Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през... Политиката


Recommended Posts

15 minutes ago, w00x said:


Как така? Как Китай са зависими от Северна Корея?

Ти пък, кимчовците са изцяло зависими от Китай бе човек. Така ще стане и със северните монголци скоро.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 9.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

16 minutes ago, Godfather said:

Ти пък, кимчовците са изцяло зависими от Китай бе човек. Така ще стане и със северните монголци скоро.


Абе аз разбрах, че Китай щяха да са изгризали корите на дърветата, а не Северна Корея. Виж какво си написал. :) 

Link to comment
Share on other sites

Най - голямата заплаха за режима на лилипутко:

 

 

Quote

Арестът на Осипова, която в опозиционните среди е наричана "съвестта на Санкт Петербург", бе остро разкритикуван от протестиращите вчера. В "Туитър" са публикувани редица видеа от момента, в който двама полицаи я задържат. Демонстрантите скандират "Не на войната!" и ръкопляскат на жената, която е и една от оцелелите след нацистката окупация на Ленинград през 1941 г.

 

https://offnews.bg/sviat/dojde-redat-na-protestirashtite-pensioneri-arestuvaha-otceliala-ot-bl-771625.html

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, netrootbg said:

Най - голямата заплаха за режима на лилипутко:

Уникални варвари! Двама тежковъоръжени омоновци изнасят 90-годишна баба, преживяла блокадата на Ленинград от нацистите! Тия са си плюли и на малкото човешко, което еветнуално е останало у тях.

 

Между другото - явно украински снайперист е освиткал високопоставена фигура в командването на северномонголските окупатори, някой си генерал-майор Андрей Суховецки (информацията се потвърждава от некролог на някаква организация на ветерани в северномонголския фейсбук).

Link to comment
Share on other sites

Руснаците също налагат санкции.

 

Russia says it will no longer sell rocket engines to the United States

 

Те освен това, друго май не могат да санкционират. И държа да отбележа разликата при налагането на санкциите между страните от "запада" и Русия.

 

Quote

Today we have made a decision to halt the deliveries of rocket engines produced by NPO Energomash to the United States. Let me remind you that these deliveries had been quite intensive somewhere since the mid-1990s. Let them fly on something else, their broomsticks, I don’t know what.

 

Махаленската сбирка. Подобен тон ясно показва кой е по-засегнат от наложените санкции.

Link to comment
Share on other sites

Elon Musk likes this! :lol:

 

Между другото, американците отдавна спряха покупките на РД-180 с решение на Конгреса. Рогозин отново си плямпа небивалици, както винаги, когато чашките му дойдат в повече. 

 

ПП. Тия са бахти и варварските говеда - най-голямата атомна централа в Запорожието е под директен обстрел от всички страни от подивелите северномонголци. Централата в момента гори и няма кой да гаси огъня, щото зверовете не спират да гърмят. Северномонголска диващина в пълния си блясък! :Facepalm::angry1

Link to comment
Share on other sites

То е и най-гоямата в Европа.

Ама "спокойно" те вече путинофилите казаха, това е лъжа и  западна пропаганда, те виджаш ли никога не биха стреляли по АЕЦ.

 

Link to comment
Share on other sites

Московската борса затворена за пети ден вече. 30-на процента такса при купуване на валута. Интересно колко време ще търпят, преди някой да гръмне Путлер. Междувременно армията им стана за смях и на гаргите. 

Зависимостта към Китай ще става все по-голяма. Така или иначе бизнеса с Русия е мъчение, особено импорта и т.н.. Та аз ще съм повече от щастлив ако не чувам вече въпроса "как да подобрим доставките за Русия" .. 

Кефи ме как Зеленски ебава Путьо. Първият превод е по-добър

image.png.02ed77d416e63552d82104ecd02991ee.png

 

 

Link to comment
Share on other sites

Има една друга зависимост която на която никой тук не обръща внимание. Зависимостта от руски газ в Европа е ~30%. При петролът не съм сигурен колко е, но мисля е под тази цифра. Приходите за путлерландия обаче се формират на 80% от този износ. Кой е по - зависим в този случай? Иначе успех при търговията им с Китай. Те и сега ги изчеждат за толкова ниски цени на газа, че не знам дали са на някаква печалба. Да не говорим, че газът за Европа и за Китай е то различни полета. Не виждам как скоро ще отворят борсата в москва.

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, netrootbg said:

Зависимостта от руски газ в Европа е ~30%. При петролът не съм сигурен колко е, но мисля е под тази цифра. Приходите за путлерландия обаче се формират на 80% от този износ. Кой е по - зависим в този случай?

Има един важен момент при зависимостите. Обикновено този с парите е по-малко зависимият, защото може да си купи от други места. Германия вече поръча втечнена газ за не знам колко милиарда. Други ще духат супата, защото не могат да си купят от алтернативни доставчици, но то камбаната не биела два пъти за глухите.

А Русия какво ще я прави всичката газ ? Да си я държат там :D 

Китайците .. да, от това което чета, вече натискат руснаците, отказват доставки, отказват да работят с някои банки.  И те помирисаха кръв. 
Путьо така се застреля в крака на всички фронтове, че няма на къде повече. 

Link to comment
Share on other sites

То в момента, в който отвори Московкста борса, дори най-простите там ще осъзнаят, че държавата им е фалирала.

Гражданската им авиация до месец, а може и по-малко ще им я няма никаква.

Отделно днес Държавната Дума е приела Закон срещу подриване авторитета на армията, наказуем с 5 г. затвор.

Очаква се и Закон за военно положение в страната.

В общи линии или онзи там в бункера е откачил тотално или наистина го тресе страх от народа.

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, evropata said:

То в момента, в който отвори Московкста борса, дори най-простите там ще осъзнаят, че държавата им е фалирала.

Гражданската им авиация до месец, а може и по-малко ще им я няма никаква.

Отделно днес Държавната Дума е приела Закон срещу подриване авторитета на армията, наказуем с 5 г. затвор.

Очаква се и Закон за военно положение в страната.

В общи линии или онзи там в бункера е откачил тотално или наистина го тресе страх от народа.

 

Авиацията им така или иначе почти няма накъде да лети, та тия самолети, които остават, ще са достатъчни за момента. За другите ще се молят да не се развалят.

Link to comment
Share on other sites

Тоя път Мъск и Starlink се намесиха добре - активираха им веднага интернета над страната, изпрати им станции, а сега чета, че след като се оплакали за тока, са ъпдейтнали софтуера да намали консумацията, така, че да може да се зарежда и от кола и са пуснали някакъв режим да се използват в движение станциите.

Link to comment
Share on other sites

Попаднах не един туит, че в някакво село близо до границата, руснаците са насочили рекети към тяхната територия. Предполагат, че може да опитат да спретнат "атака" на Украйна към Русия. Да видим какво ще стане и кое е истина и кое не.

Link to comment
Share on other sites

Почвам да се чудя, дали не  някаква секретна тактика това вече. Да накрат украинците да приберат техниката при тях, като си изхарчат тяхното гориво и после да я взивят с поставените вътре някакви дистанционни

бомби :) Вчера видях един стопански двор с 3-4 бтр-а + още 1-2 други неща, пак така зарязани.

https://9gag.com/gag/aggQL9W

Link to comment
Share on other sites

Или просто са видели сгоден случай да избягат от армията и режима на Путин.

То едвали и на тях им е лесно.
Никога няма да разберем, но ми е интересно колко като процент от армията вярват в това, което правят и това за което са изпратени там.


 

Edited by evropata
Link to comment
Share on other sites

Гледахте ли пресконференцията на Кирил Петков? Най-общо каза, че МГЕРБ са причинили истерията за горива, като взели снимки на опашки пред малки бензиностанции, след това ги публикували в социалните мрежи казвайки, че има истерия и ефективно така предизвикали истинската истерия. Тоя боде ли се?

 

Само да помоля без "като не щяхте Тиквата/Копейкин/Сулю-Пулю, на ви сега Кирчо!".

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...