Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през... Политиката


Recommended Posts

12 minutes ago, ARPAnet said:

Кой казал така?


Ти сляп ли си, кух ли си?!?! Честно - не мога да разбра поради что се правиш на идиот... Пак - какво се нарича, когато украинци обстрелват украинци? (навремето така дълго време питах Стефчо дали всички във Ф1 ползват едни и същи гуми :laughing1:)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 9.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

6 minutes ago, RaptoR said:


Ти сляп ли си, кух ли си?!?! Честно - не мога да разбра поради что се правиш на идиот... Пак - какво се нарича, когато украинци обстрелват украинци? (навремето така дълго време питах Стефчо дали всички във Ф1 ползват едни и същи гуми :laughing1:)

Ама такива като теб са идеални за този тип "новини", сам си рисуваш картинката както ти се вписва в представите и дори няма нужда да се напъват :))

Аз пък пак да питам - къде в репортажа казват кой по кого и защо  стреля в Донецк? В коя минута от видеото? Хайде де, покажи ми. 

Edited by ARPAnet
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, ARPAnet said:

Ама такива като теб са идеални за този тип "новини", сам си рисуваш картинката както ти се вписва в представите и дори няма нужда да се напъват :))

Аз пък пак да питам - къде в репортажа казват кой по кого и защо  стреля в Донецк? В коя минута от видеото? Хайде де, покажи ми. 

 

Ама чакай! Ти не знаеш ли?!?! Това въпросът става - на КОЛКО голям идиот се правиш? И то умишлено и целенасочено. Я кажи тогава според тебе #КОЙ стреля, че ПАК да избухна в смях - тва си е шоу да гледаш как се гърчи червей на кука, ама що си го причиняваш?  

Link to comment
Share on other sites

Just now, RaptoR said:

 

Ама чакай! Ти не знаеш ли?!?! Това въпросът става - на КОЛКО голям идиот се правиш? И то умишлено и целенасочено. Я кажи тогава според тебе #КОЙ стреля, че ПАК да избухна в смях - тва си е шоу да гледаш как се гърчи червей на кука, ама що си го причиняваш?  

Ти си този с твърденията, докажи ги. Нали си чувал за "аргументи"? От доста време те питам за такива, но изглежда ти липсват.

Даде репортаж който сам не можеш да обясниш логически, нещо друго имаш ли? :)

 

Този форум май имаше някакви правила за език ? Вероятно се бъркам, или стандартите са се променили:)

 

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, ARPAnet said:

Ти си този с твърденията, докажи ги. Нали си чувал за "аргументи"? От доста време те питам за такива, но изглежда ти липсват.

Даде репортаж който сам не можеш да обясниш логически, нещо друго имаш ли? :)

 

Този форум май имаше някакви правила за език ? Вероятно се бъркам, или стандартите са се променили:)


Ще трябва да цитирам пак Ирини, че тя умее да не засяга нежните души на либера...те :laughing1:
Тоест искаш да кажеш, че не са украинците тези, които стрелят по украинци? Това нещо, предвид, че е пълна лъжа послулира пак двете неща, които те питам от по-назад - понеже знам, че далеч не си глупав, на идиот ли се правиш? Не го казвам с цел да те обидя, просто не откривам друг логически вариант, сори! 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, RaptoR said:


Ще трябва да цитирам пак Ирини, че тя умее да не засяга нежните души на либера...те :laughing1:
Тоест искаш да кажеш, че не са украинците тези, които стрелят по украинци? Това нещо, предвид, че е пълна лъжа послулира пак двете неща, които те питам от по-назад - понеже знам, че далеч не си глупав, на идиот ли се правиш? Не го казвам с цел да те обидя, просто не откривам друг логически вариант, сори! 

Аз нищо не твърдя, аз питам за разяснения. Ти даде репортаж, в него има някакви твърдения, но според мен липсва важна информация и съответно задавам въпроси.

Значи според теб, украинската армия се е събудила един ден и е решила да постреля по гражданите си? 

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, ARPAnet said:

Аз нищо не твърдя, аз питам за разяснения. Ти даде репортаж, в него има някакви твърдения, но според мен липсва важна информация и съответно задавам въпроси.

Значи според теб, украинската армия се е събудила един ден и е решила да постреля по гражданите си? 


ДА! Представи си!!! Ако не си го вдянал това е крайно време, ако има останали изобщо да се съмняват, да признаеш, че всичките ти мнения в тая тема са не просто плод на лични пристрастия, но и са напълно безпредметни и безпочвени.  
 

Quote

Статия в “Дневник”. Годината е 2015, никой не знае, че само след няколко години ще избухне война. “Дневник” пускат любопитна статия за Донецк, от която разбираме:
1) През 2015 правителството в Киев спира пенсиите на възрастните жители на Донецк. Повтарям - правителството спира пенсиите на възрастните жители на Донецк. За какво ги наказва? Не знам. But let that sink in. 
2) Хората се редят на безкрайни опашки за храна, раздавана от местен олигарх. Защо? Защото правителството на Украйна е спряло пенсиите им и нямат пари дори да си купят хляб. Let that sink in. 
3) “Всичко това се случва на фона на постоянните експлозии в различни части на града”. Я пак? Да не би кореспондентът на “Дневник” да ни казва през 2015 година, че градът е обстрелван “постоянно”? Let that sink in. 
Кофти работа. Какво се оказва? Правителството в Киев спира пенсиите на старците и бомбардира града още 2015. Тоест, ще вземе да се окаже, че войната си тече от 8 години и има тежка предистория с много мръсотия и кал и от двете страни. 


 

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, RaptoR said:


ДА! Представи си!!! Ако не си го вдянал това е крайно време, ако има останали изобщо да се съмняват, да признаеш, че всичките ти мнения в тая тема са не просто плод на лични пристрастия, но и са напълно безпредметни и безпочвени.  

Ахахахаха, ти сериозно ли написа това преди следващия цитат ? :laughing1:

10 minutes ago, RaptoR said:

Тоест, ще вземе да се окаже, че войната си тече от 8 години

Дремя в поликлиниката, не е правилното място да избухвам в смях:rofl:

 

Силно бих ти препоръчал да  прочетеш по темата и да се информираш, източниците ти на информация са абсолютно неорентирани. 

 

Този ти цитат превърна обсъждането на тази тема с теб в абсолютно безсмислено упражнение.

Link to comment
Share on other sites

Редно е сега да го обориш с твоя информация, защото пък ти казваш - не е вярно, не даваш контра информация и става тъпо да му искаш източници за неговите доводи, а твойте да са хилещо се човече и "източниците ти на информация са абсолютно неорентирани.  "

Истината се ражда в спора, казали хората.

Но трябват факти.

Edited by mIRCata
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, mIRCata said:

Редно е сега да го обориш с твоя информация, защото пък ти казваш - не е вярно, не даваш контра информация и става тъпо да му искаш източници за неговите доводи, а твойте да са хилещо се човече и "източниците ти на информация са абсолютно неорентирани.  "

Прав си

https://ru.m.wikipedia.org/wiki/Донецкая_Народная_Республика

2014та година ДНР си правят референдум и се обявяват за отделна държава. 

2015та Украйна решава да не им изплаща пенсии, нали са ДНР все пак? :)

 

От друга страна е наистина смешно едната спореща страна тепърва да открива такива факти, на база какво спорим ? :)

 

Едит: Дори математиката в цитата е грешна. От 2015та до сега не са 8 години

Edited by ARPAnet
Link to comment
Share on other sites

Е, наистина - те си били камшика, после що не ни давате пари. Все едно да искам аз пенсия от Гърция :) Или по-скоро македонците от България

Link to comment
Share on other sites

Но от друга страна - например, аз ако работя Х години в Испания, Германия и т.н , получавам право да ползвам тамошна пенсия. Нищо, че съм чужд гражданин и след пенсия живея в друга страна. Поне в ЕС.

За този случай, може да се погледне по този начин - донецките пенсионери са работили в Украйна и трябва да си получат парите от там. От друга страна, и украйнците са си прави - махате се от нас, що да ви плащаме. Малко некоректно, ама то предполагам ако не бяха регулациите на ЕС и аз да работя в Испания после пенсия кор, но са задължени да го направят.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, mIRCata said:

Но от друга страна - например, аз ако работя Х години в Испания, Германия и т.н , получавам право да ползвам тамошна пенсия. Нищо, че съм чужд гражданин и след пенсия живея в друга страна. Поне в ЕС.

За този случай, може да се погледне по този начин - донецките пенсионери са работили в Украйна и трябва да си получат парите от там. От друга страна, и украйнците са си прави - махате се от нас, що да ви плащаме. Малко некоректно, ама то предполагам ако не бяха регулациите на ЕС и аз да работя в Испания после пенсия кор, но са задължени да го направят.

 

Запознай се с обстоятелствата. Има ги описани в делото 

https://hudoc.echr.coe.int/eng?i=001-180845

Link to comment
Share on other sites

Тук се споменават социални помощи, освен пенсии. За какво претендира Ирания Зорбас тогава? Отново изкривяване на фактите, за да съвпаднат с нейната песен.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, mIRCata said:

Редно е сега да го обориш с твоя информация, защото пък ти казваш - не е вярно, не даваш контра информация и става тъпо да му искаш източници за неговите доводи, а твойте да са хилещо се човече и "източниците ти на информация са абсолютно неорентирани.  "

Истината се ражда в спора, казали хората.

Но трябват факти.


С него се забавлявам повече аз. В началото се изнервях от глупостите, но сега се смея. 
 

1 hour ago, mIRCata said:

Е, наистина - те си били камшика, после що не ни давате пари. Все едно да искам аз пенсия от Гърция :) Или по-скоро македонците от България


Що за глупости?!?! Усещаш ли се какви глупости пишеш??? 
 

29 minutes ago, mIRCata said:

Но от друга страна - например, аз ако работя Х години в Испания, Германия и т.н , получавам право да ползвам тамошна пенсия. Нищо, че съм чужд гражданин и след пенсия живея в друга страна. Поне в ЕС.

За този случай, може да се погледне по този начин - донецките пенсионери са работили в Украйна и трябва да си получат парите от там.


Въх, не думай!!! Значи се усещаш, че като имаш целия си житейски трудов стаж в дадена страна (съответно разбира се си си плащал всичко), то може би някак си не е редно тая страна да ти отказва пенсиите и въобще социалните, понеже не си искал да ходиш да се биеш за бастуните им например. И отгоре на това същите бастуни идват да те тероризират. То си просто един оксиморон, който не се нуждае от коментар. И така години наред. 

За справка на неграмотния по-горе - Летящата козила ерато е съвсем, ама съвсем друго лице, което отгоре на всичкото, сякаш за подчертаване на неграмотността, е точно от другата страна на барикадата :rofl:

ЕДИТ: Да не говорим и че казах изрично кого ще цитирам за пореден път. И ще продължавам да цитирам, тъй като има най-обективното познато мен мнение, казано така щото либерастите да не ронят сълзи. Щото ако река да го изрека аз както си знам и го усещам ще има рев до небесата. 

Edited by RaptoR
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, plameni said:

Добре де, с гълъби ли да им ги пускат или с балони?

Как, според теб, е трябвало да стане изплащането?


Хахахахах тая опорка кърти! Де да знам, Пламене, де да знам - може би с тибетски якове... :rofl:

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, RaptoR said:

Хахахахах тая опорка кърти! Де да знам, Пламене, де да знам - може би с тибетски якове... :rofl:

 

Не, не... Този път аз не знам.
Ти би трябвало да знаеш, как точно е могло да се направи.

 

Или по шопски: И я не знам как е, ама и така не е!

Edited by plameni
Link to comment
Share on other sites

51 minutes ago, mIRCata said:

Но от друга страна - например, аз ако работя Х години в Испания, Германия и т.н , получавам право да ползвам тамошна пенсия. Нищо, че съм чужд гражданин и след пенсия живея в друга страна. Поне в ЕС.

За този случай, може да се погледне по този начин - донецките пенсионери са работили в Украйна и трябва да си получат парите от там. От друга страна, и украйнците са си прави - махате се от нас, що да ви плащаме. Малко некоректно, ама то предполагам ако не бяха регулациите на ЕС и аз да работя в Испания после пенсия кор, но са задължени да го направят.

Мисля, че е малко по-различно. Или поне случаите за които знам, обикновено просто си взимат документ за стажа и платените пенсионни и това им се признава в държавата в която ще се пенсионират, не че събират пенсии от 3-4 държави в ЕС. 

 

От друга страна :)) :

- Сепаратистката държава ДНР не плаща ли пенсии? Тези хора не са се преместили в друга държава. Те са решили да си откраднат парче от държавата, заедно с всички данъци идващи от това парче .. :D 

- Украйна трябва ли да ремонтира пътищата им ?

- Украйна трябва ли да плаща заплатите на учителите, докторите и администраторите им?

 

Но това няма значение, не ми беше думата за това дали Украйна е постъпила правилно като е спряла пенсиите на сепаратистите или не. А абсолютната не запознатост на пишещият горният цитат с историята. И съответно заключения изкарани от нищото.  

 

  

29 minutes ago, RaptoR said:

ЕДИТ: Да не говорим и че казах изрично кого ще цитирам за пореден път. И ще продължавам да цитирам, тъй като има най-обективното познато мен мнение, казано така щото либерастите да не ронят сълзи. Щото ако река да го изрека аз както си знам и го усещам ще има рев до небесата. 

То хубаво е цитираш, ама тя пише идиотщини  :) Намери си по-информиран оракул

 

Edited by ARPAnet
Link to comment
Share on other sites

Малко да повторя за чукча-писател по-доре:

1 hour ago, earache said:

(знам, все тая :laughing1:)

Беше нарочна "грешка". :rofl:

---

1 hour ago, plameni said:

Запознай се с обстоятелствата. Има ги описани в делото 

https://hudoc.echr.coe.int/eng?i=001-180845

Бах, тия верно ли са завели дело в тоя съд? Отцепват се от страна, която е приела конвенцията по правата на човека (Украйна) и се цанят да отиват в такава, дето не я е приела (Русия), все пак. Баси нахалството.

Edited by earache
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, plameni said:

 

Не, не... Този път аз не знам.
Ти би трябвало да знаеш, как точно е могло да се направи.

 

Или по шопски: И я не знам как е, ама и така не е!


Пламене, аз не знам държава да е лишила гражданите си от пенсии. Или пък тази държава не признава тези граждани за свои, т.е. те не са украинци за тях, т.е. тия области не са Украйна, т.е. за къв кор реват скапаните укри, че ония отиват при руснаците? :laughing1:
И помежду другото остави пенсиите - по-важен е терорът, който явно с години е продължавал при информационно затъмнение. А сега либерстите врещят до небесата както обикновено. 
 

1 hour ago, ARPAnet said:

То хубаво е цитираш, ама тя пише идиотщини  :) Намери си по-информиран оракул


То по същата логика и ти пишеш само идиотщи и докато нея я следват десетки хиляди, сред които и голяма част от малкото ни остана интелигенция, за теб нямам такава информация - сещай се. И аз не търся оракули и баячки, а имам мнение - мнение, което съвпада с това на други хора като например тази жена. Която пък от своя страна отделя огромно количество време на съответните въпроси - нещо, което аз нямам как да направя. Отделно всичко при нея е скрепено с линкове и доказателства, за разлика от кретени и дебили като капката (тотална неграмотница, която си трие постовете като се насере), урода джасим и порочее гниди, да не броя, че се отвращавам само от споменаването им. 

Link to comment
Share on other sites

59 minutes ago, ARPAnet said:

От друга страна :)) :

- Сепаратистката държава ДНР не плаща ли пенсии? Тези хора не са се преместили в друга държава. Те са решили да си откраднат парче от държавата, заедно с всички данъци идващи от това парче .. :D 

- Украйна трябва ли да ремонтира пътищата им ?

- Украйна трябва ли да плаща заплатите на учителите, докторите и администраторите им?

Смесваш нещата - пенсиите са си изработени от хората. Къде живеят и какво правят след пенсиониране си е тяхна работа, грешно е да се лишават от тях. Парите от данъците им, ползите, генерирани от техния труд ги е прибрала Украйна. Голяма част от тези пенсионери нямат вина. Ако се преместят в Украйна - ще имат ли пенсии, ако си останат по домовете, в които са работели и живели цял живот, и насила сменени като име от други - да го духат.

 

Социалните помощи, пътища и заплати на текущи държавни служители са задължение на държавата им.

Това все едно всичките УК пенсионери дето изкупиха имоти тук и се преместиха, да каже Великобритания - пенсии няма.

Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, RaptoR said:

То по същата логика и ти пишеш само идиотщи и докато нея я следват десетки хиляди, сред които и голяма част от малкото ни остана интелигенция, за теб нямам такава информация - сещай се. И аз не търся оракули и баячки, а имам мнение - мнение, което съвпада с това на други хора като например тази жена. Която пък от своя страна отделя огромно количество време на съответните въпроси - нещо, което аз нямам как да направя. Отделно всичко при нея е скрепено с линкове и доказателства, за разлика от кретени и дебили като капката (тотална неграмотница, която си трие постовете като се насере), урода джасим и порочее гниди, да не броя, че се отвращавам само от споменаването им. 

 

Ааааааааааа. Е кажи, че броя на последователите е определящ де.

 

image.png

 

21 000 човека, но пък:

 

image.png

 

image.png

 

И:

 

image.png

 

Та ако ще караме по логиката "колкото повече те следват, толкова по-прав си и имаш какво да кажеш" ... Индия Зорбус изостава с доста.

 

23 minutes ago, mIRCata said:

Смесваш нещата - пенсиите са си изработени от хората. Къде живеят и какво правят след пенсиониране си е тяхна работа, грешно е да се лишават от тях. Парите от данъците им, ползите, генерирани от техния труд ги е прибрала Украйна. Голяма част от тези пенсионери нямат вина. Ако се преместят в Украйна - ще имат ли пенсии, ако си останат по домовете, в които са работели и живели цял живот, и насила сменени като име от други - да го духат.

 

Социалните помощи, пътища и заплати на текущи държавни служители са задължение на държавата им.

Това все едно всичките УК пенсионери дето изкупиха имоти тук и се преместиха, да каже Великобритания - пенсии няма.

 

За социални помощи се говори в голяма част от случаите. Аз видях пенсии да се споменават само в началото на документа.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...