Jump to content
BulForum.com

Formula 1 - Обща дискусия


Recommended Posts

Тва не е от значение. Важното е, че с-мите дето подмомагат изпреварването на тия хубави прави НЕ работиха и то още от първия път когато искаха да ползват КЕРСа. Най-бързата обиколка....и Серхио Перез може да е направи ако стратегията му е такава, че се окаже с чисто нови гуми и що годе лек автомобил докато лидерите са напред де. На мен по-ми хареса темпото преди първия стоп както и след втория....ама се ла ви ;)

 

Ферари сами си изядоха хляба това състезание. Механиците трябва да им отржат не 1 ами 2 заплати. Позволиха тъпата битка на Алонсо и Левис, а такава нямаше да има ако си бяха свършили работата както трябва. Щото един бокс се прави от 2.7 до 3.5 секунди. А не за 6.1 и 5.х - тъпанари

На Левис също ми се прецака задното крило, него също го забавиха в бокса, ама никой не прави драми.Все пак се случват и фалове в бокса.

Но иначе евала на Нюи - гениален, Фетел уникално бърз, дано ги видим и с работещ КЕРС Ред Бул :)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 12k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ше видим в Китай...прекалено са капризни болидите в днешно време и това ме вбесява. А когато спънаха Шумахер да спре да натиска в 6-тата обиколка, че трябвало да изкара още няколко....до там я докара ФИА с тъпите си изисквания.

Link to comment
Share on other sites

Най-доброто състезание, което съм гледал през последните години. Интересно, дисбаланс на силите по цялата решетка... много ми хареса.

 

РедБул според мен трябва да поздравят шофьорчето N1 на МакЛарън с нещо за изказванията му преди сезона... щом с неработеща на цяло техника попиляха ПАК всички не знам какво ще става по-нататък. Ферари са ПЪЛЕН ЛЕШ впрочем. Петров му стискам палци за следващия кръг за още един подиум.

Link to comment
Share on other sites

ЕВА им мамата 3 обиколки преди края. Което ме радва де

 

 

 

 

Това даже няма смисъл да го пишеш-ясно е :laughing:

Но пък ме изненада как не коментира провала на Хамилтън преди постижението на червената машина за убиване.

Link to comment
Share on other sites

На Левис също ми се прецака задното крило, него също го забавиха в бокса, ама никой не прави драми.Все пак се случват и фалове в бокса.

Но иначе евала на Нюи - гениален, Фетел уникално бърз, дано ги видим и с работещ КЕРС Ред Бул :)

Да...ако отбора е Маруся....във Ферари и Мкл такива тъпанарщини се забелязват. И как го каза майна. 6 секунди сякаш са нищо? Все едно на тия в кокпита им е лесно. И Фелипе и него го прецакаха така

 

Това даже няма смисъл да го пишеш-ясно е :laughing:

Но пък ме изненада как не коментира провала на Хамилтън преди постижението на червената машина за убиване.

Ако не бъркам и Уебър я овапца от към гумите....ако имаше ГП на Бахрейн....мамооо трябваше по 10 пъти да спират в бокса :D

Link to comment
Share on other sites

Да...ако отбора е Маруся....във Ферари и Мкл такива тъпанарщини се забелязват. И как го каза майна. 6 секунди сякаш са нищо? Все едно на тия в кокпита им е лесно. И Фелипе и него го прецакаха така

На всеки му се иска всичко да върви по мед и масло, ама няма как. Важното е, че се получи униклано състезание. Дано и занапред да е така.

И честно казано, аз очаквах да видя Фераритата доста по назад, ама нямах този късмет.Ама нищо - следващия път може и да стане. :)

Edited by nassko
Link to comment
Share on other sites

На всеки му се иска всичко да върви по мед и масло, ама няма как. Важното е, че се получи униклано състезание. Дано и занапред да е така.

И честно казано, аз очаквах да видя Фераритата доста по назад, ама нямах този късмет.Ама нищо - следващия път може и да стане. :)

ест, че си се заблудил :D...той и РаптоР си мислише, че Ферари са на 2.5 секунди на обиколка назад. Струва ми се, че и тоя сезон обаче бавните писти ще са ад за всички различни от РБР

 

Изненадите от гумите ще продължават. В Канада май май ще е цирк. Като се сетя за 2010 :D Цял завой преасфалтираха от събота за неделя ли беше :D

Edited by DON_CHEFO
Link to comment
Share on other sites

Ако не бъркам и Уебър я овапца от към гумите....ако имаше ГП на Бахрейн....мамооо трябваше по 10 пъти да спират в бокса :D

 

meh.ro2523.jpg

 

Иначe, както каза Чефо, това състезание Ферари сами си осраха гащите, щото Галфонсо бърза сякаш е последно състезание за сезона. Ама то... лаком гъз - кръв сере, казал го е народът. А Фелипе ник'ъв не го видях тоя път, толкова безличен ми се стори през цялото състезание, все едно не беше на пистата, дано да чупят каръка след 1 седмица :/.

 

А Виталий си подскочи като щурче, големец е той :D.

 

А относно гумите, мен също ме учуди огромната разлика между меките и твърдите, меките можели да държат 8 обиколки преди да почнат да се сгомнясват, твърдите - 22, wtf?

Edited by Blitz^^
Link to comment
Share on other sites

Ами Уебър не направи ли и той 1 стоп повече?

 

Освен това, аз дето седя пред ТВ-то видях как изтеглянето на двата стопа на Алонсо ще го забавят защото новите гуми на двата Мкл им даваха предимство и те....чакаха до края...ебаси.

Link to comment
Share on other sites

Отивам да обърна нещо. Кюнеца най-после го наказват за нещо дето САМО той си позволява да прави при ЯСНО написано правило. Къде бляха тия стюарди миналата година на същата писта за къде, къде по-очевидна смяна на траекторията срещу Петров.

 

Алонсо и той е наказан за причиняване на инцидента...сякаш тия хора не са гледали Сена, Прост, Менсъл, Хил, Шумахер, Монтоя....кво става ве майна?

 

Пилотът на Макларън финишира седми, но ще загуби едно мясно спрямо Камуи Кобаяши със Заубер, защото е предприел повече от едно защитно движение при атаката на Алонсо.

БОКЛУК

Edited by DON_CHEFO
Link to comment
Share on other sites

Алонсо и той е наказан за причиняване на инцидента...сякаш тия хора не са гледали Сена, Прост, Менсъл, Хил, Шумахер, Монтоя....кво става ве майна?

Алонсо пък за какво е наказан по-точно?

 

Видимо е как Ферари са с най - добрият болид и най - добрите пилоти. Резултатите също го доказват. Само късмета ги лиши от това да оставят всички на по 2-3 минути зад себе си :lol:.

Хехе, преди 2 години и това се случваше. Шумахер финишираше, пиеше кафе и чак тогава финишираше втория. И пак ще стане. Ферари ще излезнат от финансовата криза и пак ще мачкат наред.

Болида тази година е добър - показа го състезателната дистанция. Ще дойдат и пистите на които РБ няма да са толкова бързи.

Edited by victory
Link to comment
Share on other sites

Тия времена за които говориш са преди много повече от 2 години. По - скоро 7 назад. Тогава тима не беше с итанлианско ръководство. Докато не стане пак така не мисля, че ще успят да вземат някаква титла. Ред Бул не са единствените по - бързи от Ферари. Не забравяй Макларън и Рено.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Тия времена за които говориш са преди много повече от 2 години. По - скоро 7 назад. Тогава тима не беше с итанлианско ръководство. Докато не стане пак така не мисля, че ще успят да вземат някаква титла. Ред Бул не са единствените по - бързи от Ферари. Не забравяй Макларън и Рено.

Макларън и Рено не са заплаха. Имат епизодични добри стартове, но като цяло са посредствени на фона на многото пари които се наливат последните години в тях.

Link to comment
Share on other sites

Макларън и Рено не са заплаха. Имат епизодични добри стартове, но като цяло са посредствени на фона на многото пари които се наливат последните години в тях.

Култово изказване. Замисли се как Ферари последната си титла я взеха преди 3 години. Пилотската беше 2007 последната. Ред Бул направиха супер силни 2 сезона и този се очертава да им е трети. Както и преди съм го казвал. Старата слава няма да им спечели нови титли. Резултатите го показват.

Link to comment
Share on other sites

Култово изказване. Замисли се как Ферари последната си титла я взеха преди 3 години. Пилотската беше 2007 последната. Ред Бул направиха супер силни 2 сезона и този се очертава да им е трети. Както и преди съм го казвал. Старата слава няма да им спечели нови титли. Резултатите го показват.

Въпросът е защо става така?

1. Ферари изгониха (или накараха да напуснат) водещите хора от бокса и екипа.

2. Последните 2 години (без тази) нямат една правилна стратегия за нито един старт.

3. Не поемат никакъв риск. Защо днес Алонсо влезна в бокса веднага след негрото? Защото нямаше ресурс на гумите за още 3-4-5 обиколки ли? Не, имаше. Защото негрото влезна от зор. А Алонсо защо? Няма риск - няма пИчалба.

4. Страха от изгонване е обхванал всички - оттам и безбройните грешки, презастраховане и като следствие - нито един подиум.

 

Болида е супер, то си личи от поведението му в състезанията. Прецакването става от "стратезите" в бокса, както и от Енжинерите с явното ограничение на двигателя с цел пестене на ресурси. Въпросът е за кога и къде пестят?

Ама така е. Явно трябва да се мине по трудния път.

Link to comment
Share on other sites

Макларън и Рено не са заплаха. Имат епизодични добри стартове, но като цяло са посредствени на фона на многото пари които се наливат последните години в тях.

 

Ти си пиян! Макларън са в пъти по-бързи от Ферари и това и заслепен оксеженист го вижда, а Рено още не се знае ама като гледам и те ще отвеят червените.

 

За Фетел и РедБул няма какво да говорим. Правят си каквото си поискат, а ако доизкосорят КЕРС ще е много трудно за другите пилоти. Сега си е само бутафорен.

Браво на Хайдфелд, отказа Уебър да го изпреварва. Не очаквах това нещо от "Йода" :rolleyes: Витали много добре полетя, ама още не сме усъвършенствали колесниците. Трошат се пущините :rolleyes:

 

Ферари са отчайващо зле то се вижда от всички освен от заслепените фераристи.

Link to comment
Share on other sites

Тия времена за които говориш са преди много повече от 2 години. По - скоро 7 назад. Тогава тима не беше с итанлианско ръководство. Докато не стане пак така не мисля, че ще успят да вземат някаква титла. Ред Бул не са единствените по - бързи от Ферари. Не забравяй Макларън и Рено.

Ти верно ли?

 

Ти си пиян! Макларън са в пъти по-бързи от Ферари и това и заслепен оксеженист го вижда, а Рено още не се знае ама като гледам и те ще отвеят червените.

 

За Фетел и РедБул няма какво да говорим. Правят си каквото си поискат, а ако доизкосорят КЕРС ще е много трудно за другите пилоти. Сега си е само бутафорен.

Браво на Хайдфелд, отказа Уебър да го изпреварва. Не очаквах това нещо от "Йода" :rolleyes: Витали много добре полетя, ама още не сме усъвършенствали колесниците. Трошат се пущините :rolleyes:

 

Ферари са отчайващо зле то се вижда от всички освен от заслепените фераристи.

 

Аха...за това Бътън беше изпреварен, а Хамилтън не го броя защото нещо беше сбъркано при него и си личеше....а може и просто да си беше изял гумите

 

Много трудно им става на Мкл сега....да се чудят как да пестят гориво, че да изкарват Бътън зад Левисчо :D

Алонсо може да се сърди на себе си защото Левис беше пътник така или иначе, а след него и Бътън....сега може само да съжалява, че така се получи.

РБР ако не си оправят крилото и КЕРСа или само КЕРСа, вече не мога да им хвана спатиите може и да я овапцат. Щото конструкторската титла с един болид трудно се печели :D

 

Гложди ме въпроса както днеска сумати народ имаше проблем с ДРС-а...кво става ако остане отворен?

Edited by DON_CHEFO
Link to comment
Share on other sites

Ти верно ли?

 

 

 

Аха...за това Бътън беше изпреварен, а Хамилтън не го броя защото нещо беше сбъркано при него и си личеше....а може и просто да си беше изял гумите

 

Много трудно им става на Мкл сега....да се чудят как да пестят гориво, че да изкарват Бътън зад Левисчо :D

Алонсо може да се сърди на себе си защото Левис беше пътник така или иначе, а след него и Бътън....сега може само да съжалява, че така се получи.

РБР ако не си оправят крилото и КЕРСа или само КЕРСа, вече не мога да им хвана спатиите може и да я овапцат. Щото конструкторската титла с един болид трудно се печели :D

 

Гложди ме въпроса както днеска сумати народ имаше проблем с ДРС-а...кво става ако остане отворен?

 

Аха и преди инцидента на Алонсо и Хамилтън, как така случайно Бътън беше преди 2-мата? После Алонсо и него трябваше да гони, а той имаше темпо подобно на Фетел, а не се знаеше дали и на Алонсо гумите щяха да издържат и да не влиза пак така или иначе. Много неща можеха да станат ама факт е че Ферари са назад :laughing:

Link to comment
Share on other sites

Аха и преди инцидента на Алонсо и Хамилтън, как така случайно Бътън беше преди 2-мата? После Алонсо и него трябваше да гони, а той имаше темпо подобно на Фетел, а не се знаеше дали и на Алонсо гумите щяха да издържат и да не влиза пак така или иначе. Много неща можеха да станат ама факт е че Ферари са назад :laughing:

Серизно ли ме питаш? Погледни състезанието пак и по-точно частта с вторите(или третитe да бяха...един акъл за къде по-напред) :D боксове когато Бътън сложи пак меки, а Хамилтън твърди гуми и се запитай защо Хамилтън стоя над 6 секунди в бокса ако не се лъжа. Таааа за това Бътън мина пред него.

Алонсо излезе зад двамата защото някоя хитра италианска глава реши да го остави с меките гуми още 3, 4 обиколки докато двата мака са с ЧИСТО НОВИ ГУМИ майна...Ебаси аз го видях, а си седя само пред ТВ-то. Ония пичове взимат по един ТИР пари за това.

 

http://www.formula1.com/results/season/2011/846/6831/fastest_laps.html - Темпо като на Фетел викаш...доооообре. :D

Понеже не ми стана ясно. Бътън ли е бил по-бърз от Фетел или Фетел е върнал газта? :D

Edited by DON_CHEFO
Link to comment
Share on other sites

Едва ли има по-смешно нещо на този свят от обясненията на ферарист-сектант относно очевадните издънки на отбора. :lol:

 

Това състезание беше наистина интересно, най-вече с борбата, която се водеше до последно за местата, различни от първото. На този етап не виждам кой ще разбие хегемонията на Фетел и Ред Бул.

Link to comment
Share on other sites

Едва ли има по-смешно нещо на този свят от обясненията на ферарист-сектант относно очевадните издънки на отбора. :lol:

 

Това състезание беше наистина интересно, най-вече с борбата, която се водеше до последно за местата, различни от първото. На този етап не виждам кой ще разбие хегемонията на Фетел и Ред Бул.

я кажи кое НЕ е така. Издънките са, че се осраха в бокса ввсеки път без първия стоп на Алонсо. Нещо друго да видя?

А Хамилтън и Уебър без да искат показаха как може да си минал около 98% от състезанието и да се преебеш на края(заради изкуствените глупости искани от ФИА). А ако бяха на първите две позиции и водеха битка за победата?

 

Състезателно темпо на двата Ред Була във второ по ред състезание се вижда, че не се доближава дори на порядък от това показано като скорост в една обиколка. Е да - в Унгария и Монако може би ще затворят всички с обиколка....Божа работа ;)

 

Много ги разбирате....единствено знаете Ферари са зле. Ама разбирам ви. То да се подиграват толкова време с вашите любимци и на мен щеше да ми е кофти га ли ба :D

 

Залагам си колата, че ти e замръзнала усмивката като видя двете Ферарита в края на първия стинт да топят разликата с колите пред тях...и втория и третия стинт.....поне не искам да се плашункаш щото не си бил сам. :D

 

 

Дъртия Бърни си го каза в прав текст. Във формула 1 има две важни неща - Ферари и звука от моторa. АМИН :D

Edited by DON_CHEFO
Link to comment
Share on other sites

Залагам си колата, че ти e замръзнала усмивката като видя двете Ферарита в края на първия стинт да топят разликата с колите пред тях...и втория и третия стинт.....поне не искам да се плашункаш щото не си бил сам. :D

Внимавай какво залагаш, защото ако беше наистина, щеше вече да ми прехвърляш документите на колата си. Никога не съм бил привърженик на един отбор във Формула 1, защото за мен много по-важни са представянията на отделните пилоти. Например афинитета ми към Шумахер нямаше никаква връзка с Ферари, не само защото започна още преди да спечели първата си титла с Бенетон. След толкова години и след всичките дивотии на онзи дъртак, в момента Формулата по-скоро може да ме накара да заспя, отколкото да ми замръзва усмивката. Добре, че се появи това дете-чудо Фетел, та малко да раздвижи адреналина, иначе ако трябва да чакам дъмперите на Ферари да събудят някакъв интерес в мен, по-добре да почна да гледам японски шоупрограми, както се беше изразил някой наскоро. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Внимавай какво залагаш, защото ако беше наистина, щеше вече да ми прехвърляш документите на колата си. Никога не съм бил привърженик на един отбор във Формула 1, защото за мен много по-важни са представянията на отделните пилоти. Например афинитета ми към Шумахер нямаше никаква връзка с Ферари, не само защото започна още преди да спечели първата си титла с Бенетон. След толкова години и след всичките дивотии на онзи дъртак, в момента Формулата по-скоро може да ме накара да заспя, отколкото да ми замръзва усмивката. Добре, че се появи това дете-чудо Фетел, та малко да раздвижи адреналина, иначе ако трябва да чакам дъмперите на Ферари да събудят някакъв интерес в мен, по-добре да почна да гледам японски шоупрограми, както се беше изразил някой наскоро. :lol:

Иска ти се...аз па не мога да разбера хора като вас. Тва да не е ШАХ. Какво прави Шумахер в момента?(жал ми е да гледам как всеки, който го доближи и го прескача, никой не му цепи басма....тва даже и през 05-та е стана майна). Никой ама НИКОЙ не е по-голям от тима си. Ако ще в тоя тим да карат Сена и Прост, а Менсъл и Пикет да са им тестери и Шумахер за млад талант :D

Фетелчо за сега кара като машина дано като му се наложи и да изпреварва да кара със същото хладнокръвие.

 

Еми наблегни на шоу програмите - интересни са :D

Edited by DON_CHEFO
Link to comment
Share on other sites

Никой ама НИКОЙ не е по-голям от тима си.

Аха, ама Световната титла се дава на индивиди. На отборната таква обръщат внимание само феновете-сектанти. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...