Jump to content
BulForum.com

ПОПУЛЯРНИ ИГРИ - новини, промоции, препоръки, коментари


veseo

Recommended Posts

27 minutes ago, kotora said:

недостиг на микрочипове

Дойде от липсата на полупроводници, а тя дойде, защото в Тайван нямало много тайфуни и не било валяло достатъчно, и от там водна криза, а за производството искат много вода, и въпреки рециклирането ѝ и повторното използване, пак не стигнало. Защото нямало достатъчно урагани...

Edited by mIRCata
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 3.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

3 minutes ago, mIRCata said:

И некъв Томб Райдър (изгубил съм им бройката отдавна) за няма 5 $


На практика всичките са по долар, за 6 купих всичко току що...

Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, RaptoR said:

Значи другари, когато намесим копането, което освен че няма нищо с нормалния потребител би следвало да носи и пари работата става съвсем, ама съвсем друга! Аз говоря за нормалните хора вкъщи и колко им нужен видеоъпгрейд за хиляди левове през година! 

Добре де, ти не можеш ли да четеш или и мисирите сте като чукчите? Какви ъпгрейди през година те гонят? :lol:

Масово геймърите са със стари видеокарти на няколко години, виж горе статистиката дето Ангел ти я пусна. Най-масовата карта е на над 5 (пет) години. Очевидно е, че в момента на доста сериозно количество геймъри им се налага да ъпгрейдват, но поради изтъкнатите вече причини няма как да стане това. Ако новите карти на Емвдивия се намираха спокойно на MSRP цени, то тази статистика от Стийм щеше да изглежда доста по-различно, но уви, ситуацията е друга.

Link to comment
Share on other sites

Това е ясно, аз съм с 970, ама остава едно такова чувство... :evil

=========================

 

Реално при тая конфигурация каква карта мога да сложа нагоре, така щото да работи пълноценно и да не отивам да сменям всичко? 

frgsfgsdfgsf.jpg
 

Link to comment
Share on other sites

Няма как. Каквото и да сложиш на тоя стар процесор, ще скопиш видеокартата и няма да получиш особено много производителност отгоре. Дори на следващото поколение на твоята да отидеш - GTX 1080, пак ще срежеш производителността на видеокартата драстично.

 

Аз имах i5 7400 и пак я режех. Като сложих i7 7700 се отпуши.

 

В твоя случай, ъпгрейда трябва да е на цялата платформа, иначе са пари на вятъра.

Link to comment
Share on other sites

Видене, края на 2019-та направих цялостен ъпгрейд на моята машина - cpu, mobo, RAM, NVMe и PSU. Минах от Интел на AMD и само от това, че смених процесора, забелязах скок в производителснотта на игрите към 20-30% (без да сменям картата). Старият ми процесор беше 4790к и го подмених с Ryzen 5 3600. 

 

В момента Ryzen не са най-изгодните процесори - малко им се вдигнаха цените. След като огледах пазара, най-доброто откъм цена-качество-производителсност е i5 10400f - намира се за около 300 лева нов. Тъй като това е процесор, който не се клоква, дъната за него са сравнително евтини - започват от 110-120 лева и могат да стигнат x4 без много проблеми. Ако съм на твое място - ще огледам колко вървят цените на твоите компоненти в olx и ги шитвам директно. Ако си решил да си ги пазиш, защото си Плюшкин, то огледай в Ера дъната - там има доста евтини модели. В момента 10400f е на примоция в Емаг, DDR4 РАМ-та не е скъпа като цяло и кажи-речи си готов. Може да си караш със старото ССД или да си купиш NVMe SSD, където скоростите в повечето случаи варират от x3 до x6 - не че толкова се забелязва в игрите, но компа става много по-пъргав.

 

ПС Въпреки всико не очаквай чудеса, ако останеш със старата карта и смениш останалите компоненти. Ако искаш да въргаляш играта на 1440p high settings, определено трябва да смениш старото добиче, но както и преди бях коментирал, много кофти период е в момента за ъпгрейд на карта - било то и 2ра ръка. 

Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, Sothbiss said:

Видене, края на 2019-та направих цялостен ъпгрейд на моята машина - cpu, mobo, RAM, NVMe и PSU. Минах от Интел на AMD и само от това, че смених процесора, забелязах скок в производителснотта на игрите към 20-30% (без да сменям картата). Старият ми процесор беше 4790к и го подмених с Ryzen 5 3600. 

 

В момента Ryzen не са най-изгодните процесори - малко им се вдигнаха цените. След като огледах пазара, най-доброто откъм цена-качество-производителсност е i5 10400f - намира се за около 300 лева нов. Тъй като това е процесор, който не се клоква, дъната за него са сравнително евтини - започват от 110-120 лева и могат да стигнат x4 без много проблеми. Ако съм на твое място - ще огледам колко вървят цените на твоите компоненти в olx и ги шитвам директно. Ако си решил да си ги пазиш, защото си Плюшкин, то огледай в Ера дъната - там има доста евтини модели. В момента 10400f е на примоция в Емаг, DDR4 РАМ-та не е скъпа като цяло и кажи-речи си готов. Може да си караш със старото ССД или да си купиш NVMe SSD, където скоростите в повечето случаи варират от x3 до x6 - не че толкова се забелязва в игрите, но компа става много по-пъргав.

 

ПС Въпреки всико не очаквай чудеса, ако останеш със старата карта и смениш останалите компоненти. Ако искаш да въргаляш играта на 1440p high settings, определено трябва да смениш старото добиче, но както и преди бях коментирал, много кофти период е в момента за ъпгрейд на карта - било то и 2ра ръка. 


Много ясно, че аз никога нищо не продавам - просто го командировам на друго място, я в офиса, я на село и т.н.
Проблемът е, че както добре знаеш като сглобил настоящата машина, ХАЛ ХАБЕР си нямам от части. Навремето насън знаех кое, как и защо, но от години съм бос на тема модели и прочее. Едно знам - АМД не искам да чуя. 
В крайна сметка аз добре знам, че вече минаха 6 години и идва времето за ъпгрейд. И както винаги става при мен той ще е тотален... Не искам обаче да го правя заради една игра. 

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, RaptoR said:

Не искам обаче да го правя заради една игра. 

В такъв случай само си търкаме клавиатурите тогава. Като ти дойде музата за ъпгрейд и ако имаш въпроси, давай на лично или ми звънни. 

 

И стига с това "АМД не искам да чуя". Толкова дръпнаха АМД последните 3 години, че чак стреснаха Интел и в момента те са догонващи. 

 

Като човек, който хич не го интересува дали ще имам Интел или АМД, гледам кой какво ми предлага и това, което ми е по-изгодно - него взимам. 

Link to comment
Share on other sites

Бъгави печки станаха Интел. Прекалено дълго време си лежаха на идеята, че са ненадминати и станаха лигави и мърляви. И изведнъж се оказа, че много от производителността им е за сметка на сигурността. И като почнаха да слагат пачове за проблемите почнаха да стават тромави. Епъл се оплакаха, че за едно от машините производителността е паднала до 40-50% след поредния фикс на бъгавия им микрокод

Link to comment
Share on other sites

Абе с чакалене по черния петък или cyber monday Може и да изскочи нещо. Аз ще видя какви пари ще имам тогава и може да си сглобя една сносна машина, дето да не ми върви warzone с 30 кадъра на lowest ever. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, w00x said:

Да, но той си иска Интела. АМД-то му грее.

Върти ми се нещо из главата, че последните процесори дето ги изкараха Интел имаха някакви яки нужди от ток и големи оглаждания. Нещо от 165W топлина ли отделяха, да не беше и повече, при 65, и 95-100 в горните серии на АМД. Нещо такова беше, може и да бъркам де.

Edited by mIRCata
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, RaptoR said:

Едно знам - АМД не искам да чуя.

Е това е най-голямата мисирщина, която си изръсвал напоследък. Ама нищо не ти пречи да си останеш заблуден Мисир де.  :lol::rofl:

 

Между другото, с тази конфигурация най-много GTX 1660, ако намериш на старо и тънко отнякъде.

Link to comment
Share on other sites

Ми явно все още таят надежда, че не си кон с капаци, а може да си променяш мнението според фактите. Аз на марки не робувам. През годините бях с Интел още преди пентиум, после с него, после по времето на предния възход на AMD - там k2,k3, дюрони бях с тях. След като се изложиха с печките Atlon и излизането на Intel Core минах на тях. До миналата година. Когато Zen архитектурата на АМД показа, че вече е по-добра от Интел. Помогна и това, което написах горе - те станаха печки, новите имат някакви абсурдни изисквания за ток, охлаждания и т.н а са и надупчени като швейцарско сирене с глупости. Сега съм с един 8 ядрен AMD.

Но като гледам си се запънал като антиваксър, и колкото и да ти се обяснява, си знаеш твоята "истина".

Никой не ти е казал - купи си АМД, само ти казваме защо  сега са по-добрия избор. Теб щом те кефи троши парА по печки, зима иде, ще трябват. :)

Edited by mIRCata
Link to comment
Share on other sites

Вярно, че и9-ките гълтат здраво ток при оувърклок и 100% натоварване Но в същото време и двете ми 8 ядрени 10700, си  държат 31-35 градуса при нормална работа с охлаждането ми сетнато в тих режим

Нищо против АМД, даже се бях замислил за 5950X в някакъв момент, но сега и Интел са пред чисто нова генерация, а аз не бързам .. :))

Link to comment
Share on other sites

Аз не знам какво толкова правите с тия процесори на домашните компютри.

 

Най-вероятно стрес тестове и бенчмаркове докато следите температурата на процесори от по 500-1000-2000 лв.

В останалите 99.9% от времето си почиват :)

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...