Jump to content
BulForum.com

StarCraft 2


Dread Lord

Recommended Posts

  • Replies 10.1k
  • Created
  • Last Reply

Рекапитулация - мразя хелиони, мразя баншита, мразя форс фийлд, мразя колоси, мразя бейнлинги (в zvz). Ако опонентите ми не правят тези неща, ще съм най-добрият на света :)

Link to comment
Share on other sites

Като правя хелиони и гинат като мухи... какво правя грешно?

1) Правиш ги късно, а тогава противника ти вече има достатъчно и подходящи единици, за да реагира.

2) Не ги местиш добре... оставяш се да бъдеш заобиколен.

3) Когато правиш миксирана атака са ти най-опред и не могат да се възползват адекватно от мародерите и другите съпътстващи ги единици.

Ако ще правиш харас с тях... винаги позлвай поне по 2 броя. Ако може с инфернал ъпгрейда :)

Link to comment
Share on other sites

Като правя хелиони и гинат като мухи... какво правя грешно?

Играеш срещу зерг, който е решил, че роучовете са правилният избор.

Срещу такъв зерг, ако е добър, за съжаление, още не съм открил каква стратегия трябва да се използва, но не е mech!

Link to comment
Share on other sites

Е извинявай, но ако зерга закъснее с хлебарките кажи ми как точно да спре хелионите в базата си? В смиъл един реално приложим и що годе добър начин за справяне с тях, който да конкурира успеваемостта на хлебарките. Иначе за теранчето.. танкове с маринки и от хлебарките остава само бозичка :) В смисъл за начало на игра... газта за танковете, минералите в марини, които да "танкват" хлебарките.

Link to comment
Share on other sites

Е извинявай, но ако зерга закъснее с хлебарките кажи ми как точно да спре хелионите в базата си? В смиъл един реално приложим и що годе добър начин за справяне с тях, който да конкурира успеваемостта на хлебарките. Иначе за теранчето.. танкове с маринки и от хлебарките остава само бозичка :) В смисъл за начало на игра... газта за танковете, минералите в марини, които да "танкват" хлебарките.

Хлебарките бият танкове, особено ако има и зерглини. От танковете остава само бозичка, като ти дойде с хлебарките. Говоря за най-високо ниво на игра. За да биеш хлебарки, ти трябват мародери.

Link to comment
Share on other sites

MMM+някой-друг танк да седи по-назад и да позволява известно hit'n'run отстъпление си е сериозно наказание за хлебарките...

Link to comment
Share on other sites

Бабо, те и мутитата бият танковете ама конкретно си говорихме за нещо съвсем различно. И Пешо ти го казва, но ти сигурно под най-високо ниво имаш предвид нещо след диамантените първенци?

Аз имам въпрос, тъй като кмпанийката си я цъкам лека-полека... когато имам временце, но все пак на брутал, а не обичам да си харча парите за глупости... та, онези наемници ако им плащам след дадена мисия продължават ли да стоят? И ако умрат по време на дълг изчезват ли пак от възможността да бъдат ползвани или са си там... или трябва наново да им плащам? Ще се радвам някой, който е минал по този път да сподели.

Link to comment
Share on other sites

Доколкото разбрах, даваш си кредитите, за да ги имаш налични. В мисията, кихаш пари - получаваш наемници. Аз лично, предпочетох да си инвестирам кредитите във ъпгрейди на нормалните единици.

Link to comment
Share on other sites

Идеалната ситуация срещу хелиони е да имаш около 20 +1 speedling и оверлорд някъде по картата, който да ги види, че идват. Разбира се, хлебарки на входа също действа. Лека полека започвам да задобрявам в разполагането на крийп и оверлорди за видимост. Една от последните игри снощи успях да пресрещна две медивакс с муталиски и зерглинги отдолу - избих ги без жертви и противникът излезе :)

Link to comment
Share on other sites

Бабо, те и мутитата бият танковете ама конкретно си говорихме за нещо съвсем различно. И Пешо ти го казва, но ти сигурно под най-високо ниво имаш предвид нещо след диамантените първенци?

Аз имам въпрос, тъй като кмпанийката си я цъкам лека-полека... когато имам временце, но все пак на брутал, а не обичам да си харча парите за глупости... та, онези наемници ако им плащам след дадена мисия продължават ли да стоят? И ако умрат по време на дълг изчезват ли пак от възможността да бъдат ползвани или са си там... или трябва наново да им плащам? Ще се радвам някой, който е минал по този път да сподели.

Наемниците се купват само веднъж, като ъпгрейдите са. След това ще са налични във всяка мисия в merc haven-a, като за всеки елитен отряд има лимит в броя повиквания, които можеш да направиш за дадена мисия.

Link to comment
Share on other sites

10 кученца стигат, ако имат бързина, а хелионите нямат син пламък. Това е реалната ситуация, няма какво да си говорим. Ако тръгнеш за бърз хелион, означава, че правиш реактор, който се прави много време. Ако го направиш на казармата си, ще се види. Ако го види, може да направи над 30 кученца докато станат 3-те хелиона. Какво да говорим, бе. Не е голяма философия да ги заобиколиш тия колички. Заобиколиш ли ги, край. После земята е твоя. Тия хелиони биха ти създали проблем само ако си фаст експанднал и си забавил бързите кучки или не си пуснал роуч уарен. Хелион харасът с 3 хелиона умира, да живее 1 рийпър-1 хелион харасът...

Link to comment
Share on other sites

 

Това пък ако е игра, направо здраве му кажи. Къде е кефа в цялата работа не разбирам. Пак трябва да циклиш като безумен за да си що-годе някъде по средата, какво остава да идеш нагоре. Тъпа работа и загуба на време.

Link to comment
Share on other sites

Поинтересувай се колко пари заработва играч от ранга на NaDa, Ra, BoXeR и т.н. про-геймъри ;) Пък ходи ми обяснявай, че е тъпо ;)

Link to comment
Share on other sites

Как ме грее мене колко пари вадят братята корейци ?? И доколкото знам из форума няма играчи дето да си вадят парите точно със Старкрафт 2 или единицата даже. Мене играта ме интересува като игра,а не като средство за вадене на пари. Или ако се вадят пари от нещо значи е много яко ?

Link to comment
Share on other sites

Тъпа работа и загуба на време.
Поинтересувай се колко пари заработва играч от ранга на NaDa, Ra, BoXeR и т.н. про-геймъри ;) Пък ходи ми обяснявай, че е тъпо ;)

 

Не каза, че те интересува от гледна точка на игра. Обяви го за тъпо и загуба на време. Ако за теб е тъпо и загуба на време да изкарваш доста добри пари и да те боготворят в родината ти, защото про-геймърите определено се радват на слава в Корея - еми радвам се, че не споделям вижданията ти ;)

Link to comment
Share on other sites

Ами все едно да кажеш, че е тъпо да тренираш усилено всеки ден футбол, да спазваш строги диети, да откажеш цигари и алкохол, да следващ точно определен режим и да страдаш от вечни болки в краката след края на кариерата си, за да играеш в отбор от световна класа, защото футболът е само игра и не трябва да се гледа на него като на средство за вадене на пари... Пак е безумно циклене, така е с всеки спорт.

Link to comment
Share on other sites

Поинтересувай се колко пари заработва играч от ранга на NaDa, Ra, BoXeR и т.н. про-геймъри ;) Пък ходи ми обяснявай, че е тъпо ;)

 

аз търсих но не можах да намеря, колко пари взимат и как?

Link to comment
Share on other sites

Четох, че Flash, който в момента може би е най-добрият теран на BW в света, взима по 300 000 $ годишно.

А за NaDa цифрата е била май 600 000.

Link to comment
Share on other sites

Ами за топ играчите не знам, но знам, че чушката преди около пет години, без да е от най-добрите в клана взимаше по около 500 лева месечно от SK. Парите идват от клановете, които пък си имат стабилни спонсори, фирми в компютърния бранш като Intel, nVidia и т.н.

В Азия компютърните игри са наравно със спортовете по интерес, ако не е и по-сериозен, в Корея има сума ти телевизионни канали, предаващи на живо игри между топ играчи, новини относно клановете, състезания и т.н., а там има реклами, едно-друго ;)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...