Jump to content
BulForum.com

StarCraft 2


Dread Lord

Recommended Posts

Ма можеше поне предните страница - 2 да прочетеш за да погледнеш кутийката на колекционерското издание и нейното съдържание все пак.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 10.1k
  • Created
  • Last Reply

Защо - от пулсар, озоне и другите да не ти я дават в найлонче?

 

Може да му я дават записана на дискове Princolaughing.giflaughing.gif

Link to comment
Share on other sites

EVN се опитват да ми тестват нервната система. Хвала на UPS-а. Тая мисия Welcome to the jungle съвсем си отговаря на заглавието. Нямам нерви да се боря с фанатици на хард. Ебавам ти и теразина, пускам я на нормал laughing.gif

 

 

Link to comment
Share on other sites

Как се тренира самообладание, питам аз? Билд ордери съм научил, каунтъри съм научил, микро и макро горе долу са ок. Ама като се панирам, всичко отива на кино. Хем знам какво трябва да направя, ама ръцете ми не ме слушат. :)

Последните две игри в ладера бяха много драматични, и двете ги взех, но след това ми трябваха по 15 минути да се съвзема.

Link to comment
Share on other sites

EVN се опитват да ми тестват нервната система. Хвала на UPS-а. Тая мисия Welcome to the jungle съвсем си отговаря на заглавието. Нямам нерви да се боря с фанатици на хард. Ебавам ти и теразина, пускам я на нормал laughing.gif

Май аз съм единственият, който я играе на бруталната трудност?

Link to comment
Share on other sites

Май аз съм единственият, който я играе на бруталната трудност?
Вероятно. Не мога да заделя толкова време и нерви, че да я играя на по-трудно от Normal...
Link to comment
Share on other sites

Един нестандартен въпрос: как движите мишката? С палеца и безимения или с цялата длан, полегнала върху мишката?

 

С палеца, кутрето и безименния.

Link to comment
Share on other sites

Май аз съм единственият, който я играе на бруталната трудност?

 

Всеки луд с номера си. Ако се пребориш на тая мисия ми се обади tounge.gif

 

С палеца, кутрето и безименния.

 

+1

Link to comment
Share on other sites

тая мисия с влаковете сериозно ме кара да се замисля дали си струва да си хабя нервите на ХАРД... не стига че на човек му се стопля бирата, ами не може и да си я пие с удоволствие. Оттеглям се на размишление с една кана laughing.gif

 

 

Link to comment
Share on other sites

Къде точно на кутията го пише серииният номер, че трябва да инструктирам баща ми да ми го издиктува?

Link to comment
Share on other sites

djadomraz, дай 1-2 риплея да видя какво правиш, че аз съм много зле. Решил съм да специализирам теран, че ми е най-лесно, но след първия харас рядко успявам да премина в следващия етап.

Онзи ден играх първия плейсмънт мач и в началото доста добре (като за мен) му влезнах с бункер пред рампата с малко марини и мародери, пречуках малко зерглини, кралица, хидралиск дена, експанднах, но се замотах с факторито и старпорта, после не можах да му пробия защитата и от една база премина на муталиски, което ме довърши.

Link to comment
Share on other sites

Да ти дам ама като играя само протос този път :)

 

Иначе ако искаш можем да играем заедно аз теран ти каквото искаш...

 

ПС: КАК след като си го тормозил е направил муталиски не ми е ясно след като те са много скъпи а марините ги трепят (верно 3 муталиска срещу 7-8 марина но като цена са същите само че газта ти е бакшиш).

 

А срещу муталиски мега ефективни са Thor. След 3тия thor е просто обречен зерга ако е тръгнал на муталиски. Слагаш и някоя и друга кула около работниците че да го спреш временно докато се дотътри онзи големия и това ти е играта в този случай.

 

И това с бункера пък е странна тактика, бункери не помня да съм правил последните 100тина игри... спира се точно с 1-2 кули леееко надалече от бункера. После нито можеш да направиш 2ри бункер по-близо, марините ги трепи (верно мародерите са друга работа но той пък няма да разчита само на кулите я)

Link to comment
Share on other sites

тая мисия с влаковете сериозно ме кара да се замисля дали си струва да си хабя нервите на ХАРД... не стига че на човек му се стопля бирата, ами не може и да си я пие с удоволствие. Оттеглям се на размишление с една кана laughing.gif

Тази мисийка пък беше много приятна... в по-късният етап си иска доста добър контрол.

 

П.с. Това за файлчето в сейвс дето ти го каза Пешо... бачка безотказно. Така, че не плашойся!

Link to comment
Share on other sites

Ти на каква трудност я игра? Защото аз рестартирах 2-3 пъти на ХАРД и честно казано се изнервих. Отделно че днес целия ден ми е изнервен - мамка му, може би затова играта не ми върви... Я да си сипя още една кана.... laughing.gif

Link to comment
Share on other sites

И това с бункера пък е странна тактика, бункери не помня да съм правил последните 100тина игри... спира се точно с 1-2 кули леееко надалече от бункера. После нито можеш да направиш 2ри бункер по-близо, марините ги трепи (верно мародерите са друга работа но той пък няма да разчита само на кулите я)

Успя да направи муталиски, защото направи повече зерглини, 2 кралици и статична защита, а аз не знам защо бях направил само 3 бараки без медивак и имах предимно мародери. Просто построих фактори и нищо не правих после освен от бараките, което ставаше и бавно и тъпо. А той може и да се е експанднал надолу, а не на основния експо (Лост Темпъл) - не знам.

Относно торове и марини - нямах време. Той просто ми влезна в базата с десетина и нямаше какво да правя. Просто едни такива глупави грешки правя. Иначе с бункера първоначално мисълта ми беше да го запуша в неговата си база, да организирам една обсада отпред с танкове и торове, малко марини и мародери докато после мина отзад в базата му с 2-3 клоакнати баншита. Но по някаква причина завърших фабриката много късно, експанднах и аз късно и т.н. Леймърски глупости.

Link to comment
Share on other sites

liquid, звучиш ми като да правиш няколко грешки - първата е че нямаш достатъчно работници (правило по 2 и половина на минерал и 3-4 на газ - аз на газта се презастраховам и пускам по 4 понякога). Като направиш ctrl+click на работник трябва да няма празно място в табличката отдолу. Работници общо взето НЕ СПИРАШ да правиш поне първите 15 минути.

 

втората - не скаутваш. Може и 2 експанда да е имал и то още от самото начало а ти да не си видял.

 

третата - имал си мародери, дремят някъде. Ми налива ти се с муталиски, налей му се ти с мародерите... трето: 10 муталиска са МНОГО газ. Не знам какво и как сте правили а и нямаш ли sweep да погледнеш дали пък не е тръгнал за муталиски и да набримчиш по 3 марина във всяка от казармите.

 

Между другото колко казарми правиш? Аз с теран пускам 4-5 казарми всичките с tech addon. Или 3 с tech и една с реактор. Ако видя че мога да го замотам - правя набързо 10тина reaper-a и докато го замотая с мародери отпред вкарвам диверсия reaperите отзад и става луд купон. 10 reaper-a очистват де що работници има за отрицателно време. Кралицата може да ги спре за много малко ако има и 2 кули пак няма да ги спрат съвсем само roaches но те са заети обикновено другаде (това на хора от diamond не върви или поне не всеки път) :)

Link to comment
Share on other sites

Пробвах и аз base trade да направя, но понеже бях решил вече да се прибирам в базата и да минавам на следващата фаза и нямах достатъчно единици пред неговата база, а в моята за защита бяха единици само за земя :). Уж скаутвах малко, но все когато няма какво да науча. Трупат се много неща на веднъж за правене и се чудя какви да ги върша и кое по-напред. Иначе правя по принцип 3 бараки и тогава минавам на друго и след това ако се наложи слагам още 1-2 с тек лабс.

Link to comment
Share on other sites

И при мен мултитаскингът куца. Late game като се налага да поддържам 3 бази с 3 кралици, оверлорди навсякъде, армията да се движи заедно...има още много хляб да ям.

Link to comment
Share on other sites

To игра се печели точно когато извъртиш номер на противника който не го е очаквал.

 

И при мен мултитаскингът куца. Late game като се налага да поддържам 3 бази с 3 кралици, оверлорди навсякъде, армията да се движи заедно...има още много хляб да ям.

 

Е то при всеки освен при неземно добрите ама те са мутанти. Аз примерно слагам разните казарми, factory-та и т.н. на shortcut (7-8-9-0) a на зерга правя по няколко hatchery-та като в първия SC и кралиците ги ползвам когато имам време. То време за толкова все се намира чат пат и е мега яко с една кралица да нацвъкаш на 3 hatchery-та едно до друго да стават ларви. После накуп каква гмеж наизскача само :D

Link to comment
Share on other sites

Всеки луд с номера си. Ако се пребориш на тая мисия ми се обади tounge.gif

 

 

 

+1

Коя мисия, аз почти я превъртях?

Това са мисиите, които ме затрудниха:

Supernova

The Great Train robbery

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...