Jump to content
BulForum.com

ПОПУЛЯРНИ ИГРИ - новини, промоции, препоръки, коментари


veseo

Recommended Posts

  • Replies 3.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

59 minutes ago, mIRCata said:

Виждам само 2. Или не гледам на правилното място?

 

На правилното място гледаш. Игрите са 2 - Saints Row The Third и Automachef. Сутринта бяха 3, защото за кратко се застъпиха Saints Row The Third и старите безплатни игри - Void Bastards + Yooka - Laylee, преглагани от 19-ти до 26-ти август. 

 

Между другото за мен Epic си остава най-бъгавия и тежък лаунчер. Ако се пуска на по-слаба машина, направо и взима здравето. 

Link to comment
Share on other sites

Ейййй значи съм ударил кьоравото.... :laughing1:

Не знам кой тук ме вкара и в тая боза, но комбинацията Стийм, Гог и Епик е просто убийствена за джоба.... 

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Sothbiss said:

На правилното място гледаш. Игрите са 2 - Saints Row The Third и Automachef. Сутринта бяха 3, защото за кратко се застъпиха Saints Row The Third и старите безплатни игри - Void Bastards + Yooka - Laylee, преглагани от 19-ти до 26-ти август. 

 

Между другото за мен Epic си остава най-бъгавия и тежък лаунчер. Ако се пуска на по-слаба машина, направо и взима здравето. 

 

Тия Launcher-и трябва да бъдат заличени.. Това е тотална шега.

Имам Battlefront 2 в EPIC. Пускам я през иконата на десктопа, тя отваря Epic Launcher-а, който след малко отваря Origin, който пуска играта.

 

spiderman - Create meme - Meme-arsenal.com

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
15 minutes ago, Sothbiss said:

Усещаш ли как ще трябва да сменяш картата? Освен ако не искаш да я играеш на low с 20-30 кадъра. :moon:


В момента имам друг проблем - да преордърна или да не преордърна.... :evil

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, mIRCata said:

Тогава стават най-големите грешки.


С игри като MAFIA, FARCRY, SETTLERS и т.н. грешки не може да има. Казвал съм го и преди - някои заглавия за мен са свещени и без грам съмнение поръчвам. Въпросът е - както ти добре спомена да не стане да я взема и да я гледам умно и дали си струват екстрите парите. 

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, RaptoR said:


С игри като MAFIA, FARCRY, SETTLERS и т.н. грешки не може да има. Казвал съм го и преди - някои заглавия за мен са свещени и без грам съмнение поръчвам. Въпросът е - както ти добре спомена да не стане да я взема и да я гледам умно и дали си струват екстрите парите. 

Айде, айде, Mafia 3 си беше разочарование и въобще не се хареса на масата геймъри. За другите две (Farcry и Settlers) не знам, защото не ги следя. Иначе вземеш ли играта, е препоръчително да сменяш и хардуера, а в момента цените на картите са ужасни.

Link to comment
Share on other sites

48 minutes ago, Sothbiss said:

Айде, айде, Mafia 3 си беше разочарование и въобще не се хареса на масата геймъри. За другите две (Farcry и Settlers) не знам, защото не ги следя. Иначе вземеш ли играта, е препоръчително да сменяш и хардуера, а в момента цените на картите са ужасни.


Чакай сега - нали знаеш колко ми дреме за хорското мнение??? Масата геймъри? 12-16 годишни пишкодръвци? Аре молим, те не могат саундтрака да вденат, ти ще им гледаш мнението. На мен ми харесва и продължавам да си я играя. Те и HEROES 4 не харесаха, аз до ден днешен си го играя и преигравам като съм някъде по морета и балкани. 
За играта изобщо не стои въпрос дали, стои въпрос кога. Това е безусловно... 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Sothbiss said:

Айде, айде, Mafia 3 си беше разочарование и въобще не се хареса на масата геймъри. За другите две (Farcry и Settlers) не знам, защото не ги следя. Иначе вземеш ли играта, е препоръчително да сменяш и хардуера, а в момента цените на картите са ужасни.

 

И на мен не ми хареса Mafia 3. Нищо общо с предните 2 части. Несполучлив опит за копиране на GTA.

А този Far Cry малко ми изглежда като more of the same и според мен ще остане незабелязан като предните два... Дори не помня дали последния е 5 или имаше някаква версия и след 5.
За феновете вероятно е окей де, всеки си има вкус в крайна сметка. Все пак има и хора, които всяка година купуват Fifa...

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, RaptoR said:


В момента имам друг проблем - да преордърна или да не преордърна.... :evil

Мисирчо, да те подразня - аз я получих безплатно, когато си поръчах 5900 процесора на АМъДъ. Сега само я чакам да излезне. :devil :lol:

 

 

3 hours ago, RaptoR said:


С игри като MAFIA, FARCRY, SETTLERS и т.н. грешки не може да има. Казвал съм го и преди - някои заглавия за мен са свещени и без грам съмнение поръчвам. Въпросът е - както ти добре спомена да не стане да я взема и да я гледам умно и дали си струват екстрите парите. 

То и аз така си мислех с Fallout, ама изядох хурката на идиотите от Бетесда с дриснята 76, затова никога повече приордър. Този път просто ми дойде безплатно с процесора.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Godfather said:

Мисирчо, да те подразня - аз я получих безплатно, когато си поръчах 5900 процесора на АМъДъ. Сега само я чакам да излезне. :devil :lol:


Няма с какво да ме подразниш, но като се замися аз ако тръгна да занимавам с картата, то ще иде направо към сглобяване на нова машина, което пък е ТОТАЛНО излишно и никак не е евтино... Има време, ще да видим... Но определено сега изобщо не ми е до даване на хиляди левове за едната чиста лигавщина... 

Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, Godfather said:

То и аз така си мислех с Fallout, ама изядох хурката на идиотите от Бетесда с дриснята 76, затова никога повече приордър. Този път просто ми дойде безплатно с процесора.

 

Много добър пример. Аз също не правя приордъри. 1. Че цената на игрите без намаление е прекалено висока в днешно време. 2. Че не ги знам какво представляват. 3. Че в повечето случаи към приордърите няма бонус.

Правил съм само 2 приордъра през живота си.

 

1. Diablo 3 - защото направих приордъра за физическото копие 2-3 години преди да излезе играта и цената беше почти на половина от продажната.

2. Diablo 3: Reaper Of Souls - защото имаше приордър комплект от Озон с мишка, от която имах нужда на онзи етап и цената ми идваше около 50-60лв по-ниска от закупуването на играта + мишка(та) отделно.

 

24 minutes ago, RaptoR said:


Няма с какво да ме подразниш, но като се замися аз ако тръгна да занимавам с картата, то ще иде направо към сглобяване на нова машина, което пък е ТОТАЛНО излишно и никак не е евтино... Има време, ще да видим... Но определено сега изобщо не ми е до даване на хиляди левове за едната чиста лигавщина... 

 

О, това е задължително и изобщо не е излишно.

Пълна глупост и пари на вятъра ще е да купиш нова карта без да сменяш процесора, особено в твоя случай. Ако имаше процесор на 2-3-4 години - окей, може да минеш и без смяна. Но при всичко по-старо от 7-мо поколение i7, ъпгрейда на процесора е задължителен с видеокартата. Иначе ще ползваш картата на някакъв процент от пъланта ѝ производителност.

Ще ти дам пример, който не е от най-показателните, тъй като въпросната игра си набляга на процесора доста, но показва как ъпгрейд на стар процесор е задължителен с по-новите видеокарти.

 

Играех Overwatch на 60 (стабилни и ограничени до 60 в настройките на играта. Ако ги отключех, отиваше на 80, пак стабилни) кадъра (Еpic/Ultra настройки за графиката) без проблем с i5 7400 + AMD RX570. 1680х1050 резолюция.

Купих си монитор 1440p, 165Hz.

Смених играта на 2560 x 1440 резолюция.

Започна да върви на 80 кадъра като имаше спадове до 40 при по-големи битки.
Смених видеокартата с 1080 Ti. Играта започна да върви на 162 FPS (отново ограничени в настройките на играта), но при по-сериозни битки отново падаше до 40-60, което е недопустимо при такава игра, тъй като става почти невъзможно да се играе.

Намалих и настройките на графиката до Medium - никакъв резултат. Максималните фреймове се качига до 200+, но при битки пак падаше до 40.

Смених процесорът с i7 7700.

Играта в момента върви на High стабилно със 162 FPS (ограничени от настройките) и не губи нито кадър, дори при най-големите битки на екрана.

Та процесорът има огромно значение в днешно време. Просто по-слабите процесори не могат да насмогнат на бързите GPU-та.

 

Ако тръгнеш да ъпгрейдваш видеокарта - задължително с процесор. А ъпгрейд на процесора съответно върви с охладител, дъно и РАМ. Така че - цялата платформа. Само захранване, кутия и хард дискове ти остават. И други PCI платки, които може да ползваш.
Захранването ако е под 700-800W - също е за смяна, че ще си изгориш новите компоненти иначе.

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, RaptoR said:


Няма с какво да ме подразниш, но като се замися аз ако тръгна да занимавам с картата, то ще иде направо към сглобяване на нова машина, което пък е ТОТАЛНО излишно и никак не е евтино... Има време, ще да видим... Но определено сега изобщо не ми е до даване на хиляди левове за едната чиста лигавщина... 

Излишно е за теб, щото си Мисир! Ти РС-то само за игрички ли го използваш? Hint: и доста друга работа може да се върши на него. :lol:

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Godfather said:

Излишно е за теб, щото си Мисир! Ти РС-то само за игрички ли го използваш? Hint: и доста друга работа може да се върши на него. :lol:


Относно РАБОТАТА, за която ми е нужен компютъра - мога и никога да не го сменям. Не знам какви мисирщини пак мисирясваш. Към момента е ТОТАЛНО излишно да давам хиляди левове, защото единствената реална причина за подобен харч, както обикновено, са .... само и единстевно игрите. Не те знам какви космически проекти развиваш на твоите компютри, но едва ли има нещо различно от игри, което да изисква такива големи мощности.  

ЕДИТ: Ангеле, не те знам какви преордъри си правил, но аз не съм виждал нито един, който да не дава сериозни вътрешноигрови бонуси и благини. В нито един от случаите, в които съм го правил. В предния Фаркрай например като бонус освен разни оръжия и прочее ми дадоха един хелкоптер, с който на практика за няколко часа можех да стигна до края без да се напъвам. Винаги и навсякъде има игрови бонуси с преордърите. Иначе да - парите са си пари и като гледам си поддържат един и същи минимален праг.  

Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, RaptoR said:

Относно РАБОТАТА, за която ми е нужен компютъра - мога и никога да не го сменям. Не знам какви мисирщини пак мисирясваш. Към момента е ТОТАЛНО излишно да давам хиляди левове, защото единствената реална причина за подобен харч, както обикновено, са .... само и единстевно игрите. Не те знам какви космически проекти развиваш на твоите компютри, но едва ли има нещо различно от игри, което да изисква такива големи мощности. 

Пак забравяш - излишно е ЗА ТЕБ и не допускаш, че ситуацията може да е коренно различна за други. ;)

 

 

30 minutes ago, RaptoR said:

ЕДИТ: Ангеле, не те знам какви преордъри си правил, но аз не съм виждал нито един, който да не дава сериозни вътрешноигрови бонуси и благини.

Хуу, ама ко праим ако приордъра се окаже тотална дрисня като Fallout 76, ти тоя елементарен въпрос задаваш ли си го? За къв чеп са ти тия "благини" ако играта е тотална шитня? :Facepalm:

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Godfather said:

Пак забравяш - излишно е ЗА ТЕБ и не допускаш, че ситуацията може да е коренно различна за други. ;)

Хуу, ама ко праим ако приордъра се окаже тотална дрисня като Fallout 76, ти тоя елементарен въпрос задаваш ли си го? За къв чеп са ти тия "благини" ако играта е тотална шитня? :Facepalm:


Реално погледнато ще потретя - излишно е не само за мен, но и за над 90% от нормалните потребители, а ДРУГИ може да искат всякакви келешлъци (осен ако не е нещо свързано с работа) и съответно то си е казано - имАл си бол пари, платил си. Нищо друго освен игри не извива ръце за ъпдейт. Ако си графичен дизайнер или биткойнаджия или нещо подобно вече не знам. И понеже подозирам, че си гледаш от твоята камбанария, нека ти припомня, че далеч не са много хораа, които могат да дадат 2000 и нагоре лева за компютър, камо ли към 5000, камо ли тая процедура през 2 години и т.н. и т.н. и т.н. Още по-малко са тия, дето и да могат да ги дадат, могат после да ги оползотворят пълноценно. 

Нямам НИТО ЕДИН сбъркан преордър до момента. А бая години станаха. Явно трябва да почетвътя, давидим дали няма и повече пъти да повтарям - това важи само за определени заглавия, които ЗА МЕН са задължителни без коментар. Ако пък се случи нещо като при тебе някога, някъде, може би, евентуално, то тогава заглавието може да отпадне от списъка - просто е. Досега такъв случай нямам. А този 76 не знам какво толкова те е разочаровал, но откъде да съм сигурен дали не е нещо персонално? Ей го - Ангел & Ангел не харесват Мафия 3, аз пък си я харесвам и то много. 

Link to comment
Share on other sites

49 minutes ago, RaptoR said:


Реално погледнато ще потретя - излишно е не само за мен, но и за над 90% от нормалните потребители

Ъхъ, как забравих, че се явяваш представител и говорител на 90% от нормалните потребители. :lol:

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Godfather said:

Ъхъ, как забравих, че се явяваш представител и говорител на 90% от нормалните потребители. :lol:


Ти си представител на 5% от потребителите. Верно, сериозно ли толкова мисирясял, че да не вдяваш колко точно малко хора могат да си позволят лиготиите, които си позволяваш ти? И колко имат способностите да ги ползват за нещо различно от това, което ВСЕКИ компютър в последните 5-6 години може да прави, ОСВЕН НОВИ ИГРИ?  

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, RaptoR said:


ЕДИТ: Ангеле, не те знам какви преордъри си правил, но аз не съм виждал нито един, който да не дава сериозни вътрешноигрови бонуси и благини. В нито един от случаите, в които съм го правил. В предния Фаркрай например като бонус освен разни оръжия и прочее ми дадоха един хелкоптер, с който на практика за няколко часа можех да стигна до края без да се напъвам. Винаги и навсякъде има игрови бонуси с преордърите. Иначе да - парите са си пари и като гледам си поддържат един и същи минимален праг.  

 

Е, нали ти казах какви преордъри съм правил? :) От самото начало не съм фен на цялата pre-order култура, затова никога не съм гледал на Pre-order-а като нормален начин за правене на покупка.

 

За сметка на това съм видял pre-order бонусите към доста игри и всичките са такива като това, което споменаваш.

 

Реално са ти дали хеликоптер, който има потенциала да ти развали играта. Егати тъпотията... Направо да те бяха пуснали пред последния бос, докато е на 1 изстрел. Ей затова става въпрос. Кой ще го използва това, за да си развали играта, която е чакал с нетърпение, и за която е платил поне 120лв?? Pay to win. Оръжие, което трябва да взимаш на средата на играта, в самото начало, например.. Дават някакви боклуци, като скинове в сингъл плейър игри...

 

2 hours ago, RaptoR said:

Ей го - Ангел & Ангел не харесват Мафия 3, аз пък си я харесвам и то много. 

 

Не сме само ние.

 

image.png

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...