Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през... Политиката


Recommended Posts

Това, което искам да кажа, като обощение е, че нито "безпомощната демокрация" на Кравчук (1991-1994), нито "шантажиращата държава" на Кучма  (1994-2004), нито "безпомощния плурализъм" на Ющенко (2005-2010), направиха нещо съществено за етническия мир в Украйна. Напротив, само нагнетяваха процесите на разделяне.

Вярно е, че без пряката намеса на Русия едва някога ли щеше да се стигне до чак такава ескалация, но предпоставките са били налице.

Edited by plameni
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

2 minutes ago, plameni said:

Това, което искам да кажа, като обощение е, че нито "безпомощната демокрация" на Кравчук (1991-1994), нито "шантажиращата държава" на Кучма  (1994-2004), нито "безпомощния плурализъм" на Ющенко (2005-2010), направиха нещо съществено за етническия мир в Украйна. Напротив, само нагнетяваха процесите на разделяне.

Вярно е, че без пряката намеса на Русия едва някога ли щеше да се стигне до чак такава ескалация, но предпоставките са били налице.

Съгласен съм.  

Може би нещата щяха да се подобрят още, ако се базираме на закона им от 2012-та. 

Всъщност ако защитавам нещо то е, че по скалата - турци/цигани в българия -> евреите в Третият Райх .. личното ми мнение, е че руският проблем в Украйна преди войната беше някъде около "турци в България", вероятно и по-малък като цяло. Най-малкото в българският език "циганин" се използва като синоним на обида, докато в Украйна това не беше случаят с "руснак", поне до скоро :))

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, plameni said:

  

 

И понеже ти веднъж доказано си направил опит да излъжеш за дела на Лукойл, както за процента, така и че е с най-голям дял, трябва ли автоматично да те приемам за потенциален лъжец във всяко следващо действие/приказка?

 

Това за дела вчера го видях написано и от един друг господин във Фейсбук. Явно информацията идва от едно и също място и се разпространява между хората, за които това е удобната истина. Този същият имаше редица публикации против КОВИД и ваксините.

 

1 hour ago, kotora said:

Аз само да питам едно нещо. Нали всички вярваха, че Русия има най-голямата сухопътна войска, е що не успяха да превземат Киев за 5 деня ? Или пак някой друг им е бил виновен ? 

 

Аз само да питам, това как се връзва с цитата, който си направил? :D 

А с този въпрос отговор ли търсиш или...? Защото неколкократно беше показано в тази тема защо и как са се провалили руските войски.

Link to comment
Share on other sites

И аз съм на същото мнение. Една "стомна" ритана и блъскана повече от 20 години, няма как да я закърпиш с един закон. 

Специално за Львов, може би трябва да се припомни за погребението на Билозир. Как от смърт вследствие на пиянско сбиване се стига до националистическо шествие между 110 и 150 хил. човека, погром над кафето, в което е станало сбиването и т.н.

"Російська меншина у Львові завжди відрізнялась особливою ненавистю до української мови. Тому де-де, а у Львові росіяни повинні знати своє місце. Це не Донецьк чи Луганськ… "

“Бей москалей!”
"Молодь проти москалізації"

 

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, plameni said:

И аз съм на същото мнение. Една "стомна" ритана и блъскана повече от 20 години, няма как да я закърпиш с един закон. 


 В тоя ред на мисли дори да не почваме да си припомняме нашта стомна колко време и как е ритана... 

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, RaptoR said:


Туй беше вчера бе, Ясене, кви ги дрънкаш, стегни се....

Вчера, завчера .. Подобна ситуация на описаната от пламени :)

В иначе безпроблемна България :)  

 

И само да напомня, правя аналогията за да покажа как оценявам ситуацията, с какво я сравнявм. Може би ако бях белгиец (ако приемем че там нямат такива проблеми, знам ли), щях да я оценявам по различен начин. 

 

Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, ARPAnet said:

Да си спомним за Катуница или Асеновград?

Да си спомним ли колко засегнати бяха някои от коментара на Бенатова ако не се лъжа, че протестиращите там били лумпени и маргинали? Един вид, не само лумпените и маргиналите ходят и палят когато стане въпрос за цигани

 

 

Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, ARPAnet said:

В иначе безпроблемна България :)  


България от векове не е безпроблемна. 
А Бенатова е тъпа кор%а изпърдяна недоклатена и трябваше да я попилеят още тогава. Но пък нещата си идват на място - сега е таксиметрова к%рва

Link to comment
Share on other sites

Quote
"Защо Иван Костов не направи газовата връзка с Гърция? От 1300-1400-годишна история на България за първи път връзка с Гърция започнах да правя аз! " - Буци.

 

Link to comment
Share on other sites

HIMARS-ки поздрав за ватниците в Крим. Интересно, уж полуострова беше опасан нашир и надлъж от какви ли не "страшилища" като С-400, Панцир-Манцир и какво там още беше. Най-близките украински позиции са на 200 км. от мястото на удара - военно летище с големи складове за боеприпаси. Почна да им напича под петичките на северните диваци. :lol:

 

 

Link to comment
Share on other sites

51 minutes ago, Godfather said:

HIMARS-ки поздрав за ватниците в Крим.

 

Официалната позиция и на украинците е, че не са обстрелвали Крим.

"Мы здесь при чем?" - Михаил Подоляк, съветник в офиса на Зеленски, в интервю пред "Дождь".

Link to comment
Share on other sites

Това е още по-лошо. Ако орките сами са си взривили летището, какво ли ще стане ако почнат наистина да ги обстрелват? :lol:

Украинците си мълчат най-вероятно, защото според официалните данни от Пентагона, не са им изпращали (все още) от далекобойните ракети на HIMARS. Според очевидците в Крим за една минута е имало 12 удара, което се вписва точно с параметрите на HIMARS (2 установки по 6 ракети изстрелвани за около 30 секунди). :)

Link to comment
Share on other sites

Или се опитват да го изкарат диверсионни действия, например да припишат заслуги на кримските татари. 

По този начин ще покажат, че има съпротива и отвътре в Крим.

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, plameni said:

Или се опитват да го изкарат диверсионни действия, например да припишат заслуги на кримските татари. 

По този начин ще покажат, че има съпротива и отвътре в Крим.

Каквото и да се опитват да го изкарат - обстрел с HIMARS е най-малката излагация за орките. :lol:

Link to comment
Share on other sites

И двамата се бъркате. Пак някой е пушил на грешното място и това е причината да се взривят. Ама нещо големи пушачи са тия орки.

Link to comment
Share on other sites

:lol: Признавам си и се извинявам.

Все пак, по-важното е да има красиви експлозии в базите.

 

Гледам, че пропагандата по медиите яко е скочила:
р.овч.: Няма друго решение, освен да платим на "Газпром"
Стефан Янев: България бе опитното зайче за "Газпром", получи шамарите, а Европа плаща с рубли за газа
Росен Христов: Доставки от "Газпром" не означава излизане от ЕС

Станислав Балабанов: какъвто и газ да влиза в страната, той е руски, включително и азербайджанския

 

Запълване на Чирен към 8.08

2021 - 46.85%

2022 - 52.09%, миналата година този процент е бил достигнат на 20.08

Edited by plameni
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, vinyl_master said:

Дългосрочен договор за втечнен хамерикснаски газ най-рано..... две хиляди двадесет и седма. Еваларков!

Къде я видя тази опорка? От години имаме подписан договор. Причината да не е в сила е понеже предишното ръководство не искаше да чуе за друг газ освен газпром. Може да се активира във всеки един момент. Забравих името на фирмата с която е подписан.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...