Jump to content
BulForum.com

StarCraft 2


Dread Lord

Recommended Posts

С кралиците много удобно става 5,5,v,click - 6,6,v,click - 7,7,v,click и т.н. Ама то все пак трябва да се сетиш да го правиш това през 40 сек. Мисля да се запиша как пищя "Ларвиииии!" и да го направя на 40 секундна mp3-ка, която да пусна на repeat :D На друга mp3-ка пък ще запиша "Крииииийп!", а на трета "Дронииии!". Накрая ще стана филхармония :)

 

Btw, вече съм в diamond - 19:11. Оттук нататък започва интересното обаче. Ако запазя този win rate, ще съм още по-доволен!

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 10.1k
  • Created
  • Last Reply

Хахаха аз съм майстор на простотиите. Ръшва ме някакъв (протос срещу протос играем) аз му утрепвам пробата но малко след това стават 2та гейта. Не мога да утрепя пилона навреме, едно друго и той вади 2-3-4 zealota, аз вадя но по-малко и изгинаха... помагам с пробите но не стана... и вместо това хвашам всички проби и право в неговата база... и изненада - там има най-много 10тина проби (аз с 20тина)... гоним се малко, той не праща zealot-ите при мен ами трепят нексуса, аз пари имам и на high mineral пускам нексус и пилон и с моите проби трепя неговия нексус... в следващия момент той засилва пробите си в моята база... и изобщо не му прави впечатление че не му дава че съм "being revealed" като аз междувременно го тормозя с моите проби и правя други на онова място пуснах си и гейт. В този момент пича има 6-7 zealota и 10тина проби... вместо да ми изтреби сградите и да забележи че съм другаде той продължава да ми гони пробите... в един момент успя да ги избие... когато аз имах над 15 проби на онова място + 4-5 zealot-a и 3 гейта... е намери го, като направих 10тия zealot, а ставаха още 3 :lol:

Link to comment
Share on other sites

Между другото колко казарми правиш? Аз с теран пускам 4-5 казарми всичките с tech addon. Или 3 с tech и една с реактор.
Абе дядо стига с тия рийпъри, знам, че те кефят, но това е бронзово-сребърна стратегия...

А за казармите - от една база са ми две с тек лаб и една с реактор, като при осиране от бази гледам съотношението да е 3:1. Между другото - танковете са ужасно вървежен юнит.

 

liquid, моя съвет е да потърсиш риплеи на някой малко по-добър от дядото... Бабата Ягата предполагам ще даде идеи за добри играчи. Както и адекватни стратегии, че дядо обикновено ги къдри едни, дето ми настръхват косите като играем 2v2 :D

Link to comment
Share on other sites

Както и адекватни стратегии, че дядо обикновено ги къдри едни, дето ми настръхват косите като играем 2v2 :D

 

Ми аз постоянно казвам че обичам да правя глупости. Пък и ние толкова сме играли с теб... 2-3 игри бяха само като едната ти ги тормозеше аз правех експанди докато ми омръзна да натискам P за нови проби и реших да сменя копчето с някое друго :lol:

Link to comment
Share on other sites

Дедо всичките игри ги занимавах с глупости, и общо взето на момента, в който вече ми беше на устата да кресна "абе няма ли да се включиш в играта" зимаше, че ги вадеше :lol:

 

Деба, трябва да си я купя играта, беше забавно ;)

 

 

Edit: Не знам тежко мозъчно изкривяване ли е, ама във FB чета "mutual friend" и си мисля, че някой ми вади мутки...

Link to comment
Share on other sites

Коя мисия, аз почти я превъртях?

Това са мисиите, които ме затрудниха:

Supernova

The Great Train robbery

 

Welcome to the jungle

 

Тия мисии затрудняват не за друго, а заради тайминга на определени задачи. Тая с влаковете ако си я минавал на ултра - не знам. Аз тръгнах да правя бункери по линиите, но в един момент ме изнесоха лошо. Днес ако ми остане време ще се пробвам отново.

Link to comment
Share on other sites

Welcome to the jungle

 

Тия мисии затрудняват не за друго, а заради тайминга на определени задачи. Тая с влаковете ако си я минавал на ултра - не знам. Аз тръгнах да правя бункери по линиите, но в един момент ме изнесоха лошо. Днес ако ми остане време ще се пробвам отново.

Brutal ги играя всичките. Трудно е да ги минеш отведнъж, но като им свикнеш, е доста нормално. И не забравяй, че аз имам сейв :)

 

п.с Само аз ли си мисля, че да играеш зерг, изисква най-много концентрация, микро и макро? Направо не ги знам тия момчета как се оправят.

Link to comment
Share on other sites

Не знам, но на ХАРД на мисията в джунглата (трябва да събереш 7 кенистъра теразин преди протосите да блокират кладенците) ми влезнаха след няколко минути с колос - не знам как може да им се насмогне. По принцип брат ми е ненормалник на тая тема - ние вече остаряхме. На мен ми дай да се окопая нейде и да си строя на спокойствие laughing.gif

Link to comment
Share on other sites

И аз цъкам на хард, остават ми 2-3 мисии. Отначало изиграх първите 4-5 мисии на най-трудното, ама неам нерви и ми е по-забавно на хард. Има сейф по време на мисия, до ся не съм го ползвал, ама в менюто си има.

 

Надявах се, че ще оптимизират повече играта спрямо бетата. Мойто пц Athlon64 x2 5000+; 4GB DDR; Radeon HD 4670 512 MB уж отговаря на препоръчителните изисквания, обаче си лагва доволно с настройките по подразбиране :/ Да не говорим че играта ми заби докато лоад-ва два пъти точно на плейсмънт мачове, та с резултат 3:2 ме тури в голд-а..

Link to comment
Share on other sites

И какво... 11 игри, 7 загуби, но заради бонуса и това че винаги срещу favored отбора ме пускаше - загубите -5точки, взетите +40... и бумм изведнъж в диамантената пак... ей сега се закучи положението (това 2v2, при 1v1 съм в gold ама и не ми се играе 1v1 - скучно ми е нещо)

Link to comment
Share on other sites

Не знам, но на ХАРД на мисията в джунглата (трябва да събереш 7 кенистъра теразин преди протосите да блокират кладенците) ми влезнаха след няколко минути с колос - не знам как може да им се насмогне. По принцип брат ми е ненормалник на тая тема - ние вече остаряхме. На мен ми дай да се окопая нейде и да си строя на спокойствие laughing.gif

 

и аз дотам стигнах, тази мисия изведнъж става много по-трудна от предишните, а тъкмо се бях отпуснал:D

Link to comment
Share on other sites

На джунглата още нямаш викинги.

 

btw, на Haven някой избра ли да се бие с протосите? Чудно ми е дали намери лекарство докторесата?

Link to comment
Share on other sites

На джунглата още нямаш викинги.

 

btw, на Haven някой избра ли да се бие с протосите? Чудно ми е дали намери лекарство докторесата?

Грешка ! На джунглата аз вече имах Викинги :rolleyes: .... Ако знаеш само, каква хубава работа ми свършиха онези мизерници, наемниците викинги... Те и другите ми наемници си изиграха ролята... бях ги оставил с два бункера марини и четири докторички да вардят базата, а аз с армията и наемните викинги обикалях по шрайновете да пазя СЦВто и да търся ъпгрейди... (единия така и не го открих)

btw, на Haven някой избра ли да се бие с протосите? Чудно ми е дали намери лекарство докторесата?

Аз ги омазах снощи. Докторката само ме целуна след това... и шибаната кучка нищо не каза за илача...

Link to comment
Share on other sites

Ааааааааааааа, нов пач - и номера със save game не работи... Мога всеки път - наново :/
С новия пач били оптимизирали save games... Като премахнах новите sc2.exe и Battle.net-patch.MPQ - прекъсвайки процеса на ъпдейтване нещата потръгнаха...

 

Иначе докторката от самото начало не ми вдъхваше доверие... Предпочетох протосите :D

Link to comment
Share on other sites

Снощи направих най-епичната битка в живота си :) Противникът не беше от най-добрите, но въпреки това съм много доволен от себе си - добра защита, перфектни скаутвания, устойчиво развитие и брутална контраатака. Накрая бях толкова развълнуван, че забравих да изляза от играта, та затова риплеят е толкова дълъг. Ако някой има интерес, може да види за какво става дума тук: http://www.2shared.com/file/J80kK_d5/EPIC.html

Мисля, че целият квартал чу победоносния ми рев :D

Link to comment
Share on other sites

Абе то си личи от самото начало, че няма шанс синия. Само експанда можеше да го направиш съвсем малко по-рано. Стратегически от самото начало просто го разцепи, нямаше никакъв шанс колкото и да беше грухал... Предпочиташ да играеш на контраатака? Качвайте още такива риплейчета;)

Link to comment
Share on other sites

Сега изгледах някои от placement match-овете на TLO - пича дето му вика "надявам се да не си истинския ТЛО че да не го излъчат това"... ей това ако бях аз щях да се хиля много и да се радвам че съм играл с такъв човек дори по случайност дори да ме е размазал така все едно пипам SC за първи път :)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...