Jump to content
BulForum.com

Китайски смартфони - Lenovo, Xiaomi, Jiayu, Zopo, Huawei, ZTE и др.


AssassiN

Recommended Posts

За да го руутнеш ти трябва специално recovery направено за твоя телефон и съответните компоненти от операционната система, които трябва да се подменят с рекавърито, за да не умре телефона докато зарежда.

Общо взето, не става само с команди, освен ако не е Nexus. Трябва и някой, който разбира повечко, да направи специални файлове, които да заменят тези на телефона.

 

Знам, човекът е дал съответните файлове и е описал как е станало при него, но щом казваш, че няма много смисъл от рутването, засега няма да го правя...пък и както казах, дори и онзи беше написал за 2 от командите (fastboot format userdata & fastboot format cache), че не е сигурен дали трябва да се пишат, но ги слага за всеки случай...в които му думи долових лека несигурност. :))

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 627
  • Created
  • Last Reply

Има смисъл - стига да знаеш какво искаш да постигнеш с него.
Аз те питах няколко пъти - ти не ми отговори.

 

fastboot erase cache е командата и се пише задължително.

Link to comment
Share on other sites

Ами какво да ти отговоря...основният ми мотив беше отключването на SD картата, която на този етап е тотално заключена, а получаването на достъп до още някои от функциите просто щеше да бъде бонус.

Link to comment
Share on other sites

Не е заключена. Просто не можеш да слагаш приложения там.
Функции няма какви да отключиш, освен ако не искаш да си оувърклокваш процесора примерно или да пипаш системните файлове.
Всичко друго е постижимо и без руут, за разлика от iOS.

Link to comment
Share on other sites

Да бе, не е заключена...освен да слагам снимки, музика, клипове и всяк'ви подобни простотии...друго не виждам за какво мога да я ползвам. Инсталирам например офлайн преводача на гугъл...качва си се на телефона, хубаво...да, ама освен английски и руски ми трябва и още някой език - качвам немски (200+MB)...пак на телефона без никакъв шанс да е на картата, защо?? Нали е само база данни, както и всеки останал език? Ами ако съм някакъв ентусиаст-полиглот и реша да кача още 50-60 езика например...какъв телефон с каква памет трябва да имам само за да работя с един преводач, при положение, че е съвсем естествено на телефона да бъде само програмният файл, а на картата да се трупа базата данни. И с всичко друго е така - пробвах с игри, пробвах с приложения, които спокойно можеха да си качáт на картата статистиката например или поне да ми дадат опцията да избера къде да се трупат обемистите данни, които не са съществени за работата на програмата, ама не. Пробвах всяка една програма, която претендира, че може да мести от телефона на картата - нито една не премести нищо, а половината изписваха, че "моето устройство не можело да мести, защото било заключено от производителя", нещо което допълнително ме вбесяваше след всеки пореден опит с поредната програма, защото не виждам никакъв смисъл в цялата тази забрана. Да забранят важните неща добре, но защо действат с брадвата и направо забраняват всичко?

Link to comment
Share on other sites

Много малко от водещите телефонни производители вече предлагат отделен слот за СД карта. Реално около тях се върти развитието на операционната система, а не около тези, които не фигурират никъде и използват продукт, пригоден за други устройства.

 

Би трябвало да може да се мести информацията, но всичко опира до разработчика. Има разни начини да се мести специално за Google Translate на SD картата без Root. Може да се поразтърсиш.

 

Ето тук един е писал преди 3 години.

 

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?s=41cebb9b7687ab56604a7d921b6ae05b&p=53095184&postcount=3

Link to comment
Share on other sites

То ако разработчикът е заключил функцията в конкретното устройство...и да чета, все тая, но ще го пробвам де.

 

Btw точно в тоя форум от линка ти е и онова "ръководство" за рутването на телефона ми.

Link to comment
Share on other sites

Ето защо искам да рутвам - пробвах го това с транслатора, спрях му интернета, преместих кат' пич всичко из папките, дори рестартирах за всеки случай, но транслаторът ми изписа, че не може да намери папките с офлайн библиотеките и учтиво ми препоръча пак да си ги изтегля от плея...явно за него директориите Android/data/ върху SD картата не означават нищо или по-скоро изобщо не му пука, че изобщо има включена няк'ва карта, та даже и не я поглежда да види какво има там. :online2long:

 

По тоя повод се чудя това дали ще свърши работа, защото уж може да 'линква' само вътрешните данни на приложенията, нещо което безплатната версия не може, а и отново не проработи при мен...

Link to comment
Share on other sites

Root няма да ти помогне за това, ако не е станало като си последвал гайдът. Може да са го счели за бъг и да са го оправили.

 

Link2SD изисква root.

Link to comment
Share on other sites

Карай, ще преживея и без root...поне известно време. Кофти, че се зарибих по една игра, дето стреляш със различни снайпери по разни мисии, а те край нямат...и всичко се трупа отново в телефона, от снощи вече ми насъбра над гигабайт. :notify:

 

Ако някой освен мене и тебе чете темата, нека да се обади какъв launcher ползва, понеже аз изпробвах поне 10 и всеки си имаше неща дето ми харесват и много неща дето не ми харесват. Засега съм се спрял на един "GO Launcher", който ми харесва, но в определени моменти идва малко тегав за таблета ми и прави известен лаг като натисна бутон. :unhappy:

Link to comment
Share on other sites

Action Launcher 3 ползвам аз. Супер е. Пробвал съм всичките почти, без тези, които са 3D, за определено време и този ми харесва най-много. Има и много добри функции освен, че е лек и бърз.

Link to comment
Share on other sites

Action Launcher 3 ползвам аз. Супер е. Пробвал съм всичките почти, без тези, които са 3D, за определено време и този ми харесва най-много. Има и много добри функции освен, че е лек и бърз.

 

Аз пък покрай всичките тия качвания и проби на лънчъри нещо ги омесих и тъча започна да тъчва не намясто - цъквам не една икона, то отваря друга...гадост... Колкото и да бяха яки последните 2, затрих ги и си оставих вградения лънчър - по-простичък е, но не лагва и за миг, пък и явно китайците са си го оптимизирали за конкретното устройство.

Link to comment
Share on other sites

Off/ ...еееехх, добре си беше едно време когато телефоните караха по седмица и повече с едно зареждане - сега с тоя таблет като се побъзикам няколко часа и дотам...готов е за зареждане...3-4 часа максимум, повече не става. Интересно защо моят с 3000 mAh батерия кара 3-4 часа, а друг подобен 7" модел на същата фирма с 2700 мAh го дават, че издържал 7 часа при същите условия - да не е няк'ва печатна грешка? :online2long:

Link to comment
Share on other sites

Препоръчайте някакъв телефон с една или две /по възможност/ карти до 300-350лв. Гледам доста марки са се навъдили, но не съм никак информиран. За повечето чета добри неща, но не знам колко е достоверно. Познавам единствено Леново. Има някакви Meizu, Xiaomi...

Link to comment
Share on other sites

Не са китайски, но аз лично бих си взел Allview от емаг. От година и половина съм с такъв по стар модел и съм много доволен. Имаш си и гаранция и има и разопаковани модели с отбивка в цената.

Link to comment
Share on other sites

...аз лично бих си взел Allview от емаг.

 

Да даде почти 300 лева (произволен пример) за телефон с RAM 1GB и вътрешна памет 16GB, 4-ядрен процесор, 8MP камера и екран, който даже не е HD си е меко казано голяма набутвация. ;)

 

 

@Лъки, за този бюджет имаш доста опции...аз бих заложил все пак на някой модел на Xiaomi (примерно Redmi Note2 или пък новата тройка), предвид добрата репутация на марката...не че и Meizu нямат подобни предложения, а и не само те...за тия 300-350 лева може да се класираш за HD екран, 8-ядрен процесор, 13MP камера, голяма батерия, най-малко двойна и дори тройна памет от тази на примера отгоре и един куп екстри...

Link to comment
Share on other sites

Ако може конкретен модел, ще съм благодарен!

 

Ами споменах вече RedMi Note 2 примерно...дискутирали сме го на предишните страници. Ето ти 2 варианта съобразени с бюджета ти - с 2/16 GB & 8 ядрен процесор (2.0 Ghz) и с малко по-бърз процесор (2.2Ghz) & 2/32GB. Първият излиза към 230 лева, вторият - около 300. Разгледай и останалите ако искаш...в тоя ценови диапазон има и други с подобни характеристики и с още по-мощни батерии. Някои пък се продават за кратък период под актуалната им цена...примерно на този правят -$20 дискаунт между 31.01 и 02.02, което смъква цената на 199 лева, а за 4G телефон с 8-ядрен процесор, 3GB памет, FullHD екран, 13 MP камера, fingerprint и всякакви други сензори това си е направо далавера. :)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

За 300-350 лв можеш да вземеш  Xiaomi Redmi 3  с 2 симкарти, като в едната можеш да сложиш microsd. 

 

Или ако още я има промоцията xiaomi Mi3 64gb за къмто 150$ 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Здравейте!

Да попитам някой знае ли как да кача нов фирмуер на Huawei Y320-U10?

Телефона си работеше, но изведнъж изгасна и при включване само зарежда

логото на производителя и така остана.

Според мен на Андройда рекламата му е повече от качествата.

Масово работят приложения, които уж са изключени. После хората

се чудят, защо батерията им издържа 2-3 дена.

В началото бях със Samsung Omnia I900 с WM 6.5 и да ви кажа работеше много

по- добре от всеки двуядрен смартфон с Андроид. Батерията ми издържаше точно

8 дена като не съм го жалил за нищо. То не беше Скайп, клипчета в Youtubе, разговори

по 2ч. на ден и пр.

Ако има начин и сега бих инсталирал за този телефон WM, но няма.

Днес производителите нямат интерес да имаш читав телефон. Политиката е всичко да се

разваля малко след изтичане на гаранционният период.

Моят Samsung Omnia I900 погреба много Андроид събратя и сигурно ще продължава да го прави :).

Link to comment
Share on other sites

Няма как да взимаш нисък клас телефон и да очакваш чудеса. На всичкото отгоре го сравняваш с Омниа-та, която беше една торба пари като излезе.

 

Пробвал ли си да го ресетнеш до заводски настройки?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...