Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата


Recommended Posts

  • Replies 107k
  • Created
  • Last Reply

Ами освен фейка да е ФЕЙК..... Бахти, вече нищо не може да ме учуди.... 

 

Между другото - ЧЕСТИТО! Вече чужди военни самолети ще летят свободно в нашето небе да ни "пазят".. И да, познахте - ТУРСКИ ще да са... И ще си плащаме... 

Link to comment
Share on other sites

В сайта пише за "факти" от минали дни. Днес е друго.

 

On Wednesday (January 13) the actor's reps officially confirmed that Alan Rickman is not dead. “He joins the long list of celebrities who have been victimized by this hoax. He's still alive and well, stop believing what you see on the Internet,” they said.

Link to comment
Share on other sites

Пешо, не се съмнявай - ако Виден напише сега, че съм умрял, значи съм умрял...аз поне няма да се усъмня изобщо. :laughing1:

 

P.S. Умрял е - по телевизиите също го съобщиха. Няма да забравя каква невероятна роля изигра като Ханс Грубер, когато преди сумати години за пръв път гледах "Умирай трудно". :bowdown:

Link to comment
Share on other sites

Бахти красотата майна...това СУ-35 спира на едно място във въздуха.

 

Нормал(ь)но - все пак е 4++ поколение и в дадени моменти действа почти като хеликоптер. :laughing: Това на такова много трудно може да му избягаш...

Link to comment
Share on other sites

Има хора, искрено повярвали, че учиндолския тиквеник е новия спасител на България... Мъка. И не усещат гаврата, дето си прави с тях.

Link to comment
Share on other sites

Тц, аз вече имам си имам един - за 2 цифри в левове...перфектно китайско копие, дето трябва да го разглобиш, за да разбереш, че не е Брайтлинг, че и върви абсолютно точно вече няколко години. :lol:

само, че на единия не му слагаш батериЙ ;)

Link to comment
Share on other sites

Ако това ще ти даде мотив да пръснеш 4-цифрена сума и после да те топли, че носиш на ръката си една кола на старо - да, така е, но ми се струва, че нямаш нужните доходи да се разкарваш с часовници от този клас или пък може да си решил да впрягаш каруцата пред коня. Виж да си беше взел вече мечтаното Ферари, пък после да си сложиш на ръката Брайтлинга разбирам, ама май още спестяваш за първото. ;)

Link to comment
Share on other sites

Аз какво мога да си взема е отделен въпрос. Не харесвам часовника, не е мой, печалбата е важна. В момента няма да дам 1 излишна стинка защото имам нещо на ум, а не съм Ел Чапо, че да пилея с лека ръка.

Link to comment
Share on other sites

 

 

Не питай откъде го имам.

 

Не питам, но се досещам. :evil

 

Btw на тоя Чапо хич не му върви...само го хващат, сега го чакам кога пак ще избяга и по какъв начин. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Има хора, искрено повярвали, че учиндолския тиквеник е новия спасител на България... Мъка. И не усещат гаврата, дето си прави с тях.

 

Имам някво странно чувство че след г-н Тиква тоя шЕ е следващият месия и спасител...... мноо мъка има по тоя свят. 

Link to comment
Share on other sites

Не питам, но се досещам. :evil

 

Btw на тоя Чапо хич не му върви...само го хващат, сега го чакам кога пак ще избяга и по какъв начин. :lol:

Аз пък мисля, че не се досещаш. Срещу една 3ка с 3 нули можеш и да си го разгледаш
Link to comment
Share on other sites

Имам някво странно чувство че след г-н Тиква тоя шЕ е следващият месия и спасител...... мноо мъка има по тоя свят. 

 

Като сме попаднали в такъв дълъг период на безпътица и безнадеждност да се оправят нещата, съчетано с множество хора, които лесно се манипулират от медиите, това си е напълно естествена ситуация.

 

@Чефо, не ща - нямам интерес и въпреки, че бих могъл да си го купя, се разпростирам според доходите си, като тази тройка с трите нули бих я оползотворил доста по-рационално.

Link to comment
Share on other sites

В сайта пише за "факти" от минали дни. Днес е друго.

 

 

За съжаление лошото се оказа вярно... Жалко...

 

Тъпотиите на мисирките вече няма да ги коментирам... 

Link to comment
Share on other sites

Тъпотиите на мисирките вече няма да ги коментирам...

 

Недей така...аз поне все още не съм минал под дъгата, пък и се видяхме миналата седмица с Иван, който беше дошъл с приятелката си.  :lol:

Link to comment
Share on other sites

Баш ма кОрац боли... 

 

Оооо...това не е на добре и трябва да отидеш на доктор овреме, щото тия работи не търпят отлагане. За такъв род болки, силно препоръчвам д-р Тодоров, ама да знаеш, че терапията му включва спиране на всякакво четене в Интернет. :lol:

 

https://www.youtube.com/watch?v=LRDZOGooXnk

Link to comment
Share on other sites

Само няма да се плашункате и да се притеснявате. 

 

Утре следобед ще бъдем със Стефчо в Йегера. Ще се тагнем от там. Всички приятели са добре дошли. 

Link to comment
Share on other sites

Ти си топ в класацийти  :grin:

 

Имаш два поне от мен и ще липсваш. 

 

=======================

 

Един дълъг пост, свързан с убийството на младежа във Враца, на чието място можеше да бъда аз (което ме кара да настръхвам) преди много години или защо трябва да се каже НЕ на страха, НЕ на мълчанието, НЕ на безропотното поемане на шнура. И ДА СЕ ВЗЕМЕ СОПАТА! Публикувам го тук непроверено за грешки:
 

Един случай от далечната 1994, буквално два дни преди навърша 18 години. София е център на бандитски и мутренски изпълнения ежедневно. Полицията е безсилна по ред причини да се справи с престъпността. Кражбите на автомобили са ежедневие, побоищата са на заден план. Камо ли пък махленските. Хората бяха наплашени, ненаказаните престъпления бяха ежедневие и дори не присъстваха в новините, борците владееха града. Нямаше място за всички, толкова много бяха всеки божи ден. Някак си днес е асолютно непроменена ситуацията! Стараехме се като възпитаници на елитна гимназия да стоим настрана от тези неща. И все пак и ние бяхме тийнейджъри, и правехме типично тийнейджърски неща. Тъкмо назначиха охрана на гимназията - Първа английска гимназия имаше "професионална" охрана. Но когато играехме карти и пийвахме бира в градинката пред бившата Ла Страда бяхме сами. Градинката пред Ла страда... Част от Докторската градина - в идеалния център на София.
Един слънчев септемврийски ден част от един клас е на пейките в парка, техни съвипускници си играят карти в съседство и се наслаждават на следобеда... Група квартални бабаити, предимно наркозависими, тормозят хората в парка  - на алеята, на близко растояние. Естествено няма кой да ги спре. В момента, в който болшинството от момчетата отива за семки и бира, бабаитите предприемат своя ход. Първо пращат емисар да поиска цигара, ей тъй между другото. Аз съм на пусия, останал сам с три момичета и две момчета. Любезно давам цигара на очевидно неадекватния и нелюбезно поискващ си тиквеник. Осъзнали отслабената защита, останалите от групата му крещят " вземи и за нас". При второто идване подавам направо пет, че да има спокойствие, евентуално. Но не би. Минутка след това пристига цялата група от 10-на квартални бабаита, които ни наобикалят. Всички са видимо не само пияни, но и дрогирани в комбинация с алкохол (нямаше тогава жълти и зелени рецепти в аптеките). Тарторът, убеден, че защитата ни е нулева, застава пред мен с думите "Изнасяй се от парите и цигарите". Докато произнеса думичките "Чакайте, защо?" бивам хванат отзад от негов авер, ръцете ми са извити зад гърба и получавам два юнашки туката в очите - и отляво, и отдясно - директно в очите (евентуално присъствие на бокс, каквито оловни се лееха и продаваха за 3 бири, щях да съм като момчето от Враца). Шурва кръв от носа, в устата ми хрущи... Съучениците ми бягат из тревата ошашавени, момичетата пискат "Оставете го" и изпадат в паника, плачат... Никакво внимание от публиката, добре поне нямаше как да снимат за сеир, както в случая с Тодор. Бивам стандартно набързо преджобен, като ми се отнема вече непълна кутия Ротманс и метална запалка БРАУН пиезо, скъп семеен спомен. Друго няма, защото времената ни бяха научили да не носим нищо ценно, именно поради риска от подобни набези (в онези години да минеш дори подлез неджобен беше събитие). Интересен факт е, че поне 7-8 съвипускници от съседни класове наблюдаваха "умно" случката от пейките, на които играеха белот... Никой не се притече на помощ. Подчертавам - НИКОЙ. Момичетата ми помогнаха с кръвта и салфетките, след като озверелите бабаити си отидоха... 
Впоследствие съучениците ми, връщайки се от пазаруването, ме заварват с подути очи и побесняват. За съжаление твърде късно, за да се попилеят изпълнителите на грабежа. С много увещавания за пръв път се сблъсках с полицията, на която тогава никой не вярваше, както и сега. Буквално ме занесоха до 5-то районно управление, за да подам жалба.  Посрещнаха ме дежурните и право в подутите ми, вече посиняващи очи ми казаха, че са безсилни в момента - наистина нямат как да ми помогнат. НО - изрично ме посъветваха да си извадя веднага медицинско свидетелство, за да могат все пак да се опитат нещо да направят. Иначе думите бяха, цитирам, "Ние и да ги пребием, за теб няма да има нищо". Точно като в изконната приказка "бой и еВане не се връщат" .
Съучениците ми обаче в този момент застават плътно зад мен и изявават готовност да свидетелстват, така щото все пак, може би, евентуално, да има справедливост някаква. Аз продължавам да не вярвам в чудеса. Остава медицинското като основен документ. Набързо се прибирам, набързо обяснявам защо съм син в главата на майка си, която веднагически се отърсва от стреса и тръгва с мен към Пирогов, въпреки паниката, която е нормална за родител, който вижда детето си помляно. Лекарите набързо постановяват лека телесна повреда, но покрай едно счупено парче от долния ми зъб и присъствието на една комшийка, лейтенант от запаса, както и на практика временната ми невъзможност да говоря нормално (която слава Богу не остана перманентна), повредата бе определена като средна. Все пак не се знаеше дали ще проговоря нормално след като спаднат отоците - принципно на никой от отговорните медицински лица не му пука...  Средна телесна повреда постановява както и сега и затвор... Сега с бунт не повдигат реалните обвинения срещу врачанските боклуци, а именно - убийство с особена жестокост, което е ОЧЕВАДНО, пък и зснето от кибиците... 
В този момент моят баща се прибира от работа и виждайки, че липсваме, започва да ни търси. След като разбира къде сме и за какво гневът му, типично бащински, постанови да се подготви вендета - вендета с "момчета" от тип на същите, дето ме помляха. На практика това беше единствения начин да се получи възмездие в онези размирни времена. Не казвам, че е правилно, казвам, че бе единствения начин. И всеки баща би постъпил така. Аз като баща на две деца знам и съм сигурен, че бих реагирал точно по този начин - първосигнално. В случая с момчето от Враца, при сегашната ни "система" даже бих отстрелял боклуците още в ареста с ясното съзнание, че ще излежа половин присъда. Правистите знаят - моментно умопомрачение, действия вследствие афект и т.н. - любопитно ще да е каква телесна повреда ще го изкарат прокурорчетата... В България е по-добре да си престъпник!  Винаги се разминаваш с по-малка глоба, присъда и т.н. Лафът "Ще го излежа" хич не е случаен...
Няколко дни Гимназията обсъжда случая, аз празнувам 18-ти рожден ден с черни очила...  В един момент от съвипускници гимназисти разбирам, че извършителите за във вече бишата дискотека Ла Страда - към онзи момент игрална зала - и цъкат на джагите. Възпирам наказателната група съученици, за да не изпадаме в ситуация на престъпници. Забележете - вярвам в полицията. Нахлувам "нагло" в кабинета на директорите, където е единсвеният телефон, от който мога да повикам полиция. Изгледан лошо от секретарката и зам. директорката успявам да набера и да докладвам, че престъпниците са в залата... Смирено оставям слушалката и свалям очилата си пред зам. директорката, която вече на думи ме изключва... Като видя очите ми буквално падна на стола си, от който бе скочила... Стандартно ми намекна, че в този случай трябвало да викна охраната на Гимназията, която обаче извън оградата й няма право да работи. Не че работеше вътрешно, но все пак пенсионерите от МВР стояха на смени на топло.... 
След 5 минути излизам на портала, където за моя тотална изненада заварвам полицейска Лада 5-ца с униформени. Покрай фалшивите бомби от районното стигаха до нас за секунди... Обясних, че аз съм ги извикал. Качиха ме и кацнахме пред бившата Ла Страда.  
За пръв път се почувствах човек от Обществото, когато влезнах в залата с двама униформени зад мен. Престъпникът, играейки на джагите, още като ни видя, вдигна ръце и каза "Аз съм". Беше прилично и професионално наритан в кокалчетата докато стигнем раздрънканата Лада. А в районното бе буквално помлян от шамари, като никога няма да забравя следователя Иванов, който като Кърт Ръсел бе по бял потник с кобур връз него. Накара ме да си сваля очилата като ми видя очите, зениците му се свиха, след което целият ад се стовари на главата на стария им познайник... С думите "Гот ли е да биеш?" и два бързи удара свали келеша на земята в коридора, така щото и дежурните не можаха да го удържат прав. Видими поражения - никакви.  По-големите знаят какво е стерео шамар. Пищят ушите, сълзят очите и тръгваме нагоре към стаята за разпити, нежно наречена КЛЕТКАТА... Стая със стени без облицовка на панелите и кенеф срещу нея за плакнене. Един явно наритан стол в средата, кървави следи по пода без мокет и комунистическо бюрце с чекмедже. Защо е бюрцето с чекмеджето ще кажете? Ами защото предлагат на отпадъците бонбонки - бръкни да си вземеш, след което с трясък кокалчета хрущят... Вероятно упадъчен метод от упадъчна система, но го видях в действие.  И работи! Покрай побоя върху мен се признаха няколко грабежа в квартала от същата дрогирана банда, която разбира се е стар контингент в района.
Аз лично обаче бях шокиран от две неща. Първото бе случайната среща с майката на героя, който ме украси, която случайно се оказа на нашата маса в кафенето пред 5-то докато ни викаха за разпознаване и покрай разговора ни разбра кои сме. Въпреки вида ми заяви "Е, какво толкова ти е направил?" - никакви признаци за дори споменаване на думата "извинявай". Второто бе някак странното отношение на тогавашната началничка на 5-то, която освен че бе жена, всяваше страх в целия мъжки контингент. За няма и 24 часа бе арестуван и доведен с белезници собственикът на сергия в градинката КРИСТАЛ, който предлагал запалката ми за продажба и съответно разплакан в коридора ми се извиняваше, че не знаел, че е крадена. Шебек, който сякаш не продаваше ежедневно крадена стока от такива набити и джобени като мен... Образува се производство, направи се дори разпознаване със свидетели (!!!) и за нула време имаше вече дело срещу келеша. Докато чаках да бъда разпитан лично от началничката забелязах, че в кабинета има папки с гриф "СПЕШНО" отгоре от .... 1992... Почувствах се неудобно заради хората, които чакат... Впоследствие, след юнашкото шамарене великият бияч бе пуснат под гаранция от 10000 лева, които бяха тогавашни три заплати на майка му - чистачка. Бащата - шофьор на камион. Класика. Тук е интересно да се отбележи, че малко след като бе освободен, юнакът най-нагло ме привиква настрана от компанията на съучениците ми в същата градинка и буквално вдигайки ме за реверите ми се скарва за това, че съм викал полиция и той е платил гаранция... Един вид ми се обяснява, че подобен бой ставал всеки ден връз някого и не било редно да се протестира. Махленски спорт... Спирам настръхналите си съученици, за да не изпаднем в ситуация ние да даваме обяснения и нежно посочвам районното. Веднага бивам освободен, но под заплаха, че ще бъда скоро помлян отново...  Така и не посмяха, но няколко седмици се прибирах под напрежение до Орлов мост....  
Седмици по-късно бях привикан в СГС като ищец и бе постановена присъда 6 месеца условно + екстри. Майката ме гледаше на кръв като виновен за случилото се... Не заведох граждански иск. Все пак имаше НЯКАКВО възмездие. На мен лично ми стигна боят в Районното, на който умишлено бях свидетел. Униформените с това ми помогнаха тихичко. Да, не беше правилно, но думите на дежурния още в началото бяха истина - за боя и еВането... А сегашната ситуация със загиналото дете е срам и позор. И пак се мълчи. СРАМ И ПОЗОР.  
Станете, хора, събудете се - утре може вашето дете да бъде пребито! Слепи ли сте? Толкова ли сте опиянчени от домашна ракия и риалити бози? Събудете се, по дяволите! Два боклука събудиха Враца, а 200+ все още не събуждат цялото население... СРАМ И ПОЗОР!!!

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • Veno locked this topic

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...