Jump to content
BulForum.com

StarCraft 2


Dread Lord

Recommended Posts

Ъхъм... ама го взех за нормално при такъв контингент.

 

А на Haven някой избра ли да помага на докторката? Чудя се какво би станало в този случай...

 

 

 

 

 

А от сайта на близард ако го купиш онлайн ще ти излезе 85лв някъде (зависи от курса на долара към момента на покупката и колко ще те обръсне банката допълнително но пак ще е по-ниско от това.

Илиза 60Евро при мен. Ако купуваш US копие може и да ти е 60 доларчета, но иначе не.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 10.1k
  • Created
  • Last Reply

На мен пък взе да ми писва от глупостите на докторката - ела ни помогни тук, ела ни помогни там - бати аз на линейка се обърнах. И тъкмо бях минал и мисиите със zerathul и видях мацката от кериъра и реших че е по-правилно да се изтребят гадините отколкото да се млатя с протосите. И ми дадаха някаква значка че съм бил приятел на протосите...

 

 

liquid, аз как съм се регистрирал че съм в щатите не знам но май наистина си мисли че съм там :)

Link to comment
Share on other sites

Друг въпрос - някой зае ли страната на растамана? Че мен ме дразнеше от самото начало и предпочетох да го опуцам.

Link to comment
Share on other sites

Друг въпрос - някой зае ли страната на растамана? Че мен ме дразнеше от самото начало и предпочетох да го опуцам.

 

Аз бре. Много ме кефеха и са по-яки от ghost-oвете. Тяхното си е като сторм ама мигновено :)

Link to comment
Share on other sites

Врътнах я снощи.Добра игра несъмнено,но като за 12 години чакане не става...приликите с Warcraft са прекалено много,като започнем от графиката и стигнем до интерфейса.Прочетох едно мнение в интернет,че играта е съвкупност от C&C Generals и Company of Heroes и съм напълно съгласен с това.Нищо революционно отново,просто добре скалъпено.Естествено най-голямата горчилка си остава факта,че 2/3ти от кампанията е още в завода.Сега следва едно почти безкрайно оптимизиране с пачове докато нещата се оправят,определено има много трески за дялане.

 

 

минуси

- относително кратка кампания

- лош патфайндинг

- неоптимизирана

- някои единици имат ужасни гласове ( scv,thor,diamondback...)

- размера на сградите е силно намален,освен това са неразличими

- WC style който не ми се нрави,а Артанис на времето казваше "this is not warcraft in space"....e точно това е.

- небалансирана ( по мое мнение теран са прекалено силни )

 

плюсове

+ различните сектори на Хиперион

+ теран вече е способен да изнася и по земя

+ филмчетата с енджина на играта,както и добре познатите cinematics

+ нови единици и сгради

+ покачващо се ниво на лавата на някои карти

+ вече може да се напада и през планина

 

 

Мнението си е изцяло мое и нямам за цел да разярявам духове,идеята ми е да споделя вижданията си не като маняк на тема StarCraft , а умерен фен на поредицата.

Link to comment
Share on other sites

+ теран вече е способен да изнася и по земя
Че кога не е могъл?! Опитваш се да ми кажеш, че на SC1 терана е бил слаб по земя?! Дето протоса гледаше да изкара или арбитър с цел stasis field/cloak или кериъри... И зерга основната му идея беше air harass в началото, за да може да хваща бази... Щото танка лесно се контрира по земя...
Link to comment
Share on other sites

Това го казах образно донякъде,исках да кажа,че по земя изпъкват доста мощни единици,които липсваха досега.

Link to comment
Share on other sites

Много съм зле напоследък, хич не ми върви. Паднах под 50% winrate :( Пробвам разни стратегии на custom, стават, ама на ладер ям лайняни вафли. Явно много работа и high level play не могат да се съчетават.

Link to comment
Share on other sites

Врътнах я снощи.Добра игра несъмнено,но като за 12 години чакане не става...приликите с Warcraft са прекалено много,като започнем от графиката и стигнем до интерфейса.Прочетох едно мнение в интернет,че играта е съвкупност от C&C Generals и Company of Heroes и съм напълно съгласен с това.Нищо революционно отново,просто добре скалъпено.Естествено най-голямата горчилка си остава факта,че 2/3ти от кампанията е още в завода.Сега следва едно почти безкрайно оптимизиране с пачове докато нещата се оправят,определено има много трески за дялане.

 

 

минуси

- относително кратка кампания

- лош патфайндинг

- неоптимизирана

- някои единици имат ужасни гласове ( scv,thor,diamondback...)

- размера на сградите е силно намален,освен това са неразличими

- WC style който не ми се нрави,а Артанис на времето казваше "this is not warcraft in space"....e точно това е.

- небалансирана ( по мое мнение теран са прекалено силни )

 

плюсове

+ различните сектори на Хиперион

+ теран вече е способен да изнася и по земя

+ филмчетата с енджина на играта,както и добре познатите cinematics

+ нови единици и сгради

+ покачващо се ниво на лавата на някои карти

+ вече може да се напада и през планина

 

 

Мнението си е изцяло мое и нямам за цел да разярявам духове,идеята ми е да споделя вижданията си не като маняк на тема StarCraft , а умерен фен на поредицата.

"Теран вече е способен да изнася и по земя"

 

Интересно, но на старкрафт 1 теранът е НАЙ-ЗЕМНАТА РАСА!

Двете най- разпространени такткики срещу зерг, който играе на муталиски и протос, който играе на кариери, са съответно:

Marine Medic Siege / Goliath Siege

 

Ти изобщо играл ли си единицата, се чудя?

 

За балансиране, по мое мнение, някой играчи са твърде слаби, за да имат мнение относно баланса.

 

Извинявай, че се разпених така, но просто....

 

 

@PSYCHOSIS:

 

И аз се преставям по-зле, отколкото на бетата. Преди (по време на бетата) бях над 60%, примерно 78/50. Сега съм нещо от рода на 52/45, което както и да го погледнеш, си клони към 50%...

Link to comment
Share on other sites

На бетата не всеки взе ключ. Сега всичките изроди са взели. Бабата ме е изпреварил, иначе щях да изригна и аз оснотно теранската доминация на единицата. Но вероятно опитът на човечеца на SC1 се е изчерпвал със Big Game Hunters и FA$TE$T MAP PO$$IBLE...

Link to comment
Share on other sites

Само на мен ли батълнета ми е шит. Чакам по една минута да се логна и накрая ми изкарва, че трябва пак да минавам през плейсмънт мачовета?

Link to comment
Share on other sites

И при мен прави мизерии. Успях да се логна най-накрая, но не мога да правя игри, точките ми са занулени, такива работи. Май има профилактика, кой знае.

Link to comment
Share on other sites

To 'ко бях го видял и аз щях да го насмета за терана и земята и че е точно наобратно - протосите с тези имортали и колоси могат да контрират някак терана а зерга с бейнлингите и хлебарките може да нанесе някакви поражения на армия с марини и танкове, докато 5 танка с малко голиати или марини покрай тях преди си бяха почти непосилно за изнасяне по земя. Освен с dark templar-и ако няма science vessel или сторм, но зерга само с въздух можеше да ги контрира... или с МНОГО лъркъри ама МНОГО и някакви зерглинги да оберат боя докато лъркърите се закопаят, само че като цена армията излизаше МНОГО по-скъпо на зерга отколкото на терана.

 

За лошия pathfinding, обаче ми стана много интересно какво се има предвид. Няма по-лесен алгоритъм от този и не разбирам какво му е лошото защото досега не съм видял да се въртят като гламави нещо...

Link to comment
Share on other sites

Колегата се изказа абсолютно некомпетентно според мен! Почти нищо вярно няма от това, което е описал...

Link to comment
Share on other sites

Доста зле игра според мен. Първо изгуби 2 тора ей така и после като видях, как направи 2 бункера на експанда и ми стана ясно...

 

Много мразя Зерг мирърите. Нямя ли начин банелингите да се спрат по друг начин освен с банелинги? Няколко пъти вече пробвам с хлебарки, но все не се получава...

Link to comment
Share on other sites

Трябва да намериш точния момент за транзишън. И аз мразя baneling wars и редовно падам, защото или тотално отказвам да ги правя, или лошо микро, или противникът първи се сеща да тръгне за муталиски. Много досаден mu.

 

Чудя се как има още хора, които на Blistering Sands не слагат нещо за скаутинг на входа със скалите.

Link to comment
Share on other sites

Чудя се как има още хора, които на Blistering Sands не слагат нещо за скаутинг на входа със скалите.

 

... и не са в silver... то не само на тази карта - има още 5-6 подобни.

 

ПС: Абе вие само 1v1 ли играете?

Link to comment
Share on other sites

Дедо, на единицата TvZ зерга като стигне до dark swarm - терана може да направи само едно - да си сглоби танковете и да търти да бяга като бит педераст... А ултралиските на единицата правят M&M на салата... Въпроса е, че за целта трябва да tech-не до Hive, а и да има доста газ, което не е толкова лесно...

Link to comment
Share on other sites

Дедо, на единицата TvZ зерга като стигне до dark swarm - терана може да направи само едно - да си сглоби танковете и да търти да бяга като бит педераст... А ултралиските на единицата правят M&M на салата... Въпроса е, че за целта трябва да tech-не до Hive, а и да има доста газ, което не е толкова лесно...

 

Това е така наистина, но за да може да прави dark swarm първо трябва да е доста напред с уменията а не да дава "атака в ей онази посока" и второ МНОГО ама МНОГО газ... със същия успех срещу танкове може да излезе и с broodlord-ове

 

Сега се замислих - срещу хидри в dark swarm сторма какъв ефект имаше?

Link to comment
Share on other sites

Абе момци, неволно си рестартирах машината тия дни и както предположих работаат май се засра. Опитах се да пусна тоя пусти LibertyCampaignSave файл и СК взе че се ъпдейтна. И пак сме на стартов екран! Ако ме подкара отначало ще убия някой. Преди да се е засрало още нещо - какво да направя сега? Да копна ли пак ехе-то от крака? И изобщо ще да започна ли откъдето си бях? Има и папка Unsaved виждам, в която има данни за прогреса ми... Какво да го правя?

 

 

Link to comment
Share on other sites

Бухаха...

Предполагам, че ползваш стария рафт от арената, та първо - иди и наново си копирай SC2.exe където му е мястото, после си овъррайтни и батал нет пача върху наново създадения и следващия път като пуснеш сейв файла - просто затвори ъпдейтъра от онуй красивото хиксче отгоре.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...