Jump to content
BulForum.com

Китайски смартфони - Lenovo, Xiaomi, Jiayu, Zopo, Huawei, ZTE и др.


AssassiN

Recommended Posts

  • Replies 627
  • Created
  • Last Reply

2 часа за 2 дни използване? И какво толкова му ползваш на тоя телефон? Тая сутрин го взех на 100% от зарядното, използвах го 58 минути без да го оставя и излезнах от вкъщи на 91%.

На моя телефон проблема му е в standby режим, защото има нещо, което го държи буден и не оставя процесора да падне в най-ниските стойности на честотата. И от там идва страшно голям разход без телефона да се ползва. Надявам се новия Андроид да оправи проблема.

Link to comment
Share on other sites

Еми Ангеле по-малко циклаж на телефона повече с хора ;) Или вместо да цъкаш 58 мин на него можеш да спиш през тва време. Не знам аз съм със същия процесор и проблеми със standby не съм имал.

Но всичко е от Софта. 

Link to comment
Share on other sites

Мда. Софтуера е. Не е хардуера.
Аз щом съм хванал телефона, значи съм се събудил вече. :D
Не си прекъсвам съня, за да си гледам телефона все пак

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Абе пак се чудя...или пък не се чудя, щото знам отговора и просто ме е яд на ситуацията в страната - защо цените тук са в пъти по-високи? Стандартът ли ни е по-висок....на Марс ли се намираме, та пътните идват скъпи....

 

Пример - гледам в EMAG Xiaomi Mi3 за 550 лева и понеже ми се стори доста, реших да проверя за колко най-ниско го продават тук. Оказа се, че има оферта за 420 лева. Разбира се после го потърсих при китайците и го намерих за $150, което както и да го смятам прави към 260 лева...и даже и да си платя ДДС-та и др. простотии, пак съм със 100+ лева напред.

Link to comment
Share on other sites

Абе пак се чудя...или пък не се чудя, щото знам отговора и просто ме е яд на ситуацията в страната - защо цените тук са в пъти по-високи? Стандартът ли ни е по-висок....на Марс ли се намираме, та пътните идват скъпи....

 

Пример - гледам в EMAG Xiaomi Mi3 за 550 лева и понеже ми се стори доста, реших да проверя за колко най-ниско го продават тук. Оказа се, че има оферта за 420 лева. Разбира се после го потърсих при китайците и го намерих за $150, което както и да го смятам прави към 260 лева...и даже и да си платя ДДС-та и др. простотии, пак съм със 100+ лева напред.

 

Да не гледаш някаква реплика или refurbished? Аз го намирам за $210 без shipping и другите му такси.

Link to comment
Share on other sites

Ммм не, новичък, оригинал. На едно място, дето има намаление - за по двайсетина долара са пуснали 4 инчови Андроиди (KitKat)...е вярно, двуядрени и с кофти резолюция на дисплея, ама пък и цената е като за несмарт телефон даже.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...
  • 3 weeks later...

Искам да питам нещо странично...и го питам тука, защото касае най-вече работата с китайски телефон/таблет.

Бях се зарекъл, че в скоро време няма да си взимам телефон, дето ще ми се прави на умен, но покрай неотдавнашните китайски намаления се изкуших и сега чакам да дойде един нов модел с интелски процесор. Понеже започнах да се оглеждам за подходяща SD карта, питането ми е - какъв трансфер към външната памет всъщност ползва един среден клас телефон с 4-ядрен процесор, защото разнообразието от марки и модели SD карти е огромно (респ. и цените им) и се чудя доколко е подходящо да взимам супербързодействаща карта, която телефонът даже няма да може да оползотвори като бързодействие?

Насочил съм се към EVO серията на Самсунг, защото PRO-то ми идва доста скъпа за по-големите им гигабайти - всъщност не само "доста скъпа", ами и по-скъпа от цената на самия таблет/телефон. :P ...а то като гледам за 128 GB (колкото максимално мога да сложа), даже EVO-то ги продават за повече, отколкото го купих тоя телефон, но не мисля, че ще имам нужда от чак толкова голяма карта.

Въпросът е EVO+ ли да взема или само EVO? Първата я дават 80 MB/s на четене, а втората 48 MB/s...цитирам само за четенето, защото от нея най-вече ще се чете и по-малко ще се пише.

Знам че ползвате там разни андроидни приложения за тестване - предполагам, че някое от тях измерва и максималния трансфер към външната памет, та ще съм благодарен да ме ориентирате колко е горе-долу... :))

Link to comment
Share on other sites

Операционната система няма да ти позволи да сложиш важна информация, до която трябва да има бърз и чест достъп, на SD карта. Всичко ще е на вътрешната памет на телефона.

Link to comment
Share on other sites

Няма да качвам там важна информация - възприемам тая SD карта не като SSD, a като външен по-бавен хард диск (образно казано), на която ще качвам странична информация, с която не искам да запълвам основната памет на телефона. Телефонът е с Андроид 5.1 (модифицирана разработка на производителя на устройството) - предполагам, че все ще са ми оставили възможност да кача на тази карта разни работи (главно информация, аудио и видео файлове), към които да се обръщам когато стане нужда...

 

П.П Съжалявам, че звуча като лаик, но досега съм нямал досег с каквото и да е андроидно устройство.

Link to comment
Share on other sites

И освен ако нямаш 4К видео в тази информация, не виждам да даваш големи пари за бърза карта, като ще я ползваш за архив.

Link to comment
Share on other sites

Няма да качвам там важна информация - възприемам тая SD карта не като SSD, a като външен по-бавен хард диск (образно казано), на която ще качвам странична информация, с която не искам да запълвам основната памет на телефона. Телефонът е с Андроид 5.1 (модифицирана разработка на производителя на устройството) - предполагам, че все ще са ми оставили възможност да кача на тази карта разни работи (главно информация, аудио и видео файлове), към които да се обръщам когато стане нужда...

 

П.П Съжалявам, че звуча като лаик, но досега съм нямал досег с каквото и да е андроидно устройство.

 

Под "важна" информация нямах предвид важна информация за теб, а важна информация за операционната система. Основни файлове на приложенията, разни уиджети, други неща, до които трябва да има постоянен достъп. Идеята е:

 

1. Външната карта, дори да е най-бавнта, да не бави бързодействието на операционната система.

2. Като изкараш СД картата, все пак да можеш да си ползваш програмите на телефона, а да не става неизползваем.

Link to comment
Share on other sites

И освен ако нямаш 4К видео в тази информация, не виждам да даваш големи пари за бърза карта, като ще я ползваш за архив.

 

Най-вероятно повече от FullHD няма да имам. И не е точно архив, защото да правя архив на карта нещо не ми се връзва, а да речем когато не си нося лаптопа да пусна някой видеофайл през HDMI-то и т.н.

 

 

 

Под "важна" информация нямах предвид важна информация за теб, а важна информация за операционната система. Основни файлове на приложенията, разни уиджети, други неща, до които трябва да има постоянен достъп.

 

@Ангеле, аз пък точно това имах предвид - важна за мен информация (която си я имам архивирана другаде), а не важна за операционната система - всяк'ви приложения и т.н. И казваш, че ако картата е бавна, няма да бави OS - това добре, но какво става със самия файл, ако самият той има завишени изисквания към трансфера?

Link to comment
Share on other sites

@Ангеле, аз пък точно това имах предвид - важна за мен информация (която си я имам архивирана другаде), а не важна за операционната система - всяк'ви приложения и т.н. И казваш, че ако картата е бавна, няма да бави OS - това добре, но какво става със самия файл, ако самият той има завишени изисквания към трансфера?

 

Няма да имаш проблем с медиа файловете на външната памет. Не са достатъчно големи, за да усетиш разлика. Няма и да ги използваш толкова често. Момента, в който ще усетиш разликата е процеса на буфериране. Като тръгне видео файла - няма да имаш проблем.

Link to comment
Share on other sites

Взимаш си тази карта и няма да имаш никакви дертове. Сандиск са идея по-бързи от самсунг

 

Да, още повече че мога да я взема на доста по-приятна цена от дадената на линка. Но нали сам каза, че ако няма да проигравам примерно 4к видео, няма да ми е необходима чак такава скорост - за какво тогава ще ги ползвам тия 95MB/s, след като вероятно повече от 30-40 няма да ми трябват?

Link to comment
Share on other sites

Защото е по-добра от аналога на самсунг, от теб зависи, може да вземеш и по-бавна пак на сандиск, която пак ще е по-добра от аналога на самсунг.

Определи си бюджет и вземи най-доброто, това е моя съвет.

Link to comment
Share on other sites

И аз към тая се ориентирах, пък Румен каквото ще да си говори. :laughing:

...още повече че EVO+ само удвоява скоростта на четене, но не и скоростта на запис, пък и 'устройството" ми не е някакво хай-енд, че да иска майка си и баща си. :)

 

Edit: Поръчах една, сега ще ми е интересно кое първо ще дойде - картата или телефона. :))

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...