Jump to content
BulForum.com

Formula 1 - Обща дискусия


Recommended Posts

и къде отиде тази секунда и половина. В рамките на 1 минута според горния пост Алонсо и Уебър са дали най-добрите обиколки в състезанието. Може с малко, но Алонсо е по-бърз.

За какво му е на Фетел да си дава зор за най - бърза обиколка при положение, че през цялото време водеше колоната? Заложи си на сигурно каране без рискови елементи. Потеглянето на Алонсо беше култово.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 12k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

За какво му е на Фетел да си дава зор за най - бърза обиколка при положение, че през цялото време водеше колоната? Заложи си на сигурно каране без рискови елементи. Потеглянето на Алонсо беше култово.

 

Фетел не е РБР. Имат и втори пилот. И този втори пилот при едни и същи условия с едни и същи гуми на едни и същи километри..само, че с БЕНЗИН за поне 10 обиколки е направил по-бавна обиколка от Алонсо... за който се казва, че е с 1.5 секунди по-бавен от Ред Була.

 

Зачетох се и Маса е бил с меките гуми .....за това е дал най-доброто време.

Edited by DON_CHEFO
Link to comment
Share on other sites

Щом най - бързата обиколка те утешава така да е. Накрая на шампионата се гледат точките. Факт е колко отбора са пред Ферари в момента.

Link to comment
Share on other sites

Щом най - бързата обиколка те утешава така да е. Накрая на шампионата се гледат точките. Факт е колко отбора са пред Ферари в момента.

Времето, в което е направена ми харесва...и не най-бързата, а обиколката на АЛОНСО защото Алонсо и Уебър са с ЕДНАКВИ гуми, Маса е с меките. Изчетах бая матрЯл за състезанието.

 

За отборите не знам.

 

Двата болида на Заубер бяха дисквалифицирани от Гран при на Австралия по точка 3.10.1 и 3.10.2 от техническия правилник на Формула 1. Става дума за размерите в задната част на колата. Такава техническа проверка са премина още колите на Себастиан Фетел, Марк Уебър, Люис Хамилтън, Дженсън Бътън, Фернандо Алонсо, Фелипе Маса, Виталий Петров и Себастиен Буеми, но те са в рамките на изискванията.

 

При Заубер са нарушени определените от правилата в тези точки допуски за процепите/отворите, през които преминава въздух около елементите на задното крило - 3.10.1 се отнася за основата (над светлината) на крилото, а 3.10.2 - за горния компонент.

Edited by DON_CHEFO
Link to comment
Share on other sites

Стефчо, баш ма ку*ац боли какво си чел. Ние всички гледахме състезанието. Никой от нас не е сляп. Отбор Ферари са много зле - причини, коментари, хвърляне на боб - все тая. ФАКТ! Въпросът е дали нещата ще останат така, което между другото е много вероятно с оглед на видяното.

 

Между другото аз подкрепям идеята да си направим залози! Даже аз лично ще заложа на Фетел още отсега laughing.gif

Link to comment
Share on other sites

Трули мисли че Пирели са променили гумите за Австралия

Пилотът на Лотус Ярно Трули смята, че смесите, които са докарали Пирели в Австралия са били различни от тези на тестовете. Това според него е била причината отборът му да не намери начин да загрява гумите си бързо. Той смята, че това било проблем не само за Лотус, но и за всички останали отбори, като само Фетел и Хамилтън не са страдали от проблема, докато Уебър и Ферари са били потърпевши.

 

Като човек карал на тестовете и в Австралия(Трули). Някак мисля да му повярвам. Имаше много снимки след зимните тестове и гумите на Фераритата бяха в доста прилична кондиция.

 

Но все пак може да си мислите, че РБР са по-бързи от Ферари с между 1.5 и 2 секунди на обиколка.

Edited by DON_CHEFO
Link to comment
Share on other sites

Един вид Ферари са най-големите, най-бързите и прочее... Това че се насраха на състезанието няма значение. Няма лошо. Аз съм съгласен и им го пожелавам цял сезон така да е. И ако може и подиум да не видят. laughing.gif

Link to comment
Share on other sites

Странно защо никой не се оплака от гумите след тренировката и квалификациите. Иначе всички знаем как Ферари тази година са по - бързи от всички и мачкат наред с най - бързи обиколки и финишират доста назад. Правят и невероятни стартирания.

Link to comment
Share on other sites

Браво на Галя, която стоически издържа главоболие и т.н., дори пи хапчета, но не напусна масата. Някои хора да си вадят изводи.

 

Благодаря :love Аз и друго правих, освен че пих хапчета, ама айде. Беше ми зле, но пък събирането си заслужаваше, дори да те изнесат на носилка после :laughing:

Link to comment
Share on other sites

Един вид Ферари са най-големите, най-бързите и прочее... Това че се насраха на състезанието няма значение. Няма лошо. Аз съм съгласен и им го пожелавам цял сезон така да е. И ако може и подиум да не видят. laughing.gif

Темпото е необяснимо слабо в квалификацията. Случайно да видя как Алонсо си подготви бързата обиколка? Може да ти подскажа. Миналата година нямаше такова нещо.

 

Странно защо никой не се оплака от гумите след тренировката и квалификациите. Иначе всички знаем как Ферари тази година са по - бързи от всички и мачкат наред с най - бързи обиколки и финишират доста назад. Правят и невероятни стартирания.

Факт

Link to comment
Share on other sites

Факт

Ти да не си гледал друго състезание? Алонсо стартира 5-ти и след няколко завоя вече беше на 9-та позиция. Отлично представяне.

Link to comment
Share on other sites

Ти да не си гледал друго състезание? Алонсо стартира 5-ти и след няколко завоя вече беше на 9-та позиция. Отлично представяне.

 

След като видях състезанието...да те питам. Ти видя ли от къде мина Алонсо и заради кой....А на Фелипе старта?

Link to comment
Share on other sites

След като видях състезанието...да те питам. Ти видя ли от къде мина Алонсо и заради кой....А на Фелипе старта?

Винаги другите са виновни на Ферари. Ред Бул също са виновни. Как не ги е срам да се състезават и да печелят при положение, че Ферари също са там.

Ако трябва да коментираме старта най - добре е да го направим с този който направи Петров. Фелипе просто няма какво да го коментираме. Чак се чудя как за малко щеше да стане шампион...

Не е лошо от сега да мислиш кой ли ще е виновен в Малайзия.

Link to comment
Share on other sites

Бътън кътна завоя ЗАРАДИ Фелипе...по същия начин Алонсо излезе извън пистата заради Бътън. Когато се намираш от външната страна на завоя и до теб има болид....оставяш се на неговата милост. Друг шанс няма. Ако си гледал, няколко пъти Бътън опита на спирането за 3-ти завой да се навре от вън, за да може в 4-ти да е във вътрешната му страна, но Фелипе много хитро пускаше болида напред или в случая навън от завоя и защо? За да попречи на Бътън. Същото стана на старта. Шанс. Днеска е Алонсо, утре е някой друг ;). Колелото се върти. По притеснителен е старта на Фетел

Edited by DON_CHEFO
Link to comment
Share on other sites

Колелото се върти. По притеснителен е старта на Фетел

Нищо притеснително нямаше. 2 години са начело и претенденти за титлата. Миналата дори я спечелиха. Какво очакваше да стартира като Алонсо ли?

Link to comment
Share on other sites

Нищо притеснително нямаше. 2 години са начело и претенденти за титлата. Миналата дори я спечелиха. Какво очакваше да стартира като Алонсо ли?

Все още не ти е ясно май. Припомням. Фетел НЕ е ползвал КЕРС....дано пак им направи проблеми в Малайзия. Искам да видя там дали ще задържи КЕРСов болид.

Link to comment
Share on other sites

Темпото е необяснимо слабо в квалификацията. Случайно да видя как Алонсо си подготви бързата обиколка? Може да ти подскажа. Миналата година нямаше такова нещо.

 

Напълно обяснимо е - Ферари пак са с некадърна кола за 4-та поредна година. Дотук това виждаме, нататък ще си покаже. Ти продължавай да си търсиш разни несъществуващи причини и следствия. Ясно, че вашта група не си признава дори когато задниците са очевидно кафяви и намирисващи. Смешно е просто. Как един път на фона на очевадното не се каза "осрахме се това състезание, да се надяваме да не се повтаря на следващото"...

 

Ще е мега майтап тая година и Рено да са с по-добра кола от Ферари. Виталий им сипва, не ми се мисли какво щеше да стане ако Кубица беше там. Много интересно тръгва този сезон. laughing.gif

Link to comment
Share on other sites

Все още не ти е ясно май. Припомням. Фетел НЕ е ползвал КЕРС....дано пак им направи проблеми в Малайзия. Искам да видя там дали ще задържи КЕРСов болид.

Най - много да си вдигне още повече скоростта. Като гледам колко "зле" се представят до момента. Също така и Макларън и Рено.

Link to comment
Share on other sites

Ей тва лудото сектантство е нелечима болест.

Иначе в първият старт на сезона единствената приятна изненада беше представянето на Виталий Петров. Всичко останало си беше съвсем в реда на нещата - и лекотата, с която Фетел победи, както и издънката на Ферари. :lol:

Link to comment
Share on other sites

и миналата година така плямпахте, а битката за титлата отиде в Абу Даби.... само не искам да се плашункате ;)

 

 

Най - много да си вдигне още повече скоростта. Като гледам колко "зле" се представят до момента. Също така и Макларън и Рено.

 

“KERS has advantages and disadvantages. We elected not to use it,” the Briton told the BBC.

 

“We ran it on Friday, but we felt it was a potential risk. It’s quite a complicated technology and Adrian (Newey) being Adrian, he wouldn’t compromise the aerodynamics of the car.”

Edited by DON_CHEFO
Link to comment
Share on other sites

Много интересен цитат. Показа как дизайнерът им отново е взел правилното решение. След като размаза конкуренцията за какво му е системата изобщо? Лично аз се надявам да изчистят проблемите и да видим болида им с още по впечатляващо представяне.

Link to comment
Share on other sites

Фернандо Алонсо е пилотът, който Люис Хамилтън смята за свой основен съперник, твърди самият пилот на Макларън. Англичанинът пристигна в Куала Лумпур, след като взе второ място в Гран при на Австралия, а разсъжденията му бяха публикувани в британската преса. От тях става ясно още, че Хамилтън не смята Себастиан Фетел за особена заплаха, като се изключи колата на германеца.

 

- Винаги ще смятам, че мой враг и най-близък съперник е Фернандо. Просто заради историята ни, когато дебютирах в спорта. Виждам го като моя Прост - ако бяхме Прост и Сена. Ако ми кажат да избера пилот, на когото приличам, със сигурност ще посоча Аертон. И вероятно Алонсо ще е Прост. А Фетел - ако продължи да разполага с такава кола, каквато има сега, може и да ми е противник. Но при еднакви условия състезанието би било крайно оспорвано. Може би той е новият Менсъл? Не че бих го сложил на едно ниво с Менсъл - заяви с очевидно самочувствие Хамилтън.

 

Въпреки че вече в Малайзия пък, Люис ще прескочи през уикенда обратно до Великобритания, за да гледа първото състезание на брат си Никалъс, който страда от церебрална парализа. Той ще участва в младежките серии Рено Клио Къп, а шампионатът стартира на Брандс Хеч. Световният шампион за 2008 г. обясни, че двамата са много близки, след което допълни, че и с баща му Антъни са оправили вече обтегнатите си през 2010 г. отношения.

 

- Чувствах подкрепата на татко така, както съм я усещал винаги, но без напрежение. Той беше до мен просто като баща ми. Казах му, че разбирам, че трябва да отиде на другия край на грида. Той обаче отговори, че Пол [ди Реста] разбира присъствието му при мен. Беше страхотно и може единствено да става по-добро - каза още Хамилтън.

Link to comment
Share on other sites

Тоя циганин ще трябва да му слагаме глупостите в спецална тема вече - такава колосална тъпотия просто трябва да е обособена. Не е изключено серия от умопомрачителните му малоумщини да бъде събрана на едно място, разпечатана и надлежно сложена в рамка. Нито един пилот в последните ПОНЕ 5 години не е ръсил подобни тъпотии - поне според мен... laughing.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...