Jump to content
BulForum.com

ПОПУЛЯРНИ ИГРИ - новини, промоции, препоръки, коментари


veseo

Recommended Posts

  • Replies 3.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

2 minutes ago, w00x said:

Да, разбира се. Аз също съм го споменал.


И отново да спомена - в тия извадки и рейтинги, вероятно над 85% от участниците са пъпчиви, некадърни, малоумни хлапаци, които се радват предимно на шаренко, понеже пикаят на шумка да им тропа. 
Не знам дали помниш, че веднъж се бях втрещил буквално, след като в WOT за ташак пуснах войсчата по време на битка. Това, което чух просто ме бутна от стола. Все едно бях в детската градина на малката ми дъщеря.... 

Link to comment
Share on other sites

Ами не, предположението ти за аудиторията е грешно. Особено пък за тази игра. А и аудиторията с нищо не променя качествата на играта като игра.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, w00x said:

Ами не, предположението ти за аудиторията е грешно. Особено пък за тази игра. А и аудиторията с нищо не променя качествата на играта като игра.


Хич, ама ХИЧ не съм сигурен, че е грешно. И в тази игра съм пускал войс - деца, деца и пак деца. В Батълфронт също - всичко е невръстни пикОчи. Интересно е, че навсякъде има и доста момичета. Пак невръстни.
Аудиторията раздава оценки за дадена игра, много ясно, че нищо в нея не може да промени. Аз ти казвам, че именно поради факта, че над 85% от аудиторията са откровени разновидности на думата лигльо - мога да употребя и една камара други думи - няма шанс да се доверя на разни ревюта, оценки и прочее, в които лавинообразно преобладава мнението на тая сбирщина деца. 
Ако имам съмнения извън нещата, на които съм хардкор посветен, то там едно че никога не бързам за никъде (аз любимите си неща не мога да смогна да изиграя) и второ - винаги има Замунда за тест... Както с тая циганско-шарена боза Сайбърпънк 77 - за няма 40 минути ме заболя главата. Аре у лево ако обичате. Аз съм на 45, не на 15... Може би през 1997 щеше да ми хареса....

Link to comment
Share on other sites

Погледни ревютата и ще видиш начина им на изразяване/писане.

Освен това, много от хората сравняват игрите с предните 2 части. Ти как виждаш "невръстен пикоч" да е играл първата Mafia? Дори да я е играл, защо твоето мнение е по-меродавно от неговото, когато се оценява една игра? Защото ти харесва музиката? Саундтракът и радиата на Мафия 3 бяха слаби и тотално невпечатляващи. Пак да кажа, че са се опитали да копират GTA, но не е толкова лесно, колкото изглежда. Отново нищо общо с радиата в Mafia и Mafia 2.

Играта се оценява като игра, а не защото пускали хубави песни. За песните има дискове.

 

Никой не те кара да се доверяваш на ревюта. Те просто показват основното настроение между играчите. Оценката от 62 също е ниска, а тя е правена от разни публикации, в които хората са играли хиляди игри. Не от "невръстни пикочи". И дори тя, била и до моменти корисна/платена, не е особено висока.


За сравнение може да видиш колко се различават оценките на същите тия "невръстни пикочи" за първата част.

 

image.png

 

В случая никой не критикува собствените ти предпочитания. Харесва ти, играеш си я.

Просто трябва да приемеш, че на моменти харесваш неща, които не са добре приети от голяма част от останалите играчи. :) 

Link to comment
Share on other sites

Бе да спорите за вкусове и харесвания на нещо си е, най-малкото безсмислено.  Дали игра, музика, филм и т.н

Погледнете филми +/- - един вика новия Космически забивки е супер, другия вика - пълен леш.

Виден в случая е прав за нещо - при съмнение или много скъпа игра, има замунда - ако ти хареса си го купуваш. Аз така правя, но не цъкам много вече. Последно по подобна схема беше Witcher 3. Играх я, хареса ми, купих си я от Гог и те така.

Само покрай зверски промоции си позволявам да купя нещо без да съм го играл. Например Elite Dangerous, Dyson Sphere program  и разни такива.

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, w00x said:

Просто трябва да приемеш, че на моменти харесваш неща, които не са добре приети от голяма част от останалите играчи. :) 


Да приема? Че кога съм го отричал?!?!?! Даже в повечето случаи е така. И това е част от реката на времето - за мен "играчите" се извратиха, разглигавиха и нямат нищо общо с нас - играчите от 90-те. Презадоволеност, преливащи от заглавия платформи, които заливат постоянно с какво ли не, шарения и простотия..... То самото време вече е такова. Нищо не е както преди. Много ясно, че няма да имаме никакви допирни точки в мненията си. 

 

Quote

Саундтракът и радиата на Мафия 3 бяха слаби и тотално невпечатляващи.


Втори път чупиш тъпомера с тая глупост... Никога повече недей да имаш претенции, че разбираш от музика в глобален аспект..... НИКОГА. Отново ще пусна листа с песните и ще оставя и другите да ти го кажат. Невпечатляващи били....  Ясно е, че за 3/4 от изпълнителите не си ги и чувал, но все пак - OMFG.... 

Между другото, тъй като много четеш ревюта и прочее, вземи виж какво се говори именно за саундтрака на Мафия 3....  

Mafia III Soundtrack
"Mother's Little Helper" by the Rolling Stones
"Paint it Black" by the Rolling StonesЯсно е, че 3/4 от изпълнителите не си ги ч
"Sympathy for the Devil" by the Rolling Stones
"Street Fighting Man" by the Rolling Stones
"Chain Gang" by Sam Cooke
"Wonderful World" by Sam Cooke
"Bring it on Home to Me" by Sam Cooke
"Another Saturday Night" by Sam Cooke
"I'm Gonna Forget About You" by Sam Cooke
"Ninety-Six Tears" by Question Mark and the Mysterians
"Go Go Shoes" by Lonnie Youngblood
"Take me for What I Am" by L.C. Cooke
"I Let a Good Thing Go By" by Dewey Edwards
"Dance of the Hours" by Beethoven Ben
"Hang Ten" by the Fun Sons
"Proud Mary" by Creedence Clearwater Revival
"House of the Rising Sun" by the Animals
"Fortunate Son" by Creedence Clearwater Revival
"You" by Marvin Gaye
"Hold On, I’m Comin’" by Sam and Dave
"Pictures Of Matchstick Men" by Status Quo
"Chain Of Fools" by Aretha Franklin
"Respect" by Aretha Franklin
"Piece Of My Heart" by Big Brother & the Holding Company
"I Fought the Law" by Bobby Fuller Four
"The Letter" by Box Tops
"Time Has Come Today" by the Chambers Brothers
"Slip Away" by Clarence Carter
"Psychotic Reaction" by Count Five
"White Room" by Cream
"Bad Moon Rising" by Creedence Clearwater Revival
"Born On The Bayou" by Creedence Clearwater Revival
"Palisades Park" by Freddy Cannon
"Somebody To Love" by Jefferson Airplane
"Folsom Prison Blues (Live)" by Johnny Cash
"Shotgun" by Jr. Walker and the All Stars
"Nowhere To Run" by Martha and the Vendellas
"(Sittin' on) the Dock of the Bay" by Otis Redding
"Palisades Park" by Ramones
"King of the Road" by Roger Miller
"Soul Man" by Sam and Dave
"Li'l Red Riding Hood" by Sam the Sham and the Pharaohs
"Desperation" by Steppenwolf
"You Keep Me Hangin’ On [#1]" by the Supremes
"Ain't Too Proud To Beg" by the Temptations
"Wild Thing" by the Troggs
"One" by Three Dog Night
"You Keep Me Hangin' On" by Vanilla Fudge
"One Bourbon, One Scotch, One Beer" by John Lee Hooker
"Good Times are so Hard to Find" by Blue Cheer
"Ay-Tete Fee" by Clifton Chenier
"You Belong To Me" by The Duprees
"Take Me for What I'm Worth" by the Searchers
"What Kind of Fool (Do You Think I Am)" by The Tams
"Black Ghost Blues" by Lightnin' Hopkins
"Green River" by Creedence Clearwater Revival
"Walking the Dog" by Rufus Thomas
"I Got My Mojo Working" by the Shadows of Knight
"You Belong To Me" by Misfits
"Bad Moon Rising" by Mourning Ritual ft Peter Dreimanis
"Tramp" by Otis Redding & Carla Thomas
"On The Road Again" by Canned Heat
"Don't Go To Strangers" by Etta James
"Long Tall Sally" by Little Richard
"Running Scared" by Roy Orbison
"Crazy" by Patsy Cline
"Runaway (1967 version)" by Del Shannon
"Eve of Destruction" by Barry McGuire
"Knock on Wood" by Eddie Floyd
"Help Me, Rhonda" by Beach Boys
"Born To Be Wild" by Steppenwolf
"I Wish It Would Rain" by Temptations
"Heroes and Villains Beach Boys
"Reach Out, I'll Be There" by Four Tops
"White Rabbit" by Jefferson Airplane
"G.I. Blues" by Lightnin' Slim
"Keep Searchin’ (We’ll Follow The Sun)" by Del Shannon
"Love Child" by Diana Ross & the Supremes
"You've Really Got a Hold on Me" by the Miracles
"Baby Love" by the Supremes
"Son of a Preacher Man" by Dusty Springfield
"Wouldn’t It Be Nice" by Beach Boys
"Get Up and Get Down" by the Dramatics
"Bottom of the River" by Delta Rae
"Ring Of Fire" by Johnny Cash
"Kicks" by Paul Revere and the Raiders
"We Gotta Get Out Of This Place" by the Animals
"Needles & Pins" by the Searchers
"In-a-Gadda-da-Vida" by Iron Butterfly
"I Can't Turn You Loose" by Chambers Brothers
"Hard to Handle"by Otis Redding
"The Weight" by The Band
"Paint it Black" by the Avengers
"Five Card Hand" by Mercy Dee Walton
"You Better Stop" by Sonny Rhodes
"Must Have Been the Devil" by Otis Spann
"I Got You (I Feel Good)" by James Brown
"Hey Big Momma" by Roosevelt Sykes
"Sinner's Prayer" by Lightnin' Hopkins
"The Howling Wolf" by Lightnin' Hopkins
"A Little Less Conversation" by Elvis

Link to comment
Share on other sites

51 minutes ago, RaptoR said:


Да приема? Че кога съм го отричал?!?!?! Даже в повечето случаи е така. И това е част от реката на времето - за мен "играчите" се извратиха, разглигавиха и нямат нищо общо с нас - играчите от 90-те. Презадоволеност, преливащи от заглавия платформи, които заливат постоянно с какво ли не, шарения и простотия..... То самото време вече е такова. Нищо не е както преди. Много ясно, че няма да имаме никакви допирни точки в мненията си. 

 


Втори път чупиш тъпомера с тая глупост... Никога повече недей да имаш претенции, че разбираш от музика в глобален аспект..... НИКОГА. Отново ще пусна листа с песните и ще оставя и другите да ти го кажат. Невпечатляващи били....  Ясно е, че за 3/4 от изпълнителите не си ги и чувал, но все пак - OMFG.... 

Между другото, тъй като много четеш ревюта и прочее, вземи виж какво се говори именно за саундтрака на Мафия 3....  

 

Когато започнеш да защитаваш предпочитанията си - го отричаш.

Пропускаш факта, че "ние, играчите от 90-те", все още играят игри и хората, чието мнение осъждаш, е точно тяхното.

Иначе че игрите започнаха да стават боклуци е така. Far Cry е един пример. От революция в жанра, стана просто "игра, която излиза и съществува".

 

И ето, едва ред след "всеки си има вкус", ти отново си краен по отношение на моя. И пак си неразбрал, изненадващо, но за сметка на това - страшно импулсивен и със силни реплики.


И тоя път ще ти разясня, въпреки, че ти вече се "лепна в тигана". Никъде не коментирам качеството на песните, които въртят по радиото. Те са си въпрос на вкус и предпочитания. На мен повечето не ми харесват, колкото и да са иконични, защото не харесвам такъв тип музика. Теб като те кефи си я слушай 24/7, танцувай си суинг, туист и рок енд ролл, и си се забавлявай. Никой няма да те съди.

 

Коментирам основно РАДИОТО.

 

РАДИО-то не е само музика, Видене. Не знам дали си го забелязал. Тоест, няма как да си го забелязал, при положение че еталонът ти е радиото в Мафия 3.

Да хванеш ХИТОВЕ от периода и да ги натъпкаш в плейлиста, не е правене на добро радио. Това е правене на плейлиста с хитове.

По онова време, дали са свирели само хитовете от списъка по радиото, как мислиш?
Хубавото РАДИО в игра включва водещи, диалог, различни типове музика, токшоута, песни, които е възможно да не си чувал, защото са от онзи период, но не задължително са станали хитове.

За пример отново мога да ти дам всяка една игра от GTA поредицата. Перфектни радио станции, които на моменти дори отразяват и действията на играча в играта. Мафия и това май се бяха опитали да копират, но в един момент, радиото просто го спирах, защото ми беше досадно. Въпреки дългия списък, се въртяха едни и същи песни, вероятно заради алгоритма на играта, а не защото са бедни на песни.

Жалки опити за реклами в стил GTA, отново. С тази разлика, че в GTA действието се развива след 80-те, а в Мафия през 60-те, което прави някои от рекламите тотално неуместни. Нито като конструкция, нито като съдържание.
И т.н. Имам още доста аргументи срещу играта. Но пък ти имаш списък с хитове от 60-те, така че.... явно ти печелиш.

 

И пак да кажа, че на мен не ми хареса, пък ти колкото искаш се пени да ми обясняваш колко съм тъп, че на мен не ми харесва. Това говори повече за теб, отколкото за мен.

Link to comment
Share on other sites

48 minutes ago, RaptoR said:

Да приема? Че кога съм го отричал?!?!?! Даже в повечето случаи е така. И това е част от реката на времето - за мен "играчите" се извратиха, разглигавиха и нямат нищо общо с нас - играчите от 90-те. Презадоволеност, преливащи от заглавия платформи, които заливат постоянно с какво ли не, шарения и простотия..... То самото време вече е такова. Нищо не е както преди. Много ясно, че няма да имаме никакви допирни точки в мненията си. 

 

Ти хубаво приемаш, но начина, по който го правиш, не е готин. Мафия 3 не се харесва от масата = масата са идиоти по 15 години, след което, за да "докажеш колко си прав", започваш да даваш примери с online игри, което няма нищо общо с това, което говорим. Ето сега и за адаша - щом не харесва саундтрака от играта, той автоматично чупи тъпометъра и не разбира нищо от музика :D

 

Ясно ми е, че сега пак нещо ще измислиш, за да докажеш правотата си, но съм те приел такъв какъвто си! :moon::effemine2:

Иначе за презадоволеността - така е, днес има прекалено много шарени тъпотии. Лично аз играя игри вече много рядко и трябва нещо да ме впечатли, за да го разцъкам. Тази година нямам нито една превъртяна игра, последно се зарибявах с VR-a, защото това беше нещо ново и много различно.

И те така. 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Sothbiss said:

Тази година нямам нито една превъртяна игра, последно се зарибявах с VR-a, защото това беше нещо ново и много различно.

 

Не ти ли допадна?

Link to comment
Share on other sites

Хахахахахахахахах - откъде по-точно да те знам аз, че коментираш същността на една радиостанция като такава в нейната целокупност? Аз през цялото време говоря за музиката.
А музиката е брилянтна - оставяме настрана, че е основоположник на всичката днешна музика и факта, че на теб не ти харесвала. Това само показва колко точно бедна е музикалната ти култура, предвид един пост в друга тема, който цял живот няма да забравя и всеки път ще припадам от смях. 
И в крайна сметка, понеже вече ми утежняваш деня (ПАК) - по никакъв начин не те карам да харесваш игрите, музиката, или каквото и да е в тоя живот, което аз харесвам. 
Ето например за мен GTA приключи след ДВЕ - нататък не съм поглеждал, няма и да погледна. Както Стефчо няма да гледа никога Аватар. И прочее... 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Sothbiss said:

 

Иначе за презадоволеността - така е, днес има прекалено много шарени тъпотии. Лично аз играя игри вече много рядко и трябва нещо да ме впечатли, за да го разцъкам. Тази година нямам нито една превъртяна игра, последно се зарибявах с VR-a, защото това беше нещо ново и много различно.


А - ето интересна тема за разговор - я сподели, да не стане да се нахендрим с хиляди пари и да прашасва. Само заради това бих тръгнал към нова машина. 

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, w00x said:

 

Не ти ли допадна?

Не, точно обратното. Много ми допадна, но много рядко излизат качествени заглавия за VR. Тази година играх само Medal of Honor Above and Beyond, която не е лоша, но придвижването става само с вървене, от което след известно време ми става лошо. А и след като си цъкал Half-life Alyx, всичко след това бледнее. :P

 

12 minutes ago, RaptoR said:


А - ето интересна тема за разговор - я сподели, да не стане да се нахендрим с хиляди пари и да прашасва. Само заради това бих тръгнал към нова машина. 

 Е, де... Коментирано е вече. Даже в тема, която ти си създал, дядо Видене. :moon:

 

Link to comment
Share on other sites

On 9/12/2021 at 2:01 PM, Sothbiss said:

 Е, де... Коментирано е вече. Даже в тема, която ти си създал, дядо Видене. :moon:


А ся виж последния пост там откога е, колко време е минало, колко се предполага си обогатил опита си и т.н. Еййййй, пусто, Камен Донев винаги е прав - боят изгражда, той не разгражда, аз като го плеснем и то се оправи

ЕДИТ: Поне едно разбрахме - много е рано още. 

Link to comment
Share on other sites

  

5 minutes ago, RaptoR said:

Хахахахахахахахах - откъде по-точно да те знам аз, че коментираш същността на една радиостанция като такава в нейната целокупност? Аз през цялото време говоря за музиката.
А музиката е брилянтна - оставяме настрана, че е основоположник на всичката днешна музика и факта, че на теб не ти харесвала. Това само показва колко точно бедна е музикалната ти култура, предвид един пост в друга тема, който цял живот няма да забравя и всеки път ще припадам от смях. 
И в крайна сметка, понеже вече ми утежняваш деня (ПАК) - по никакъв начин не те карам да харесваш игрите, музиката, или каквото и да е в тоя живот, което аз харесвам. 
Ето например за мен GTA приключи след ДВЕ - нататък не съм поглеждал, няма и да погледна. Както Стефчо няма да гледа никога Аватар. И прочее... 

 

Ясно съм написал "РАДИО". Като не знаеш, да беше попитал преди да лепиш класификации.

Аз музикална култура имам. Имам и право да не харесвам определени песни. Но за сметка на това, получих поредната класификация.

 

Това, че не си играл GTA си е лично твой пропуск. Ако го играеш, ще видиш откъде е взаимствана Mafia-та и къде се проваля. Докато нямаш база за сравнение, не можеш да видиш колко по-зле е едно нещо. Което не означава, че не трябва да ти харесва. Просто можеш да го погледнеш с различни очи.

 

7 minutes ago, Sothbiss said:

Не, точно обратното. Много ми допадна, но много рядко излизат качествени заглавия за VR. Тази година играх само Medal of Honor Above and Beyond, която не е лоша, но придвижването става само с вървене, от което след известно време ми става лошо. А и след като си цъкал Half-life Alyx, всичко след това бледнее. :P

 

 

Да. Проблемът със съдържанието (качественото) е директно обвързан с ниската популярност. Докато не носи пари, няма да има разработки.
Сони се опитват, но сами няма да успеят..

Пробвал ли си Borderlands VR? Skyrim VR?

Link to comment
Share on other sites

18 hours ago, RaptoR said:


Ти си представител на 5% от потребителите. Верно, сериозно ли толкова мисирясял, че да не вдяваш колко точно малко хора могат да си позволят лиготиите, които си позволяваш ти? И колко имат способностите да ги ползват за нещо различно от това, което ВСЕКИ компютър в последните 5-6 години може да прави, ОСВЕН НОВИ ИГРИ?  

Не знам кой какво трябва да вдява, ама това ако беше вярно, нямаше изобщо да съществува тази незапомнена липса на хардуер, която се наблюдава от една година насам. Щото хората не могат да си позволят нищо, затова успях да си продам една от старите видеокарти (на две години) за почти $900. А за нова изобщо да не говорим. Ако не работех в такава фирма, сигурно още щях да точа лиги и зъби за хардуер като Nvidia 3080, въпреки безсрамните им пазарни цени в момента - щото никой не може да си ги позволи, затова няма как изобщо да се докопаш до нещо такова. Голям анализ направи от собствената си мисирска камбанария, нема що. :lol:

Link to comment
Share on other sites

On 9/13/2021 at 5:45 AM, Godfather said:

Не знам кой какво трябва да вдява, ама това ако беше вярно, нямаше изобщо да съществува тази незапомнена липса на хардуер, която се наблюдава от една година насам. Щото хората не могат да си позволят нищо, затова успях да си продам една от старите видеокарти (на две години) за почти $900. А за нова изобщо да не говорим. Ако не работех в такава фирма, сигурно още щях да точа лиги и зъби за хардуер като Nvidia 3080, въпреки безсрамните им пазарни цени в момента - щото никой не може да си ги позволи, затова няма как изобщо да се докопаш до нещо такова. Голям анализ направи от собствената си мисирска камбанария, нема що. :lol:


Що не вземеш да дойдеш в България да те видя колко карти по $900 ще продадеш? Не на всеки пикльо родителите му могат и/или искат да угаждат на простотията ЗА ИГРИ - само и единствено ЗА ИГРИ да дадат 3 до 5 хиляди лева! Кое не вдява мисирската ти главичка? Идиоти винаги ще има - има дори само карти са по 3500-4500 лева. Колко мислиш са купувачите по-точно? И още веднъж - за чий чеп, освен за ИГРИ са тия пари? 

Link to comment
Share on other sites

On 9/15/2021 at 1:25 PM, RaptoR said:


Що не вземеш да дойдеш в България да те видя колко карти по $900 ще продадеш? Не на всеки пикльо родителите му могат и/или искат да угаждат на простотията ЗА ИГРИ - само и единствено ЗА ИГРИ да дадат 3 до 5 хиляди лева! Кое не вдява мисирската ти главичка? Идиоти винаги ще има - има дори само карти са по 3500-4500 лева. Колко мислиш са купувачите по-точно? И още веднъж - за чий чеп, освен за ИГРИ са тия пари? 

 

1080 Ti се продаваше по 1000-1100лв втора ръка преди 2 месеца. Нова 2017-та сруваше 1500.

Ако говори за 2070/2080 и над $900 ще я продаде.

Картите от по 3500лв са с изчерпани наличности. По фирмите няма нищо. Останали са само тези, които се продават на нереално високи цени и тях никой няма да ги купи.

И не, не са само за игри, но какво значение има като няма никакви карти? Просто хората, които искат да ги ползват за игри, са засегнати от цялата ситуация.

Edited by w00x
Link to comment
Share on other sites

On 9/17/2021 at 10:48 PM, w00x said:

 

Просто хората, които искат да ги ползват за игри, са засегнати от цялата ситуация.


Още веднъж като за малоумни - ИГРИТЕ СЪЗДАВАТ СИТУАЦИЯТА.  Не ми се вярва някой да ползва карти по 4000 лева за копане - поправете ме ако греша. 

Link to comment
Share on other sites

47 minutes ago, RaptoR said:


Още веднъж като за малоумни - ИГРИТЕ СЪЗДАВАТ СИТУАЦИЯТА.  Не ми се вярва някой да ползва карти по 4000 лева за копане - поправете ме ако греша. 

 

Е, ти сериозен ли си? :D :D :D Неподготвен си тоя път с информацията.

Че те главно за това ги използват! За копаене. Масовата карта за гейминг е GeForce GTX 1060.


Ето ти, ако не ми вярваш.

 

image.png

 

0.81% използват RTX 3080.

3090 дори я няма в тоя списък, който съм хванал. 0.30% е.

 

https://store.steampowered.com/hwsurvey/Steam-Hardware-Software-Survey-Welcome-to-Steam

Link to comment
Share on other sites

Те като не можеха да намерят от картите, почнаха цели лаптопи да купуват заради чипа вътре да копат. Основно заради миньорите, карти няма( и заради сушата и липсата на полупроводници също). Точно заради тях примерно nvidia опитаха да вкарват някакви схеми, че ако засече картата, че се копа с нея, режеше производителността наполовина.

Просото изкупиха в големи количества картитв и стана дефицит, покрай високите цени на биткойна, като той вдигна цените на валутите, които се копат с карти и го направи рентабилно.

Link to comment
Share on other sites

Значи другари, когато намесим копането, което освен че няма нищо с нормалния потребител би следвало да носи и пари работата става съвсем, ама съвсем друга! Аз говоря за нормалните хора вкъщи и колко им нужен видеоъпгрейд за хиляди левове през година! 

Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, RaptoR said:

Не ми се вярва някой да ползва карти по 4000 лева за копане - поправете ме ако греша. 

Поиска, поправихме те. Заради тия, цените са по хиляди левове, при препоръчителни за по-ниските серии стотици. Като няма, цената е висока и който се излъже да купи- купи.

Ето, 3070 от nvidia ѝ дават препоръчителна цена 500$. Ако я намериш налична някъде е по 1300-1500+$.  Кво да кажем повече.

Хем няма полупроводници заради сушата, хем миньорите изкупуват всичко, до което могат да се докопат.

 

Link to comment
Share on other sites

Не е само проблема, че се ползват за копане. Миналата година като започна пандемията всичките заводи намалиха производството драстично. В същото време обаче почнаха да се купуват повече уреди, което доведе до недостиг на микрочипове, което пък вдигна цените на всичко. В момента да се сглобява компютър е suicide :D 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...