Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през... Политиката


Recommended Posts

Малко по отношение на газа и сълзите по него. Другарю, ако газпром не ни бяха спрели газа, цената по тяхната формула днес щеше да е 278 лева. Чак ми се иска да ти пожелая да си им клиент. В момента ще ти е 185 лева.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

30 minutes ago, ARPAnet said:

Вдигането на общият вот все още е по-доброто решение и по-важното. 

 

Няма как да стане това, защото някои хора чакат да дойде електронното гласуване, за да вдигнат общия вот.

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, ARPAnet said:

Да, имаш намаляща активност, което води до ей такива резултати:
n0XgKe1.png

6SP1SIw.png

По-малко гласове, а по-високи проценти, магия някаква :laughing:

 

Не знам къде гледаш, но това са последните резултати:
image.png

 

Забеляза ли, че през 2017-а недействителните бюлетини са над 250 000?

Виден може да ти обясни, как една действителна бюлетина за части от секундата става недействителна.

Edited by plameni
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, plameni said:

Не знам къде гледаш, но това са последните резултати:

Хванах последните достъпни тук

Резултати от избори (cik.bg) -> Резултати :: Парламентарни избори 11 юли 2021 (cik.bg)

Но твоят пример показва същата тенденция, не толкова очевидна просто. 341К гласа носят 13%, иначе казано по 26 231 гласа за процент или 315 976 гласа за 9.24% което прави по 34 196 гласа за процентче. 

Техните гласове тежат повече, защото ние гласуваме по-малко :))

 

2 hours ago, w00x said:

 

Няма как да стане това, защото някои хора чакат да дойде електронното гласуване, за да вдигнат общия вот.

И това не помага. 

Edited by ARPAnet
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ARPAnet said:

Хванах последните достъпни тук

Резултати от избори (cik.bg) -> Резултати :: Парламентарни избори 11 юли 2021 (cik.bg)

Но твоят пример показва същата тенденция, не толкова очевидна просто. 341К гласа носят 13%, иначе казано по 26 231 гласа за процент или 315 976 гласа за 9.24% което прави по 34 196 гласа за процентче. 

Техните гласове тежат повече, защото ние гласуваме по-малко :))

 

Пропускаш две неща:

1. Изборите през м. юли не са последните. Имаше и през ноември (първи тур - Народни представители:lol:

2. Тези, които си гласуваме, сме си горе-долу пак толкова, без тези, които не гласуваха заради притеснения от машините и БЕЗ НЕГРАМОТНИЯ платен вот - очевидно преди това е бил няколкостотин хиляди (или сумарно с машинациите с хартията са били толкова).

Edited by plameni
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, plameni said:

 

Пропускаш две неща:

1. Изборите през м. юли не са последните. Имаше и през ноември (първи тур - Народни представители:lol:

2. Тези, които си гласуваме, сме си горе-долу пак толкова, без тези, които не гласуваха заради притеснения от машините и БЕЗ НЕГРАМОТНИЯ платен вот - очевидно преди това е бил няколкостотин хиляди (или сумарно с машинациите с хартията са били толкова).

1. Да разбрах, но не променя картинката

2. Всъщност Ноември месец имаш повече гласували за ДПС :))  Което води до същият резултат, цената на % във вотове пада, техните сравнително стабилни като обща цифра гласоподаватели им носят все повече проценти

uPwEZLK.png

 

Link to comment
Share on other sites

Картинката се променя от това, че нямаш НЕГРАМОТЕН вот (с хартийка) или машинации (пак на хартия). За сметка на това има силно мобилизиран етнически вот. Само в Турция - от 20-30 хил. през април и юли, до над 80 хил. през ноември. Срещу него имаш тези, които продължават да чакат НезнамСиКваПромяна и не гласуват.

Трябваше задължително да се използва моментът "само машинно гласуване", че току-виж върнали пак хартийките и ще има пак една напред, две назад и три встрани.

Link to comment
Share on other sites

Притеснително е ако тези в Турция  успяват да намерят още грамотни които да гласуват за тях. 
А "нашите" партии губят гласове заради неграмотност. 

Може би съм прекалено предубеден към гласоподавателите на ДПС :)

За лично успокоение предпочитам да вярвам, че намалялата активност се дължи на "загуба на интерес". 

Link to comment
Share on other sites

Те ДПС измислиха и схемата с мобилните секции (пак с хартийка) за трудноподвижните. Още една от причините за вдигане на бройката.

 

4 hours ago, ARPAnet said:

За лично успокоение предпочитам да вярвам, че намалялата активност се дължи на "загуба на интерес". 

 

Мхмм... успокоявай се. Тъкмо ми припомниха този виц: 

След последните избори с машините, се чудели защо процентът гласували пак бил много малък и решили да попитат случаен гражданин:

- Кой, според Вас, е най големият проблем на българите – незнанието или незаинтересоваността?

- Не знам... а и въобще не ме интересува.

 

Edited by plameni
Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, plameni said:

След последните избори с машините, се чудели защо процентът гласували пак бил много малък и решили да попитат случаен гражданин:

- Кой, според Вас, е най големият проблем на българите – незнанието или незаинтересоваността?

- Не знам... а и въобще не ме интересува.

:rofl:

 

27 minutes ago, plameni said:

Мхмм... успокоявай се.

Интересно ми е, а виждаш ли "положително развитие" на ситуацията? Нещо което би помогнало ?

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, ARPAnet said:

Интересно ми е, а виждаш ли "положително развитие" на ситуацията? Нещо което би помогнало ?

 

Разбира се.

Аз да не съм някакъв песимист и да казвам "От това, по-зле не може!". Оптимист съм и знам, че може :lol:

 

Трябва да се разширява машинното гласуване и за по-малки секции. Сега е над 300 избиратели в секция, може би да стане над 100.

Мисля, че е крайно време да има активна регистрация за изборите до последния ден преди тях. Както и периодично публично обявяване на бройката. 

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, plameni said:

Трябва да се разширява машинното гласуване и за по-малки секции. Сега е над 300 избиратели в секция, може би да стане над 100.

 

От чисто любопитство бил ли си я избирателна комисия? Ако е да кога е било за последно и в колко голяма секция?

Link to comment
Share on other sites

Мммда... ама миналия век :lol:

Бях секретар на комисия през 1990-а, на изборите за последното Велико Народно събрание.
Смесена избирателна система. Избирателна активност - 90,3%

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, chasti said:

Тоя евтиния газ на Киро дойде ли вече или още го чакаме?

  

9 hours ago, netrootbg said:

Малко по отношение на газа и сълзите по него. Другарю, ако газпром не ни бяха спрели газа, цената по тяхната формула днес щеше да е 278 лева.

 

Link to comment
Share on other sites

47 minutes ago, plameni said:

Мммда... ама миналия век :lol:

Бях секретар на комисия през 1990-а, на изборите за последното Велико Народно събрание.
Смесена избирателна система. Избирателна активност - 90,3%

Аз последно бях на местни избори след първите за европейски парламент.

Имаш ли наблюдения върху населени места под 300 човека?

Пряко или косвено имам за няколко в Пловдивска област.

Дори и хартиените са им трудни камоли с машини. 

Но да основната ми идея е, че живеем в различни Българии и времена.

Link to comment
Share on other sites

Е и?

Трябва ли да се върнем пак към хартиените бюлетини, след като последствията от машинациите с тях пряко ни засягат?

 

Как ДПС намериха начин да обучат избирателите си и увеличиха гласовете си - значи може.

Ако някоя партия желае гласове, тогава да намери начин да се погрижи успешно да ги получи.

Edited by plameni
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, UzITo said:

Аз последно бях на местни избори след първите за европейски парламент.

Имаш ли наблюдения върху населени места под 300 човека?

Пряко или косвено имам за няколко в Пловдивска област.

Дори и хартиените са им трудни камоли с машини. 

Но да основната ми идея е, че живеем в различни Българии и времена.


Аз бях защипник миналата година в Марково. Като им обясниш - и бабите и дядите се оправят с машината.

Edited by Antares
Link to comment
Share on other sites

И още нещо. Нормалният изборен ден продължава 13 часа (780 минути).

Има достатъчно време, дори на всеки един да трябва да се обяснява.

Link to comment
Share on other sites

Да, да. Шефа и генералите точно на Лада или Волга ще се качат. :D 

На някой национален форум да си видял "шефчетата" да ги карат с Волга? :D 

Руската продукция е качествена само в името на пропагандата.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...