Jump to content
BulForum.com

Китайски смартфони - Lenovo, Xiaomi, Jiayu, Zopo, Huawei, ZTE и др.


AssassiN

Recommended Posts

Така е. И така са го направили. В Android 6.0 обаче. Ако програмата иска да ползва камерата те питат. Ако не дадеш - функцията не работи и това е. В предните версии обаче - няма как. Трябва да го руутваш и да слагаш CyanogenMod. Там има вариант за контролиране на индивидуалните Permission-и на всяко приложение.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 627
  • Created
  • Last Reply

За днес стига толкова въпроси - преди малко го сложих да се зарежда, че батерията беше останала на 1%. Доволно дълго изкара като за първо изтощаване - 4 часа и половина браузване, 3D анимации, клипове от тубата и за капак един як динамичен тапет с разни галактики и планети. :D Честно казано по производителност (не на хардуера, а работата, която успявам да свърша) не може да бие работата на нормален компютър/лаптоп и засега като за първо "смарт" устройство, което ползвам, впечатленията ми са, че го възприемам по-скоро като играчка, отколкото като сериозно устройство (въпреки големите му възможности), но пък иначе си е занимавка...и тотално 'губивреме'... ;)

Link to comment
Share on other sites

Ще ти губи време още месец, докато му свикнеш. С първия ми смартфон (Андроид) губех много време, но това беше през 2010, а тогава не бяха толкова разпространени. От тогава за 1 седмица свиквам с новите и ми писва да се занимавам.

Телефона/таблета не може да е заместител на компютър/лаптоп. Опитай да си разнасяш компютъра/лаптопа постоянно с теб обаче и да вършиш работа на него. :) Смартфона трябва да те улеснява просто. Аз го ползвам за органайзер, социален инструмент и нещо, с което да получавам достъп до информация/информацията си, докато не съм пред компютър.

Link to comment
Share on other sites

Така и не разбрах всъщност Midex какво точно си е взел?! Кой модел?!

 

Един 7" Teclast с данните на Галакси Таб 3, дори имам чувството, че него са копирали, само дето е 4-ядрен и малко по-тънък от Галаксито. Вчера даже му взех един твърд калъф в комбинация с клавиатура, а и калъфа става на стойка, така че останах много доволен като го получих.

 

Аз пак да задам един лаЙшки въпрос...Понеже онова EVO още не е пристигнало и не че подръка нямам разни други SD карти, ама просто още не съм се навил да му сложа някоя...та, освен да архивирам на тая външна карта, друго какво мога да правя - примерно мога ли там да инсталирам приложения или пък нещо друго? Сори че питам толкова елементарни неща, но все още не съм се хванал да прочета и да се образовам, и респ. дори не съм наясно как се управляват и разпределят от Андроида вътрешните ROM и RAM, камо ли пък външните SD карти....не ще да е както е на PC с Windows.

Link to comment
Share on other sites

доста браузъри поддържат пренасочване на директорията за сваляния на карта, снимките също може там да се пращат, може торенти да си теглиш, определени приложения могат директно на картата да се слагат

Link to comment
Share on other sites

...определени приложения могат директно на картата да се слагат

 

Колко "определени"? Питам, понеже в последните дни се изкуших да накача за изпробване доста приложения (някои от тях вече деинсталирах, но за други сходни още не мога да реша кое от кое е по-подходящо), та вътрешната му памет започна да се позапълва...има още доста, ама ако продължавам така все по някое време ще я запълня.

А като спомена за браузерите - има си някакъв системен вътре, но аз като фен на FF веднага качих и него, но нещо не останах доволен от мобилната му версия и го махнах ; чудя се дали да не кача един хром, макар че тоя вътрешния нищо чудно и да е някаква версия на хром - къде мога да погледна какъв е всъщност...няма "about" или нещо подобно?

Link to comment
Share on other sites

Бях написал предния път като обсъждахме картите - кои приложения отиват на паметта и кои на телефона. Няма как да знаеш общо взето, но такива, които се ползват по-активно, имат уиджети и разни други важни нотификейшъни - отиват на паметта на телефона. Като влезнеш в Настройки>Приложения и отвориш приложение, ще имаш опция да го преместиш на SD картата, ако девелъпъра така е решил. Така беше до един момент поне. Не знам дали твоята версия на андроид е така. На моя 6.0 няма таква опция вече. Ако и ти нямаш, значи автоматично се случва това при инсталацията. На кратко - няма как да знаеш.

Link to comment
Share on other sites

Преди време беше станало дума за ограничаване правата на програмите. Има различни програми, примерно тази X Privacy Installer.

Виждал съм и такава която не изисква root, но тя препакетираше програмите и не беше ясно какво точно прави - няма я в Play store-a.
 
Относто местенето на програмите на SD картата - Link2SD е един добър избор. Може да премества доста неща, но за целта картата или част от нея трябва да бъде форматирана в EXT формат. Това пък може да бъде направено много лесно с MiniTool Partition Wizard
Link to comment
Share on other sites

................

 

Благодаря за линковете към апликациите, определено ще ми свършат идеална работа!

 

Още един елементарен въпрос - на всеки андроидски телефон/таблет в спецификацията му пише ROM - едиколко си гигабайта ; RAM - едиколко си гигабайта, като винаги RAM е в пъти по-малко от ROM. Предполагам, че тая RAM е доста по-бърза от външната RAM (SD-картата) и в нея операционната си качва разни системни неща или каквото там си реши ; в ROM-а съответно се намира самата операционна система и вероятно още някакви системни хави. Сега...при положение, че тя не е запълнена докрай, това значи ли че операционната продължава да си я ползва за някакви текущи записи, а всички знаем абревиатурата ROM какво означава - че не може да се пише на нея?

Link to comment
Share on other sites

Ааааа това ли било...пустите му китайци! :grin: Всъщност сега като разгледах инфото за хардуера видях, че наистина няма никъде ROM, а вместо него има RAM, System storage и Internal storage...явно е някакъв маркетингов трик, който ползват в описанията при продажбата на съответните телефони.

Между другото онова antutu, което бях затрил сега го качих отново и тръгна - малко слабичък резултат ми изкара, но все пак съм доволен защото бия с доста Google Nexus 4 и Samsung Galaxy 3 (които са много по-скъпи дори и в момента и пак са 4-ядрени), но пък Galaxy 4 ме бие с няколко хиляди точки, ама не съм много разстроен от този факт. ;)

Link to comment
Share on other sites

Кой телефон точно? Ако питаш за моя таблето-телефон - мислиш ли че ще дам трицифрена сума за нещо, дето съм го купил само за да се бъзикам с него без реално да ми е необходим изобщо? По курса на деня ми излезе някъде към 80 и няколко лева заедно с доставката...а ако бях изчакал само 1 ден след датата на покупката, дори щеше да ми излезе към 70 лева, понеже ми пратиха дискаунт на имейла. Аз и затова го взех, защото ми се стори доста евтин, но с добри данни и последен андроид, освен това наистина е много красив, а и мога да се обаждам с него ако ми потрябва, пък и вече бях решил да се образовам в андроид средата, тъй като определено бях изостанал с поне 5 години. Иначе наистина не ми е необходим - просто си тествам разни работи на него, а иначе си ползвам стария ми 4-симов телефон, който ми е предостатъчен, защото за мен телефонът не е компютър, а е уред за говорене, на който е достатъчно да са му сложили батерия, дето да държи поне седмица, един календар със задачи, BT, QWERTY за бързо писане и евентуално wi-fi, а той си ги има тия неща + още куп други - радио, телевизия, видео и аудио плеъри, дето проиграват всичко и още доста подобни екстри (без да е смарт). :)

Link to comment
Share on other sites

Ммм не беше ли 120 долара?

 

Инак, сложи си Nokia HERE върши работа за навигация офлайн - за без пари. 

 

$120 - къде го прочете това? :confused  А и това за навигацията вероятно не е адресирано към мене, щото не съм питал за такава. ;)  Той си има навигация, но аз вече съм си свикнал с една специализирана (имам предвид само навигация), дето отдавна си я ползвам в колата и досега не ме е подвеждала...

Link to comment
Share on other sites

Ако питаш за моя таблето-телефон

Значи, не знам дали китайските сайтове го изпозват, но термина за тези устройства е фаблет/phablet - идва от phone и tablet. :)

Link to comment
Share on other sites

Използват го повсеместно и този също беше обявен така, но нещо не ме кефи на български тая транскрипция "фаблет" (най-малкото на български за "телефон" не употребяваме "фон" и се губи логиката на думата "фаблет"), та засега докато не измислят по-подходяща думичка предпочитам да използвам по-дългата, но по-естествена форма, а тиренцето съм сложил нарочно, за да разгранича двата уреда. :)

Link to comment
Share on other sites

Да, и аз така съм го възприел - като малък таблет с опция 'обаждания'. За телефон е твърде голям чисто визуално, макар че все още може да се държи и ползва с една ръка, но само ако са ти големи ръцете.

Link to comment
Share on other sites

Здравейте,виждам,че сте доста наясно с телефоните.Скоро си поръчах телефон реплика и съответно бях измамена.Бяха ми изпратили друг телефон,който няма екстрите,които описваха.Както и да е.Сега искам да си купя хубав телефон,с хубава камера и много памет.Андроид за предпочитане,тъй като до скоро ползвах Samsung Galaxy Note 3 Neo и съм свикнала.Сега съм без телефон.Не съм наясно с тези чуждестранни сайтове и не бих се справила с поръчка от там.Някой би ли ми помагнал?

Link to comment
Share on other sites

Въпреки, че аз вероятно съм последния човек, от който би могла да потърсиш съвет...не за друго, ами защото само преди десетина дена се снабдих с първото ми андроид-устройство, обаче пък бързо напредвам, а и като човек постоянно следящ почти всички китайски сайтове за продажба на телефони и таблети...та след като някои други от съфорумците ти дадат предложения, аз ще се включа след тях с мои предложения и директни препратки към сигурни сайтове, откъдето най-евтино ще можеш да си купиш подходящия за теб телефон. По мои наблюдения вече има достатъчно хубави 4 или 8 ядрени модели с хубави камери и всякакви екстри, които са на доста приятни цени...само преди всички съвети мисля, че трябва да споделиш с какъв бюджет разполагаш, за да няма излишни предложения, които не може да си позволиш. Освен това вероятно ще трябва да изчакаш 2-3 дена за отговорите, понеже сега всички са запразнили и дори не влизат във форума.

 

P.S. Би ли споделила какъв телефон си била взела и откъде, за да преценим по данните му какво са ти пратили...

Link to comment
Share on other sites

http://www.gsmarena.com/samsung_galaxy_note_3_neo-5961.phpдо сега е ползвала това 

 

 

DISPLAY Type Super AMOLED capacitive touchscreen, 16M colors
Size 5.5 inches (~72.6% screen-to-body ratio)
Resolution 720 x 1280 pixels (~267 ppi pixel density)
Multitouch Yes
  - TouchWiz UI
PLATFORM OS Android OS, v4.3 (Jelly Bean), v4.4.2 (KitKat), upgradable to v5.1.1 (Lollipop)
Chipset Exynos 5260
CPU Quad-core 1.3 GHz Cortex A7 & dual-core 1.7 GHz Cortex A15
GPU Mali-T624
MEMORY Card slot microSD, up to 64 GB
Internal 16 GB (11 GB user available), 2 GB RAM
CAMERA Primary 8 MP, f/2.6, 31mm, autofocus, LED flash, check quality
Features Geo-tagging, touch focus, face/smile detection, panorama, HDR
Video 1080p@30fps, stereo sound rec., check quality
Secondary 2 MP, f/2.4, 27mm, 1080p

 

 

вероятно ще иска нещо по-добро

Link to comment
Share on other sites

Щом е ползвала Note 3 neo защо да ни интересува каква е репликата която е фалшива?! Интересува ни какво е ползвала до сега и с какво е била свиканала. Явно по него ще съди занапред кое как работи. Т.е. тоя ноут е минимума.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...