Jump to content
BulForum.com

Китайски смартфони - Lenovo, Xiaomi, Jiayu, Zopo, Huawei, ZTE и др.


AssassiN

Recommended Posts

  • Replies 627
  • Created
  • Last Reply

Аз за колкото ги взимам, не знам дали някой друг тук ще ги намери на тая цена (чайна-спецът отдавна е станал 'мастър-чайна-спец' :D ).

Още повече, че EVO-то на random write (това последното не беше адресирано до котора :laughing1: ) дава дори по-добри резултати от тези на SanDisk Extreme PRO (която е и доста по-скъпа). Сандиск-ът при тестовете може и да се справя по-добре при последователния запис, но на 'рандъм' (large-block transfers) стига само до 13.4MB/s (Samsung PRO+ и EVO+ дори са още по-зле на тоя тест), докато "нормалното" EVO докарва до 32.0 MB/s, което е доста добър резултат при такъв род писане, а като добавим и доста приятната цена на EVO-то - мисля, че няма и момент на замисляне коя карта да избера. :))

Link to comment
Share on other sites

Здравейте,купих си от китайски сайт телефон Unisckope XC2 s predi 4-5 dni.Без да мисля ресетнах и сега всичко изчезна,нямам никакви приложения и не мога да си ги сваля отникъде.Имам само телефоните и мога да се обаждам и да ми се обаждат.Моля дайте ми съвети какво да правя.Да го връщам в Китай ще мие сигурно дълъг и скъп процес.

Link to comment
Share on other sites

Телефона с Андроид ли е? Как го ресетна? Какво означава "няма ми ги приложенията"?

Ако е с андроид, иди в Settings (ако имаш). От там в Apps/Applications. И покажи тук какво имаш там.

Има ли Google Play Services?

Link to comment
Share on other sites

Между другото пак за картите памет - ако някой има свободни 25 лева, дето се чуди за какво да ги похарчи, може да си купи от EB една нелоша карта на Кингстън "Kingston 64GB Class 10 Micro SDXC Memory Card 48MB/s".

Link to comment
Share on other sites

Скорост на трансфер при четене (MB/s):

45

Скорост на трансфер при запис (MB/s):

10

 

 

http://www.emag.bg/karta-pamet-kingston-microsdxc-64gb-klas-10-adapter-sdc10g2-64gb/pd/DXN7VYBBM/

 

 

 

http://www.kingston.com/en/flash/microsd_cards

 

не, мерси... особено от китай... като спре след 2 седмици... валат

Link to comment
Share on other sites

Имам доста карти от Китай - от китайски сайтове и ибейски ; като изключим няколко фалшиви от Ибей (с хакнат обем, за които ми върнаха парите), с останалите нямам никакви проблеми...а и даже фейк-ибейските все още си работят (просто съм ги форматирал на реалните им гигабайти)...дори по едно време пуснах 2 такива във форума.

Link to comment
Share on other sites

Нз, мен точно кингстън 2бр 16ки 3.0 обикновени флашки ми изгоряха, после една 16ка микроСд ... ако не бяха от БГ с касов бон за покупка щяха да си останат паметници, а едната пак се прецака и я възтановявах със програми ... въобще кингстън и от БГ може би не бих купил.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Днес ми пристигна машинката (не знам какво да обърна...обикновено за всичко над $20 винаги са ме викали в митницата да си плащам ДДС + магазинаж, а сега това пристигна направо в пощата). Като изключим факта, че дойде с напълно разредена батерия, която сега зареждам, на пръв поглед доста ми хареса - екранът наистина е много добър, (контрастът, цветовете и зрителните ъгли са 6+), процесорът и видеото явно са достатъчни, защото разни доста комплексни 3D хави вървят без никакъв лаг. Вероятно като пълен лаЙк ще имам разни бъдещи въпроси, но засега искам да питам само едно:

Между всичките неща вътре имаше и някакви 4 китайски приложения (изцяло на китайски), които помислих за игри и реших да ги деинсталирам. Да, ама се оказа, че това не били няк'ви чайна-игри, ами демо клиповете, демо картинките, демо-музиката (и още нещо, дето засега не съм го разбрал кое е било)...защото след деинсталацията всички тия демота се изпариха. Та въпросът ми е - деинсталацията в Андроида де факто трие безвъзвратно инсталираната програма (приложение) и няма как да го възстановя, нали? Имам предвид, че китайците заводски са вкарали всичките тия неща вътре, без да се пази някъде инсталация за тях...а всъщност не ми е ясно защо картинки, музика, видео и др. подобни данни могат да се изтрият с деинсталиране на нещо си, вместо просто да могат да си се трият като стандартни файлове...

 

Едит: Не ми отговаряйте, там са си, но не в папките, а на по-горно ниво, а какви са били тия 4 неща дето съм деинсталирал, все още не знам, но ако не е жизнено важно за работата на таблета, хич не ме и интересува. Утре ще го пробвам как се справя с GPS-а и телефонните обаждания.

Link to comment
Share on other sites

Със сигурност съм ги деинсталирал, защото и 4-те ги няма, но какви и за какво са били...не е много ясно. Сега съм го включил към нета и чета форума от него, но пък пиша от компютъра, понеже със софтуерната му клавиатура ми идва доста тегаво...има едни калъфи, комплект с клавиатура...трябва да взема една такава. Да питам тогава друго нещо - след като вече съм в нета, да му качвам ли някаква антивурусна, понеже това е второто нещо, което правя, когато качвам нова OS на компютър или лаптоп, но за андроидски таблет нямам представа. И освен антивирусна (ако е необходимо), има ли някакви абсолютно задължителни приложения без които не може и до които рано или късно всеки стига и ги качва?

Link to comment
Share on other sites

Скоро и аз направих едно представително проучване във форОма относно антивирусната. Та Хост и Уоокс казаха че не ползват и аз си деинсталирах моята..:lol:.

Няма жизнено важни приложения. Има такива, които ти вършат работа и такива за забавление...общо взето е малко по-разлино от компотите...

Link to comment
Share on other sites

Къде ги няма? В Settings>Apps? От другаде могат да се скрият.

 

Относно другите ти въпроси.

Не и Не.

 

За "не и не" разбрах, но онова си бяха няк'ви китайски приложения, които се мъдреха като икони на втори екран на "десктопа" (или к'вото там се води) и операционната изрично ме попита за всяко едно дали искам да го деинсталирам, така че със сигурност ги изтрих и няма къде да се крият.

Link to comment
Share on other sites

Нямаш ли App Drawer? Място на което са ти събрани всичките приложения по азбучен ред? Махането от десктопа не е деинсталиране по принцип. Точно с тази цел те попитах.

Link to comment
Share on other sites

Абе ти деинсталация не знаеш ли какво е? Нали казах, че не съм ги местил, а деинсталирал и че Андроида изрично ме попита дали съм сигурен, че искам да ги деинсталирам! А че след като вече са деинсталирани (изтрити), съвсем логично е, че и на десктопа вече няма да присъстват.

Тоя App Drawer не знам как е преведен на български, защото вече съм му пуснал българския, но доколкото успях да го разгледам, освен тия 4-те с китайските йероглифи, май други приложения няма, ако не броим някои системни програми за приложения.

Link to comment
Share on other sites

Абе ти деинсталация не знаеш ли какво е? Нали казах, че не съм ги местил, а деинсталирал и че Андроида изрично ме попита дали съм сигурен, че искам да ги деинсталирам! А че след като вече са деинсталирани (изтрити), съвсем логично е, че и на десктопа вече няма да присъстват.

Тоя App Drawer не знам как е преведен на български, защото вече съм му пуснал българския, но доколкото успях да го разгледам, освен тия 4-те с китайските йероглифи, май други приложения няма, ако не броим някои системни програми за приложения.

Аз знам, но също знам и как превода може да е крив в зависимост от това кой го е правил. Не знам с какъв софтуер ти е телефона. Знам обаче, че при нормалните Андроид дистрибуции (чистите), от десктопа директно няма как да се трие програмата на цяло. Също знам, че системни приложения не могат да се трият, а само се деактивират.

 

App Drawer-а и да го търсиш, няма да го намериш като цяло. :)

 

Ей тоя бутон долу в средата ти е App Drawer-а. Белият кръг със 6-те точки. В дясно се вижда как изглежда като се отвори. При теб може да е друго, а може и изобщо да го няма. Както споменах - според софтуера.

 

androidpit-nexus-5-android-m-screenshot-

Link to comment
Share on other sites

Ей тоя бутон долу в средата ти е App Drawer-а. Белият кръг със 6-те точки.

 

Да бе, имам го разбира се...нали с него изкарвам иконите, как иначе...само дето освен календара и калкулатора (които аз приемам за системни, понеже от години ги има даже и в 'глупавите' телефони), от останалите дето са при тебе вдясно друго нямам....а да, и г-мейла го имам, но смятам да го махна. Иначе Андроидът му е 5.1.1 и май бяха писали някъде, че е модван от производителя с цел по-добрата работа на конкретния модел. Като минус засега отчитам липсата на HDMI (мислех, че го има), иначе поддържа Miracast, но пък между дисплеите си нямам нито един с такава поддръжка, така че не ме топли...вероятно може и да има някакъв преход през USB/OTG, но на този етап това не ми е кой знае какъв проблем.

Link to comment
Share on other sites

Това не е скрийншот от моя телефон. Приложенията, които ти липсват - се свалят отделно.

Те всички уж модват, но по-добре без модването. По-добре няма да тръгне.

Link to comment
Share on other sites

Имам да питам нещо и се чудех дали да го питам в темата с Андроида или тука...хвърлих чоп и реших да е тука. :evil

Нямам почти никакви приложения, които да съм инсталирал, но като разглеждах подробностите на FF (май само него качих досега) ми направи впечатление колко много права за достъп са му дадени от операционната система - правене на снимки и видеоклипове, запис на звук, промяна на съдържанието на SD картата и куп други привилегии неясни за мен защо изобщо са му дадени и то без да имам възможността да мога да променя нещо по тях. Няма ли някаква възможност тая глупост (според мен) да се промени....бях чел преди време че май става с даване на администраторски права (суперюзър)...или пък ако има друг начин....защото хич не ми се ще всяко приложение да може да си прави каквото си иска на заден план, а аз само да стоя и да гледам... :notify:

Link to comment
Share on other sites

Премахването на отделни права за определено приложение е възможно с Android 6.0. Преди това - или даваш права на приложението, или не.

Тези неща, които си видял са там по ред причини. Правенето на снимки може да е нужно ако има възможност за сканиране на нещо през браузъра. Записа на звук може да е нужен ако поддържа гласови команди. Промяната по SD картата може да е сложено ако искаш да преместиш някаква информация свързана с браузъра от паметта на телефона, върху SD картата, контактите са, за да можеш да споделяш сайтове с контактите си през браузъра директно и т.н.

Проблема не е с тези приложения. Гугъл проверяват известните и виждат кое, защо и кога е искано. Когато има промяна на първоначално приетите от теб права на едно приложение, ако при ъпдейт има добавени нови - приложението не се ъпдейтва автоматично, а трябва на ръка да го позволиш, като ти пише кое е новото право изискало ръчния ъпдейт. Понякога и разработчика пише в последния WHAT'S NEW какво е правото и защо е нужно.

Link to comment
Share on other sites

Най малкото е редно да се даде право на потребителя да следи кое какво и в кой момент прави, щото и камерата си е моя, и микрофона, и SD картата и аз си решавам дали ще му дам право или не....най-малкото може да пускат по едно въпросче всеки път когато нещо иска да ми включи камерата или микрофона примерно...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...