Jump to content
BulForum.com

Булсатком (НетГруп/Асеновград.Нет)


Recommended Posts

Докато имаше нет от Гаров, НетГруп беше най-стабилния доставчик, който съм ползвал някога и по-добър от този, на който съм сега.

Нямаше прекъсване, нямаше лагване, нямаше никакви проблеми, въпреки това, че мрежата им беше въздушна и с UTP.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 949
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Докато имаше нет от Гаров, НетГруп беше най-стабилния доставчик, който съм ползвал някога и по-добър от този, на който съм сега.

Нямаше прекъсване, нямаше лагване, нямаше никакви проблеми, въпреки това, че мрежата им беше въздушна и с UTP.

 

Аз пък винаги съм оставал с впечатление, че повечето се оплакваха от НетГруп, а от AsyLan и Winet, не.

Link to comment
Share on other sites

Аз пък винаги съм оставал с впечатление, че повечето се оплакваха от НетГруп, а от AsyLan и Winet, не.

 

Имаха един слаб период от около няколко месеца лятото на 2009 в които се бяха разпуснали, но след това доста бързо се стегнаха.За петте години в които им бях абонат това бе най-слабият и единствен такъв период.

Link to comment
Share on other sites

при мен почти няма прекъсвания;

верно скоростите са на 1/2 от това което бяха на НГ и пинга е х2, но пък плащам с 1лв по-малко :laughing:

 

atm:

--- www.abv.bg ping statistics ---
10 packets transmitted, 10 received, 0% packet loss, time 45206ms
rtt min/avg/max/mdev = 4.523/6.198/7.867/0.907 ms

Link to comment
Share on other sites

Аз пък винаги съм оставал с впечатление, че повечето се оплакваха от НетГруп, а от AsyLan и Winet, не.

 

Оплакванията бяха предимно в Тракия, където явно нещата не бяха доизградени като хората. Но тук в центъра (поне аз мога да го потвърдя) нещата бяха бетон.

Link to comment
Share on other sites

Оплакванията бяха предимно в Тракия, където явно нещата не бяха доизградени като хората. Но тук в центъра (поне аз мога да го потвърдя) нещата бяха бетон.

 

 

Лошо няма, то нета пак беше на Гаров, следователно трябва да е добър. Просто съм наблюдавал проблемите тогава в темата на НетГруп.

Link to comment
Share on other sites

Значи не е на Гаров, защото цялото изграждане и поддръжка бяха Нетгруп и точно там бяха проблемите. Един вид извън Гарови и това, което те предоставяха на Нетгруп. laughing.gif

Link to comment
Share on other sites

Значи не е на Гаров, защото цялото изграждане и поддръжка бяха Нетгруп и точно там бяха проблемите. Един вид извън Гарови и това, което те предоставяха на Нетгруп. laughing.gif

 

Имам предвид, че купуваха нет от Гаров.

Link to comment
Share on other sites

Имам предвид, че купуваха нет от Гаров.

Което е нямало почти нищо общо с това как те са поддържали мрежата си.

Аз си купувам сирене от магазина, ама ако го оставя да преседи 20 дена на топло и после да се оплаквам ли , че е некачествено..

Link to comment
Share on other sites

Някой има ли проблеми със стрихмването от и към Justin.tv? От няколко седмици всичко се сговняса и не мога да гледам нищо без лаг, дори на най-ниското качество. Максимум 100-120КБ/с стабилна скорост към тях (както и друг сървър в Сан Франсиско през спийдтест).

Link to comment
Share on other sites

На някой от вас звъняли ли са му със "специално" предложение за интернет??? Не съм им плащал изобщо, след като купиха Нетгруп, дори улицата ми нямат правилно, но явно ми имат телефона :angry: .

Link to comment
Share on other sites

Не знам за вас колеги , но от 7 дена нета ми е пълна скръб. Прекъсва постоянно, бавен е ту го има ту го няма. Имали някой друг такъв щастливец като мен? Иначе от както го взеха Булсатком нета е пушка ама неработеща!

Link to comment
Share on other sites

Проблеми със скоростта на връзката нямам когато я има обаче. От снощи компа ми не вижда DHCP и DNS сървърите им, съответни и нямам интернет. Тази сутрин проблема продължаваше. Това го пиша от служебния комп.

Edited by wolf
Link to comment
Share on other sites

Някой има ли проблеми със стрихмването от и към Justin.tv? От няколко седмици всичко се сговняса и не мога да гледам нищо без лаг, дори на най-ниското качество. Максимум 100-120КБ/с стабилна скорост към тях (както и друг сървър в Сан Франсиско през спийдтест).

Никога не съм можел да гледам. По-назад в темата съм се оплакал. Тия са пълен смях.

 

На някой от вас звъняли ли са му със "специално" предложение за интернет??? Не съм им плащал изобщо, след като купиха Нетгруп, дори улицата ми нямат правилно, но явно ми имат телефона :angry: .

На мен ми се обадиха, за да им кажат колко им е страхотна услугата. Аз им казах, че имам място, което в момента се възползва от тяхните услуги и че интернета им е мега-гига-хипер-турбо зле. Разпилях го по телефона и накрая ми затвори. Отидох в офиса на Булсат и ги попитах кой е този мухльо, който ме притеснява в събота следобяд и ми затваря телефона, а те ми отговориха, че бил от Колцентъра в Софето. И накрая си го изядоха патенцата в офиса. :(

Link to comment
Share on other sites

Обаждал ли си се на телефоните им? Какво казаха? Аз днес си платих нета и уж на същата цена предлагат вече по-голяма скорост, 34мегабита, но тея мегабити май са само за българския нет. До щатите повече от 120КБ/с няма.

 

Звъннах им. Свъзаха ме с техник, който нищо не можеше да ми каже и ме съмнява дори да погледнат за какво става дума. Няколко пъти повторих, че на 1 връзка скоростта не се вдига до повече от 100КБ/с, но ако пусна с 5-6 стига до 800КБ/с, а той повтаряше, че може да е ограничение от техните сървъри (което не е така, това си го имаше още от преди на НетГруп, но тогава на една конекция скоростта беше доста повече).

Явно ще трябва да се простя с каквото и да било стриймване от сайтове, които не са в Европа-Азия.

Edited by liquid
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Отново проблеми с DHCP-то на бусаткомци. Компа ми изобщо не зацепва да си вземе адрес тази вечер а рутера едвам успява и то само след студен рестарт. Преди 3 часа всичко си бацаше без ядове.

-------------------------

Проблема се оказа че е при мен. Лан протектора ми се е скапал . Като включа кабела директно всичко си е наред.

Edited by wolf
Link to comment
Share on other sites

DNS сървърите на булсатци тази вечер карат съвсем през просото :angry: Докато не ги смених с обществени изобщо не можах да влезна във форума...

Link to comment
Share on other sites

Днес сутринта и сега получавам някакви аномалии cable unplugged. Някой с подобни привилегии или съм само аз?

Link to comment
Share on other sites

Към на тия нета има ли нововключващи се понастоящем, или всичко е на разпадане?

От това, което наблюдавам май нямат особено нови абонати.

Зле тръгнаха и това май им яде главата, дори да вземат да се поподобрат малко.

Link to comment
Share on other sites

Учудващото е, че имат. Имат много клиенти на телевизията и като ходят да си плащат ги агитират с нет за 12лв., ала-бала и народът захапва.

Link to comment
Share on other sites

И ти си прав.

Има маса хора, за които цената е от изключително значение, без оглед качеството на нета, колкото за един скайп и поща, и да не прекъсва повече от 5-10 дена общо на месец... като им кажат 5-10 лв такса и са готови.

Мен ми е интересно Кулбокс - малко са хората, на които им трябват тия 40 мбита, обаче 25 лв такса са доста. За 15-тина лв ако докарат някоя тарифа 15-20 мбит, според мен доста хора ще си докарат още. Особено факта, че са симетрични, и ъп-а ще е 2-3 МБ/с.

Link to comment
Share on other sites

Днес сутринта и сега получавам някакви аномалии cable unplugged. Някой с подобни привилегии или съм само аз?

Беше така за 1 седмица есента миналата година. Поизтормозих доста момчета и момичета от поддръжката докато решат проблема - дефектно захранване на суич.

 

Теди, може да е изненадващо но случката с разпадащата се връзка беше последния сериозен проблем който имах. Проблемите с DNS сървъра им бяха отстранени в рамките на 12 часа от обаждането ми а и не ми пречеха особенно. През останалото време прекъсванията бяха инцидентни - по 1 вечер на 2-3 месеца. Все пак през нощта няма кой да се катери по стълбовете да проверява линията :bgrin:

Link to comment
Share on other sites

Учудващото е, че имат. Имат много клиенти на телевизията и като ходят да си плащат ги агитират с нет за 12лв., ала-бала и народът захапва.

 

Само на това разчитат. Интернета им е зле, откровено зле. Ако човек има нещастието да се чуе с оператор за да съобщи за проблем отсреща се чува радушното "до 3 дни ще отстраним проблема". Явно използват похватите от сателитната си телевизия, но те за интернет не минават според мен. Мен най ме дразни факта че продължават да говорят някакви хиперболи за оптика в най-скоро време.Само че нямат карта която да показва докъде са стигнали.Което ме навява на мисълта, че това е и идеята, защото всъщност нищо не правят. Но пък, както каза 12 лева на месец, това прави прави по 40 стотинки за такса на ден. Но имат толкова лошо отношение към клиента, че не заслужават и тях.

Link to comment
Share on other sites

С телевизията им няма никакви проблеми - по-скоро кофти монтажи на антените поради една или друга причина.

По-интересното е, че на мой комшия, който остана след мен на тяхната мрежа, когато няма нет и им звънне му казват:"Профилактика на мрежата, до 2 часа ще имате интернет". Човекът е леко наивен и всеки път си трае. Но си е нормално - за да има тарикати, трябва да има и балъци.

Факт е, че в 80% от мрежите, които са купили в страната, се забелязва подобно нещо - всичко омазват точно за 2 часа и от перфектно работещи мрежи положението става:"Правим профилактика", което е жалко, защото явно става дума за некомпетентност на админите на мрежите. Булсатком не е стисната фирма, дори напротив.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...