че днес всичко се сглобява в Китай и на повечето скъпи

апарати само марката вдига цената, но явно, че не е само това.

Link to comment
Share on other sites

Има и добри Китайски марки. Просто ниските класове модели не се поддържат.

Ако искаш да вземеш Китайско и да спестиш пари без да жертваш качество - погледни на Xiaomi моделите.

Link to comment
Share on other sites

Присъединявам се към мнението на w00x. Купувайте само флагмани! Ако се търси бюджетно решение се взима друга марка, но пак флагман. Всичко останало е решение за 6 месеца.

Link to comment
Share on other sites

Китайците вече започнаха да продават телефони с Андроид 6...доста често започнах да засичам разни такива модели и то не скъпи - среден клас с памет 2/64 е $130, а в петък - с $10 надолу.

 

П.П. Това 2/64 малко маркетингов трик ми се струва...лично аз бих предпочел конфигурация 3/32.

Link to comment
Share on other sites

Моя го ъпдейтнах без проблем до 6.0.1 :) Но сигурно в края на годината ще си взема Мi5 и този ще го подаря на майка ми.

 

Бюджетните телефони поне на Xiaomi не са чак толкова зле. Леново са пълни дървета. От едно изпускане не можеше да работи с капак-а :D

Link to comment
Share on other sites

Днес едно китайско птиченце ми изчурулика "на ухо", че до месец китайците щели да пуснат 10-ядрени телефони и даже нямало да бъдат на високи цени...

Link to comment
Share on other sites

И нечетен брой ядрени да пуснат, софтуерът ще си бъде недодялан. Като мине година-година и половина ще трябва да се сменя този телефон, понеже няма да може да се обнови до следващата версия на Андроид. Камерата пък ще бъде някаква отпреди две години.

Link to comment
Share on other sites

От малко повече от седмица съм притежател на ново китайче с името Ulefone Power. Този специално го взех заради батерията и за момента оправдава очакванията. За първи път го включих по-миналия петък (11ти) и го заредих чак тази неделя 20ти. Вярно, че не го мъчих много през седмицата, но дори и с доволно ползване през деня, включено вифи и т.н. ще кара без проблем 5-6 дена. Ревюто, което съм сложил в линка, доста добре описва телефона. За момента - много доволен. :)

 

ПС задният капак имитира дърво, така че без проблеми може да се каже, че е голям, дървен и държи много :laughing:

 

ulefone_power.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Да, ама като си купуват нов телефон, всички търчат точно след тези цифрички...

 

Ами да, прав си. Но реалността е, че 8ГБ РАМ няма как да се оползотворят в сегашното състояние на Андроид. Дори не помня моя телефон с колко е и за да отговоря ако някой ме пита, трябва да проверя. Същото и с мегапикселите. Китайските камери малко хора ги тестват и им правят ревюта, та дори не се знае как са сравнени с не-китайските конкуренти.

Link to comment
Share on other sites

Няма значение какво казваш сега. Някой ден като си поиграеш с телефон от истинска марка чак тогава ще разбереш какво се опитваме да кажем.

Моля те да споделиш какво се опитваш да кажеш/кажете, че ми стана интересно...

Link to comment
Share on other sites

Аз пък казах, че хората са различни. :) И че не всички търчат по "истинските" телефони, струващи повече от един цял компютър...и че даже някои все още си говорят по не-смарт телефони, че и още са живи да не повярваш...

А що се отнася до камерите - доста от китайските топ модели слагат директно маркови камери...на Сони примерно...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...