Jump to content
BulForum.com

Китайски смартфони - Lenovo, Xiaomi, Jiayu, Zopo, Huawei, ZTE и др.


AssassiN

Recommended Posts

Тези характеристики на батериите как само си ги джаскат, 5000 mAh, 10 000 mAh, това не е реално. Големите производители където толкова пари влагат в нови разработки не могат да изкарат да сложат такива батерии, как китайците ги мислят тези неща, на мен ми изглежда измама.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 627
  • Created
  • Last Reply

Тези характеристики на батериите как само си ги джаскат, 5000 mAh, 10 000 mAh, това не е реално. Големите производители където толкова пари влагат в нови разработки не могат да изкарат да сложат такива батерии, как китайците ги мислят тези неща, на мен ми изглежда измама.

 

Не е точно така - големите производители също могат да го направят, но не виждат смисъл за това, което ще получат в крайния си продукт. Ти виждал ли си го каква тухла е - половин кило, идеален за самозащита...при днешната тенденция всичко да е от тънко по-тънко, колко човека ще си купят нещо толкова грубовато, само за да имат телефон, дето да не го зареждат с дни? Само хора, дето правят дълги преходи в планината например или разни други ентусиасти...общо взето тясна пазарна ниша. А че китайците винаги завишават данните на всичко - това е факт, но в случая тая батерия наистина е супермощна, даже имаше едно клипче, дето бяха навързали едновременно няколко такива телефона и сготвиха ядене в един тиган...без майтап. :P

Link to comment
Share on other sites

След като наскоро установих, че с един прост OTG адаптер мога да включа в таблета каквато и да е мишка, клавиатура и друга USB периферия и всичко това да работи едновременно...май се отказах да го продавам и смятам да се побъзикам още с различните приложения...най-малкото ще пробвам как прожектира със съответното HUD-приложение на стъклото, пък и вече съм си поръчал един рефлектиращ стикер, дето го чакам да дойде. :)

 

А между другото днес ми пристигна SD картата (добре, че все пак реших първо да си взема една по-малка за проба) - не съм я сложил още, но пък я тествах на лаптопа. Честно казано изобщо не съм очарован от скоростите и тия 48 мегабайта в секунда не знам как точно ги изкарват, но с един USB рийдър на запис повече от 18MB/s не успях да кача, а и четенето също беше с някакви сходни стойности. Пробвах я също и с адаптер директно в рийдъра на лаптопа - там трансферът е още по-зле...а уж си има холограмен стикер с номер за проверка на сайта за автентичност. Не знам...може и рийдърът или адаптерът нещо да бавят, но ме съмнява...

 

1eb866fb878d1dc0.JPG

Link to comment
Share on other sites

Знам ли...отскоро купувам неща от Gearbest и още нямам комплексни впечатления от сайта какви продукти продават. Има ли някакъв начин да засека трансфера в самия таблет?

Link to comment
Share on other sites

Намерих си приложение - не знам доколко коректно измерва, но показа подобни резултати на четене и писане ; изненадан съм, че показа сходни стойности и за вътрешната памет на телефона, а си мислех, че тая LPDDR3 би трябвало да е доста по-бърза (ако изобщо е измервало нея де...). Освен това установих, че каквото и приложение за местене от вътрешната памет към SD картата да качих, никое от тях не пожела да премести нещо от паметта в картата...вероятно в таблета са блокирали тази опция и вече се чудя тая SD карта за какво би я ползвал, освен да качвам разни файлове на нея.

Link to comment
Share on other sites

Намерих си приложение - не знам доколко коректно измерва, но показа подобни резултати на четене и писане ; изненадан съм, че показа сходни стойности и за вътрешната памет на телефона, а си мислех, че тая LPDDR3 би трябвало да е доста по-бърза (ако изобщо е измервало нея де...). Освен това установих, че каквото и приложение за местене от вътрешната памет към SD картата да качих, никое от тях не пожела да премести нещо от паметта в картата...вероятно в таблета са блокирали тази опция и вече се чудя тая SD карта за какво би я ползвал, освен да качвам разни файлове на нея.

Ами....

 

Бях написал предния път като обсъждахме картите - кои приложения отиват на паметта и кои на телефона. Няма как да знаеш общо взето, но такива, които се ползват по-активно, имат уиджети и разни други важни нотификейшъни - отиват на паметта на телефона. Като влезнеш в Настройки>Приложения и отвориш приложение, ще имаш опция да го преместиш на SD картата, ако девелъпъра така е решил. Така беше до един момент поне. Не знам дали твоята версия на андроид е така. На моя 6.0 няма таква опция вече. Ако и ти нямаш, значи автоматично се случва това при инсталацията. На кратко - няма как да знаеш.

Защо питаш като не четеш? :)

Link to comment
Share on other sites

Защо питаш като не четеш? :)

 

Чета. :)

Искам да кажа, че не се пробвах да местя нищо важно, а най-обикновени приложения от плея - с нито едно не стана.

 

 

--------------------------------------------------

 

П.П. Да използвам поста си да попитам нещо малко странично... Предполагам, че доста от вас ползват телефоните си в колата, я като GPS-и, я за нещо друго, което изисква стойка за стъкло. Понеже смятам да поръчвам една и за таблета, ориентирал съм към няколко модела, но не мога да преценя кой от тях е най-подходящ, в смисъл да държи здраво уреда, да е достатъчно здрав и подвижен и т.н., та ако случайно имате някой от тия модели, споделете доволни ли сте или не (снимките стават големи), а междувременно аз ще споделя предварителните си разсъждения за всеки модел:

 

 

Първо...не ми се нравят всякакви стойки, ползващи clingo-технологията като тази долу, понеже не знам кога на "клингото" ще му отслабне действието като се позацапа (имам няколко такива подложки).

 

11caf8481fe3615f.jpg

 

Тази долу ми изглежда доста крехка (най-вече рамото) и не съм сигурен колко време ще издържи...

 

efc99957365a647f.jpg

 

Тази май е по-здрава, но отново е само с троен захват, което нещо не ми допада (не знам защо точно).

 

bbc26ba443da5b18.jpg

 

Тази вече е с четворен захват, но пък нещо много на разстояние седи таблета и изглежда доста обемиста....

 

88d505da50958a3b.jpg

 

Общо взето клоня към тази:

 

b5c27d8cda6e0016.jpg

 

 

Имам и един резервен вариант с щипка, но доколко е удачен не зная...

 

fd13e67eeea56977.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ами аз ти написах, че щом я няма функцията в настройките - значи няма да стане местенето на СД и са го интегрирали в операционната система след Android 5.0.

 

Аз имам като последната с щипката. Върши ми работа.

Link to comment
Share on other sites

Ами що тогава ми дава да инсталирам приложенията за местене щом в петицата я няма тая опция - нали гугъл плея отчита с коя версия съм, нали уж всичко там е хипер смарт и ме усеща още преди да съм си го помислил, а пък ми дава да слагам неща, дето не вървят на съответната версия.

А по въпроса за стойките - по причина, че форумът напоследък е доста оредял от страна на посещенията, реших да не чакам няколко дена евентуалните отговори, а направо да поръчвам някоя. Спрях се на оная, към която клонях, защото твоята щипка при теб все пак държи телефон, а не таблет и се опасявам, че ако се разтегне почти максимално, че да обхване таблета, при при минаването през някоя дупка като нищо може да го изпусне, щото все пак е на пружина и едвам ще го обхваща.

Link to comment
Share on other sites

Само някои приложения са ограничени по версия на Андроида е то много често е обратното на това, което ти имаш предвид. Нови приложения са ограничени и не са налични за старите версии, защото използват функции, които в стария Андроид не се поддържат. От гугъл ти знаят версията, но ако разработчика на приложението не сложи ограничението - няма да има проблем да си го инсталираш.

Link to comment
Share on other sites

Между другото съм дълбоко възмутен (за кой ли път) от цените и надценките в BG - Текласт Х98 еър в GB с 64 GB е $189 с безплатна доставка, а в тукашен магазин с 32 GB - 650 лева, което както и да го смятам прави $366 - как ги калкулират тия цени и търговски надценки хич не ми е ясно...двойно по-висока цена за таблет с двойно по-малка памет.

Link to comment
Share on other sites

Търсех данни за таблета и тоя сайт ми излезе...ама наистина яко оливане са направили тия...все едно пазарувам в марков магазин на "Витошка". :)

Link to comment
Share on other sites

Аз само като му видя домейна и дизайна на тоя сайт и ще го подмина.

Има нормални магазини в които се продава на пазарната цена обявена от производителя. Дори съм срещал цени, които са по-ниски от тези в Интернет.

 

Например:

 

http://www.amazon.com/Yamaha-NS-555-3-Way-Reflex-Speaker/dp/B0000W4U22

 

Това са ми предните тонколони. Виж им цената тук. Аз ги взех за 350лв бройката.

 

http://www.amazon.com/Yamaha-NS-C444-Center-Channel-Speaker/dp/B0000W4U2M

 

Това ми е центъра. Взех го за 180лв.

 

С часовника беше същото.

Link to comment
Share on other sites

Това сигурно е някой в някой апартамент, който ги поръчва от някъде и ги продава в свободното си време. Изобщо не се очудвам.

Link to comment
Share on other sites

Смятам да root-вам - заслужавали си или не? Освен това ако го направя успешно (намерих едно how to... за моя модел) ще мога ли да местя най-после върху тая пуста SD карта?

Link to comment
Share on other sites

Зависи какво си мислиш, че ще постигнеш с руута.
За СД картата - не. Дори и да намериш някакъв начин - ще ти навлече повече неприятности, отколкото ползи, тъй като разработчиците на приложенията и Гугъл като цяло с последните 2 версии, не са предвиждали такова нещо.

Link to comment
Share on other sites

Амииии...какво да постигна - повече достъп най-вече, защото в тоя си вид малко ми прилича на затворената система на епъл ; това не може, онова било забранено...то хубаво да искаш да предпазиш операционната да не я скапят несръчни потребители, ама пък чак толкова да го ограничиш...а и не всички потребители са на ниво "блондинка", че да не им даваш да пипнат нищо на по-ниско ниво...

Link to comment
Share on other sites

Изобщо не знаеш какво сравнение правиш. :D

Повече достъп до какво? Това е въпросът ми. Какво си мислиш, че ще направиш различно като го руутнеш?

От сега ти казвам, това със СД картата и приложенията го забрави. Страшно много главоболия ще ти коства и с подкарването, и после с работата.

Колко ГБ каза, че е вътрешната памет? 8 или 16? Защото 16 са напълно достатъчни за приложения само, а всичко друго (карти за ГПС, снимки, видеа, музика, информацията на приложенията, които го поддържат) си отива на СД картата.

Link to comment
Share on other sites

Аз единствения смисъл от руут виждам, ако решиш да му слагаш друг ром, по-лек, по-бърз и тн. На старото ми сони, което още го ползвам, го рутнах на 3 ден, до ден днешен си ме кара така, сложих му по-леко ромче, изтрих някой програми, които иначе не можех и така. На новия поне за момента не виждам смисъл от руут.

Link to comment
Share on other sites

ОК, щом казвате...значи забравям за рутването (засега :evil ), а и снощи таман написах в конзолата "adb reboot fastboot", екранът му изгасна (а не бях стигнал още до качване на каквото и да е), след малко мислене пък конзолата върна "device not found"...повторих отначало да не би да съм объркал нещо и като не стана, реших да се спра на този етап. Още повече че май все още е доста нов и са го пробвали безуспешно с популярните програми за рутване, а това снощното е малко по метода DIY....просто след доста мъки един някакси е успял (и той не е много наясно как точно) и е поместил в някакъв форум "how to...".  ;)

Link to comment
Share on other sites

Щом ти е написало NOT FOUND, значи драйверите ти на компютъра не са правилните.
Преди да се рестартира се пише adb devices, за да си сигурен, че устройството ти се вижда правилно.
Ти пак можеш да си влезеш във fastboot, дори и без нищо да слагаш. Всеки Android си го има, защото това се явява сервизното меню.
За да го руутнеш ти трябва специално recovery направено за твоя телефон и съответните компоненти от операционната система, които трябва да се подменят с рекавърито, за да не умре телефона докато зарежда.

 

Общо взето, не става само с команди, освен ако не е Nexus. Трябва и някой, който разбира повечко, да направи специални файлове, които да заменят тези на телефона.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...